Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

olej sli kupuj 780, ale najlepiej poczekaj do września do premiery ati, może okaże się lepsze i sobie kupisz ati a nawet jak będzie podobne do 780 to nvidia spuści z ceny

Edytowane przez ptys

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Kup 1x 780 albo titana. Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

 

 

olej sli kupuj 780, ale najlepiej poczekaj do września do premiery ati, może okaże się lepsze i sobie kupisz ati a nawet jak będzie podobne do 780 to nvidia spuści z ceny

 

 

Zajrzyj w poniedziałek na portal - będzie coś na ten temat. Wtedy zdecydujesz Dołączona grafika

 

Dzieki za szybkie odpowiedzi. Ogolnie nie potrzebuje takiej mocy jaka daje 780 czy Titan. Glownie chodzilo o to ... az strach sie przyznac, o wyglad projektu Dołączona grafika. A ze byla mozliwosc kupienia tanio drugiej takiej grafy jaka mam, stad to pytanie. Jakby jeszcze to SLI dalo duzego kopa w rozdzialce fullHD ( niestety tak nie jest ), to bym sie przekonal i wzial. Ale z tego co wyczytalem po testach to raczej nici z tego. Jedynie przy wiekszych rozdzialkach daje to kopa. 

Edytowane przez Malik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak myslalem, ze chodzi o wyglad. Wiec odpowiedzi sa dwie: - kup, a najlepiej dozbierac do tri sli,- puknij sie w glowe.Ja sobie ostatnimi czasy ciagle mowie to drugie. ;)Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 4

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o wygląd, proponuję poszukać spalonych kart na ebayu :D 4 titany w cenie elektronicznego złomu. Procesora też nie trzeba kupować bo go pod coolerem/blokiem nie widać. Płyta też może być spalona, wygląda jak sprawna, po zdjęciach nie da się tego odróżnić. A cena śmieszna.

Gdzieś w obudowie ukryj płytkę ITX z której faktycznie komputer będzie działać :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj przyjechała do mnie 770 msi gaming,pierwsze co mnie rozczarowało to wyposażenie,nie dali nawet złączki do
SLI,chyba AMD troche mnie rozpiesciło.Po włożeniu karty jednak wrażenie pozytywne,jest bardzo cicha i o to mi chodziło,na poczatek ustawiłem ją  na 1150/1850,nie słychac żadnej róznicy,wieczorem pobawie sie z nią więcej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja dostalem z Radeonem 7970 od GB, a w pudelku od tej samej plyty co Ty masz nie bylo zadnego mostka

Jak pisałeś do mnie to się mylisz , poza tym tylko to kart amd tak masowo dokładają producenci mostki pod cf , pod sli w zasadzie nikt mostków nie dokłada.

 

To producent mobasa musi zapewnić mostek ze względu na to , że sloty pci-express różnie są umiejscawiane na płycie i są różnej długości mostki.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiscie sprawdzilem w pudelku i jest mostek SLI z logiem ASROCK, ale bardziej mnie zastanawia ta odleglosc. Tzn ze jak kupie sobie druga karte to ten dostarczony z karta moze nie pasowac do mojej plyty i dwoch radeonow 7970?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam mały problem z instalacją sterowników dla GTX'a 780M.

Ściągając najnowszy, dostępny sterownik ze strony Nvidii, podczas instalacji otrzymuje komunikat:

 

Dołączona grafika

 

Co ciekawe, po ściągnięciu najnowszych sterowników BETA, mogę bez problemu instalować.

BETA działają !

 

Dołączona grafika

 

Jak myślicie, co może stanowić problem ?

 

Edytowane przez Mycobacterium

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyglada na to ze nvidia nie uwzglednila w pliku inf tych driverow niektorch wersji tej karty, musisz znalezc hardware id swojej karty i dopisac je do pliku .inf sterownikow, tutaj masz dokladnie opisane w ostatnim poscie co i jak:

https://forums.geforce.com/default/topic/549333/geforce-mobile-gpus/gtx-780m-no-compatible-device-with-320-49-driver/2/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie źle poleciałes z tym GTX-em... 1390  Dołączona grafika

Prawie jak Tytan  Dołączona grafika

Ehh leven przy 1390 miałby wyższy wynik , pod obciążeniem ma 1346mhz(ewentualnie 1359). A tyle to ja robie na 1.21v Dołączona grafika

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W ujemnych temperaturach nie ma red screen of death Dołączona grafika

K-Boost nie zawsze działa jak trzeba. PowerMizer powinien zawsze.

 

Zwykli userzy uważają, że niby dzięki zablokowaniu karty na P0 im giery lepiej chodzą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To , żle uważają zrobie różnice w taktach 140mhz między base clock a boost i nadal będzie działać tak samo , jak przy taktach ustawionych na sztywno. Jak ktoś chce mieć pełny takt nawet w mniej wymagających grach wystarczy w cp dać prefer max performance tylko nadal nie wiem po co Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno dać się przy pomocy nVidia Power Mizer ustawić najwyższy stan (P0 state) na sztywno.

Dzięki, ogarnięte już wcześniej - pytałem z ciekawości. Nie chodzi o "płynność" tylko ustabilizowanie GPU na określonych taktach - sprzęt będzie w platformie testowej, gdzie jakiekolwiek wahania MHz są niewskazane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Jeszcze jeden! Jeszcze jeden! Jeszcze jeden! Nie! Jeszcze dwa niereferencyjne GeForce GTX 780 przyjechały do redakcji w celu przetestowania, chociaż nieśmiało liczyłem na zamknięcie tego rozdziału w historii kart graficznych. Powody mojego nastawienia wynikają z przewidywalności wyników, bowiem GeForce GTX 780 obecnie nie posiada bezpośredniego konkurenta, zaś Radeony HD 9900 dopiero planują inwazję na portfele graczy. Jednak zanim nastąpi ich premiera minie jeszcze kilka długich tygodni, jakie pozwolą dziecku NVIDII cieszyć się tytułem bezdyskusyjnego króla wydajności. Tymczasem zdążyliśmy już przerobić praktycznie wszystkie najciekawsze modele GTX 780, natomiast po konstrukcjach ASUS, Gigabyte, NVIDIA, Palit i Zotac przyszedł odpowiedni moment na sprawdzenie propozycji MSI w dwóch smakowitych odsłonach: GeForce GTX 780 Lightning i GTX 780 Gaming. Pierwszy jest nowym wcieleniem serii dedykowanej zapalonym overclockerom, natomiast drugi kontynuuje linię urządzeń z autorskim systemem chłodzenia TwinFrozr IV, odświeżonym przy okazji debiutu GeForce GTX 760 i GTX 770. Czy wystrzałowe propozycje MSI z układem GK110 mają szanse poważnie namieszać wśród high-endowych kart graficznych? Zapraszamy na premierowy test MSI GeForce GTX 780 Lightning oraz wprowadzonego nieco wcześniej GeForce GTX 780 Gaming.

Edytowane przez Caleb
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...