Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Na razie coś nie widzę tych kart w niższych cenach. Jak powróci palit czy może coś lepszego w zbliżonej cenie to kto wie. Teraz jeszcze 780ti,ale to już raczej inna półka cenowa. Jak się wam rzuci w oczy 780, którego warto kupić do dajcie znać. Najlepiej od ręki w Warszawie bo jak już się na coś napalam to brakuje mi cierpliwości żeby czekać 1 dzień na przesyłkę :-) Wysłane przy użyciu Tapatalk

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będzie drogo za tego GB GHZ Edition.

Sam sobie zrobi za darmo w 5 minut wyższe OC.

 

hot_lopez

Zmiana biosu nie powoduje utraty gwarancji, skoro sam producent wypuscza nowe biosy do wgrania przez użytkownika.

 

Zmiana chłodzenia może spowodować utratę gwarancji, gdy uszkodzisz mechanicznie kartę lub chłodzenie (te, które zdemontujesz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to wcale nie aż tak strasznie dużo, to tyle ile dałem zaraz po premierze za 680. w końcu to jest na steppingu B1 to może coś więcej się jeszcze z tego da wycisnąć niż ze "zwykłej" 780?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja referenta bym nie kupił chyba że miałbym zamiar go wodować. ceny pewnie na początku będą wysokie ale nie aż tak znowu strasznie bardzo przecież nvidii zależy na konkurencyjności produktu z tym szajsem od amd. pożyjemy zobaczymy. jak będą dostępne to kumpel sobie taką sprawi to będę miał okazję też na niej łapska swoje położyć. a tym czasem czekam na przyszły rok i nową generację żeby coś w końcu zmienić w kompie...Dołączona grafika

 

@leven nie będzie referenta GHZ od nvidii jeżeli dobrze zrozumiałem co napisałeś.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... nie.

Ja się odnosiłem do tego, że teraz cena referenta jest dość niska jak na tak mocną kartę - 1800 zł.

I to się może lada chwila zmiewnić, bo święta się zbliżają i sklepy zawsze podnoszą ceny..

 

A wodę, to ja nawet na 670 bym chętnie załozył :P

 

p.s... wczoraj zmieniłem chłodzenie z H-50 Corsair  (był postawiony na GPU 670 OC) na oryginalne TF2 od MSI i temperatury skoczyły o ponad 20 st C i zrobiło się głośno.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

będzie i to bardzo duży pewnie jakieś 100% szybciej. podkręcenie cpu pomoże ci podnieść minimalną ilość fps a to w końcu jest ważniejsze niż maksymalna bo to tutaj występują przycięcia. ale tego swojego 2500k na 4.5 powinno ci się udać podkręcić bez zbędnych ceregieli. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o nowej promocji Nvidii o dodatkach do kart graficznych? (AC:Black Flag, Batman, Splinter cell)

A co można myśleć ? Tego typu rzeczy zawsze na plus. Jeśli porównać do konkurencji to AMD Never Settle chyba jest lepsze. Co prawda to zależy od gustu i danej gry. Z drugiej strony, ja nigdy bym nie przełożył gier ponad kartę graf. Bo gry najprawdopodobniej po miesiącu skończę i o nich zapomnę, a z kartą będę 3-4 lata. 

 

leven, tego corsaira miałeś tylko na rdzeniu (tzn stockowy blok) czy wymieniłeś na full cover ? 

 

 

 

Dzięki zaodrze244. To jeszcze jedno pytanie, czy uciągnie go mój Seasonic, pewnie mniej pobiera prądu od 580?

 
Z tego co widzę, pod maksymalnym obciążeniem zestaw z 780tką zamiast 580tki powinien pobierać kilka watów mniej, także luz. 
Edytowane przez MaciekCi
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

Kiedy NVIDIA wprowadzała na rynek GeForce GTX Titan nie miała jeszcze żadnej konkurencji, wszak Radeon HD 7970 był wydajnościowym i cenowym przeciwnikiem GeForce GTX 680, którego w obydwu przypadkach dzieliła gigantyczna przepaść do najszybszego Keplera. Potem pojawił się jeszcze GeForce GTX 780, aczkolwiek GeForce GTX Titan utrzymał koronę króla jednordzeniowych kart graficznych, spokojnie czekając na godnego adwersarza z obozu AMD. Decydujące starcie nastąpiło przed kilkunastoma dniami, kiedy zadebiutował Radeon R9 290X miejscami faktycznie doganiający GTX Titan, jednak tylko w trybie Uber Mode oznaczającym również akustyczne katusze. Więcej o Radeon R9 290X i R9 290 możecie przeczytać w naszych poprzednich artykułach, gdzie szczegółowo opisaliśmy zasady działania tych urządzeń. Dzisiaj do walki wkracza kolejny zawodnik wagi superciężkiej - GeForce GTX 780 Ti powinien przebić absolutnie wszystko co zostało dotychczas zaprezentowane. Zapraszamy więc na premierowy test kart graficznych GeForce GTX 780 Ti vs Radeon R9 290X - pojedynek tytanów.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

super karciocha ta 780ti. szkoda że nie macie na wykresach 690 i 7990 no ale cóż nie można mieć wszystkiego.

 

caleb kiedy testy 780GHZ? 

Obydwa nie do załatwienia od NV i AMD. A GTX 780 GHz jakoś w przyszłym tygodniu poleci.

 

Myślałem że koniec premier GPU na 2013, ale gdzie tam, znowu coś jedzie :> 

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co widzę w 3dmarku pokazuje że 780ti urywa rdzeń razem z pamięciami każdej jednoredzniowej karcie na rynku, co bardzo mnie cieszy bo bloczek wodny przyda się na dłużej 

 

Trochę jednak PCB TI różni się od zwykłego GTXa. Możliwe, że bloczek nie będzie pasował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na razie coś nie widzę tych kart w niższych cenach. Jak powróci palit czy może coś lepszego w zbliżonej cenie to kto wie. Teraz jeszcze 780ti,ale to już raczej inna półka cenowa. Jak się wam rzuci w oczy 780, którego warto kupić do dajcie znać. Najlepiej od ręki w Warszawie bo jak już się na coś napalam to brakuje mi cierpliwości żeby czekać 1 dzień na przesyłkę Dołączona grafika Wysłane przy użyciu Tapatalk

To poznaj mój ból...

 

Zamówiłem palita gtx 780 jetstream za 1,7k (sie wstrzeliłem Dołączona grafika) w ESC i był u mnie we wtorek.

Tego samego dnia co grafikę (w pon.) zamówiłem resztę PC w morele - odbiór osobisty w... piątek.

A dlaczego piątek?

Bo do zamówienia dodałem pastę termoprzewodzącą, która miała czas dostawy 3-5 dni (moje niedopatrzenie). Gdybym wziął inną, albo pozostał przy stockowej z coolera HR-02 macho to bym już miał od wczoraj złożonego kompa Dołączona grafika

A tak to tylko stoi ołtarzyk z gtx'em 780, do którego modlę się jak muzułmanie 5x dziennie.

 

PS. Co do sprawy rachunku itp. - mój błąd. Rachunek nazywa się jednak "faktura vat" i ma podany numer zamówienia (czyli muszą to mieć w bazie) Dołączona grafika

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To poznaj mój ból...

 

Zamówiłem palita gtx 780 jetstream za 1,7k (sie wstrzeliłem Dołączona grafika) w ESC i był u mnie we wtorek.

Tego samego dnia co grafikę (w pon.) zamówiłem resztę PC w morele - odbiór osobisty w... piątek.

A dlaczego piątek?

Bo do zamówienia dodałem pastę termoprzewodzącą, która miała czas dostawy 3-5 dni (moje niedopatrzenie). Gdybym wziął inną, albo pozostał przy stockowej z coolera HR-02 macho to bym już miał od wczoraj złożonego kompa Dołączona grafika

A tak to tylko stoi ołtarzyk z gtx'em 780, do którego modlę się jak muzułmanie 5x dziennie.

 

 

Twój ból rozumiem i łącze się z Tobą w cierpieniach i modlitwie :-)

 

Mam GTX 670, który jak wyżej gdzieś napisałem daje radę. Mimo tego jak znam siebie to któregoś pięknego dnia wejdę na forum i zobaczę jak ktoś podaje linka do super "taniej" oferty na GTX 780 i pewnie kupię.

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244

 

leven, tego corsaira miałeś tylko na rdzeniu (tzn stockowy blok) czy wymieniłeś na full cover ? 

 

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

To była moja samoróbka ze starym H-50:

 

http://www.benchmark.pl/mini-recenzje/Dlugo_oczekiwany_test_Corsair_H-50-3177.html

 

Tu na mojej karcie:

 

http://obrazki.elektroda.pl/4966431500_1383842494.jpg
 

 

 

 

 

 

 
 

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

/Możliwe to jest że Evga gtx 780 sc 960/1020 kręci się tylko o 80mhz? Mam pecha i taka sztuka mi się trafiła czy poprostu ten typ tak ma??:/ Próbowałem evga precision i msi afterburner i zarówno tym jak i tym wiecej nie idzie.

Edytowane przez Mariusz19x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...