Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

zależy ile chcesz poczekać i od zmian w kursie dolara. akurat ostatnio dolar potaniał wiec to głownie tam bym widział obniżke

 

 

#edit: 780GTX classified po 700$:

http://www.evga.com/Products/Product.aspx?pn=03G-P4-3788-KR

 

700usd = 2,25 tyś pln

Edytowane przez mophk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś przyjechała do mnie MSI GTX 770 Lightning, wywaliłem stare sli na 580 bo jedna karta jest mocniejsza :)

Co do temperatur to Idle 30-33, stres BT3 65C, jutro kręcimy....

Co do głośności to cisza, słychać tylko zasilacz :)

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Flagowa karta graficzna NVIDII z serii GeForce GTX 700 wciąż pozostaje nieposkromiona, chociaż konkurencja wypoczywająca na Hawajach podobno zwiera już szyki, przygotowując jesienną kontrofensywę. Jednak zanim nastąpi ceremonialna wymiana ciosów, GeForce GTX 780 pozostanie niekwestionowanym królem high-endowych konstrukcji. Chyba tylko niezapowiedziany jeszcze następca Radeona HD 7970 GHz będzie w stanie zagrozić jego pozycji, bowiem GK110 to niebezpiecznie wydajny kawałek krzemu. Tymczasem każdy producent związany z obozem Zielonych zdążył wprowadzić do oferty własną wizję GeForce GTX 780, aby urosnąć trochę w oczach potencjalnej klienteli, wszak jest to bardzo medialne urządzenie. Tytuł „mister długiego słupka” zawsze pozostaje w cenie, szczególnie iż pojawiło się ostatnio sporo gier, które stawiają przed sprzętem bardzo wysokie wymagania m.in.: Metro: Last Light. Mieliśmy już okazję przyjrzeć się bliżej GeForce GTX 780 od NVIDII, ASUS i Gigabyte, natomiast teraz przyszła pora na sprawdzenie modelu firmy Palit. Producent postanowił rzucić wyzwanie całej konkurencji, wysoko podnosząc zegary autorskiego GTX 780, jakiego ochrzcił nazwą Super JetStream. Czy wszystko rzeczywiście jest takie super, powinien wyjaśnić test GeForce GTX 780 Super JetStream...

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

witam po latach. Panowie proszę o wyrozumiałość dla starego grzyba, nerda i zdrajcy konsolowego. Po długim czasie kupiłem coś mocniejszego do PC (dokładnie Asusa 760GTX) ale muszę zapytać jak prawidłowo podłączyć tą kartę????

 

Wcześniej miałem Asusa 550Ti, który był podłączony jednym kablem do zasilacza (jakiś 750W Chieftec). Kabel ma 8PIN od strony pSU i 6PIN w karcie. Obecna karta ma 8PINowe wejście i w komplecie zastałem kabelek 2x6PIN na 1x8PIN. Swego rodzaju przejściówka z dwóch kabli zasilających (6PIN) na jeden 8PIN.

 

Pytanie jak tą kartę prawidłowo podłączyć? Szukać kolejnego kabla zasilającego od PSU i podpiąć dwa kable zasilające do przejściówki???

 

Z góry dziękuje za pomoc,

Edytowane przez petrumi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podłączasz dwa kable zasilające takie jak do starych HDD Ata do tej przejściówki. Chyba że masz 8 pinowy kabel w zasilaczu. Z tego co widze w opisie Asusa to wymaga tylko jednego kabla 8 pin.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam pod ręką jednego kabla z 8PIN po obu stronach (taki pewnie powinien być prawidłowo użyty). Poradziłem sobie w inny sposób: jeden kabel z zasilacza (8PIN od strony PSU i 6PIN z drugiej) podłączyłem do dołączonej do karty "przelotki". Drugi (taki co się zasila CD/DVD i stare dyski) także podłączyłem do tej przelotki. Przelotka na drugim końcu na wyjście 8PIN i to podłączyłem do karty. Dobrze?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej zaopatrzyć się w  przejściówkę na molexy jak np taka  z mojej grafiki ( ta po lewej stronie):

 

Dołączona grafika

 

 

 

 

Jaki masz zasilacz? Domyślam się że modularny (odpinane kable). Czy na zasilaczu jest wejście na 8 pinowy kabel? Jak tak to ew. dokup taki kabelek z dwoma końcówkami 8 pin i podepnij jedną końcówkę  do zasilacza, a drugą bezpośrednio do karty.  Ja musiałem użyć tej przejściówki gdyż mój zasilacz ma kable 6 pin. Ma co prawda jeden 6+2, ale on o dziwo nie pasuje do karty. Sam nie wiem czemu. Próbowałem na różne sposoby. Więc musiałem jedną 6 pinową podpiąć do karty bezpośrednio z zasilacza, a drugą 8 pinową to ta przejściówka podpięta pod dwa molexy. Mój GTX 670 wymaga dwój kabli:  8 pin i 6 pin. Mój zasilacz to be quiet!  Straight Power E7 700W.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,zamierzam kupic 770 msi gaming,widzialem dwie wersje jedna oc druga normalna,czy warto brac oc,czy to tylko chwyt marketingowy i na normalnej ustawie takie same takty ?

 

http://www.novatech.co.uk/products/components/nvidiageforcegraphicscards/nvidiagtx770keplerseries/n770tf2gd5.html

 

http://www.novatech.co.uk/products/components/nvidiageforcegraphicscards/nvidiagtx770keplerseries/n770tf2gd5oc.html

 

z góry dzieki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę pod uwage jeszcze ta opcje:

 

http://www.scan.co.uk/products/2gb-pny-gtx-770-overclocked-28nm-pcie-30-%28x16%29-7200mhz-gddr5-gpu-1150mhz-boost-1202mhz-cores-1536

 

tylko 20 funciakow drozsza,ale ma chyba najwyzsze takty ze wszystkich,3 lata gwarancjii,co o niej myslicie,nie znam tej firmy wogole

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

biorę pod uwage jeszcze ta opcje:

 

http://www.scan.co.uk/products/2gb-pny-gtx-770-overclocked-28nm-pcie-30-%28x16%29-7200mhz-gddr5-gpu-1150mhz-boost-1202mhz-cores-1536

 

tylko 20 funciakow drozsza,ale ma chyba najwyzsze takty ze wszystkich,3 lata gwarancjii,co o niej myslicie,nie znam tej firmy wogole

Firma jak firma, jest w porządku, ale czort wie jak zachowuje się zamontowane chłodzenie. Może być głośne i średnio wydajne, bo PNY jakoś nigdy z niereferencyjnych konstrukcji nie słynęło.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie krotkie pytanie: Czy warto wchodzi w SLI skladajacego sie z dwoch Asus GTX 760 DCU II OC

 

Sprzet na chwile obecna w pudlach ale wyglada tak:

- Intel i5 4670k

- Asus Maximus VI Gene

- Asus GTX 760 DCU II OC

- 16 GB Corsair Vengeance PRO RED 1866Mhz

- Corsair AX 850W

- OCZ Vertex 4 120GB

 

Monitor 23 cale, rozdzialka 1920x1080. I glupie mysli czy brac druga 760'tke czy olac sprawe. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...