Skocz do zawartości
DziubekR1

Jak zalać zamknięte cewki ?

Rekomendowane odpowiedzi

Na plycie glownej od lapka. Po wstawieniu SSD wyszlo ciche piszczenie cewek, ktorego nie dalo sie wychwycic z dyskiem talerzowym. Dziwna sprawa, ze piszczą tylko w... Google Chrome. Opisow wyciszenia cewek na necie nie brakuje, ale wszystkie dotyczą cewek "otwartych". Tutaj cewki wygladaja dokladnie jak w tym linku, te 4 szare kostki ponizej gniazda procesora, na 99,9% to z ich okolic cos slychac. Problem w tym, ze tak jak widac na focie, to sa jakies zamkniete kostki, bez dostępu do srodka. Lapek jest po gwarancji, wiec moge sobie cos pogrzebac, tylko nie mam pojecia jak taka zamknieta cewke mozna uciszyc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie Dołączona grafika  Nie zrozum mnie zle, generalnie nie jest zle. Po prostu udalo mi sie zbudowac prawie pasywny laptop i to jest ostatnia rzecz, ktora mi zostala. Dysk SSD wstawiony, do tego HPFanControl smiga jak zloto, przez 90% czasu podczas przegladania neta wentylator jest calkowicie wyłączony, a jak sie wlaczy raz na 10min to tylko na 15s (temp. z przedzialu 50-55C). Gdyby udalo mi sie zrobic porządek z cewkami, to wtedy mam laptopa całkowite 0dB. Na szczescie te cewki to naprawde cicha sprawa, slyszalem wiele razy duzo gorsze przypadki, ale wiesz jak to jest, skoro juz jest blisko totalnego wyciszenia to chce to zrobic.

 

Ciekaw jestem czy te obudowy cewek sa na dole, od strony plyty otwarte, czy zamkniete. Jak otwarte, to jest punkt zaczepienia. Tutaj - 

 - widze kolo zastosowal ekstremalna metode. Problem jest tylko jeden, nad tymi 4 cewkami u mnie, przechodzi heatpipe, wiec moze byc problem roztopienia tego.

Edytowane przez DziubekR1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zalewasz od góry tak jak na filmiku, a czy to już od ciebie zależy. Możesz użyć,  silikonu, kleju na gorąco, kleju epoksydowego (najlepiej szybko schnącego, żeby nie trzeba było czekać 24h), lakierów itp.
Ja osobiście polecam silikon, bo dobrze uszczelnia i w razie potrzeby łatwo go usunąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wlasnie z silikonem jest jeden problem. Nad tymi dwiema z czterech cewek R36 jak w linku w pierwszym poscie, doslownie 0,5mm ponad idzie heatpipe. Czyli cos miekkiego, co moze sie roztopic pod wplywem ciepla odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to niby silikon ma się roztopić? Przecież najgorszy musi wytrzymać ekspozycję na promienie słoneczne lub gorąca wodę.

 

Na ile skuteczne będzie takie obciapkanie to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Klej na gorąco zaczyna się roztapiać już przy 50*C, a silikon jest za miękki żeby utrzymać cewkę w bezruchu. Ja używam żywicy epoksydowej - wytrzymuje bardzo wysokie temperatury, jest twarda jak metal, nie rozszerza się pod wpływem temperatury (więc nie urwie cewki po nagrzaniu się). Sprawdzone i niezwykle skuteczne w thinkpadzie X200 (cewki zasilania i inwerter matrycy) i X230 (inwerter matrycy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...