Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Zaden producent nie daje gwarancji, ze karta da sie podkrecic - dlatego oni daja dane wartosci dzialania, a wszystko wyzej zalezy od egzemplarza, bo kazda karta kreci sie troche inaczej.

 

z drugiej strony ludzie kupuja najsilniejsza karte na rynku i marudzą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak tylko że ona wali te arty albo cholera wie co w 3D Marku 2011 na ustawieniach stockowych. Gdyby nie fakt że ten sam model karty którą posiada kumpel robi DOKŁADNIE to samo to już by jechała na gwarę. Coś z tym 3dm11 jest nie tak chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

oddaj kartę w 10 dniowym systemie. gwarancja = min 2 tygodnie czekania na kartę a egzemplarze są na bank walnięte skoro walą artami w 3dm11. to nie jest jakaś nowa konstrukcja która potrzebuje nowych sterów do poprawnej pracy. to jest odgrzewany kotlet kepler który na wiosnę będzie mieć 2 lata. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera to jeśli oddam teraz to nici z pogrania sobie w święta a nie ukrywam że się na to nastawiłem w tym roku. W gruncie rzeczy i tak i tak mam gwarę to mogę ją przecież odesłać i w nowym roku a teraz po prostu pograć i poobserwować ją w najnowszych tytułach.

 

Naskrobałem takiego maila do nich (ale jeszcze nie wysłałem). Nie mam doświadczenia w sytuacjach składania reklamacji za sprzęt zakupiony przez internet więc mam prośbę. Ktoś kto już przez to przechodził, niech zerknie okiem na to czy to co napisałem ma ręce i nogi jeśli chodzi o moje roszczenia.

 

"WItam ponownie.

Poczytałem sporo na temat tego jakie objawy mają zarówno moja jak i kolegi karty (moja znacznie bardziej) i definitywnie jest to problem z kartą.
Doszukiwałem się problemów w sterownikach itp, ale karta była testowana na zarówno najnowszych sterownikach jak i starszych, ponad to dodatkowo w innym komputerze na świeżo postawionym systemie.
U mnie Windows 7 u znajomego Windows 8.1 - objawy bez zmian. Raz artefaktów jest mniej, raz więcej ale są ZAWSZE.
3DMark11 jest bardzo czuły na wszelkie niestabilności ponieważ podczas testów wykorzystuje grafikę bardziej niż jakiekolwiek gry. Ponad to karta wykazuje niestabilność również w innych programach, sporadycznie ale jednak - Przekreśla to jej status jako sprawnej a jak wiadomo nie płaci się ponad 2500zł za kartę graficzną po to żeby akceptować to że nie działa bezproblemowo na ustawieniach fabrycznych.
Teraz tak, jak sprawa wygląda z oczekiwaniem na wymianę karty w trybie gwarancyjnym? Nie ukrywam że chciałbym w okresie świąt pocieszyć się sprzętem i po prostu sobie pograć w najnowsze tytuły a do tego kupowałem tą grafikę. Gwarancja jak sądzę to czas oczekiwania około dwóch tygodni (albo i więcej). Więc w momencie kiedy odeślę kartę bardziej na rękę jest mi skorzystać ze swojego prawa jako konsument, czyli możliwości zwrotu towaru  w przeciągu 10 dni od zakupu  przez internet otrzymania za niego zwrotu finansowego, bądź też możemy zrobić tak że poczekam aż będziecie mieli te Asusy 780 Ti Direct Cu i po prostu wtedy podeślę do Was kartę w ramach gwarancji i odeślecie mi tego Asusa.
Kolega też będzie zresztą reklamował kartę. Boję się że przy ewentualnej wymianie na nowy egzemplarz tego samego modelu, problemy znowu się mogą pojawić. Skoro dwie te same karty zakupione u Was w tym samym terminie, mają takie same objawy (jedna bardziej, druga mniej) to sprzęt który macie na stanie magazynowym jest pewnie z tej samej dostawy , może to jakaś wadliwa seria ? Jak Pan widzi rozwiązanie tej sytuacji tak żeby wszystko miało ręce i nogi, oraz obeszło się bez zbędnego przedłużania czasu?"

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwrot do 10 dni to zwrot możliwy bez podania przyczyny. Nie musisz im podawać powodu oddania karty, przyjąć i tak muszą (o ile karta wygląda jak nowa i masz cały komplet). http://www.infor.pl/prawo/prawa-konsumenta/konsument-w-sieci/279188,Zwrot-rozpakowanego-towaru.html

Edytowane przez Lanc

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak reklamujesz na gwarancje to nie masz możliwości wymiany karty na inną (innego producenta). Wyślij im kartę i niech zwrócą pieniądze. Nie baw się w gwarancje bo może być tak, że nei wykryją usterki i CI ją odeślą. Później zacznie się zabawa w niezgodności towaru z umową i będziesz dłużej bez karty niż z. Już to przerabiałem. Jeśli masz możliwość oddaj karte i czekaj na nierefrenta od Asusa. Święta to parę dni więc nie umrzesz ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok z tym ze to było większe zamówienie (2x 780 Ti + 780 DC2 +2x i7 4770K) i było na firmę, faktura vat.

Co za tym idzie z tego co doczytałem

 

"Takie uprawnienia przysługują w sytuacji, gdy kupujący jestkonsumentem (osoba fizyczna), a sprzedawca podmiotem profesjonalnym (przedsiębiorcą). Oznacza to, że z uprawnień takich nieskorzystają osoby, które kupują „na firmę”.

W praktyce częstym problemem jest jednak odstąpienie od umowy. Niekiedy może zdarzyć się tak, że sprzedawcy będą próbowali wmówić nam, że w naszej sytuacji odstąpienie nie jest już możliwe. Mogą przy tym zacytować art. 7 ust. 3 ustawy o ochronie niektórych praw konsumenta. Zgodnie z treścią tego przepisu przy odstąpieniu od umowy konsument jest obowiązany do zwrotu towaru w stanie niezmienionym. Taki argument można najczęściej znaleźć w odpowiedzi sprzedawcy."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja niedawno korzystałem z 10 i nie było problemu. Karty używałem normalnie i zamówiłem drugą żeby nie pozostać bez karty. I jeszcze inna kwestia. Musisz doczytać, ale z tego co kojarzę to jak już zgłosisz, że chcesz oddać towar to trzeba go oddać możliwie szybko w terminie do 14 dni więc nie tak od razu :-) Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za info. Podjąłem ostateczną decyzję, jutro wysyłam grafikę, możliwe że i kumpel swoją też.

Sprawdziłem teraz z ciekawości jak będzie się sprawia miała w 3dm11 jak obniże taktowania pamięci sporo poniżej fabrycznych i...Efekt taki że artów nie ma. Zjechałem z 1750 (7000) na 1650 (6600) i jest czysto.

Gigabyte wsadził jakieś ledwo dyszące pamięci do tej grafy które nie są wstanie pracować z ustawieniami fabrycznymi czyli jest to po prostu śmieć jakiś Dołączona grafika

 

Chcę im napisać taką wiadomość

 

"Z ciekawości zrobiłem taki manewr, zmniejszyłem taktowania fabryczne z 1750 (7000) na 1650 (6600) na pamięciach. Efekt jest taki że wtedy błędami nie sypie. Czyli ja jak i zarówno kolega dostaliśmy karty graficzne których pamięci nie są w stanie pracować na fabrycznych ustawieniach w 100% stabilnie. Karty nie są w związku z tym produktami zgodnymi z opisem i specyfikacją. Jutro odsyłam swoją, prawdopodobnie kolega również. Z racji tego że nie chcemy żadnego egzemplarza karty od Gigabyte'a proszę o przelanie wartości kart/bądź karty na konto. Korzystam z prawa zwrotu towaru w przeciągu 10 dni."

 

Nie za ostro ? mi się tam bawić nie chce w jakieś przepychanki , wiadomo jak to sklepy lubią nie iść na rękę.

W sumie to nawet dziś wysyłam, nie czekam. Tylko teraz tak, wykorzystałem już kody do gier które były w pudełku, czy to może być podstawą do tego że nie będą chcieli mi zwrócić kasy? Ewentualnie mogę od kumpla ogarnąć który ich jeszcze nie wykorzystał.

Hah co mi cwaniaczki odpisali...

 

"ale drodzy Panowie nie macie możliwości zwrotu do 10 dni.

Towar jest kupiony na firme i tej możliwości nie ma. Możemy wymienić kartę jak jest uszkodzona.
wysłałem problem do Gigabyte i zobaczymy co odpiszą. Sprzedajemy tych kart mnóstwo i nie ma żadnych problemów.
Proszę o linka z szeroko opisanym problemem przez wiele osób to wyślemy do GB w celu wyjaśnienia. Sytuację napewno da się załatwić. Watpie ,aby to był szeroki problem.

Pozdrawiam
Tomek "

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze ci odpisali. grzecznie i na temat. nie chca wojowac tylko zalatwic problem. powinienes sie raczej cieszyc ze szybko reaguja na problem. karte odesla do gigabyta i pewnie dostaniecie nowe a jezeli te same to z nowymi biosami poprawiajacymi wspolprace z pamieciami.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No teraz mi gość odpisał że karty od razu wyślą nowe w momencie kiedy okaże się że tamte są wadliwe. Także pozytywnie, opiszę im dokładniej problem bo może to być kwestia właśnie czegoś z biosem karty, napięcia, czy timingi pamięci. Niech ślą info do Gigabyte'a i tyle. Karta już wysłana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Działa w ogóle zmiana napięcia na tych kartach? Chodzi o zmianę za pomocą programów. Czy to od Evga czy od Asusa itp. Ja używam Asus Gpu Tweaka i nawet jak ustawiałem żeby max voltage był na 1.167 to i tak pod obciążeniem zawsze leciał na 1.200. Nawet kiedy ustawiłem limit na 1.212 i power target na max , czyli na 116% . Raz zrobiłem taki motyw że odinstalowałem Asus Gpu Tweaka i zainstalowałem Gigabyte OC Guru. Tam można było ustawić nawet napięcie na 1.275 , sprawdziłem dla testu czy to działa ( na chwilę) ale monitor z programu i z gpuz nadal pokazywał 1.212. Pytam bo zastanawiam się co z tą karta, czy ja jej nie dobiłem może... Tak czy inaczej problemy były z nią od początku. Dam znać jak sprawa się potoczy kiedy kartą dojdzie do sklepu. Zapewnili mnie że wyślą od razu nowy egzemplarz od ręki, po sprawdzeniu tamtego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uzywasz msi afterburnera albo innego softu to podkrecania? wentylatory w karcie przyspieszaja gdy sie tak nagrzewa? w msi afterbuner mozna latwo wylaczyc automatyczne sterowanie wentylami i potem sa takie jajaWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przyspieszaja az swiszczy,w 3dmark 85 stopni,w kombuster 98,w grach okolo 70 ale nie gralem dlugo


przyspieszaja az swiszczy,w 3dmark 85 stopni,w kombuster 98,w grach okolo 70 ale nie gralem dlugo

 

dostalem taka woadomosc,jakos pachnie mi to sciema...

 

 

Glad to hear you got the card today, have you had a gpu before using GPU boost 2.0? As that is the newest version and it will keep ramping up the base clock, boost and voltage to get you the highest possible performance before throttling it back, ie if u bench it it will get as hot as it can and the build in throttle temp is 98*C, if u just run it in games it will sit around 55-65 depending on the airflow through your system. You can turn GPU boost off and it won't score or get as hot when benching it,

Kind regards

Ackers_home_shop

Edytowane przez Bartek1985

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gosu muszę przyznać, że się trochę przeraziłem. Też kupiłem Gigabyte GTX 780TI OC Windforce, też w PC-Projekt , też na firmę więc nie ma opcji zwrotu i tak samo wywala mi artefakty w 3Dmarku 11 na teście performance na stockowych zegarach.  I tylko tam z rzeczy w których sprawdzałem tą kartę. Zmniejszałem zegary pamięci powoli nie było znacznych róznic. Jeszcze przy 1GHz mniej od stockowych wartości artefaky występowały sporadycznie. Wtedy się wkurzyłem i zmniejszyłem o 2GHz i wtedy już nie było artefaktów.

Swoją kartę wysyłam dzisiaj i dostałem info, że jak dojdzie do nich jutro i okażę się wadliwa, to nową powinienem mieć przed świętami. Mam nadzieję tylko, że nie dostanę jednej z waszych, albo kolejnej która będzie niesprawna, bo to normalnie wygląda jak by dostali jakąś kiepską partię tych kart. Dołączona grafika

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O stary...To teraz mnie rozwaliłeś :D Nieźle cholera, nieźle!

Napisz im tak jak ja to zrobiłem że przed wysyłką nowej karty, chcesz żeby ją sprawdzili.

Generalnie sklep dobry, atrakcyjne ceny. Szybka i pozytywnie nastawiona obsługa. Nie ich wina że karty są walnięte, jeśli wywiążą się w kwestii szybkiej wysyłki i bezproblemowego podejścia do kwestii gwarancji to będę u nich dalej kupował. Przy okazji, kumpel też wysyła do nich swoją kartę. Niech Gigabyte się z tym ogarnie, czyli to już trzecia w ciągu dwóch dni o której wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może trochę nie na temat aczkolwiek znajomy miesiąc temu też miał przeboje z nówką gigabyte wf OC r9 280x. Ja wiem, że to amd ale u niego też pamięci się sypały od samego początku używania. Z tym, że u niego dodatkowo z dnia na dzień się sytuacja pogarszała i po tygodniu już w nic nie mógł grać - 5 minut gry, art na arcie, czarny ekran i restart PC był wymagany. Karta nigdy nie była kręcona, pracowała u niego na standardowych taktach Gigabyte. Możliwe, że GB dostał jakąś lewą partię kostek, albo to tylko przypadek... Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gigabyte juz w serii hd79xx lecial w kulki. Najpierw walnieta rev1.0 (artefakty) potem rev2.0 na gorszych komponentach. Kupilem 770 i 760 ale jeszcze sie nimi nie bawilem. Jesli beda problemy to zwracam i biore Asusa.

 

Przy tym co wychodzi teraz to lepiej od razu je sprawdzaj, albo zakatuj paralizatorem (jeśli posiadasz) i wysyłaj bo ten Gigabyte to dno jest z tego co widać.

Aż mnie przerażenie bierze bo mi dziś ich płyta główna przyszła pod nową platformę . Z87X-UD4H - Mam nadzieję że chociaż płyta będzie w 100% sprawna i taka na jaką liczyłem, konkretna.

 

http://www.techpowerup.com/170032/gigabyte-outs-corrective-bios-update-for-geforce-gtx-670-windforce-3x-oc.html

 

Też "fajnie" ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj lub jutro biorę się za OC jak znajdę czas. Jak coś będzie nie tak to w poniedziałek wracają do sklepu Dołączona grafika A szkoda bo akurat chłodzenia mają dobre, reszta to loteria. Stąd też niższa cena ich kart w każdym segmencie. Miałem 4850 od gigabyte, który latał na wyżyłowanym OC i nie było z nim żadnych problemów. 

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jest z kartami MSI, ze nagle zniknely z Agito i Morele ? Chodzi mi o serie Gaming Ed. OC, ta z czerwonymi wstawkami.

Przedwczoraj byla w morele po 12xx pln, wczoraj po prawie 1400 a dzis nie ma. WTF ?

 

Gigabyte'a nie chce bo windforce nie przemawia do mnie, w 460 pada mi wiatrak na niej juz od 1.5 roku i pasc nie moze, brzeczy,terkocze, halasuje niemilosiernie. Asus ... nie jestem do ich kart przekonany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie jesteś przekonany do kart ASUSA ? Ja miałem ich kilka i ZERO problemów, ładnie się kręciły.

Zanim zmieniłem na GTX 780 Ti felerny model od GB to miałem GTX 670 Direct CU 2.

Pięknie się kręci i zero problemów a do tego cicha i chłodna :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tak to jest każdy producent zalicza jakieś wpadki... a szkoda bo taka fajna karta, która mi się tak bardzo podoba.
 
kumpel w końcu sprawdził jakie ma pamięci na swoim GV-N780OC-3GD (rev. 2.0) - hynixy. karta mu lata w okolicach 1200/7000 i jego wynik w smarku http://www.3dmark.com/3dm/1654246

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...