Skocz do zawartości
POWER BY AMD

na jakim mobo osiagne najwyzszą magistrale

Rekomendowane odpowiedzi

mam mały problem mam fajne pamiątki fajnego proca i jakaś kijową płyte (asus A7N8X) która nie zabardzo chce synchro z tymi pamiatkami chodzić ja wyciągam na niej synchro 195 a asyncho 211 na co mam zmienieć ten shit moje pamiątki idą na 460 więc jak by tak mobo 230MHz stabilnie sie bujalo to byłoby spox

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zapewne masz starą revizje chipsetu. Są dwa rozwiązania, albo Vmod płyty albo zmiana płyty!

no mam rev 1.06 ale teraz płytka jest w serwisie (od miesiąca a niby asus dobra firma) bo ustawiłem magistrale na 200 synchro. Może przyślą mi jaką lepszą

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek frn2 wyciska 240MHz ,Abit nf7 ,Epox 8rda+  po jakies 220-240

 

poczekaj na kt600 ,moze Abit lub Epox na kt600 przejda granice 250

Może - ale z PCI >41MHz życze powodzenia (że też VIA nie chce/nie umie zblokować PCI)

A kiedy ja sie doczekam kt600? niby ma byc w połowie lipca ale za nim dojdzie do sklepu to bedzie juz połowa sierpnia a we wrześniu via wymysli pewnie kt600a i tak bede sobie czekał ten asus powinien więcej wyciągać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o rewizje płyty tylko chipsetu! ;-)

Ale teraz juz nie zobaczysz. Ale nawet jak ci przyślą lepszą to i tak tych 230 nie wyciśniesz bez zmiany napięcia na chipset. Zapytaj się czy nie mógłbyś jej wymienić na Solteka, Abita, albo EPOXA ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chodziło mi o rewizje płyty tylko chipsetu! ;-)

Ale teraz juz nie zobaczysz. Ale nawet jak ci przyślą lepszą to i tak tych 230 nie wyciśniesz bez zmiany napięcia na chipset. Zapytaj się czy nie mógłbyś jej wymienić na Solteka, Abita, albo EPOXA ;-)

asynchronicznie chyba nie ma sensu bo wydajność ostro spada żeby ją wymienic będe troche w plecy bo dałem za nią 520

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Soltek frn2 wyciska 240MHz ,Abit nf7 ,Epox 8rda+  po jakies 220-240

 

poczekaj na kt600 ,moze Abit lub Epox na kt600 przejda granice 250

kręciłeś moze kiedyś tego voodoo 3 200 bo ja kręciłem i miałem chyba ze 192 na gpu i tyle samo na pamieciach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mie wiem o co dokładnie ci chodzi, ale większość "wszystkich" leci na fsb 200 lub więcej. Oczywiście mówie tu o braciach nForcowcach :twisted:

każdy twierdzi ze jego atlon sie ostro kręci a nie wszuscy mająodblokowane mnozniki więc zostaje im magistrala wiec chyba nie staneli na 12.5x133 i nie powstał im z tego 3000+

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz!

Przecież chyba nikt kto ma Athona 1700 na tym forum nie leci na 133! Już ci napisałe większość leci na 200, a kto nie może ten daje najwięcej jak może! Cp to za podkręcanie samym mnożnikiem, no chyba że się ma płyte na KT133 :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Solteku FRN2-L/RL

i bez żadnego moda tyle wyciągnełeś? A jak płytka sie sprawuje nie żadnych problemów (zasilanie ma chyba kijowo połozone)

zero problemow,jedyna zmiana jaka wprowadzilem to Zalman na NB.Co do zasilania plyty.......sprawa gustu ,mi bardzo odpowiada polozenie gniazda

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odpowiedz w pigulce dla wszystkich zainteresowanych

 

kt600 ma podobno zablokowane agp i pci ,co mnie osobiscie martwi ,a co ucieszy lamerow o/c

 

voodoo krecilem na 190MHz ,bo wiecej power strip nie pozwalal ,ale wykrzaczylo sie w 3dmark

na 180MHz przeszlo 3dmarka ,ale juz mialem naklejone radiatory na pamieci i wiatraczek 40x40 na chipie

teraz sie szykuje na chlodzenie drugiej strony plytki drukowanej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Solteku FRN2-L/RL

i bez żadnego moda tyle wyciągnełeś? A jak płytka sie sprawuje nie żadnych problemów (zasilanie ma chyba kijowo połozone)

zero problemow,jedyna zmiana jaka wprowadzilem to Zalman na NB.Co do zasilania plyty.......sprawa gustu ,mi bardzo odpowiada polozenie gniazda

no zeby była tawypasina wersja z dzwiekiem i śledziem do niego może zrobią na nforce2 400 ultra

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Solteku FRN2-L/RL

i bez żadnego moda tyle wyciągnełeś? A jak płytka sie sprawuje nie żadnych problemów (zasilanie ma chyba kijowo połozone)

zero problemow,jedyna zmiana jaka wprowadzilem to Zalman na NB.Co do zasilania plyty.......sprawa gustu ,mi bardzo odpowiada polozenie gniazda

no zeby była tawypasina wersja z dzwiekiem i śledziem do niego może zrobią na nforce2 400 ultra

Ten Soltek jest na nF2 400 ultra :wink:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Solteku FRN2-L/RL

i bez żadnego moda tyle wyciągnełeś? A jak płytka sie sprawuje nie żadnych problemów (zasilanie ma chyba kijowo połozone)

zero problemow,jedyna zmiana jaka wprowadzilem to Zalman na NB.Co do zasilania plyty.......sprawa gustu ,mi bardzo odpowiada polozenie gniazda

no zeby była tawypasina wersja z dzwiekiem i śledziem do niego może zrobią na nforce2 400 ultra

Ten Soltek jest na nF2 400 ultra :wink:

no a ma ten fajny mostek MCP-T jak tak to jaiki to dokładnie model jest z ty mpstkiem bo sobie byba zmienie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bezapelacyjnie na Solteku FRN2-L/RL

i bez żadnego moda tyle wyciągnełeś? A jak płytka sie sprawuje nie żadnych problemów (zasilanie ma chyba kijowo połozone)

zero problemow,jedyna zmiana jaka wprowadzilem to Zalman na NB.Co do zasilania plyty.......sprawa gustu ,mi bardzo odpowiada polozenie gniazda

no zeby była tawypasina wersja z dzwiekiem i śledziem do niego może zrobią na nforce2 400 ultra

Ten Soltek jest na nF2 400 ultra :wink:

no a ma ten fajny mostek MCP-T jak tak to jaiki to dokładnie model jest z ty mpstkiem bo sobie byba zmienie

Niestety Soltek nie zabudowal MCP-T w zadnej swojej plycie :?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe zestawionko :

 

wszystko z pamięciami Twinmos 2x256MB/ 333Mhz :!:

 

 

na Epoksie 8rda+ rew. 1.1 przed vdd modem maks synchro FSB 205

 

po vdd modzie synchro FSB 221

 

na Abicie NF7-S rew. 2.0 przed vdd modem maks synchro FSB 225

 

po vdd modzie synchro FSB 234

 

Czyli z 333 Mhz udało się wycisnąć 468 Mhz to jest wzrost o 40 % :lol:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dale nie rozumiem o czym do mnie rozmawiasz!

Przecież chyba nikt kto ma Athona 1700 na tym forum nie leci na 133! Już ci napisałe większość leci na 200, a kto nie może ten daje najwięcej jak może! Cp to za podkręcanie samym mnożnikiem, no chyba że się ma płyte na KT133 :?

Te, bo się wściekne :lol: :lol: :lol:

Lepiej byś trochę współczucia wykrzesał, a nie podajesz mnie jako antyprzykład :cry:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra to ja ci napisze jak mi sie kreci na 11x133 8)

U mnie na Epoxie jest bez modów 235Mhz.

Tyle ostatnio było topiców o wysokim FSB że mogłeś sobie zobaczyć jaka płyta najlepiej wychodzi.

 

Swoją drogą ja też sobie śmigne moda na VDD i Vmem jak tylko zarobie kase na pamięci. Napisz jakie masz pamięci i na jakim napieciu ci tak śmigaja.

Ja mierze w 250FSB i pamięci Cas 2 2-4-2 8) .

Tylko ostatnio sie przestraszyłem jak Ratorowi po Vmodzie płyta padła :( :? Ciekawe czy na mobo pelt na chipsecie by mi coś dał.

Standardowo mam napięcie 1.55V a myśle zwiększać max do 1.7V.

A dla pamięci w zależności od samych kostek ale mysle że trzeba by ze 3 może nawet 3.2V dać żeby poszły takie Hyper X PC3200 na takich czasach.

 

Mam nadzieje że uda ci sie znaleść mobo na której osiągniesz wysokie FSB będe miał sie z kim ścigać do najwyższego FSB :)

Hehe.

Jak miałem GeForce 4MX440 to nie miałem sie za bardzo na forum z kim mierzyć. Może teraz chociaż ty na pamięci zrobimy jakiś wyścig.

Wiadomo to tylko do testów bo tak to sie zarzuci 12x200 i bedzie git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach




×
×
  • Dodaj nową pozycję...