Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Mości Panowie, pomóżcie!

Noszę się z zamiarem zakup GTX'a 780 Ti, ale teraz jaka z Ti będzie najlepsza? Znalazłem nawet taką Gigabyte Gtx 780Ti windforce 3x OC... Zauważyłem, że bardzo polecacie EVGA lub też ASUS'a, kumpel ma GB 770 z WF 3x i mówi, że się nie zawiódł i chłodzi mu to przyzwoicie. Poradźcie-doradźcie, bo ja się nie znam, a wy się znacieDołączona grafika

Z góry dziękuje, Hej!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja ostatnio kupiłem zwykłego GTX 780.

Najpierw EVGA, która oddałem bo wydawała dziwne dźwięki, a później przyszła pora na gigabyte rev 2.

Jak na razie wszystko jest z nią ok.

Może kup gigabyte GTX 780 Ti a wersji GHz :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to niech się dobrze sprawuje.

 

Mam pytanie prośbę do posiadaczy 780.

Jaki offset udało się wam ustawić bez podnoszenia napięcia żeby było stabilnie?

Chcę mieć jakiś punkt zaczepienia żeby nie skakać co 5 MHz od wartości podstawowych :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

 

Jak na razie 3dmark wysypał się przy rdzeniu +100 (na 90 poszło) więc zmniejszyłem na 80 i zacząłem kombinować z pamięciami.

3dmark przeszedł z rdzeniem na +80 i pamięciami na +350. (+500 i w firestrike niestety zaczęły pokazywać się artefakty)

Jeśli ktoś ma ochotę zajrzeć to firestrike z 9417pkt : http://www.3dmark.com/fs/1264193

Fajnie byłoby zobaczyć ponad 10k, ale bez podniesienia napięć jak widać nie da rady.

 

 

I tak dla pewności. Zbyt duże OC rdzenia powoduje wysypanie się sterownika/systemu, a pamięci sypią artefaktami tak?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W temacie coś mało informacji nt. 760. Nosze się z zamiarem kupna 2x Gigabyte GTX760 WF3. Jak to się kręci (bez zabaw z biosem)? Mam nadzieje, że nie ma tutaj problemów z zablokowanymi napięciami jak w Radkach? Chyba, że jest coś lepszego w tej cenie (~900 zł)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Napisałem 2x760 bo chce kupić do 1 i 2 zestawu ;P jeszcze myślę nad 270x do zestawu2 jeśli CPU miało by być wąskim gardłem. U mnie żadna karta nie działała bez OC więc jest to dla mnie istotny temat.

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

W temacie coś mało informacji nt. 760. Nosze się z zamiarem kupna 2x Gigabyte GTX760 WF3. Jak to się kręci (bez zabaw z biosem)? Mam nadzieje, że nie ma tutaj problemów z zablokowanymi napięciami jak w Radkach? Chyba, że jest coś lepszego w tej cenie (~900)

 

W sumie możesz być zadowolony z wydajności karty, bo chłodzenie da radę przy OC, ale karta będzie głośna i znacznie podniesie temperaturę w obudowie. Wielka szkoda, że nie zostawili wszystkich rurek w chłodzeniu 760 względem 770 czy 780. Po za tym, te 29cm trzeba mieć gdzie zmieścić.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem 7950 która miała 28,5cm i weszła bez problemu więc gtx760 powinien wejść. Gorzej z miejscem w CM332 - najwyżej wywali się koszyk na HDD. Rozważam jeszcze zakup 270x który powinien mieć podobną wydajność do 760 w połączeniu z PII (tak mi się wydaje)

 

Kręciłeś już kartę? Jak wyglądają u Ciebie temp?

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury:

  • otwarta obudowa skręcone wentylatory na 50% to 74-76 stopni w Tomb Raider w max ustawieniach.
  • zatknięta buda to już 82-86 stopnie oraz 5-6 więcej na podzespołach, płyta, dyski, procesor - box chłodzenie, nie skalpowany.

Kartę kręciłem, ale nic poważnego, koszt w temperaturach za duży w stosunku do uzyskanych FPS. Bez trudu 100+ na rdzeniu, na pamięciach 300+ MHz. Co do napięcia, to OC guru pokazuje  z 1,2 do 1,212 max.

 

Cieszy wydajność, wyraźne spadki w płynności było widać na największych otwartych terenach w Tomb Raider, telestacja włączona, FXAA, SSAO, ale nic co by przeszkadzało grać w 1600x1200.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tutaj temperatury pokrywają się z moimi doświadczeniami z kartą:

http://www.purepc.pl/files/Image/artykul_zdjecia/2013/GeForce_GTX_760_Compare/geforce_gtx_760_noise_level_test_review_1.png

Dokładnie ta obudowa:

post-116203-0-29989100-1386461249_thumb.jpg

Przód, tył po120mm, na górze duży grill.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak wszystko się zgadza , niektóre serwisy mają niższe temperatury z dwóch powodów - niska temperatura w pomieszczeniu i test bez budy.

 

Wystarczy poczytać wypowiedzi posiadaczy , temperatury są na poziomie 70-74stopni bez oc. Jak ktoś gra w mniej wymagające tytuły to z założenia będzie uzyskiwał niższe temperatury.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu rewizja druga karty ma o jeden mniej heat pipe, czyli gorsze chłodzenie. Stąd różnice w testach, a kartą którą obecnie można kupić:

GIGABYTE GTX 760 WindForce 3X OC

http://www.techpower...orce-3x-oc.html

GIGABYTE GTX 760 WindForce 3X OC Rev. 2

http://www.techpower...x-oc-rev-2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem dlaczego narzekacie na temperatury skoro macie tak kiepsko wentylowane obudowy. przy chlodzeniu ala gigabyte trzeba taka obudowe posiadac to podstawa. dlatego ja ukierunkowujac sie na chlodzenie powietrzem nie woda sie wyposazylem w cm haf x i jest odpowiedni przewiew. w innym razie trzeba brac karte z turbina... :lol:Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...