Skocz do zawartości
Misyo

TL-WDR4300 / Synology 212J / Gigabit LAN - nie działa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie,

 

Postanowiłem sobię zrobić prezent i zakupiłem nowy router TP-Link TL-WDR4300 oraz NAS-a Synology 212J (na razie z jednym dyskiem 3TB WD seria RED).

Całość, tj NAS, PC oraz dodatkowego switcha (gigabitowy D-Link) - podłączyłem do w/w routera.... I tutaj zaczynają się schody...

 

Maxymana prędkość jaką udało mi się uzyskać między PC a NASem to 9.1MB/sec.

Wywalając router i podłączając wszystko przez swictch (metrowe orginalne kable) - 15.2MB.

 

Switch ma lampki - czerwona = 10/100, zielona =1000. Wszystko na zielono.

 

Dodatkowo postanowiłem sprawdzić jak będzie z laptopa gdzie też mam gigabitową kartę sieciową... i odziwo switch wskazał kolor czerwonyi transfery rzędu 4-5MB/sec.

 

Gdzie jest problem? Według testów router powinien śmigać idealnie,synology też należy do szybszych nasów.. POMOCY!!

 

Jeszcze jedno.. ramki MTU - mam ustawione na 1500... w instrukcji przeczytałem, że można zwiększyć ale pod warunkiem, że wszytkie urządzenia w sieci obsługują większeMTU i wszędzie ma być takie same... dotykać tego? jak zwiększyć MTU na przykład w TV? :)

Edytowane przez Misyo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Zgodnie z radą powyższą (ale to zabrzmiało :) ) kupiłem wczoraj kabel kat.6 za jedyne 38PLN za 5m...

Jest poprawa, przy dużych plikach po kilka GB transfer jest około 26MB/sec, przy takich po 600MB jakieś 22-23MB/sec.

Czyli wzrost 2 - 3 razy :)...

 

Teraz pytanie, jak osiągnąć jeszcze więcej? Płyta głowna to ASUS p5w dh deluxe z wbudowanymi 2 kartami gigabitowymi:

Dual Gigabit LAN controllers
*2 x Marvell 88E8053 Gigabit LAN Controller, both featuring AI NET2

 

Czy dokupienie karty sieciowej na PCI poprawi wynik?

Jeżeli tak, to karty są w bardzo różnych cenach - i tu pytanie - czy warto zapłacić 3x więcej za Intela? Czy nie tędy droga do domowego PC-ta...

 

- http://www.ceneo.pl/Karty_sieciowe;szukaj-D-Link+DGE-530T - 35pln

- http://www.ceneo.pl/304617 - 110PLN

 

Czytając recenzję routera do którego mam podłączone wszystko - gwarantuję on bardzo dobretransfery w sieci lokalnej.... Jaką wartość powinienem uznać za docelową?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam ten router i kiedyś jak robiłem testy programem LAN Speed Test między dwoma komputerami to mi wyszło coś takiego:

 

Dołączona grafika

 

By wyeliminować wąskie gardła trzeba na drugim kompie odpalić LST Server. Wtedy nie jesteśmy ograniczeni przez wydajność dysku.
 

U mnie sieciówka to Realtek 8111E, a na kompie klienta Realtek 8111B.

 

Firmware masz najnowszy wgrany?

 

http://www.tp-link.com.pl/support/download/?model=TL-WDR4300&version=V1#tbl_j

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak,

Pierwsze co zrobiłem to wgrałem najnowszy firmware do routera...

Wartości u Ciebie są śliczne... U mnie dużo dużo niższe..

 

Podłącze dzisiaj jeszcze po pracy lapka i zrobie test pomiędzy komputerami... a jak nic nie wyjdzie sensownego to kupię nową sieciówkę - ale tą za 35pln :) Mbps to dzielę przez8 by uzyskać MB?

Czytając testy Synology, powinienem uzyskać prędkości ogólnie 3 razy szybsze od obecnych...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustaw duże ramki nie ma z tym problemów tylko musisz ustawić w routerze i czasem karcie sieciowej, a tak na marginesie to transfery słabe ja na zyxelu nsa310 za 170zł z ibood mam po sambie 37mb/s a po ftp około 60mb/s

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...