Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

No nic, takie szczęście:/, ale i tak jestem zdowolony gry śmigają aż miło a temperatura w stresie maks 63 stopnie.

 

Jednak nie jest tak zle, coś musiałem zle robić, działa na 1150 a pamięci 7000, temp po 5 min gry w metro 2033 68 maks.

Edytowane przez Mariusz19x9

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to co widzę w 3dmarku pokazuje że 780ti urywa rdzeń razem z pamięciami każdej jednoredzniowej karcie na rynku, co bardzo mnie cieszy bo bloczek wodny przyda się na dłużej 

EK-FC Titan Incompatible with GeForce GTX 780 Ti, EK-FC780 GTX in the Making

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no właśnie czytałem na techpowerup że bloki niekompatybilne, a co tam jakoś pomęczę się na tej 780 z rok czasu a później się zobaczy ;), póki co wykręcona jak w sigu starcza do wszystkiego, komp bardzo cichy temperatury nie przekraczają 55c z pompą na 1200rmp jak podkręcę na 1600rmp to poniżej 50c w stresie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział Side.

Parę dni temu 780 referent kosztował 1806 zł a teraz 1855 zł.

Trzeba od razu kupić, zanim ceny polecą do góry na okres świąteczny.

Te referenty są dość ciche i pięknie wyglądają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci co chcieli kupic a nie kupili za 1700zł licząc że będzie taniej dali po prostu wielkiej [gluteus maximus], przy obecnej wydajności x290 nvidia wcale nie musi obniżać ceny poniżej 1800zł 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem Nvidia musi wykonać ruch cenowy, po pojawieniu się niereferencyjnych 290.

 

 

ci co chcieli kupic a nie kupili za 1700zł licząc że będzie taniej dali po prostu wielkiej [gluteus maximus], przy obecnej wydajności x290 nvidia wcale nie musi obniżać ceny poniżej 1800zł 

 

Obniżka potrwała kilka dni, teraz to tylko cyrk na kołkach.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie śledziłem ceny kart i niższa cena była w zasadzie tylko w ESC i tylko na palita :-)

Chyba, że mi coś umknęło.

Teraz bardzo poważnie zastanawiam się nad EVGA GTX 780 SC ze zmienionym chłodzeniem.

2K zł trzeba wydać, ale mam taką możliwość więc pewnie się skuszę w przyszłym tygodniu.

Tak dla pewności zapytam:

Czy i5 2500k puszczony na 4.3 GHz wystarczy czy powinienem nieco bardziej go przycisnąć?

I jeśli przyspieszę procesor to czy wystarczy posiadany zasilacz?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ci co chcieli kupic a nie kupili za 1700zł licząc że będzie taniej dali po prostu wielkiej [gluteus maximus], przy obecnej wydajności x290 nvidia wcale nie musi obniżać ceny poniżej 1800zł 

Problem w tym, że już obniżyli, głupio by im było się teraz z tego wycofać... trzeba poczekać na nowe dostawy i wtedy kupić.

 

btw imho już wcześniej realną konkurencją dla gtx 780 był r9 290, którego za różnicę w cenie można doposażyć np w Acelerro III albo bloczek wodny Dołączona grafika

 

http://www.tomshardware.com/reviews/radeon-r9-290-review-benchmark,3659-19.html

Edytowane przez kkNd!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

780 to on zjada. R9 290 podkręcony z niestockowym chłodzeniem dorównuje 780Ti i R9 290X

Dołączona grafikaW tym sklepie r9 290 kosztuje 309funtów, 780(Ghz edition) kosztuje 419funtów Dołączona grafika Chyba każdy rozsądny człowiek nie będzie przepłacał 550zł za wolniejszą karte Dołączona grafika Nawet kupując chłodzenie i tak wyjdzie taniej niż 780. A mozliwe przecież, ze autorskie chłodzenia mogą zwiększyć osiągi(lub zmniejszyć) Poczekamy zobaczymy. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No właśnie ja się ciągle skłaniam do tej opcji. Czyli 290 plus ten accelero wyjdzie niecałe 400, a wydajność po o/c dużo wyższa niż nawet ten 780GHz. Siedzę tylko na płocie, bo ten 290 to ciągle Ati, a oni to nigdy się sterów nie nauczą pisać. Nie wiem czy dalej są jakieś problemy z płynnością chociaż dokładne testy na techreport i analizy opóźnień klatek wskazują, że nic się nie dzieję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

R9 290 podkręcony z niestockowym chłodzeniem dorównuje 780Ti i R9 290X

Ale nie wiem jaki sens ma porównywanie zegarów OC vs Stock. Jeśli już mówimy o możliwościach kart, to porównujmy je na OC. 

 

 

A mozliwe przecież, ze autorskie chłodzenia mogą zwiększyć osiągi(lub zmniejszyć) Poczekamy zobaczymy. 

Tutaj znów to samo, rozumiem, że w przypadku nVidii to już nie jest możliwe ? Dołączona grafika 

 

 

Tak jeszcze zauważę, że porównałeś ceny 780GHz vs 290. Tyle, że 780GHz ma beznadziejny stosunek cena/wydajność. O ile się nie mylę, to zwykły 780 (np. Palit SJ) zrobi takie same zegary jak 780GHz, ewentualnie bardzo zbliżone. Więc cena to nie jest 2100zł (419funtów) tylko raczej 1800zł. Tutaj już różnica sprowadza się do ~ 250zł, a nie 550zł jak pokazałeś.  Oczywiście, masz rację, że za 250zł można wymienić chłodzenie i w dodatku mamy wydajniejszą kartę - tu racja. Jednak mimo zmiany chłodzenia, zważywszy, że chcemy go mocno podkręcić, będzie cieplej i prądu nadal będzie pobierał więcej. 

 

To jest już indywidualna kwestia, zwłaszcza, że tak naprawdę różnica wydajności między tymi kartami rozbija się o pojedyncze %ty (nie mówię o benchmarkach). Ty będziesz wolał gorącego, prądożernego, ciut wydajniejszego radeona, a ja chłodniejszą, oszczędniejszą i ciut słabszą nvidię. Ceny pomijam, bo zakładam, że wymieniasz chłodzenie w Radeonie i jest równie cicho jak w nV. Kwestia gustu. Dołączona grafika Pzdr. Dołączona grafika 

 

EDIT : Gdyby ktoś się zastanawiał nad 780GHz vs R290 i różnica faktycznie wynosi 550zł to już można się pokusić nawet o WC dla Radeona, a wtedy hmm... GeForce GHz traci całkowicie sens. 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio podczas Ask Me Anything przedstawiciel AMD wiele wyjaśnił. R9 290 i R9 290X mają sprzętowe rozwiązanie do stutteringu w CF, dla pozostałych kart(w CF) ma to być rozwiązane do końca tego roku. Ja u siebie na 7970 żadnych przycięć nie widze. Jedyne przycięcia jakie występują to te w grach, które są zainstalowane na talerzowym dysku Dołączona grafika

Mantle też ma dać wzrost wydajności i ile to mniej więcej będzie dowiemy za 4 dni. Koleś z amd pisał, że gdyby przyrost wydajności był na poziomie 3-4% to w ogóle by sie za to nie zabierali, tak więc zapowiada sie zwiększenie wydajności. Sam sie zastanawiam nad zmianą karty, żeby chociaż utrzymać te 60FPS@FullHD i czekam jak sie sytuacja wyjaśni. Nie jestem fanboyem, po prostu wybiore karte na podstawie cena/wydajność i chyba r9 290 tutaj wygrywa. 

 

@MaciekCi 1. masz racje nie ma sensu takie porównanie dlatego 780Ghz jest podkręcony do 1123

                   2. jest to możliwe i jakbyś zajrzał to 780Ghz ma chłodzenie WF3, które podobno jest bardzo wydajne?

Edytowane przez brym

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mała powtórka pytania.

Czy i5 2500k puszczony na 4.3 GHz wystarczy do gtx780 czy powinienem nieco bardziej go przycisnąć?

I jeśli przyspieszę procesor to czy wystarczy posiadany zasilacz?

 

W sumie śledziłem ceny kart 

 

Może zamiast skupiać całą uwagę na śledzeniu kart, warto było też śledzić ten temat ? Zaledwie jedna strona wcześniej ...

 

http://forum.purepc.pl/topic/352591-wszystko-o-geforce-gtx-780-770-760/?p=3844618

 

 

Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hot_lopez - tutaj popatrz, na wszystkie wykresy http://www.ocaholic.ch/modules/smartsection/item.php?page=2&itemid=1150

karta inna, bo bardzo silny AMD, ale powinno dac to do zrozumienia, ze pow pewnej rozdzielczosci to grafika jest wazniejsza.

wyzsze zegary cpu dadza jednak wiecej minimalnych fps.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie i panie mała powtórka pytania.

Czy i5 2500k puszczony na 4.3 GHz wystarczy do gtx780 czy powinienem nieco bardziej go przycisnąć?

I jeśli przyspieszę procesor to czy wystarczy posiadany zasilacz?

 

Wiadomo, że im wyższy zegar CPU, tym wyższy minimalny FPS, a to jest właśnie wyznacznik komfortu gania :)

Ale mając 4 rdzenie SB taktowane 4.3 GHZ, śmiało można powiedzieć, że karta pójdzie na 99% wydajności.

Wszystko zależy od optymalizacji danej gry/sterowników.

Np. taki Crysis 3, zje praktycznie każdy CPU, ale to nie wina sprzętu, tylko patyków, którzy pisali grę.

U Ciebie, I5 2500K z 4.3 GHZ da karcie bardzo dobre wsparcie.

Nie ma się co napinać i kręcić CPU do granic wytzrzymałości, zyskując parę FPS więcej, kosztem wysokiego podbijania napięcia CPU, a co za tym idzie, borykanie się z wyższymi temperaturami procesora.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktore dwie karty byscie wybrali pod sli?

Chyba obie sa b1, ale jedna ma wysze taktowania na procu druga na pamieci.

 

 

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-014-IN

http://www.overclockers.co.uk/showproduct.php?prodid=GX-127-GI

Edytowane przez Masserati

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...