Skocz do zawartości
JejoX

Zakupiony sprzęt przez internet i nie odebrany?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam pytanie odnośnie zakupów przez internet.Co w momencie jesli zakupie sprzęt za pośrednictwem sklepu internetowego z opcją zapłaty przy odbiorze i po obejrzeniu sprzętu na miejscu odmówie zakupu bo np. sprzęt nie spełnia moich wymagań lub najzwycajniej w świecie mi nie odpowiada?

 

Czy czekają mnie jakieś nieprzyjemności poza minami sprzedawców?Chce kupić tablet a nigdzie nie ma możliwości obejrzenia tego sprzętu więc musiałbym najpierw go zamówić do sklepu z odbiorem i dopiero obejrzeć.

 

Co sądzicie o takim dziłaniu?Wiem ,że narażam sklep na koszty dostawy ale jednoczesnie nie dane mi było zapoznać się ze sprzętem i nie wiem czy będzie mi odpowiadał.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teoretycznie powinienes zaplacic i przyjac (chyba ze uszkodzony to spisujesz protokol i kurier go zabiera). Po ogledzinach i stwierdzeniu ze ci nie odpowiada masz 10dni na zwrot towaru, oczywiscie samemu placac za transport.

 

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może inaczej,

 

Zamawiam w sklepie internetowym sklepu XXX z odbiorem i płatnościa w sklepie stacjonarym firmy XXX.Przychodze, oglądam, wychodze bo mi nie spasował.

 

Często spotykałem się z nazywaniem tego jako rezerwacji i np. masz 7 dni na odebranie i zakup bo ianczej odsyłaja sprzęt z powrotem ale co jesli ja faktycznie się pojawie ale nie kupie.

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic ci nie grozi, no może poza zablokowaniem twojego meila w sklepie Dołączona grafika

 

Zacznij od lektury regulaminu sklepu. Zwróć uwagę, kiedy i gdzie dochodzi a takiej sytuacji do zawarcia umowy. Najczęściej jest czas i miejsce odbioru osobistego. Pozbawia cię to 10-cio dniowego terminu na odstąpienie od umowy zawartej na odległość. Nie można więc wymagać od ciebie kupowania kota w worku.

 

Nie daj sobie wcisnąć, że masz sprawdzić w domu i odstąpić od umowy jak się nie spodoba. Takie prawo nie przysługuje ci.

Edytowane przez Klaus

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paragraf 17: Złożenie zamówienia nie jest równoznaczne z zawarciem umowy cywilno-prawnej (kupna/sprzedaży), a jedynie propozycją jej zawarcia ze strony klienta.

 

Paragraf 19: Oprócz dokonywania zakupów w sklepie internetowym Sferis klienci mogą również za pośrednictwem sklepu internetowego zamawiać oznaczone produkty do oznaczonego salonu Sferis. W takim przypadku wybrany przez klienta produkt zostaje dostarczony do oznaczonego salonu a klient jest powiadamiany o dokonaniu dostawy do salonu. Zawarcie umowy kupna-sprzedaży produktu, zapłata ceny nabycia oraz odbiór towaru odbywają się wówczas w sklepie Sferis i nie stanowi to umowy zawieranej na odległość czy też poza lokalem przedsiębiorstwa Sferis. Strona sklepu internetowego służy w takim przypadku wyłącznie jako katalog produktów oferowanych przez Sferis, które klienci mogą zamówić do dostawy do oznaczonego salonu za jej pośrednictwem. Po dostarczeniu towaru do sklepu a przed zapłatą za towar klient może zrezygnować z zakupu zamówionego towaru.

 

to by było na tyle.Dzieki za nakierowanie:) Myślę , że to dość ważna kwestia bo mimo , że tyle lat kupuje sprzęt przez internet to nie wiedziałem jak ta kwestia jest respektowana.

 

pozdr

Edytowane przez JejoX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...