Skocz do zawartości
cod4ftw

Problem z pobieraniem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Wczoraj wieczorem zauważyłem że z niektórych stron strasznie wolno mi pobiera pliki podczas gdy na innych mam max prędkość. Chciałem pobrać sterowniki z oficjalnej strony nvidia , plik ważący ok 160Mb pobiera mi się z prędkością 32kb/s Dołączona grafika  . Wszedłem na inną stronę żeby pobrać plik o podobnej wadze i pobrał mi się z prękdością 5,9Mb/s zatem błyskawicznie mi się pobrało. Sprawdziłem jeszcze inne strony i np przeglądarkę firefox z ich strony tak samo wolno pobiera. Na speedtest.net po wybraniu Poznania czyli miasta w którym mieszkam prędkość (ping5)pobierania była 45,23Mb/s prędkość wysyłania 3,98 , gdy wybrałem Warszawę (ping5) prędkość pobierania była 0,17Mb/s a wysyłania 3,17Mb/s. Nie mam pojęcia co zrobić żeby to wróciło do normy pierwszy raz coś takiego widze. Mój router to dlink dir600. Jak ktoś miał podobny problem i go rozwiązał to bardzo bym prosil o pomoc

 

pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na początek warto rozróżnić Mb/s i MB/s. speedtest.net pokazuje wynik w Mb/s, przeglądarki i programy do pobieranie wykazują prędkość w KB/s, MB/s. Serwer speedtest.net w Poznaniu może stać z serwerowni twojego dostawcy i wynik do tego serwera może poważnie odbiegać o twojego wyjścia na świat.

 

Jaką masz szybkość umowną łącza? Co to za dostawca?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...