Skocz do zawartości
LateralusArt

Internet bezprzewodowy duży obiekt

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się jak najlepiej zbudować sieć w firmie - 3 kondygnacje po około 100m2. Skrzynka rozdzielcza z sygnałem znajduję się na środkowej kondygnacji. 

Użyć 3 routerów po 1 na piętro czy może użyć AP, wzmacniacza sygnału lub mostu? Tylko jaka jest różnica między nimi?

Jeżeli chodzi o router myślałem o standardzie ac i routerze Asus RT-AC66U. Warto iść w ac? Ma to znacznie przy zasięgu biorąc pod uwagę że urządzenia będą miały adaptery ac i n.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, że chcesz stworzyć sieć tylko WiFi ? Jeśli tak, to musisz opisać znacznie więcej, tak jak mówił Kaszpir, szczególnie ilość urządzeń i rodzaje ścian. Najlepiej jakbyś zarzucił planem z oznaczeniami ścian.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak sieć wi-fi. 3 kondygnacje o tym samym planie - 100m2. Kondygnacja -1 brak podziałów jedna przestrzeń, kondygnacja 0: dwa protokąty przylegjące do siebie krótszym bokiem wymiary ok: 3x6,60 i 6,60x13 [m] z otoworem na drzwi, kondygnacja +1: korytarz przez całą szerokość i po jedenym boku 3 pomieszczenia i 1 na końcu korytarza. Stropy żelbetowe, warstwy podłogowe wykończone panelami drewnianymi. Ściany działowe cegła 12 cm wykończone tynkiem lub płytami GK.

Liczba urządzeń na pomieszczenie od 2 do 3. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router jeden, ale przyda się kilka AP. Weź to rozrysuj i zaznacz metraż, bo to dość ważne i w jakich warunkach mają się fale rozchodzić... 

Na piętro -1 wystarczy jeden AP połączony kablem Ethernet z Routerem (poziom 0), do innych pięter (zwłaszcza +1) warto rzucić rysunek. 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczyłbyś kolorem ktora przestrzeń powinna być pokryta sygnałem.

Myślę, że na klatce może być ok, ale najlepiej byłoby to przenieść przynajmniej do środka otwartej przestrzeni za ścianką na prawo, aby był za drzwiami (albo nad).

 

Pytanie, czy ktoś ma byc jeszczena kablach?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezsensu robić mosty wifi skoro wszystko jest w jednym budynku.

Jak połączysz 3 routery bezprzewodowo i do tego jeszcze klientów

to przy pierwszym obciążeniu cała sieć się zapcha (czytaj padnie i zablokuje) Dołączona grafika

 

 

Najlepiej gdybyś zbudował szkielet na skrętce 1 Gbps lub oparty o coś szybszego (wszystko zależy od ilości danych transferowanych jednocześnie).

 

Do szkieletu podłączasz router bezprzewodowy w miejscach gdzie ma być dostępny sygnał wifi.

Po sztuce na pomieszczenie tak żeby nie przebijać się sygnałem wifi przez ściany.

 

Czyli potrzebujesz:

 

3x swich

?x router

kabel UTP

zaciskarkę, końcówki

wiertarkę

i dużo hotglue do przyklejania kabli

Edytowane przez szpachla2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...