Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj przyjechala do mnie EVGA GTX 760 SC ( blower ), wlasnie testuje. Ale poki co mega pozytywne wrazenie.

 

 

Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
 
Dołączona grafika
Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Urodzaj premier na rynku kart graficznych sprzyja także pojawianiu się coraz większej ilości autorskich konstrukcji, które z powodzeniem wypierają modele zbudowane według projektu referencyjnego, zwłaszcza jeśli poczynione modyfikacje nie wpływają drastycznie na końcową cenę urządzenia. Podobny trend dotknął również absolutny high-end w postaci GeForce GTX 780, chociaż fabryczny system chłodzenia spisuje się przyzwoicie i spokojnie wywiązuje z powierzonego zadania. Zastosowany cooler raczej nie wymagał wymiany, jednak poszczególni producenci dysponują własnymi rozwiązaniami chłodzącymi, niejednokrotnie będącymi główną kartą przetargową w walce o względy klientów. Jeśli przy okazji zapewnione zostaną niższe temperatury rdzenia, wyższe taktowania i komfort pracy, to chyba nie trzeba się długo zastanawiać nad wyborem? Niedawno zaprezentowaliśmy Wam kartę graficzną ASUS GTX 780 DirectCU II, której praktycznie niczego do pełni szczęścia nie brakowało, natomiast dzisiaj przyszła kolej na Gigabyte GTX 780 WindForce 3X. Jest to aktualnie najtańsza niereferencyjna wersja GeForce GTX 780, więc chociażby z tego względu warto sprawdzić, jak wypada w porównaniu do wcześniej opisywanych modeli ASUS i NVIDIA.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ucieszony podłączyłem nowiutkiego GTX 770 Palita Jetstream. Karta ok. Ale znowu trafiłem na piszczące cewki i to dosyć mocno dają znać o sobie. (tylko pod maxymalnym obciążeniem)

Wcześniej miałem gtx 260 potem 560 ti twinfrozr i tam tez cewki piszczały.

Czy to aż taki straszny problem dla producentów, żeby rozwiącać ten problem.?

A może tylko ja trafiam na takie trefne sztuki.. ??

Edytowane przez Ponior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też tam myślałem. Mam Tagana 700w. Ale zasilacz ma juz jakieś 3-4 lata.

Zasilacz mam taki:

 

http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16817814005

 

Cała moja konfikuracja:

 

i5 750 oc na 3.8 GHz

płyta asusa p7p55

2 x2 GB corsair 1600MHz

dysk ssd 128gb

dysk 500gb segate

nagrywarka blueray

gtx 770 palit jetsream

obudowa enermax giant  Dołączona grafika

 

Wymieniać zasilacz na nowszy  czy da rade z nowym gtx 770 ???

 

ps.patrząc po forach to zasilacz raczej da rade. Zobacze czy to cewki w zasilaczu nie piszczą i jak by co zaleje je klejem. :-)

Edytowane przez Ponior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj ucieszony podłączyłem nowiutkiego GTX 770 Palita Jetstream. Karta ok. Ale znowu trafiłem na piszczące cewki i to dosyć mocno dają znać o sobie. (tylko pod maxymalnym obciążeniem)

Wcześniej miałem gtx 260 potem 560 ti twinfrozr i tam tez cewki piszczały.

Czy to aż taki straszny problem dla producentów, żeby rozwiącać ten problem.?

A może tylko ja trafiam na takie trefne sztuki.. ??

 

A jaki masz zasilacz??

Wszystkie trzy karty piszczały na tym samym zasilaczu??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystkie piszczały na tym samym zasilaczu. A 260 gtx sprawdzany w innym kompie też piszczał.

Zasilacz masz podany dwa posty wyżej Dołączona grafika

 

spróbuj jeszcze na innym zasilaczu te kartę uruchomić. Jakiej firmy miałeś tego GTX 260 ?? GTX 560 też sprawdzałeś na innym PSU??

Ja już po złożeniu zamówienia zorientowałem się , że zasiłki Corsair lubią piszczeć i pełen obaw uruchomiłem zestaw. Na szczęście zasilacz nie piszczy Dołączona grafika . Piszczy natomiast bardzo delikatnie jeden dysk twardy, który wcześniej prawdopodobnie nie piszczał ( prawdopodobnie, bo miałem głośne wentylatory w obudowie).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Miałem gtx 260 msi, piszczał. W serwisie wymienili na inny który dalej piszczał. Dałem sobie spokój bo podobno większośc modeli tak ma.

 

2. potem gtx 560ti twinfrozr. Tez piszczał, nie reklamowałem go.

 

3. Teraz kupiłem innej firmy gtx 770 palita i pełen zapału po uruchomieniu GTA 4 usłyszałem znowu piszczenie. Dołączona grafika

 

Nie przysłuchiwałem sie teraz czy piszczy zasilacz czy znowu karta, wieczorem to sprawdze, ale z moim szczęściem obstawiam karte.

 

Ciężko sprawdzić na innym zasilaczu bo u mnie na wsi nit nie ma podobnego sprzętu. A do zasilacza tracera  kolegi 400w to raczj nie podchodze Dołączona grafika

 

 

ps.  A więc dzisiaj wyciągnąłem zasilacz z obudowy i to jednak chyba on zaczął pierdzieć pod obciązeniem (przykładając ucho).  Rozkręciłem go, obsmarowałem wszystkie cewki klejem, ale pierdzi nadal. (wiatraki odpadaja -sprawdziłem.)

Jakieś sugestie??

 

A już myslałem , że następna piszcząca karta sie trafiła :-)

 

Założyłem na powrót gtx 560ti i w zasilaczu cisza, piszczy tylko karta. Więc 770 musi go bardziej męczyć i zaczyna pierdzieć. :-(

Narazie musze sie przyzwyczaić.

Edytowane przez Ponior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj sprawdzilem 760, pare wynikow:
 
- wszystkie gry puszczone na maksymalnych ustawieniach jakie sie dalo
- CPU bez OC
- GPU bez OC
- czas trwania testu 30min
 
Dołączona grafika
 
Wyniki:
 
1. Grid 2
 
Avg: 75.117 - Min: 53 - Max: 85
 
2. Farcry 3
 
Avg: 27.733 - Min: 13 - Max: 36
 
3. TombRaider
 
Avg: 47.183 - Min: 35 - Max: 59
 
4. Remember Me
 
Avg: 89.700 - Min: 63 - Max: 168
 
5. Metro Last Light
 
Avg: 19.533 - Min: 14 - Max: 26
 
6. Bioshock Infinite
 
Avg: 116.950 - Min: 78 - Max: 153
 
7. BF3
 
Avg: 70.283 - Min: 54 - Max: 99
 
8 Mafia 2
 
Avg: 50.050 - Min: 33 - Max: 62
 
9. Crysis 3
 
Avg: 25.050 - Min: 19 - Max: 35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej wszystkim.

Na dniach składam nowiutki zestaw, w którym zagościu m.in. GTX 770. Myślę nad Gigabyte i Asusem. Która karta według Was lepsza? Nie chodzi o wydajność, bo dwa FPS mi nie robią różnicy, ale głównie sprawowanie, temperatury, kultura pracy itp. Tak, oglądałem test, ale chciałbym uzyskać opinie jeszcze od użytkowników tych kart. Póki co bardziej skłonny jestem ku Gigabyte.

Edytowane przez Araulen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie,póki co wstrzymałem się z kupnem nowej karty,zamierzam poczekać do wrzesnia,bo wtedy wychodzi Rome 2.

  Czy ktoś z was zakupił msi gaming?Pytam bo w testach głośnosci wypadła najlepiej a własnie na ciszy mi najbardziej zależy,jako że teraz używam 7970 vapor x i szum tej karty doprowadza mnie do szewskiej pasjii,nawet w słuchawkach.Staram się dowiedzieć która 770 jest najcichsza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiadam gigabyte gtx 770 i według mnie sprawuje się całkiem nieźle. Temperatury w spoczynku do 35 stopni a pod obciążeniem do 78. Chłodzenie jest ciche ale to tylko moja opinia. Po przesiadce z radeona 4850 jest naprawdę cicho i jestem bardzo miło zaskoczony. Zastanawiałem się nad msi i asusem bo jakoś karty gigabyte do mnie nigdy nie przemawiały. Tu zmienili kolor pcb i maskownicę przykrywającą radiator przez co karta prezentuje się naprawdę ładnie. Jedynie co mi się w niej nie podoba to to, że radiator jest za blisko złącz zasilania i miałem problem z włożeniem wtyczek 6pin i 8pin. Kilka minut mi to zajęło i kosztowało mnie dużo nerwów. Niestety wyjąć ich już nie dałem rady więc na pewno będzie z tym problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...