Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

zamontowałem na mojej 780 blok ek https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekfc-gtx-titan-gtx-780-plexi,produkt,554354.htm , podłaczyłem po mojego swiftecha h220 dodałem jedną chłodnicę 120mm i efekt to 25c w dół przy zachowaniu ciszy na taktowaniu z sygnatury temperatury nie wychodzą poza 53c na rdzeniu w heaven 2.0 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czym się różni :

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-gv-n780oc-3gb-582979/

od

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx780-3072mb-gv-n780oc-3gd-rev-2-0-599663/

Na stronie gigabyte wyczytyałem tylko, że w tej pierwszej przy directx jest napisane N/A, a w rev2 jest directx 11.1. Czy to znaczy, że rev2 jest bardziej wydajny na dx11.1, niż wersja zwykła ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rev.2 ma zasilanie 8+8pin, a wesja bez rev (czyli domyslnie 1.0) ma 6+8pin.

Pewnie wersja Rev 2.0 ma elementy o innej jakości, lub inaczej rozłożone na płycie.

 

Poza tym płyty oferują dokładnie taka samą funkcjonalność.

 

Wersja rev 2.0 jest przeważnie uznawana za bardziej dopracowaną.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czym podkręcacie karty? Wcześniej bawiłem się Radeonami to wystarczał AMD Overdrive w sterownikach, a w przypadku Geforców nie wiem. Zainstalowałem MSI Afterburner i Nvidia Tools ale w obu coś mi źle wyświetla częstotliwość zegarów. W MSI afterburner pokazuje 0, a w Nvidia na rdzeniu pokazuje 540mhz? Mój asus ma zegary 1006/1502mhz

 

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja korzystam z evga precision jakieś takie przyzwyczajenie z czasów gtx680 od evga, ale przecież od asusa masz tweaka czy jakoś tak, najlepiej zainstalować jeden program bo jak masz 2-3 to zaczyna się wszystko pieprzyć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przymierzam się do kupna 780. Wszelkie testy i artykuły na portalu wskazują na wersję Palita Super JestStream. Mimo, że przyłożyli się do tej karty, mam pewne wątpliwości, no i ten obrzydliwy wygląd :P

Całkiem mocno zachęca mnie karta EVGA GeForce GTX 780 SC w/ EVGA ACX, droższa o około 200pln:

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/

 

Słyszałem wiele dobrego o kartach EVGA, a także o chłodzeniu ACX. Stockowe zegary w porównaniu do Palita są niższe, ale być może jest to do nadgonienia przy OC?

Byłbym wdzięczny za poradę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jest sens teraz kupować, lepiej poczekać miesiąc i czekać na obniżki cen.

 

EVGA lepsze firma wg mnie (gwarancja + darmowe gry, programy) po rejestracji na stronie

 

Co do ceny, to w hurtowni można już kupić ten model za ok 2000 zł (oczywiście jeśli ma się dostep) w necie sporo drożej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na to, że poczekam do tych obniżek. Najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to błędne koło - a to nowa generacja, a to planowane obniżki cen - zawsze jest mowa o tym, że na coś lepiej poczekać...

 

Podzielam Twoją opinię, EVGA również budzi we mnie większe zaufanie. Aktualnie nie posiadam dojścia do hurtowni, także zostaje mi obserwować zmiany cen w sklepach internetowych.

 

Zobaczymy jeszcze, co wniesie 780Ti.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko ze na dzien dzisiejszy poczekac musisz miesiac na stabilizacje cen a nie np pol roku albo i dluzej na nastepna generacje nvidiiWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na amazon znalazłem dwie karty GTX 770 od Gigabyte. Jedna z końcówką 2GD (dostępna na morele.net), a druga z 4GD kosztujące następująco 409.99$ i 449.99$. Czym one się różnią i dlaczego by nie zamówić stamtąd?

 

Wymazane z Tetki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było pewne po premierze R9 280X, że GTX770 musi zejść z ceny.

 

Nie chciałbym dodatkowo wbijać Ci noża w serce, ale 3 gry za friko też ci przeszły koło nosa: http://www.nvidia.pl/object/three-game-gtx-bundle-pl.html?utm_medium=email&utm_source=NVIDIA+Ltd&utm_campaign=3245415_DN+GeForce+-+WHQL+%28ver.+331.65%29&dm_i=YMD,1XK6F,6N24E0,6XSLI,1

Edytowane przez radiergummi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i Panie czy zasilacz, który mam pociągnie 770 i czy w ogóle warto przesiadać się z GTX670 na 770?

I ostatnia kwestia.

Mój monitor ma rozdzielczość 1680x1050

2GB czy jednak już 4?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A Morele póki co przy 780tkach dodali znaczniki promocja, ale ceny zostały te same...

To samo przy 770tkach, ale ceny spadły Dołączona grafika

Kwestia godzin może jednego - dwóch dni i spadną wszedzie, na agito też już obniżki niektórych modeli.

Jakby ktoś miał namiar na EVGA w wersji superclocked w cenie +/- 2000,00 niech podrzuci linka.

  Edytowane przez Mariusz19x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...