Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Chce kupić te dwie karty do zestawów z sygnatury. Do PII 4GHz nie ma sensu brać gtx770. Jak maxwell wyjdzie to ceny za gm106/104 i tak będą kosmiczne, zanim spadną do poziomu ~1000 zł trochę minie. Z tego co wiem to w marcu ma wyjść highend (tesla, titan) a na coś słabszego przyjdzie troche poczekać, nie mówiąc o wersjach niereferencyjnych i cenach. Wbiłeś mi teraz ćwieka ^^ 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie GTX 780Ti Gigabyte Windforce OC.

Karta na ustawieniach fabrycznych ma 1020 mhz rdzeń i 7000 mhz pamięci.

No i zabrałem się za OC a tu takie kwiatki że nawet nie mogę na pamięciach wbić bez artów czy zwiech (!) 7500 mhz... Cholera czy ja aż taką padakę trafiłem? Czy o co chodzi? Czy da się w tych kartach regulować vcore? Przesuwam sobie suwaki ale w gpu-z czy też Asus GPU Tweaku nie widzę efektów.

 

Moja sygnaturka jeszcze nie jest zaktualizowana, kartę testuje na Quadzie z niej i różnica między GTX 670 jest MEGA jednak z tym OC to jakaś kaszana.

Dojechał też do mnie już I7 4770 K, teraz czekam na kuriera z plytą i pamięciami, wtedy pełna przesiadka na LGA 1150. 

Może to być kwestia tego że nie mam PCI-E 3.0 na obecnej płycie? Ma to jakiś wpływ na OC ?

 

Edytowane:

Udało mi się ustabilizować ją na 1120 mhz rdzeń i 7200 mhz pamięci. Wynik w 3D marku 2011 przy Extreme to 5713 pkt, czyli całkiem ok.

Martwi mnie jednak słaby potencjał oc pamięci, myślę nad zmianą karty na Asusa z DirectCU II tylko nie ma go jeszcze w sprzedaży :/

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety oc to loteria...jedne idą ładnie inne nie.

 

Co trafisz w asusie tez nie wiadomo...

 

Masz rację jednak jak tak patrzę na to jak się pamięci w tych grafach kręcą to coś tu jest nie tak u mnie albo po prostu jakaś mega padaka. Wczoraj nawet na defualtowych ustawieniach mi artami sypały pamięci z tym że testowałem tuż po tym jak były rozgrzane po mocnym oc na 1950 mem (efektywnie 7800).

Szukam info o tym czy Gigabyte tych felernych pamięci Elpidy tu nie wsadził (gorące to i ledwo się kręci). Z tego co znalazłem to ładują do tej wersji Samsungi ale cholera wie. Rdzeń niby ładnie całkiem idzie na 1130 ale pamięci maks bez artów lecą z 1750 na 1800 czyli efektywnie 7200...Kasztan straszny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Możesz sprawdzić jakie masz pamięci w Nvidia inspector, wystarczy że najedziesz kursorem na GDDR5, przynajmniej u mnie tak jest. 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Zwolas

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera czyli dwa identycznie słabe egzemplarze jeśli chodzi o karty :/ Kumpel ma taką samą, ten sam sklep (PC Projekt) i też wali mu artami jak szalona jak NIEZNACZNIE pamięci podkręci. Wspólne zamówienie robiliśmy 2x GTX 780TI OC WIndforce 3 i GTX 780 OC ASUS Direct CU II. Asus był dla innego kumpla ale poszedł na Allegro bo kumpel się napalił na 780Ti też.

 

Chyba też polecą na Allegro te Gigabyty nasze. W sklepach jeszcze nie ma Asusa 780Ti DC2 a czekam na niego. 

 

Tak swoją drogą Corsair AX 850 styknie do zrobienia 3way sli z 780Ti?

I czy Corsair VS 550 starczy do 780Ti ? Kumpel który sprzedaje 780 ma taki zasilacz.Do tego też sobie kupił teraz I7 4770K

 

Po za tym jak to jest ze zmianą napięcia? Bo zmieniam sobie i w Nvidia Inspector i w Asus GPU Tweaku i w sumie to nawet jeśli dam napięcie max 1.165 to i tak dochodzi do 1.212. Niezależnie jak bym się napięciami bawił to chyba ta opcja ich zmiany jest dla picu. Na wszelki wypadek mam ustawione max czyli na 1.212 ale nic to nie zmienia. Gpu kręci się nienajgorzej ale pamięci to jest padaka straszna.

 

Lepiej jest ustawić boosta na sztywno i przykładowo cały czas mieć 1254 mhz stabilne na rdzeniu czy pozwolić karcie samej kontrolować to wszystko? Temperatury nie przekraczają 65-70 stopni. 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3 way sli 850 będzie za słaba. 550 powinna dać radę jednej karcie i 4770k

 

z napięciem nie wiem jak jest z 780 ale 1.212 to jest max napięcie jakie mogę wycisnąć na 680 także ustaw power limity a samo kręcenie gpu pozostaw karcie w końcu jest to feature keplera że sam o siebie dba i sam się podkręca w zależności od zapotrzebowania na moc Dołączona grafika
 
im trochę lepiej się podkręciły pamięci... http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/64491-gigabyte-gtx-780-ti-ghz-edition-review-8.html

 

 

tak na marginesie trzeba było kartę kupić przez neta to miałbyś 10 dni na zwrot. ja bym się nie spinał z powodu tego że pamięci się jakoś oszałamiająco nie kręcą. za chwilę będzie nowa generacja maxwell to wtedy można myśleć o sprzedaży tej karty i zakupie nowej a tak to tylko wywalanie kasy w błoto. karta i tak jest demonem prędkości w końcu osiąga wyniki prawie jak 2x @ 680.

 

może niech testujący 780ti na naszym serwisie się wypowie czy pamięci karty mają aż tak duży wpływ na ilość wyświetlanych fps, czy różnica między 7200 a 7800 jest w ogóle dostrzegalna?

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 3 way sli 850 będzie za słaba. 550 powinna dać radę jednej karcie i 4770k

 

z napięciem nie wiem jak jest z 780 ale 1.212 to jest max napięcie jakie mogę wycisnąć na 680 także ustaw power limity a samo kręcenie gpu pozostaw karcie w końcu jest to feature keplera że sam o siebie dba i sam się podkręca w zależności od zapotrzebowania na moc Dołączona grafika

 

im trochę lepiej się podkręciły pamięci... http://www.hardwarecanucks.com/forum/hardware-canucks-reviews/64491-gigabyte-gtx-780-ti-ghz-edition-review-8.html

 

 

tak na marginesie trzeba było kartę kupić przez neta to miałbyś 10 dni na zwrot. ja bym się nie spinał z powodu tego że pamięci się jakoś oszałamiająco nie kręcą. za chwilę będzie nowa generacja maxwell to wtedy można myśleć o sprzedaży tej karty i zakupie nowej a tak to tylko wywalanie kasy w błoto. karta i tak jest demonem prędkości w końcu osiąga wyniki prawie jak 2x @ 680.

 

może niech testujący 780ti na naszym serwisie się wypowie czy pamięci karty mają aż tak duży wpływ na ilość wyświetlanych fps, czy różnica między 7200 a 7800 jest w ogóle dostrzegalna?

 

Karta kupiona przez neta Dołączona grafika No i w zasadzie to masz rację, karta lata jak szalona. Widzę jak bardzo ją Quad ogranicza ale na dniach mi przyjdzie płyta i pamięci pod I7 4770 K (który już czeka na wsadzenie) także dopiero pokaże na co ją stać Dołączona grafika

 

 

Potrojne sli z 780ti do monitora 24" z podpisu ?

 

Nie. Chcemy z kumplami potestować na 27 calach + 3x 24 cale Dołączona grafika

 

A jeszcze wracając do kwestii pamięci to czy to jest w ogóle możliwe że przetaktowanie nawet z 1750 mhz na 1756 mhz (przed chwilą sprawdzałem) może powodować artefakty na Hynixach ? Albo ja mam schizę albo obawiam się że te pamięci są walnięte jakieś...W rezultacie póki co kartę trzymam na ustawieniach 1100 rdzeń (1243 z boostem) i 1750 (7000) pamięci, czyli pamięci na fabrycznych.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kumpel ma 780 zwykłą gigabyta kupioną jakieś 2-3 tygodnie temu i jego karta kręci się z 6000 na 7000. możliwe że w obu kartach czyli twojej i jego są te same pamięci i po prostu dalej nie pójdą. 

 

wieczorem poproszę go aby nvidia inspektorem sprawdził jakiego producenta pamięci ma zamontowane. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, będę wdzięczny. Cholera to niezły niefart mam na to wychodzi, dokładnie ten sam problem ma kumpel na tym samym modelu karty z tego samego sklepu.

 

Napisałem do sklepu "Witam. No cóż miałem nadzieję że wcześniej ale rozumiem.

Tak swoją drogą obawiam się że coś jest nie tak z tymi 780 Ti które zamawialiśmy (zamówienie nr 5693)
Kilka razu na fabrycznych zegarach pamięci sypały błędami, nawet nie ma co wspominać o próbach przetaktowania pamięci bo nawet kiedy przetaktuje się je z 1750 na 1756 mhz (czyli NIC) to pojawiają się artefakty.
Dziwna sprawa bo pamięci są Hynixa i zarówno w recenzjach tych modeli kart (Windforce 3 OC) czy tez na forach, widać że zazwyczaj pamięci robią po około 1900-1950 mhz czyli 7800 efektywnie.
Zaraz sprawdzimy obie karty bardzo dokładnie pod względem pamięci i dam znać. Boję się że będę musiał odesłać te 780 Ti, z racji tego że bardzo zależy mi na czasie proszę o informację jak by wyglądał czasowo cały proces wymiany jeżeli karty okażą się fabrycznie wadliwe, I czy na dniach będą jakieś inne niereferencyjne wersje tych kart dostępne ? Czy ktoś już zgłaszał podobne problemy? Możliwe że wszystkie modele od Gigabytea jakie do Was doszły mają ten problem. Jakaś wadliwa seria
Tak swoją drogą uprzedzając ewentualnie pytanie. Za równo u mnie jak i u kolegi obudowy mają bardzo solidny przewiew, do tego mamy zasilacze Corsair AX 850 i Corsair TX 850. Także nie ma mowy o problemach z dostawą "pożywienia" do kart."

 

Zobaczymy co odpiszą.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma nowszego biosa do niej.

 

Napisali mi ze sklepu "witam

jak okaże się ,że są wadliwe to około 2-3 dni wymiana będzie na nowe.
Przy czym sprzedaliśmy tego dosyć dużo (około 25szt) i nikt nam zgłaszał problemu.
Pozdrawiam
Tomek "

 

Także ok.

 

Czym najlepiej sprawdzić pamięci? Tak żeby całe 3 gb przetestowało?

 

Pobawię się jeszcze ze sterami, może to one stanowią problem. 331.82. Pobieram właśnie bety 331.93

 

Edytowane:

Na betach to samo.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do pamięci u mnie na zwykłej 780 OC Gigabyta są Samsungi Semiconductor. DO testowania pamieci GPU to chyba coś takiego ==>  http://www.programosy.pl/program,video-memory-stress-test.html

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tez ten programik znalazłem ale on testuje tylko 1 gb pamięci. Jak Ci się pamięci w Twojej grafice kręcą?

Cholera nie wiem czy ją odsyłać czy nie. Zresztą dostałem taką wiadomość a pytałem wcześniej w sprawie dostępności Asusów.

 

"jeżeli będzie uszkodzona i będą tamte asusy to wymienimy na asusy.

warunek - muszą być. Zwrot kart jest możliwy w momencie kiedy nie pracowały więcej niż 30 min. Sprawdzane to jest bo niestety nie możemy mieć używanego sprzętu.

Damy wszystko znać. "

 

Serio mogą to sprawdzić ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak ktoś używał 29 min to sprzęt jest traktowany jako nieużywany i sprzedawany dalej jako nówka?

Nie wiem w jaki sposób chcą sprawdzić ile karta ma przepracowanego czasu. Wątpię aby dało się to wykryć, chyba że karta ma jakiś log z czasem pracy, tylko gdzie? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak sądzę takie bzdurne gadanie z ich strony. Najgorsze jest to że kiedy nawet nieznacznie podkręce pamięci które wtedy rzecz jasna walą artami, następnie zmniejsze na taktowania defaultowe to arty nadal występują. Karta musi się schłodzić i wtedy pracuje normalnie, chociaż zauważyłem dziś że i tak jakieś arty nawet po takim zabiegu były. Co za pech, karta za ponad 2500 zł a tu taki numer. Chyba mnie jednak wysyłka czeka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okazuje się , że niestety w evga 780 classified też je ostantio wkładają...

Świat schodzi na psy...

 

Kiszka straszna... :/

Panowie jak to rozegrać cholera, bo teraz tak. Wyślę grafikę na gwarancji i mi jej nie uznają bo jak sprawdzą że na fabrycznych ustawieniach jest ok to odeślą mi ją z powrotem. Chyba będę musiał przeczekać do momentu kiedy ASUSy z DC 2 wyjdą i wtedy sprzedam na Allegro obecną grafikę po czym zakupię tamtą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i tak zrobię, napisałem już co i jak. Nie ma co się użerać z tym cholerstwem, myślałem że mam stabilne 1100 mhz na rdzeniu a to nawet w Batman Arkham Origins wywala przy 1090...Padaka straszna + ta żenada z pamięciami Dołączona grafika

 

Edytowane:

Porobilem trochę testów i okazuje się że grafika nawet nie chce teraz stabilnie działać na fabrycznych ustawieniach...Mało tego, zmniejszyłem zegary poniżej fabrycznych na pamięciach i jest to samo! Nagrałem telefonem jej wyczyny w 3dMarku11. Odsyłam tego śmiecia na gwarancję, zastanawiam się o co tu chodzi.

Przecież chyba przez podkręcanie rdzenia (z pamięciami dałem sobie spokój jak zobaczyłem co odwalają) PROGRAMOWO bez żadnych modów napięciowych itp , nie mogłem uszkodzić i tak felernej karty? Kurde, miałem pozytywne nadzieje względem tej grafiki a tu taki zawód. Mam nadzieję że karta którą mi odeślą nie będzie wadliwa :/

 

Zaraz wrzucę filmik który nagrałem.

 

Ze sklepu piszą mi takie rzeczy "proszę o przysłanie - sprawdzimy ją i jak będzie uszkodzona to będzie wymieniona.

możliwość zwrotu także jest możliwa jeżeli karta nie działała dłużej niż 30 minut.

Pozdrawiam
Tomek "

 

Co oni się tak uparli na te 30 minut? Mam prawo do oddania produktu w przeciągu 10 dni i niech się walą, tym bardziej że sprzęt jest spier...

 

Link do nagrania z telefonu.

http://www.speedyshare.com/pVYWX/GTX-780-Ti-Gb-artefakty-na-fabrycznym.mp4

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak mi wpadło do głowy że skoczę do kumpla który ma MSI Z77 Mpower + Core i7 2600 k@4.2 ghz , tam sprawdzimy grafikę. Może to głupie ale może chipset mojej płyty głównej (ma już swoje lata) nie wyrabia z danymi z szyny pci-e. Zdziwiłbym się jeśli by to była prawda ale kto wie :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupowany produkt możesz sprawdzić, a jak inaczej sprawdzić kartę graficzną bez jej podłączania. Pierwsze słyszę o jakichś 30 minutach. Produkt ma nie nosić śladów użytkowania ( wiadomo, rysy i inne uszczerbki mechaniczne ).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się :)

 

Po wielu godzinach/ustawieniach/nerwach i zdziwieniach w czasie testów stwierdzam że ABSOLUTNIE wszystko po za 3DMarkiem11 chodzi bez artefaktów..Karta robi te 7200 na pamięciach i jest wtedy ok, bezpieczna wartość dla rdzenia , bez zwiech to 1060 mhz, ale ma potencjał na więcej bo i przy 1120 długo chodziła stabilnie + boost do 1264. Także tragedii nie ma ,no ale nie ma też rewelacji.

Kumpel z identycznym modelem karty też ma te same objawy w 3DMarku11 i TYLKO tam, gdzie indziej i ja nie zaobserwowałem artefaktów. Teraz pytanie, z kartami jest serio coś nie tak i słać je na gwarę czy nie? Ciekawe również jest to że przy maksymalnym power targecie (116 przy tych kartach) i gpu targecie (95) arty albo nie występowały albo było ich bardzo mało. Wychodzi na to że voltów brakuje ?

Kwestia tego że kartę zmienię jest pewna, czekam jedynie na tego Asusa DC 2 i zamawiam,a tą sprzedaje, kumpel tak samo. Jednak w kwestii gwarancji się skłaniam się ku temu by się wstrzymać bo raz że nie chce się karty pozbawiać na święta (a nie mam pewności że będę miał nówkę przed świętami) a dwa skoro to tylko ten 3dm11 to z nim coś jest nie tak chyba, widziałem na yt materiały gdzie na tej samej karcie było dokładnie to samo, nawet miejsca te same. Zielone miganie, zniekształcenia. Nie wiadomo nawet czy to artefakty czy jakieś błędy sterownika. Ma ktoś z Was 780/780 Ti i może coś w tej kwestii napisać?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...