Skocz do zawartości
brodziu

[2000z] na komputer nie do grania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

musze dobrać komponenty do nowego kompa. Zastosowania: internet, pakiet biurowy z rozbudowanymi dokumentami, fotografia, filmy hd. Potrzebna jednostka centralna z oryginalnym systemem. Nie bedzie OC, nie wymieniam komponentow co rok. Komputer ma chodzić dlugie lata.

 

Bede kupowal w proline albo w morele.

Wymagania

- usb 3.0

- w miare cicho

- dluga gwarancja

- stabinie i bez grzebania

 

Komputer jest dla starszych osób. Dlatego wybiore chyba win 7 64bit. Dysk 500 gb starczy w zupelnosci, nizej dobralem 1tb bo 500 jest z jakiejs innej serii chyba AAKS czy podobnie. Obudowa jakas z usb 3.0 z przodu lub na gorze.

 

Prosze o pomoc w doborze zestawu.

 

Troche czytam i pytam.

Sprobuje moze sam cos dobrac ale mam pytania:

 

1. Wiem ze na dzis g2020 starczy pewnie, ale to ma byc komputer na dlugie lata. Do czego dolozyc ewentualnie. I3 3225 z hd 4000 (komputer chyba bedzie tylko na zintegrowane, mysle ze starczy)? Do jakiegos intela z 4 rdzeniami? Tu sie waham wlasnie. Rozwazac w ogole amd a10 z integra na fm1?

 

2. Polecano mi MSI b75A-G43 za ok 250. A moze byc tez tansza MSI B75MA-E33 IB75 s1155. ? Ma wyzej taktowana magistrale chyba a tak to podobnie. Ramu Max 16 gb chyba starczy i 2 sloty. Chyba ze dual cos znaczy i lepiej kupic teraz 2 x 4 gb (bo chcialbym 8 ramu) wtedy musze poszukac karte z 4 slotami bo za pare lat pewnie trzeba dokupic. Chodzi mi o nieprzeplacanie za 2 x pciex 16 w tej g43. Chyba ze czegos nie widze a warto ta plyte wziac.

 

3. Pytanie: czy dokupujac potem dysk ssd powienienem wziac plyte z sata III x 2? Jak z legalnoscia systemu jesli zainstaluje go teraz na zwyklym hdd, a kiedys przerzuce na ssd?

 

4. Ten Wd blue podobno ma jakies rewizje rozne, jak sie to sprawdza?

 

Tutaj zozylem taki wariant mega ekonomiczny:

 

http://proline.pl/?id=shopkoszyk&1:KHX1600C9D3X2K2%2F8GX;1:TAC+ARCANUS+PRO;1:NTC+MAXIMUS+M11-400W;1:SH-224BB;1:MS+GFC-02062;1:ZLOZENIE+5DNI;1:WD+WD10EZEX;1:INTEL+G2020;1:MSI+B75MA-E33
ekonomia 1616

 

Budzet mam do ok 2000, ale jak bedzie bardzo warto to doloze ze 200 jeszcze.

 

Czy taka obudowa da rade?

Ten zailacz jest ok? Opinie ma dobre, ale kto to tam wie kto je napisal Dołączona grafika

 

Bardzo prosze o szybka pomoc. Komputer zamawiam po dugim weekendzie majowym,

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz od razu do wymiany na XFX 450 W.

Jeśli chcesz żeby starczył na długie lata to procek zmień na Intel Core i3-3225

 

RAM przepłacone, zmień na http://proline.pl/?p=AE38G1609U2K

Obudowę zmień na http://proline.pl/?p=CM+ELITE+K350-KWN2

Edytowane przez misiek345345

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pamieci to sie nie znam wlasnie, wiec dzieki. Tez mi sie wydawalo ze drogie.

 

A jak to jest z tym sata 3? Bo nie wiem czy szukac innej plyty i musze zbudzetowac to jakos zeby wybrac ten zasilacz.
 Na b75 nic nie ma 2 sata III, pewnie chipset wiecej nie obsluguje, a takie plyty co maja to juz 100 drozsze co najmniej. Jesli wiec nie sata 3 x 2 to zostane przy tej i wtedy mam wziac moze pamiec 8gb w jednej kosci by miec miejsce kiedys na druga?

 

Co do zasilacza, czy jakas firma daje 3 lata gwarancji jak ta w doborze moim? Be quiet w proline ma tylko 12 miesiecy - odpada. 24 m minimum bym chcial.

 

Zdaje sobie sprawe ze g2020 jest wolniejsze od i3 3325 nieduzo. Raczej mi o ten hd 4000 chodzi. Pisza ze na g2020 full hd filmy im przycina.Ze 720p ladnie ida, ale wyzej juz sie zdarzaja przywieszki i gubienie klatek.

 

Zasilacz wole ciutke mcniejsze, ze gdyby si eokazalo ze ta itegra to jakas porazka, to zawsze wezmie sie karte jakas low endowa dodatkowo.

 

Na i5 nie warto sie rzucac, jak myslicie?

 

Co do obudowy. CHetnie bym wzial tego coolermastera w takiej cenie, ale ten jest kosmiczny z wygladu, a to sa starsi ludzie.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo. Czyi jedno sata 6wystarczy, W tym ukladzie ta plyta by wystarczyla - tylko pamiec lepiej chyba w jednej kosci, tylk ze w proline jak patrze to pojedyncze 8 drozej wychodza niz 2 x 4.

Czy radzicie doplacic do tej msi g43? I bed emial 4 sloty i spokoj.

Edytowane przez brodziu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O to mi chodzilo. Czyi jedno sata 6wystarczy, W tym ukladzie ta plyta by wystarczyla - tylko pamiec lepiej chyba w jednej kosci, tylk ze w proline jak patrze to pojedyncze 8 drozej wychodza niz 2 x 4.

Czy radzicie doplacic do tej msi g43? I bed emial 4 sloty i spokoj.

Jeśli kupisz w jednej to możesz kiedyś (jeśli zajdzie taka potrzeba) dokupić drugą. 8GB to na dzisiaj aż nadto co potrzeba. Ceny pamięci dość mocno poszły do góry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...