Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja bym brał palita którego pokazał Caleb. w tych kartach najważniejsze jest chłodzenie a pali wygląda na solidną konstrukcję. http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_palit_gtx_780_super_jetstream_mocny_zawodnik?page=0%2C20http://www.techpowerup.com/reviews/Palit/GeForce_GTX_780_Super_JetStream/31.html szkoda przepłacać

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy czekać na tą ghz edyszyn, jest szybsza od stockowej 780tki, ale to chyba to samo co obecna rev po OC?

Za tydzień premiera Ti, która pewnie będzie kosztować ~2,3k, więc 780tka raczej nie spadnie poniżej 1,7k. Ktoś, coś, ten tego, więcej wie, przypuszcza? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się, czy czekać na tą ghz edyszyn, jest szybsza od stockowej 780tki, ale to chyba to samo co obecna rev po OC?

Za tydzień premiera Ti, która pewnie będzie kosztować ~2,3k, więc 780tka raczej nie spadnie poniżej 1,7k. Ktoś, coś, ten tego, więcej wie, przypuszcza? 

Jak to nie spadnie juz spadła ==>  http://www.esc.pl/product_info.php?products_id=55929

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to ?

GTX 780 kosztuje 1700 zł ? a R290X aż 2200 zł ?

Nie wkradła się tutaj jakaś pomyłka ?

A zobacz recenzje R290X sprzed kilku dni. Wtedy cena tej karty wydawała się w miare adekwatna do możliwości ;] konkurencja to świetna rzecz. Szkoda, że amd tak bardzo daje [gluteus maximus] z prockami i intel nie musi podejmować żadnych radykalnych kroków ;]

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No cena GTX 780 jest cudownie niska.

Nie tak dawno trzeba było za nią dać 2500 zł :P

Gdybym miał teraz z 800 zł, sprzedał bym GTX 670 i kupił GTX 780.

OC w biosie i jest wypas.

Maxwel wyjdzie dopiero w połowie 2014 jak dobrze pójdzie, a to daleko i gry nowe wychodzą z większymi wymaganiami.

 

Świetna oferta tego palita.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Przymierzam się do zakupu GTX 780, tylko nie wiem jaką firmę wybrać. Słyszałem dobre opinie na temat Palita, ale on posiada dwie wersje GTX 780 - wersję z "super" oraz bez. Czym się one różnią?

Edytowane przez KrzemienPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja zamówiłem ten model http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/ , może są i tańsze pozycje na rynku, ale ta jest jedną z najlepszych.

bardzo dobry wybór cicha i w miarę zimna jak na gtx 780, ja musiałem się posiłkować blokiem wodnym bo standardowe chłodzenie nvidi, słabo sobie radziło z temperaturą i do tego strasznie głośne

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczyło poczekać do wersji niereferencyjnych, a nie co generację kupować nową kartę jak tylko się pojawi. Mnie spokojnie wystarcza przeskok co 2 generację. Najpierw 460, potem olałem serię 5xx i tym razem troszkę się szarpnąłem i wziąłem 670. W sumie 780 ładnie się teraz skaluje. Bo wzrost względem  670 jest dość spory (nawet z 40%). Mógłbym nawet teraz ją sprzedać i dołożyć te 800 zł, ale i tak zgodnie z moim założeniem poczekam na serię 8xx czy jak to tam ją nazwą.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie. Po OC (W BIOSIE) mam ładnie wykręcone GPU co daje mi ok 7000 pkt w Fire Strike. Ładny FPS w Crysis 3 i w Becie BF4. Pewnie BF4 też mi będzie ładnie na tym działać, więc przesiadki nie planuje przez najbliższe pół roku, albo i więcej.  O AMD złego słowa powiedzieć nie mogę, ale zmartwiło mnie nieco zapotrzebowanie na prąd i bardzo wysokie temperatury. Zobaczymy też co przyniosą wersje niereferencyjne 290/X i nowe sterowniki. W każdym razie Nvidia zachowała się jak trzeba i dała atrakcyjne ceny 780.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Devil

 

Nie  korci Cię, żeby mieć GTX 780 ?

Ja siedzę na GTX 470 SoC i mam zamiar upolować dopiero najlepszego maxwella, więc co dopiero Devil, który ma "aż" 670tkę. Dołączona grafika 

 

Wymiana z pozycji 670tki to tylko albo żeby widzieć więcej punktów w benchmarkach, albo zwiększyć rozdzielczość grania. Jak ktoś gra w 1920x1080 to uważam, że nie ma to większego sensu - zwłaszcza, jak ktoś nie jest jakimś mega pro graczem, który na graniu zarabia. Dołączona grafika 

 

Jak będzie chodził BF4 na 470GTX ? Okaże się dzisiaj, kumpel kupił, zainstalujemy, zobaczę i jeśli nie będzie przycinek to sam zakupię BF4. Dołączona grafika Jeśli będą, to czekam do Maxwella. Dołączona grafika

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wymiana z pozycji 670tki to tylko albo żeby widzieć więcej punktów w benchmarkach, albo zwiększyć rozdzielczość grania. Jak ktoś gra w 1920x1080 to uważam, że nie ma to większego sensu - zwłaszcza, jak ktoś nie jest jakimś mega pro graczem, który na graniu zarabia. Dołączona grafika

 

 

taki wiedzmin 2 bez uperpróbkowania w 1920x1200 na  i5 4.8 + 670@1200 chodzi w wielu momentach w okolicy 32-35 fps tak więc wielkiego zapasu nie ma Dołączona grafika

 

780 jednak bywa do 40% szybsza i to  jest fakt Dołączona grafika  Sam nigdy nie dam 1.7k za grafę ale i tak to pikuś w porównaniu do starych cen Dołączona grafika

Edytowane przez 99tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja gram w rozdzielczości 1680x1050 i mój 670 daje radę, ale jak 99tomcat napisał Wiesiek 2 już pokazuje, że lepszy sprzęt nie będzie się przy nim marnować. Inna sprawa to czy jest to kwestia wyglądu gry czy jej optymalizacji.

Od wczoraj biegam batmanem po arkham i ze wszystkim na max w benchmarku min. Miałem 38 klatek więc kupno nowej grafiki byłoby chyba przegięciem.

Teraz czekam jeszcze na GTA V. Jeśli ta gra będzie działać ok to będę zadowolony.

Dodam jeszcze, że w grach zamiast MSAA stosuję FXAA i mam dzięki temu spory zapas fps w zanadrzu.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też używam FXAA. Ja nie mam co narzekać w sumie bo nowy Batman mi chodzi dobrze. Wiedźmin 2 wygląda rzeczywiście ładnie, ale ja myślę że optymalizacja nieco kuleje, bo taki BF4 (przynajmniej beta) wygląda od tej gry lepiej i działał u mnie lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie fhd i granie na 670 w BF4?Dołączona grafika Nie wiem, ale u mnie czuję przyjemność z grania jak fps nie spadają poniżej 60. Czy na 780'tce jest możliwa gra w fhd/ultra@60fps? Bo to, że na takim 670 jest to niemożliwe to jasność.

 

(...)
Jak będzie chodził BF4 na 470GTX ? Okaże się dzisiaj, kumpel kupił, zainstalujemy, zobaczę i jeśli nie będzie przycinek to sam zakupię BF4. Dołączona grafika Jeśli będą, to czekam do Maxwella. Dołączona grafika

Jako, że karta podobna to może uchylę rąbek tajemnicy. U siebie ustawiłem grafę coś koło 1300x700 i granie w niecałym high pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli piszesz o fhd to nie wiem czy nawet po maksymalnym pochlastaniu detali coś zdziałasz. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...