Skocz do zawartości
vangi

Na ile lat starczy ten komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam . Chciałbym zakupić nowy komputer (który sam złożę) . Głównie zakładam ten temat bo nie wiem czy specyfikacja którą podam na samym dole starczy na przyzwoite granie w gry na wysokich w Full Hd (nie wyższa rozdzielczość bo monitor mam Full Hd) przez najbliższe 3 lata .

Specyfikacja PC:

i7 3930k

GTX Titan

Asus Rampage 4gene

Corsair Vegneance 16 GB 1866MHz

 

Z góry dziękuję za pomoc .

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kasa wyrzucona w błoto .Drogi procek , ram i płyta Ultra droga karta .Karta jeszcze ujdzie ,w końcu to najmocniejsza jednordzeniowa karta choć za jej cenę masz 2xHD7970 1ghz lub 2 x GTX680 i jeszcze kasy zostanie , w dodatku Titana ciężko dostać . I7 3930k jest za drogi w stosunku do tego co oferuje , żadna gra nie wykorzystuje 6 rdzeni i nie zapowiada się aby to się szybko zmieniło , do gier wystarczy zwykły Quad pokroju I5 3470 albo jak chcesz OC to I5 3570K .Kosztują mniej niż połowę ceny tego I7 a są równie wydajne w grach .

  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaki procesor i płytę główną polecacie . A do dwóch gpu to słyszałem że są problemy . (Jakieś gry czy programy nie dzałają itp.) A wy co o tym sądzicie ?

A patrzyłeś w poradnik zakupowy? Jak nie, to popatrz. Najlepiej na zestaw za 9200zł i masz odpowiedź na swoje 1 pytanie. Co do gpu to fakt, przy 2xgpu w niektórych grach mogą być problemy. Nie czarujmy się, titan to najwydajniejsza 1-rdzeniowa karta, tylko ta jej cena...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Procek - Do gier i OC to I5 3570K .Płyta - zależy ile chcesz na nią wydać i co od niej oczekujesz , minimum do OC to MSI Z77A-G43 .Jak chcesz robić CF/SLI to MSI Z77A-G45 , MSI Z77A-GD55 lub trochę droższy Asrock Z77 Extreme 4 .Do tego chłodzenie w rodzaju TR HR-02 Macho czy True Spirit . Co do CF/SLI , to czasami sprawia problemy ale większość dzisiejszych gier na tym zyskuje , w dodatku CF/SLI nie dość że jest szybsze niż Titan to w dodatku jest to tańsza opcja , to tego karty mają z reguły lepsze chłodzenie .Zresztą załóż odpowiedni temat w dziale Co kupić , to ci ludzie ( w tym ja ) pomogą . Możesz też przejrzeć gotowe zestawy z linka podanego przez _Kaszpir_ .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...