Skocz do zawartości
Sosniasty

FX8350 czy 8320 + OC

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

otóż noszę się z zamiarem wymiany swojego Phenoma na Vishere. Prawdopodobnie będę to robił pod koniec czerwca ale teraz chciałbym poznać kilka opinii i przeanalizować temat Dołączona grafika .

 

Skąd moje pytanie
Jestem posiadaczem płyty głównej Asrock 890FX Deluxe5. Była zakupiona jakieś 1,5 roku temu i wybrana pod kątem właśnie FXów (gniazdo AM3+ i 8+2 fazowa sekcja zasilania). Producent deklaruje, że płyta obsłuży 8320/8350. Niestety w sieci nie znalazłem żadnych informacji o połączeniu tej płyty z tym procesorem. Dodatkowo zaniepokoiły mnie posty użytkowników zagranicznych portali. Niektórzy wykręcą 8320 do 4,7, a niektórym już przy 4,4 wywala błędy... Chcę, żeby to cpu spokojnie pracowało na 4,5GHz - więcej mi do szczęścia nie potrzebne Dołączona grafika . Po prostu zastanawiam się, czy 8320 pociągnie do 4,5, czy niestety będę zmuszony wyciągnąć 130pln więcej (chociaż nie wiem, czy to coś zmieni).

 

Do czego używam komputera

W większości do gier (PS4 na podzespołach AMD, nowy Wiedźmin etc...). Zmiana jest podyktowana również tym, że przy pracy potrzebuję uruchomić 2-3 systemy w jednym czasie - jajek zaczyna brakować Dołączona grafika . Trochę programowania w Javie, C, ale to chyba nie ma znaczenia Dołączona grafika.

 

Dodatkowo

Razem z procesorem zamierzam zwiększyć ilość pamięci RAM do 8GB.

 

To wszystko! Proszę o opinie i porady Dołączona grafika.

 

Edit: oczywiście resztę sprzętu znajdziecie w sygnaturce!

Edytowane przez Sosniasty

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...