Skocz do zawartości
el caco

PC uruchamia się dopiero ~5min po włączeniu do prądu

Rekomendowane odpowiedzi

Hej

 

Mam problem z pewnym kompem. Jeśli stoi jakiś czas odłączony od prądu to nie chce się włączyć. Czasami minie 1, a czasami 5 minut zanim zaskoczy.

Przycisk sprawdzony, clear CMOS zrobiony, bateria wymieniona i dalej to samo. Jeżeli już się włączy to działa bez zarzutu. Wymęczony markami i Primem i nic złego się nie dzieje. PC nie był nigdy kręcony.

 

Kiedy sprawdzam miernikiem to przez te ~5min nie ma napięcia na molexie.

 

Czyżby zasilacz do wymiany?

 

 

Konfiguracja:

PSU: bequiet 350W BN094

MOBO: Gigabyte EP31-DS3L

CPU: Intel E5200 2.5 GHz bez OC

GPU: Radeon HD4850

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze możesz spróbować jeszcze przelutować napuchnięty kondensator i zobaczyć a nóż będzie ok.

Hmm, właściwie czemu by nie.

 

Jeszcze takie pytanie: jeśli zewre zielony z czarnym na wtyczce ATX to zasilacz powinien wystartować bez obciążenia, tak? Pamiętam, że kiedyś tak odpalałem zasilacz ale jakiś starszy model.

 

Pytam bo po wymianie kondensatora wolałbym nie podpinać całego kompa bez sprawdzenia ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze takie pytanie: jeśli zewre zielony z czarnym na wtyczce ATX to zasilacz powinien wystartować bez obciążenia, tak? Pamiętam, że kiedyś tak odpalałem zasilacz ale jakiś starszy model.

 

Pytam bo po wymianie kondensatora wolałbym nie podpinać całego kompa bez sprawdzenia Dołączona grafika

Zerknij tutaj:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, właściwie czemu by nie.

 

Jeszcze takie pytanie: jeśli zewre zielony z czarnym na wtyczce ATX to zasilacz powinien wystartować bez obciążenia, tak? Pamiętam, że kiedyś tak odpalałem zasilacz ale jakiś starszy model.

 

Pytam bo po wymianie kondensatora wolałbym nie podpinać całego kompa bez sprawdzenia Dołączona grafika

Wystartuje, ale do zasilacza musi być jakieś obciążenie podłączone - np. wentylator.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...