Skocz do zawartości
Hiker

i5 3470 czy i5 3570K

Rekomendowane odpowiedzi

Sprawa wygląda tak:

mobo: MSI Z77A-G43

gfx: gtx 660

 

Jaki procesor do tego? - Przeznaczenie gry strategiczne. 2 lata spokoju. OC raczej nie jestem, ale mogę zacząć. Dobrze by było coś zaoszczędzić. Styknie i5 3470? Czy koniecznie brać i5 3570K?

 

Na początek cooler z pudełka, bo na kolejną zabawkę mnie nie stać.

Edytowane przez Hiker

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wydajnościowo podobne - jakieś 200 mhz różnicy między nimi .3470 sporo tańszy , na twojej płycie możesz go podkręcić do ~3,9 Ghz .3570K to jak zdecydujesz się na solidne OC , bo jak 3570K ma chodzić na ~4 Ghz to nie warto dopłacać .

 

Wydajnościowo podobne - jakieś 200 mhz różnicy między nimi .3470 sporo tańszy , na twojej płycie możesz go podkręcić do ~3,9 Ghz .3570K to jak zdecydujesz się na solidne OC , bo jak 3570K ma chodzić na ~4 Ghz to nie warto dopłacać .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na i5-3570K będziesz mógł ustawić 15% wyższe taktowanie jak podniesiesz mu napięcie i dokupisz dodatkowe chłodzenie (dodatkowy koszt od 100zł w górę), kosztuje sam w sobie ponad 20% więcej. Taktowanie nie skaluje się liniowo, tzn nie będzie 15% wydajniejszy tylko mniej. i5-3470 to bardziej ekonomiczny wybór, możesz mu ustawić na sztywno 3,7Ghz i zostawić chłodzenie boxowe, albo pocisnąć go do 4Ghz (4,2Ghz turbo) ale wtedy już przyda się jakieś lepsze chłodziwo.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po co przepłacać bierz 3470 ustaw mnożnik na 40x i masz 3,8Ghz na 4 rdzeniach bez dodatkowych kosztów (wentylator BOX). W CINEBENCH 11.5 mam 6,25pkt. Różnica w cenie to około 300zł (proc + wentyl) nie warto. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...