Skocz do zawartości
Hiker

W które sloty ram na daualu?

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie ram 8gb Kingston Hyperx 1866mhz w dualu 2x4gb. I mam pytanie jak go wmonotwać w płytę MSI z77a g43 - w 1 i 3 slot (gdzieś tak czytałem) czy w 1 i 2 (po kolei)? No i czy trzeba gdzieś zmieniać w biosie coś czy płyta sama się dostroi do tego 1866?

 

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

IPosiadasz instrukcje obslugi plyty glownej? Masz tam opisane jak zamontowac karty w dualu, ba sa nawet obrazki. Jesli ram ma profil to z automatu wczyta ustawienia, jesli nie to recznie ustawiasz deklarowane wartosci: taktowanie, timmingi, napiecie.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie dywagacje O_o od wieków była prosta zasada:

-w sloty tego samego koloru. Proste nie?

Chyba się nic nie zmieniło?

 

[minus jest a uzasadnienia brak? czyzby prezencik od d3goldfind zanim zostal zbanowany? Dołączona grafika]

 

No i dzięki za wyjaśnienie.

Z tą MSI mnie masz ;)

Edytowane przez Havoc
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Minus ode mnie.

 

Twój post nic nie zniósł do dyskusji poza nie zawsze prawdziwą teorią. Zasada jest prosta i wyjaśniona wyżej: instrukcja obsługi + nadruki na płycie głównej.

 

Do twojej teorii nie pasuje np. MSI K9NU Neo-V. CHA (Green), CHB (Orqange).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...