Jump to content
Sign in to follow this  
akszon

Kompletny zestaw +/- 5000pln

Recommended Posts

Witam,

wróciłem parę dni temu z saksów w Irlandii i mam trochę pieniążków do rozdysponowania na nowy komputer, przeznaczenie zestawu -  gry : ). Kasa do wydania - ok. 5.000 pln.

Moja główne kryteria to opłacalność i cisza. Gwoli jasności, cisza nie jako priorytet a czynnik decydujący przy wahaniach między różnymi modelami, wcześniej miałem zestaw: pentagram Karakorum, palit gtx 260 sonic+ bq straight power 450 E6, i po 3 latach chodziło to jak kombajn, trzeba było grać z dźwiękiem wysoko ustawionym żeby słyszeć grę a nie huk kompa;d.

No i przyznam zawiodłem się mocno na BQ bo imo, to był najgłośniejszy komponent mojego zestawu zaraz po grafice i procku.

Do sedna:

• CPU – i5 2500k. szukam jakiegoś używaka za ok. 700zl

• MOBO –  asrock z77 extreme3 

• GPU – gigabyte 7970

• RAM – 16gb najtaniej co będzie ;d

• Chłodzenie CPU -  Macho 140 BW

http://www.agito.pl/thermalright-hr-02-macho-82-684096.html?attr=392-66876

• PSU – SeaSonic M12II-620

• Obudowa – Fractal design r4

• Monitor

LG 21.5" LED IPS224V-PN

Co o tym wszystkim sądzicie ?:

Pozdrawiam

Edited by akszon

CPU : owszem IB ma problemy z odprowadzaniem ciepła, ale chyba spałeś na lekcjach fizyki skoro sądzisz że gorący rdzeń na procesorze jest równoznaczny z gorącym radiatorem

tak się składa żę IB pobiera zajebiście mało prądu i radiator będzie zimny przy tych taktowaniach co chcesz uzyskać

mój CPU przykładowo ustawiony na 4 GHz potrzebuje do stabilnej pracy zaledwie 1.05 V

po odpaleniu prime95 cały komp pobierał 155W jeśli dobrze pamiętam

GPU : jeśli grasz na słuchawkach to nie ma problemu

jeśli nie to nie ma takiej opcji byś nie słyszał grafy po odpaleniu wymagającej gry

moje chłodzenie DUAL-X jest świetne a i tak dość mocno szumi ( ale też inna sprawa że mam GPU mocno podkręcone )

w każdym razie raczej się nastaw że nawet na stock karta będzie wyraźnie słyszalna i wyciszanie reszty komponentów zwyczajnie nic nie da

Edited by quo

1. CPU - OC i cisza trochę się ze sobą kłócą, ale przy takiej kwocie powinno się udać.

2. Mobo - Extreme 3/4 jeśli zależy Ci na OC, ale 4,2-4,3 GHz osiągniesz na dowolnej Z77. Dlatego ta MSI też będzie dobra.

3. HDD - Seagate 1TB - dobra cena

4. SSD - zamiast Plextora wziąłbym Sandisk Extreme. Zwróć uwagę na prędkości zapisu

5. CPU Cooling - Macho BW, będzie wydajnie i dość cicho. Jeśli będzie zbyt głośno, istnieje możliwość dołożenia drugiego wentylatora (są odpowiednie miejsca na radiatorze)

6. PSU - 600W to i tak dużo. Wybierając zasilacz warto się sugerować wielkością wentylatora. 140mm najlepiej. Druga rzecz to certyfikat. Gold = moc = cisza

7. Obudowa - do M40 nie zmieści się Macho BW. Jeśli chcesz, żeby było cicho - Fractal R4

8. LG IPS - zdecydowanie

9. VGA - HD 7950 jest niewiele lepszy niż HD 7870 XT, ale ma sporą zaletę - ma chłodzenie Vapor-X, które jest bardzo ciche.

Mimo niezłych części dalej jesteśmy poniżej 5k:

http://www.pcprojekt.pl/index.php?/p__konfigurator/action__2/laptop__/data__eJx9TbsOwjAM$JfMFXKeTfgHxMiAGKI2Q9VSUNMKAeLfia0WVQEx2GffnX1Pdh0u9dSObHtkGsCxgiknRQItlU0AOPKyREFqg1vykW4JFBg6Mnx2w!fKiYz6rlPBmu4SK8zHB0vBas5r$SHffyZUofcYIDVStqRDu1iEok6aopkLgSAlUTz$aeB$4pwap3NKZco6pAY$!n07hJgoLmZi14TYhOrRk1GbjUrCre18feh87O!JBfZ6A7oRVLo*

Ok, Mam trzy duże dylematy...

Najważniejszy

GPU – mam opcje kupna 2miesięcznego gigabyte hd 7970 za 1250, ale naczytałem się że po OC wyje. Brać GB czy dokładać 200zł do nowego sapphire za niecałe 1500 ?

Trochę mniej ważny;d

PSU - OCZ ZT Series 650W albo Corsair TX650, za ocz przemawiają odpinane kabelki, obie po ok. 330zł. Co prawdą tx650 ma też wersję 650M, ale jest to stara i dużo gorsza konstrukcja. Czy może jednak dołożyć 170zł i wziąć Be Quiet! STRAIGHT POWER BQT E9-700W, nie modularne ?; albo Thermaltake Toughpower Grand 650W.

mało ważny ale nadal dylemat :D

Monitor –

LG 21.5" LED IPS224V-PN czy NEC 22" LCD AccuSync AS221WM

POMOCY :D

Sapphire omijaj bo to grzalki, po oc to dopiero wyje.

Sent from my HTC Wildfire S A510e using Tapatalk

a skąd to przekonanie ?

jak kupowałem swojego szafirka 7950 z 2 miesiące temu to jako jeden z nielicznych modeli miał regulację napięcia i solidne chłodzenie ( DUAL-X )

ale NEC AS221WM ma matową matrycę i mniej męczy oczy, podobno, sam miałem monitor z matową matrycą i nie wiem jak będzie z błyszczącą.

Na innym forum podali mi alternatywę dla PSU, SeaSonic M12II-620, co o tym myślicie, w testach wyczytałem że b. dobra, cicha i częściowo odpinana zasilka, mój faworyt obecnie.

No i czy nie ma jakiejś opcja za Fractal design r4, bo trochę mi szkoda 4paki za buda dać ;d.