Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Przyjechała nowa zabawka ale tylko na tydzień(może się zadomowi) Dołączona grafika

 

Zegary standardowe, pora na kręcenie później nadejdzie.

 

http://www.3dmark.com/3dm11/7170983

http://www.3dmark.com/3dm/1232353

Dołączona grafika

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamierzam zaopatrzyć się w 780, która karta to najlepszy wybór? Do tej pory miałem 660 Asusa, jestem z niej bardzo zadowolony, więc ciągnie mnie do 780 tejże firmy.

Czy warto jest poczekać na obniżkę cen (z racji premiery topowego AMD), czy skorzystać teraz na dobrym kursie dolara?

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cena troszkę pewnie spadnie, ale u nas trochę to potrwa bo w przeciekach wydajność podobna do 780-titana a cena topowych kart ati około 550-600$ (w europie to pewnie zmieni się na euro) plus podatek od nowości i marża zdzierców w polskich sklepach, jeszcze nie wiadomo jak będzie z dostępnością

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband, ciekawy artykuł, pozwól jednakże, że się czepnę kilku rzeczy, dotyczących jedynie formy:

- notoryczne pisanie skrótów małymi literami (cpu/gpu, zamiast CPU/GPU) oraz nie przestrzeganie pisowni nazw własnych,

- notoryczne stosowanie spacji przed przecinkami, w niektórych miejscach brakuje dwukropków, nie wspomnę o kilku błędach ortograficznych,

- trochę zbyt rozstrzelony tekst dookoła obrazków (znaki nowej linii)

Poprawienie tych problemów ułatwi czytanie.

 

Kilka uwag co do testu:

- brak informacji czy system operacyjny 32 czy 64bit, domyślam się że 64bit, bo w części o Crysis 2 jest wzmianka o płynności na systemie 32bit,

- brak dokładniejszych informacji co do metodologii testu, np ile czasu zajmował przebieg testowy w danej grze, ile było powtórzeń, jakie były warunki akceptacji wyników

- w opisie metodologii podano jedynie listę gier, więc pozycja Arion Benchmark jest jako niespodzianka ;)

- na wykresach widnieją sterowniki '326.58 by Side', o których nie ma nawet wzmianki na pierwszej stronie w tabeli, można się tylko domyślić, że pewnie jest to trzecia pozycja od góry

- na wykresach brakuje takiej prozaicznej rzeczy jak 'więcej znaczy lepiej', szczególnie istotne jest to w Arion Benchmark

 

Podsumowanie testu niestety wymaga doszlifowania, bo język polski to to na pewno nie jest.

Można byłoby się pokusić o zsumowanie testów FPS wg średniej ważonej i wskazanie najbardziej optymalnego sterownika według FPS. Aczkolwiek wiadomo, że samo FPS to nie wszystko, jeszcze liczy się płynność i objawy mikroprzycięć - wiadomo, że można mieć 110 FPS według programu FRAPS, ale odczuwalne byłoby to jako 60 klatek z rwaniem obrazu i nierównościami.

 

Na zachętę powiem, że fajnie iż Ci się chciało to pisać, ciekawy test.

 

PS: Bardzo mi się podoba nazwa 'żabkowanie' :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się czterema łapami pod tym co napisał Kaszpir a do tego :

- Nigdzie nie widzę linku do sterowników "by Side" ani w artykule ani w dziale download. Szkoda. 

Jeśli to Twoja strona to :
- Błagam, logo ... litości.
- Powinieneś dostać kopa za ten SHOUTcast z defaultową opcją Play, który odpalił mi się i wydarł na cały głos.  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@ sideband, ciekawy artykuł, pozwól jednakże, że się czepnę kilku rzeczy, dotyczących jedynie formy:

- notoryczne pisanie skrótów małymi literami (cpu/gpu, zamiast CPU/GPU) oraz nie przestrzeganie pisowni nazw własnych,

- notoryczne stosowanie spacji przed przecinkami, w niektórych miejscach brakuje dwukropków, nie wspomnę o kilku błędach ortograficznych,

- trochę zbyt rozstrzelony tekst dookoła obrazków (znaki nowej linii)

Poprawienie tych problemów ułatwi czytanie.

 

Kilka uwag co do testu:

- brak informacji czy system operacyjny 32 czy 64bit, domyślam się że 64bit, bo w części o Crysis 2 jest wzmianka o płynności na systemie 32bit,

- brak dokładniejszych informacji co do metodologii testu, np ile czasu zajmował przebieg testowy w danej grze, ile było powtórzeń, jakie były warunki akceptacji wyników

- w opisie metodologii podano jedynie listę gier, więc pozycja Arion Benchmark jest jako niespodzianka Dołączona grafika

- na wykresach widnieją sterowniki '326.58 by Side', o których nie ma nawet wzmianki na pierwszej stronie w tabeli, można się tylko domyślić, że pewnie jest to trzecia pozycja od góry

- na wykresach brakuje takiej prozaicznej rzeczy jak 'więcej znaczy lepiej', szczególnie istotne jest to w Arion Benchmark

 

Podsumowanie testu niestety wymaga doszlifowania, bo język polski to to na pewno nie jest.

Można byłoby się pokusić o zsumowanie testów FPS wg średniej ważonej i wskazanie najbardziej optymalnego sterownika według FPS. Aczkolwiek wiadomo, że samo FPS to nie wszystko, jeszcze liczy się płynność i objawy mikroprzycięć - wiadomo, że można mieć 110 FPS według programu FRAPS, ale odczuwalne byłoby to jako 60 klatek z rwaniem obrazu i nierównościami.

 

Na zachętę powiem, że fajnie iż Ci się chciało to pisać, ciekawy test.

 

PS: Bardzo mi się podoba nazwa 'żabkowanie' Dołączona grafika

Czepiasz się szczegółów , nie mam poprawiania błędów jak większość w przeglądarce. Ciekawe jakby to było jakby wszyscy nagle wyłączyli tą opcje.

 

Specyfikacje 326.58 masz , więc i masz 326.58 by side. Na jakim systemie operacyjnym były testowane sterowniki masz pod platformą testową , pogrubione jak byk.

 

Ten cms jest do bani dlatego to tak wygląda .Podsumowanie pisane w nocy , więc błędy mogło się zdarzyć i wygląda jak pisanie po polskiemu Dołączona grafika . Do tego pisałem to po ciężkim codziennym testowaniu , głowa ugotowana.

 

Edyta:

 

Przejrzałem rzeczywiście było sporo literówek.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak dla mnie test side merytorycznie na temat i czytelny, kropki i przecinki mnie średnio interesują, polonista nie jestem a testować mi się nie chce bo zawsze wrzucam najnowsze i jak coś się pierniczy to wracam do poprzednich, szkoda że 331.40 brakuje w zestawieniu ale dam linka dla innych http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=381932

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podpisuję się czterema łapami pod tym co napisał Kaszpir a do tego :

 

- Nigdzie nie widzę linku do sterowników "by Side" ani w artykule ani w dziale download. Szkoda. 

 

Jeśli to Twoja strona to :

- Błagam, logo ... litości.

- Powinieneś dostać kopa za ten SHOUTcast z defaultową opcją Play, który odpalił mi się i wydarł na cały głos.  

Nie mam ciekawych rzeczy do roboty tylko tracić czas na wymyślne logo do amatorskiej stronki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie mam ciekawych rzeczy do roboty tylko tracić czas na wymyślne logo do amatorskiej stronki.

Amatorskiej stronki ? Heh, ale z nieamatorską zawartością. Nikt nie mówi o logo z bajerami i laserami, wystarczy proste, schludne.

 

Za to miałeś czas, aby zrobić jakieś animowane teksty z Clipartu czy tam czego. ;) Może koniec już tego OT a w ramach uznania za dobry test sterowników masz ode mnie zwykłe, banalne i proste logo (choć mi się bardziej podoba niż obecne) tak, abyś nie musiał tracić czasu na jego wymyślanie. Jeśli uznasz za stosowne to sobie go użyj, jeśli chcesz w większym formacie to PW.  

 

https://dl.dropboxusercontent.com/u/32594860/sideband.png

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie ładny offtopic.

 

Czepiasz się szczegółów , nie mam poprawiania błędów jak większość w przeglądarce. Ciekawe jakby to było jakby wszyscy nagle wyłączyli tą opcje.

 

Specyfikacje 326.58 masz , więc i masz 326.58 by side. Na jakim systemie operacyjnym były testowane sterowniki masz pod platformą testową , pogrubione jak byk.

 

Ten cms jest do bani dlatego to tak wygląda .Podsumowanie pisane w nocy , więc błędy mogło się zdarzyć i wygląda jak pisanie po polskiemu Dołączona grafika . Do tego pisałem to po ciężkim codziennym testowaniu , głowa ugotowana.

 

Edyta:

 

Przejrzałem rzeczywiście było sporo literówek.

Wierz mi, że w robocie nikogo nie będzie obchodziło, że byłeś zmęczony po dniu pracy, że pisałeś w nocy. Dla nich liczy się efekt, jaki prezentujesz.

 

Tłumaczenie się późną godziną nie zwalnia od przestrzegania pewnych zasad - trzeba było nie publikować treści, tylko następnego dnia na świeżo przeczytać tekst jeszcze raz i go przeredagować.

Zapewniam Cię, że w wielu dobrych serwisach tekst jest sprawdzany przez tę samą osobę po dniowej przerwie od napisania tekstu (albo i większej), oraz potem przez osobę trzecią, która natychmiast znajdzie błędy których samemu się nie widzi podczas kolejnego czytania. 

 

 

jak dla mnie test side merytorycznie na temat i czytelny, kropki i przecinki mnie średnio interesują, polonista nie jestem a testować mi się nie chce bo zawsze wrzucam najnowsze i jak coś się pierniczy to wracam do poprzednich, szkoda że 331.40 brakuje w zestawieniu ale dam linka dla innych http://forums.guru3d.com/showthread.php?t=381932

Jest różnica między 'nie zrozumiałeś mnie' a 'źle się wyraziłem'. To raczej Ty, jak chcesz komuś przekazać informację, powinieneś się postarać, aby zostać zrozumianym, a nie zmuszać drugą stronę do analizy tekstu typu 'co autor miał na myśli'.

Poprawna interpunkcja pomaga w szybszym odbiorze treści. Zrozumienie części merytorycznej już jest bardziej skomplikowane, więc trzeba umieć dostosować treść do odbiorcy.

 

Osobiście nie lubię tekstów pisanych ciurkiem bez znaków przestankowych. Szczególnie mnie irytuje brak stawiania kropek i rozbijania treści na zdania - uzyskuje się wtedy efekt monologu/bełkotu. Najłatwiej jest się o tym przekonać dając taki tekst komuś do przeczytania na głos i wysłuchanie jak się czytający gubi w intonacji, albo powtarza części zadnia po ich przeczytaniu i przeanalizowaniu dalszej części tekstu.

 

Druga sprawa, dodawanie znaków nowej linii oraz pustych wierszy w treści naprawdę pomaga podczas czytania - nie ma nic bardziej męczącego jak wielki blok tekstu - przerwiemy czytanie i trzeba szukać wzrokiem gdzie zakończyliśmy czytać. Niestety brak znaków nowej linii albo wstawiania pustej linii jest największym minusem w tekstach na PurePC i nie tylko.

 

To między innymi tłumaczy, czemu 90% moich postów jest przeze mnie edytowanych Dołączona grafika

Edytowane przez _KaszpiR_
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na pewnym zagranicznym forum o serii totalwar zasugerowano mi ze i5 2500k nie lubi sie z seria gtx 700,mysle ze to bzdura a wy co sadzicie?

 

Moj komputer w sigu twierdzi, że to bzdura ;) Chyba, że ktoś miał na myśli tylko pochodne GK110 - Tytana/780

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaszpir takie twoje zboczenie , nie pisz mi co robią w redakcjach , bo wiem jak to wygląda. Będę robił swoje , a ty nie musisz tego czytać by w oczęta nie kuło. Jak ktoś jest inteligentny nie ma większych problemów ze zrozumieniem tekstu i wyciągnięciem wniosków.

 

Traktowanie zamiłowania czy hobby jako pracę to najgorsza rzecz , więc się nad tym zastanów.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to ktoś musiał skroić mostek z pudełka płyty lub zapomniał któryś kitajec go tam zapakować.

 

wystarczy i za 10zł za 70 to jakiś rozbój w biały dzień: 

 

http://allegro.pl/mostek-sli-msi-gietki-10-cm-nowy-i3605429621.html

 

http://allegro.pl/mostek-sli-i3487460691.html

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taki jak w drugim linku by mnie interesował ale jest małe ale, sprzedaż zakończona, a te na żółtych taśmach czy pomarańczowych to nie bardzo spasuje. Znalazłem i za 100 taki xD 

 

EDIT:

dobra nvm znalazłem na tablicy

Edytowane przez lakus978

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...