Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

 

 taki wiedzmin 2 bez uperpróbkowania w 1920x1200 na  i5 4.8 + 670@1200 chodzi w wielu momentach w okolicy 32-35 fps tak więc wielkiego zapasu nie ma Dołączona grafika

A jak z obcinaniem detali ? Nie mam wieśka, ale w FC3 różnica między ustawieniami Ultra a Medium podczas dynamicznej rozgrywki była w ogóle nie zauważalna, a fpsów od groma więcej. :) 

 

Jako, że karta podobna to może uchylę rąbek tajemnicy. U siebie ustawiłem grafę coś koło 1300x700 i granie w niecałym high pozostawia wiele do życzenia. Jeżeli piszesz o fhd to nie wiem czy nawet po maksymalnym pochlastaniu detali coś zdziałasz. Pzdr

Dzięki za tipa, czyli coś czuję, że będę się musiał zadowolić single playerem dziś. ;) (tam przycięcia nie są aż tak irytujące jak w multi i mi osobiście wystarczy ~ 35fps). Zobaczymy, no ale już koniec tego OT, przeniosę się do tematu BF4 z wrażeniami. :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 Czy na 780'tce jest możliwa gra w fhd/ultra@60fps?

Na multiplayerze - tak.

Na singlu - nie.

 

Przynajmniej według testów Dołączona grafika

 

@topic: zamówiłem dzisiaj Palit GTX 780 JetStream.

Zobaczymy, co z tego będzie :>

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak z obcinaniem detali ? Nie mam wieśka

Grałem jakiś czas temu, ale obcinanie detali na pewno było widoczne na zbrojach czy bliznach Geralta. Coś tam pewnie jeszcze było, ale juz nie pamiętam :-) Wiedźmin ustawień ma bardzo dużo więc w razie czego jest co wyłączyć żeby nie raziło w oczy Wysłane przy użyciu Tapatalk Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla boosta, z ciekawosci, itp.

Ludzie modują GTX 680 na GTX 770 i karty lepiej się skalują... mowa o trotlingu przy zbyt wysokiej temperaturze.

Podobno w WIN7, karty z boostem 1.0 trotlują już przy 56 stC Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakbyś się troszkę zainteresował to byś wiedział że Throttling można całkowicie wyłączyć podobnie jak ten bezsensowny Boost modując odpowiednio BIOS. Ja mam stałe 1241 mhz podczas obciążenia nawet jak temperatura przekracza 70'C. A bez tego moda już przy 68'C potrafiło spaść do 980 mhz. Cały ten Throttling to jakiś chory wymysł.  Ostatnio z tym ustrojstwem wlaczyłem na Swoim telefonie Xpiera Z. O ile udało mi się zmusić CPU by przy nagrzaniu nie zbijało taktowaniu do 1240/918mhz to z GPU dalej sobie nie mogę poradzić z 400 mhz potrafi zbić do 128 mhz. Szlag by trafił tego kto to wymyślił. Te rdzenie Kepler potrafią wytrzymać znacznie wyższe temperatury. Podobnie jak Snapdragon 600 z Adreno 320 w moim telefonie. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w referencyjnym 670 nie das zwiecej niz 1.21v po modzie biosu.

 

Znajomy ma 1.3 na msi 670 pe ale tamjest drugi pomocniczy kontroler i działa to z jedna konkretna wersją afterburnera.

 

Daje to tyleże ma do 3dmarka ok 30mhz wiecej na rdzeniu niz ja Dołączona grafika

Dla mnie sztuka dal sztuki.

 

 

Co do trotlingu to na wodzie mam max 43 stopnie to chyba mi nie grozi Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

up@ 99tomcat

 

"Znajomy ma 1.3 na msi 670 pe ale tamjest drugi pomocniczy kontroler i działa to z jedna konkretna wersją afterburnera".
-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

No to ja mam właśnie PE OC od MSI 670.

 

Jaka to wersja AF jeśli można ?

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie niezbyt realną cenę podałem, ale od razu żebym nową matematykę wymyślał? Nie przesadzaj :)

 

Sugerowałem się Launch price 700$, a to nie jest 2,6k co nie zmienia faktu, że tyle pewnie będzie kosztować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i nareszcie Palit GTX 780 Super JetStream zagościł w platformie pod gierki - 72C w stresie w dość szczelnej budzie, 1080 MHz na rdzeniu + BOOST i 7200 MHz na pamięciach (dokładnie to sztuka z testu na PPC). Sprzęcik sprawuje się miodnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znaczy, że kupiłeś GTX 780 za 1700 zł ?

Przy takim taktowaniu masz wyższą wydajność niż stockowy Tytanek Dołączona grafika

Akurat zdobyczny, do platformy, ale na jedno wyszło. Decyzja świadoma, jestem zadowolony, znaczy się cała redakcja :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może faktycznie niezbyt realną cenę podałem, ale od razu żebym nową matematykę wymyślał? Nie przesadzaj Dołączona grafika

 

Sugerowałem się Launch price 700$, a to nie jest 2,6k co nie zmienia faktu, że tyle pewnie będzie kosztować.

 

Ja zaraz po przemierze wyrwałem 780 za niecałe 2,45k PLN, więc pewnie teraz ceny będą podobne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie takie aukcje sa nierzetelne:

Pierwsza ma rozjezdzajacy sie opis, szkoda na to patrzec.

 

Druga to facet sprzedaje jakos tak od czapy - zdjecia tak niskie, ze nie widac nawet dokladnie modelu karty.

Dodatkowo caly opis malymi literami - widac, ze sie nie skupial co napisac na aukcji.

Najlepsze jest to co dodakowo sprzedaje z tego konta ;D

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem Twojego podejścia do sprawy Dołączona grafika

 

Pierwsza karta nowa prosto zesklepu z 36 miesięczną gwarancją.

Widać, że postawiono na reklamę, ale nam chodzi o kartę, a nie o to co reklamuje sklep Dołączona grafika

 

Druga karta odrobinkę używana.

Facet ma problemy i to wszystko.

Widać, że jest spanikowany i nie przyłożył się do opisu, ale to nie znaczy, że kombinuje.

Referent za 1700 zł prawie nowy.

 

Dla mnie oczywistym wyborem jest referent, bo sam zmieniłbym chłodzenie na wydajniejsze/cichsze, ale nie każdy chce sobie sam modernizować sprzęt, dla tego uważam, że Gigabyt 780 z pierwszego linka jest bardzxo łakomym kąskiem  Dołączona grafika

 

Nowy GTX 780  za 1800 zł jest nieinteresujący ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...