Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

@hotlopez wrzuć linka do wyników. dzisiaj dostanę od kumpla linka do jego wyników w 3dmarku na takiej samej karcie jak Twoja. 

 

 

a tak poza tym mam pytanie przy jakiej temperaturze włącza się throthling w 780?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W markach mam nick 860lacov
Przez telefon nie mogę zapanować nad przeglądarką i znaleźć, ale wieczorem podeślę link.

Co do throtlingu to nie wiem czy nie mylę pojęcia, ale jest to kwestia zmienna. Domyślnie 79 stopni, ale można ustawić wyższy poziom.

Edit.

Przy offset +100 na pamięci i rdzeniu:
http://www.3dmark.com/fs/1155929

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

GeForce GTX 760 okazał się dużym sukcesem NVIDII, która potrzebowała solidnej karty graficznej w środkowym segmencie, zdolnej zastąpić GeForce GTX 660 Ti oraz skutecznie rywalizować z Radeonem HD 7950. Dobry stosunek ceny do możliwości sprawił, że dzisiaj GeForce GTX 760 jest rozchwytywanym i często polecanym towarem, zapewniającym przyzwoite osiągi nawet w najnowszych grach pokroju Metro: Last Light tudzież Battlefield 4. Wiele osób rozpatruje nawet kupno dwóch takich urządzeń zamiast GeForce GTX 780 GHz czy GeForce GTX 780 Ti, bowiem w konfiguracji SLI potrafią zdystansować najszybsze jednordzeniowe układy za znacznie większe pieniądze. Test niereferencyjnych modeli GeForce GTX 760 znajdziecie w naszej bazie, podobnie jak wyniki GeForce GTX 760 SLI, natomiast dzisiaj przyjrzymy się sprzętowi mogącemu zainteresować właśnie amatorów zestawów z wieloma kartami graficznymi. ASUS GeForce GTX 760 MARS to unikalne połączenie dwóch GeForce GTX 760 na wspólnym laminacie, wyposażone w autorski system chłodzenia DirectCU II. Czy będzie korzystniejszą propozycją od GeForce GTX 780 Ti, GeForce GTX 780 GHz albo GeForce GTX 780? Zapraszamy na premierowy test ASUS GeForce GTX 760 MARS!

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy zerknąć w test zbiorczy: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970

 

PS: Zmień PSU, bo ten XFX jest stary i dość głośny. Nowe BQ sa spoko: http://cenowarka.pl/be-quiet-pure-power-l8-500w-atx-2-4-bn223-a960675.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

z wymienionych weź msi. gdzieś czytałem że phantom podobno się przegrzewa, evga sc asx pewnie jest droższa a to chłodzenie jakoś tam na lepsze nie wygląda od msi.  

 

ja bym kupił Gigabyte GTX 770 WindForce 3X moim zdaniem ma najlepsze chłodzenie. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA GTX 770 SC ACX ma obłędne chłodzenie. W spoczynku 24-26 stopni a w stresie (BF4 wszystko na Ultra i serwer 64 graczy) 58-62 max. Zakładając że ma się dobrze przewiewną obudowę. Przed zakupem EVGi miałem okazję testować gtx 770 oc od gigabytea i tam mimo tych 3 wiatraczków nie miałem tak niskich temperatur. Jedyny problem jest taki że w spoczynku wentylatory kręcą się na 41% (1350 rpm) a to jest zdecydowanie za dużo jak na przeglądanie internetów, hałas większy ale po paru dniach przyzwyczajasz sie tak że w ogóle go nie słyszysz. Poniżej 41% nie zejdzie, trzeba by flashować BIOS np gigabyte'a wtedy zejdzie na 17% i jest cisza. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

25 % jest dalej 41 % :(

 

Ja nawet wgrałem dzisiaj zmodowany z overclock.net gdzie jest power target do 150% ale co z tego jak wentyle dawały na 100%...

 

Btw dzisiaj przyszła do mnie nowa evga 770 acx sc...trochę testów +0.12mV i jest 1320@8208.

 

Temperatura max 65 stopni.

 

Szukam biosu z większym napięciem...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po ostatnich bojach z MSI - gwarancja(mam GTX 770 Lightning'a ), wybrał bym EVGA GTX 770 SC ACX, przynajmniej z gwarancją nie ma problemu...

 

Widzisz na dwoje babka wróżyła.

Ja ostatnio oddałem EVGA i zamieniłem na gigabyte bo coś mi trzeszczało przy sekcji zasilania (nie chodzi o poszczące cewki). Dodatkowo coś tam wpadało w wibracje i wydawało dziwne dźwięki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja 770 Lightning'a przegrzewała się, po prostu resety były bez OC, zgłosiłem przez RMA do suportu to przez 1-2tyg "pałowałem" się z Nimi, w sprawie nalepki na chłodzeniu(śruba)...

Ale i tak wyszło na moje, kupowałem MSI z powodu możliwości zmiany układu chłodzenia(EVGA też umożliwiała zmianę chłodzenia, nie wiem jak jest teraz), bo po co mi przełącznik LN2 + dopłata spora w stosunku do DCU II czy referenta?

Okazało się iż trafiłem na nadgorliwego serwisanta... Może i pech ale i tak mi wystarczy wrażeń.

 

PS. Dostałem nową kartę ostatecznie.

Edytowane przez xavier78

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, AC4 i Splinter Cell są na uplay.

Batman na steam.

 

AC4 ma do wyboru dużo języków, w tym polski (napisy, menu).

Batman będzie w takim języku, w jakim masz steama.

W Splinter Cellu nie widzę wyboru języka w grze, ale nie wiem czy nie wybierało się podczas instalacji :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedziela, rozterka (czerwono czy zielono).

 

Stanęło  na gtx 780 i tu zwracam się do Szanownych Obecnych o radę. Celuję w Morele ze względu na promo z grami i akceptowalne  ceny. Upatrzyłem sobie EVGA FTW (na plus acx, dual bios i ogólnie dobre doświadczenia osobiste z evga)  i ASUS DC2OC (cooler, back plate, dobre OC wg testów).

 

Czy ktoś wie  czy FTW jest to to samo pcb co SC ACX (gabarytowo wg producenta tak, różnica lekka w taktach)?

 

Drugie pytanie to kwestia wyboru według Waszego rozeznania: ASUS czy EVGA (minimalna cena nie ma tu znaczenia)?

 

Na marginesie: będę sie pozbywał EVGA 680 SG SC (blower) i najprawdopodobniej tych trzech kuponów na gry od nówki więc jakby się komuś zachciało proszę na priv.

 

PS. Monsieur Caleb czy Zotac AMP w nowej edycji, czyli chyba testowany u Was, rzeczywiście ma ten sufit na boost, bo na hexus.net  znalazłem nieco wyższy wynik 1140/1193 (kwestia sampla?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedziela, rozterka (czerwono czy zielono).

 

Stanęło  na gtx 780 i tu zwracam się do Szanownych Obecnych o radę. Celuję w Morele ze względu na promo z grami i akceptowalne  ceny. Upatrzyłem sobie EVGA FTW (na plus acx, dual bios i ogólnie dobre doświadczenia osobiste z evga)  i ASUS DC2OC (cooler, back plate, dobre OC wg testów).

 

Czy ktoś wie  czy FTW jest to to samo pcb co SC ACX (gabarytowo wg producenta tak, różnica lekka w taktach)?

 

Drugie pytanie to kwestia wyboru według Waszego rozeznania: ASUS czy EVGA (minimalna cena nie ma tu znaczenia)?

 

Na marginesie: będę sie pozbywał EVGA 680 SG SC (blower) i najprawdopodobniej tych trzech kuponów na gry od nówki więc jakby się komuś zachciało proszę na priv.

 

PS. Monsieur Caleb czy Zotac AMP w nowej edycji, czyli chyba testowany u Was, rzeczywiście ma ten sufit na boost, bo na hexus.net  znalazłem nieco wyższy wynik 1140/1193 (kwestia sampla?)

 

EVGA.... cudowne karty (kiedyś  porównywalna do BFG).

 

Nie chcę krzaczyć, ale nie warto się zastanowić nad wersją tanszą i zrobić OC  jej  biosie ?

 

To jest "5" minut roboty, a za, nazwijmy to "resztę"  można dziewczynę zaprosić  :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam!

Niedziela, rozterka (czerwono czy zielono).

 

Stanęło  na gtx 780 i tu zwracam się do Szanownych Obecnych o radę. Celuję w Morele ze względu na promo z grami i akceptowalne  ceny. Upatrzyłem sobie EVGA FTW (na plus acx, dual bios i ogólnie dobre doświadczenia osobiste z evga)  i ASUS DC2OC (cooler, back plate, dobre OC wg testów).

 

Czy ktoś wie  czy FTW jest to to samo pcb co SC ACX (gabarytowo wg producenta tak, różnica lekka w taktach)?

 

Drugie pytanie to kwestia wyboru według Waszego rozeznania: ASUS czy EVGA (minimalna cena nie ma tu znaczenia)?

 

Na marginesie: będę sie pozbywał EVGA 680 SG SC (blower) i najprawdopodobniej tych trzech kuponów na gry od nówki więc jakby się komuś zachciało proszę na priv.

 

PS. Monsieur Caleb czy Zotac AMP w nowej edycji, czyli chyba testowany u Was, rzeczywiście ma ten sufit na boost, bo na hexus.net  znalazłem nieco wyższy wynik 1140/1193 (kwestia sampla?)

Bierz asus-a dobre pcb , sekcja i chłodzenie.  Z tym zotac-iem to się ludzie nabierają , co z tego , że wysoki zegar w base clock skoro power target jest nisko ustawiony i realny zegar pod obciążeniem jest niewiele wyższy.  Evga to zwykły ref z innym chłodzeniem , więc będzie piszczeć. Chłodzenie asusa jest lepsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EVGA.... cudowne karty (kiedyś  porównywalna do BFG).

 

Nie chcę krzaczyć, ale nie warto się zastanowić nad wersją tanszą i zrobić OC  jej  biosie ?

 

To jest "5" minut roboty, a za, nazwijmy to "resztę"  można dziewczynę zaprosić  Dołączona grafika

 

Sęk w tym, że "tańsza" jest droższa. Akurat w Morele SC 160 zł od FTW więcej, he he. A z dostępnością ACX gorzej.

Bierz asus-a dobre pcb , sekcja i chłodzenie.  Z tym zotac-iem to się ludzie nabierają , co z tego , że wysoki zegar w base clock skoro power target jest nisko ustawiony i realny zegar pod obciążeniem jest niewiele wyższy.  Evga to zwykły ref z innym chłodzeniem , więc będzie piszczeć. Chłodzenie asusa jest lepsze.

 

Tak właśnie myślałem, że pcb w EVGA to referent. A DC2OC autorska i sekcja 10 faz, co zakładam przekłada się na oc, a po to się te karty kupuje. Dzięks, pzdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@YARPS DRITT a ja i tak bym kupił http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-3gb-ddr5-384-bit-hdmi-dvi-dp-box-gv-n780oc-3gd-582979/

 

kumpel taką kupił z tydzień temu karta się kręci jak bajka bez podnoszenia power limitu poszła ponad 1200 w trybie boost. pamięci na ponad 7000 i to jeszcze nie jest wynik ostateczny bo na razie kumpel zaprzestał granie bo wrócił jego ziomek z afganistanu i chleją dzień w dzień Dołączona grafika

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moze mi ktos powiedziec w jaki sposob moge sprawdzic czy moja karta posiada GPU boost 2.0?
Mam 780GHz Edition. Wkurza mnie że pomimo testów w sieci moja karta ma taktowania w gpu boost na poziomie 1080-1150(skacze caly czas podczas grania) a nie jak pisza na sztywno 1175MHz. Podkrecenie daje tylko tyle że swieksza sie boost z 1100-1189. To nadal za mało bo wg testów powinno byc 1230-1250. Temeratura karty w zamknietej obudowie max 74C juz po podkreceniu(ram na 7100MHz i gpu 1080/1122). Przy otwartej obudowie jest jeszcze mniejsza wiec wg mnie to nie jest wina temp Dołączona grafika

Kombinowałem ze stownikami - nadal nic. Zostałem teraz na najnowszych. Robiłem format bo pomyslalem ze cos programowo nie tak ale nic nie dało. Nie wiem czego to moze byc wina Dołączona grafika

Może ktoś posiada ta karte? Wtedy mógłbym porównać jak to faktycznie jest z tymi konkretnym modelem. Możliwe ze do rekacji dali perełki a na rynek rzucili gorsze ochłapy?

Sprzet mam jak w sygnaturze.

Edytowane przez all15

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam chyba głupie pytanie, która z tych grafik 770/780 będzie najcichsza? uszy mi odpadają przy 100% coolera na mojej 285gtx(turbina). zakładam ze one w większości sie kręcą podobnie więc pozostaje tylko pytanie o głośność.

 

mam dobrze wentylowaną obudowę fractala(4x mistral@7v i 2x fractal fabryczny@7v) i macho na cpu. Sądzę, że przewiewność nie będzie problemem.

 

Patrzyłem testy na PPC ale nie mogę znaleźć głośności dla mojej grafy w jakimś rzetelnym teście i nie mam odniesienia(niby pisali o 50db ale ja bym w to nie wierzył.. bardziej 290x na uber mode)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem w kropce...

Udało mi się odblokować zmianę napięcia w MSI AB do 1.3V.

 

Karta na standardowym napięciu idzie po o/c w boost na 1215Mhz i to jest max, nie chodzi tu nawet o zacinanie się tylko karta tak jakby była zblokowana i nie dało się ustawić wyższego zegara. Co bym nie zrobił to max to 1215MHz.

 

Co najlepsze zmiana napięcia na jakiekolwiek inne niż standardowe "auto" powoduje jakby restart sterownika bo wyniki są jak na def...

 

Pytanie co jeszcze mogę zrobić? Sprawdziłem sobie bios w Kepler Bios Tweaker i widzę, że max boost wg tabeli to 1202Mhz ? Czy to tu tkwi problem ?

Edytowane przez Heat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak już ktoś będzie odpowiadał na pytanie powyżej to chciałbym się podłączyć i zapytać.

Już dawno do tego stopnia w OC się nie bawiłem, ale czy w dalszym ciągu wgranie modyfikowanego biosu wiąże się z utratą gwarancji?

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...