Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Dla mnie te 760 za ciekawie nie wyglądają na tle 670. 670 jest masa używek, poniżej 1000, a te karty są szybsze i biorą mniej prądu. Zanim będzie można dostać 760 z drugiej ręki, o tyle % taniej od nowej co w przypadku 670, upłynie sporo czasu.

Edytowane przez aerial

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w tej cenie super karty do sli. pcb gigabyta wyglada jak ich pcb 670 jednym slowem pewnie nic nie misieli robic przy jej projektowaniu hehehe

 

Prawie każdy producent wypuścił 760 z PCB od swojej GTX 670, nawet te autorskie konstrukcje, jak Asus DCII czy MSI TF, choć w tym drugim jest trochę inna sekcja zasilania.

 

A PCB gigabyte'a to po prostu referent 680 z pełną sekcją zasilania (i w 670 WF3 było identycznie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

NVIDIA kontynuuje wiosenno-letnią ofensywę z udziałem desktopowych kart graficznych, dosłownie co chwilę prezentując kolejne modele z rodziny GeForce GTX 700, którymi stara się zneutralizować silnie zakorzenione na rynku Radeony HD 7000. Najpierw zadebiutował absolutnie bezkonkurencyjny GeForce GTX Titan, potem niewiele słabszy GeForce GTX 780, zaś ostatnio przywitaliśmy GeForce GTX 770, czyli odmłodzonego GeForce GTX 680 sprzedawanego w zdecydowanie niższej cenie od poprzednika. Tyle wystarczyło - Radeon HD 7970 wreszcie zyskał godnego rywala, natomiast teraz przyszła kolej na poskromienie Radeona HD 7950, jakiemu stawi czoła bohater niniejszego artykułu w osobie GeForce GTX 760. Nowość sygnowana logiem NVIDII powinna być jednak tańsza i zapewniać porównywalną wydajność do urządzenia AMD, więc jeśli producent dotrzyma złożonych obietnic, to pojawi się bardzo interesująca karta graficzna w cenie około 1000 PLN, zdolna poradzić sobie z najnowszymi grami w maksymalnych detalach. Premiera Radeonów HD 8000 w najlepszym wypadku nastąpi późną jesienią bieżącego roku, dlatego można jeszcze trochę zarobić przed zmianą warty, co Zieloni postanowili skrzętnie wykorzystać. Zapraszamy zatem do obejrzenia pojedynku GeForce GTX 760 vs Radeon HD 7950 i przeglądu wersji niereferencyjnych nowego dziecka NVIDII...

 

W ROLACH GŁÓWNYCH:

 

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

PS: @humanoidal - może w 1 poście jakiś mały zbiór artów z PurePC dotyczących GTX 700? Mamy sporo tego przemielone Dołączona grafika Wystarczy moje posty z tego tematu przerzucić chociażby. 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te 760 za ciekawie nie wyglądają na tle 670. 670 jest masa używek, poniżej 1000, a te karty są szybsze i biorą mniej prądu. Zanim będzie można dostać 760 z drugiej ręki, o tyle % taniej od nowej co w przypadku 670, upłynie sporo czasu.

 

Masa :P http://allegro.pl/listing/listing.php?string=gtx+670&buyUsed=1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Używany GTX 670 powinien być w tej samej cenie lub niższej od nowego GTX 760, bo wydajnościowo różnica jest raczej znikoma.

 

Ja swojego GTX 660 Ti wyrwałem za 800 i nie żałuję ani złotówki, bo bardzo fajnie się kręci i nie słychać go. A to co siada na szynie można wyłączyć Dołączona grafika GK104 ftw! Dołączona grafika

 

 

 

 

Aktualizacja pierwszego postu by Caleb Dołączona grafika

Edytowane przez humanoidal

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te 760 za ciekawie nie wyglądają na tle 670. 670 jest masa używek, poniżej 1000, a te karty są szybsze i biorą mniej prądu. Zanim będzie można dostać 760 z drugiej ręki, o tyle % taniej od nowej co w przypadku 670, upłynie sporo czasu.

Z tą masą to nie do końca- napisał bym trafiają się poniżej 1k, większość to jednak 1100-1200 zeta ;/

 

Czego by nie mówić jestem osobiście nieco zawiedziony- liczyłem na rebrandowanego gtx 670, a nie kastrata z szerszą szyną, ale nawet bardziej ciętego niż gtx 660ti ;/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zeszłym tygodniu było z 5 takich 670. Był moment że wszystkie jednocześnie się wyświetlały. Trzeba trochę poczekać, teraz są tylko karty z lepszym chłodzeniem typu gigabyte czy asus, dlatego drożej. Jak ktoś wystawi 670 na referencyjnym chłodzeniu za 1000+, to nie sprzeda.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba tak, właśnie się zastanawiam. 

Generalnie problem sprowadza się do odpowiedzi na pytanie, do czego wykorzystujesz GPU i jak bardzo pomoże Ci zmiana na 780/Titana ? Ja na ten przykład, ciągle siedzę na 470GTX, bo do renderingu mi spokojnie wystarcza a gra w jaką aktualnie gram - BF3 spokojnie na tym chodzi. Dopiero przyszłe dwie gry (BF4 i GTA V) zaczynają zastanawiać moją głowę, jednak do tego czasu jeszcze kilka miesięcy. Na Twoim miejscu jeśli nie wykorzystywałbym aktualnie 680tki, to bym ją sprzedał, przesiedział na zintegrowanym Intelu i zapłacił tym za grafę w momencie, kiedy będzie potrzebna. 

 

 

EDIT : Ok, wyjaśnione, jeśli nie masz laptopa to ja bym faktycznie sprzedał tą 680, ale i5, 8GB Ram, SSD i fajny zasilacz pozwolą Ci utrzymać ten komp dobre 6 lat (o ile nie dłużej). Jeśli nie masz laptopa, nie sprzedawałbym tej maszyny. 

Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpada, niebieska ;P Moze to glupio zabrzmi ale musi sie wpasowac w to: 

 

No zaraz... Przecież masz niebieski w budzie :) NVM z tych dwóch brałbym ASUS, chociaż EVGA ma przewagę w systemie chłodzenia (w twoim przypadku, gdzie buda jest dość mała) - wyrzuca powietrze poza skrzynkę. Jeśli jednak jest on porównywalnej klasy co referent, to krzyżyk na drogę :> Niestety EVGA nie miałem jeszcze w łapskach, więc ciężki mi powiedzieć co to warte. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe gdyby byla jakas z bialym akcentem to bylby problem rozwiazany bo jedzie bialy stuff teraz do kolejnego projektu. Ale chcialbym zamknac mojego malego czarnego. Poki co 570 ktora widac na zdjeciu smiga, ale chcialbym wrzucic cos nowego. Stylistycznie podchodzi mi najbardziej evga - klasyczny wyglad, kolorystyka super. Pytanie czy cooler daje popalic czy jest w miare cichy. Poki co w sieci cicho na ten temat. Kolejnym kandydatem jest ASUS, tylko czy ten czerwone stickery da sie wywalic, bo mi burza "wizje" wygladu :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Malik może składac drugą taką budę w kolorach czerwonych Dołączona grafika

Dodatkowo pewnie chodzi o zasysanie (bok) i wydmuch powietrza (z tyłu).

 

Dokladnie tak, w mojej budzie grafa zaciaga powietrze z boku wiec idealnie jest dla mnie jak jest blower.

 

 

Gainwardowski Phantom by fajnie wygladal w tej budzie imho:

 

Dołączona grafika

 

Pytanie tylko czy jest na 2 sloty, bo wieksza nie wchodzi do prodigy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...