Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

No ja póki co na 780 Ti we wszystkim ustawiam max co się da i bardzo ładnie to śmiga. Ciekaw jestem jak będzie z Wiedźminem 3 bo nie ukrywam że jestem fanem Wiedźminów zarówno Sapkowskiego jak i Cd Projektu. Jeśli 780 Ti w W3 zapewni w FullHD przy wszystkim na maxa (chociaż pewnie dadzą jakiś chory ubersampling) te powiedzmy 45-60 klatek (gram zawsze z Vsynciem) to będzie ok. Najwyżej od kolegi pożyczę drugą 780 Ti na czas przechodzenia W3... Chociaż wtedy już mu nie oddam :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temat Assasina widze wyczerpany to ciekawostka z CoD Ghosts ,po zakupie grafy bawiłem sie testy gier , detale dałem wszystko na max i MSI Afterburner pokazuje zużycie Vram 2,9gb Dołączona grafika co raczej za realne nie uważam , na gtx 770 pokazywał 1,9 co mooożna uznać za realne...jak u Was jest ? możnaby to uznac jako jeden z dowodów do teorii że wypuscili karty z walnietymi pamięciami ale inne okolo 12gier które testowałem pokazują normalne wyniki Dołączona grafika szkoda że FPS nie moge zbadać gdyż ani MSI ani Fraps w tej grze nie chcą działać...

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakaś teoria że wypuścili karty z walniętymi pamięciami? Chodzi o to czy jakaś szersza teoria.

No i jak to jest z tym użyciem GPU pokazywanym czy to w MSI AFB czy ASUS GPU Tweaku, czy GPU-Z.

Jeżeli nie mam cały czas w czasie grania GPU load na 99% to jest powód do zmartwienia? Bo niby ok, chodzą wymagające tytuły jak należy i mają po 60 klatek. Czy to jest kwestia VScyna? Że jak jest włączony to po prostu z racji tego że karta nie musi generować aż tylu klatek jest mniejsze użycie GPU ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

macie racje stery sa walniete. zrobilem jak pisalem wylaczylem sli i sie cielo. generalnie nawet bez physx detale jak zmniejszylem to prawie caly czas mi 30 fps trzymal. z sli tego nie ma. porazka.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak masz vsync i karta graficzna sie wyraba to po wyswietleniu klatki wiecej nic nie robi, dlatego nie masz 100% obciazenia.

 

No tak właśnie myślałem, dzięki za rozwianie wątpliwości. Nie było mi to znane wcześniej zjawisko ponieważ wcześniejsze karty miały co robić, ta jak widać ma mega zapas mocy jeszcze. No to jestem spokojny o Wiedźmina 3 ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy im się aby coś nie pomyliło na Agito? 

 

Po pierwsze piszą ze 3 lata gwarancji - Palit zawsze miał 2.

Po drugie 1380zł za wersje 4GB - na morelkach jest prawie 100 drożej.

http://www.agito.pl/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-4gb-ddr5-pci-e-box-84-864985.html?attr=248-650463

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie. Gwarancje masz producenta a nie sklepu i sklep nie może Ci dać więcej. Możesz zrezygnować z karty ponieważ wprowadzili w błąd i tyle. Tylko po co skoro cena jest niższa. Na morelach kilka razy się już zdarzyło, że w wyniku pomyłki wystawili coś o wiele taniej niż cena rynkowa. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

że się zdarzyła pomyłka, to nie znaczy, że sprzedali za tyle (przynajmniej  nie zawsze). Ja na morelkach "upolowałem" kiedyś ramik DDR3 Kngston z chłodzeniem wodnym 8GB za coś ok 60zł - i nie sprzedali Dołączona grafika

Edytowane przez pigula630

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nowe stery: 332.21

http://us.download.nvidia.com/Windows/332.21/332.21-desktop-win8-win7-winvista-64bit-english-whql.exe

 

 


New in GeForce 332.21 WHQL drivers

 

SLI Technology

Assetto Corsa – created profile

Eve Online – created DX11 profile

Plants vs. Zombies Garden Warfare – created profile

Thief – created profile

Gaming Technology

Supports GeForce ShadowPlay™ technology

Supports GeForce ShadowPlay™ Twitch Streaming

SHIELD

Supports NVIDIA GameStream™ technology

3D Vision

Injustice: Gods Among Us – “Excellent”

Path of Exile – “Good”

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też już pobieram ale dziś tego nie będę testował bo czasowo się nie wyrobię. Dam znać jutro czy coś pomogło w AC 4 z Physxem. Chyba że ktoś z Was wcześniej sprawdzi i się podzieli informacją to też ok :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to jest jakaś teoria że wypuścili karty z walniętymi pamięciami? Chodzi o to czy jakaś szersza teoria.

No i jak to jest z tym użyciem GPU pokazywanym czy to w MSI AFB czy ASUS GPU Tweaku, czy GPU-Z.

Jeżeli nie mam cały czas w czasie grania GPU load na 99% to jest powód do zmartwienia? Bo niby ok, chodzą wymagające tytuły jak należy i mają po 60 klatek. Czy to jest kwestia VScyna? Że jak jest włączony to po prostu z racji tego że karta nie musi generować aż tylu klatek jest mniejsze użycie GPU ?

 

Nie ma tylko objawy jakie były w 3d11 (gdzies czytałem na kilku stronach że pamięc moze nie wyrabiać ) na to by wskazywały i potwierdzało Ghosts gdyby nie inne "marki" i gry...

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nauka na dziś. Nie ściągać nowych sterów jak gra się w starszą grę pokroju Wiedźmina. Pięknie kursor znika w menu albo w ogóle się nie pojawia, a w samej grze pojawił się "śmieszny" bug graficzny z pojawiającymi się ognikami na ekranie. Plus jeszcze mam wrażenie, że jak odpalam Wiedźmina to cewki mi piszczą na karcie-.- So much fun.

 

 

 

Edit: A co do karty nie działającej na full, to w Borderlandsie 2 przy Physyx na maksa i V-sync zdarzył się kilka razy spadek do 40-50 klatek choć ani procek ani karta nie działały wtedy na 100%.

 

Edit2:

Przeinstalowałem stery na starsze i problem nie zniknął. Zauważyłem, że możliwe, że jest ten problem związany z porą w grze, bo przy użyciu medytacji do południa, zniknęły z ekranu te "płomyczki"

 

Link do filmiku  nagranego prze zemnie:

http://tinypic.com/player.php?v=jj8z88%3E&s=5#.Usx8yPTuJ8F

Słaba jakoś, ale widać w czym rzecz. Wina starej gry? Sterowników? Karty?

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja tam czekam na nowego biosa od Gigabyte'a i jeżeli nic nie zmieni to olewam tą kartę, odsyłam, żądam zwrotu gotówki i tyle. Nie chcę ryzykować że w przyszłości w jakimś bardziej wymagającym tytule będę artefakty podziwiał przy pamięciach na stocku...

 

A jeszcze w sprawie mojej karty, wymienionej na nowy egzemplarz jednak nadal problematycznej. Cały czas mam kontakt z PC Projektem i serio bardzo dobre zdanie mam o nich, nie lecą jak dla mnie w przysłowiowe "h".

 

"ale to objawia sie u kilku osób - sprzedane mamy ich kilkadziesiat . Sam nasz sklep.

Ja wierzę ,że macie problem panowie. Nie w tym rzecz.
Jak będzie dalej problem to wyslemy do Gigabyte i karzemy zrobić korekte. Jak zrobią korekte to będzie zwrot pieniążków. Wcześniej sprawdze na dokładnie identycznej konfiguracji ,aby wiedzieć dokładnie jak z nimi gadać. Na lodzie Pana nie zostawimy. Spokojnie."
 
Taką między innymi wiadomość dostałem dziś, generalnie to czekam na nowy bios od GB cały czas i zobaczymy co dalej. Jak to nic nie da to rezygnuję z ich karty i coś sprawdzonego wezmę. Chociaż z tego co pisał kolega z forum, kilka postów wyżej to i ASUS ma problemy...
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wysłałem do Moreli zapytanie o dostępność karty graficznej EVGA GTX 780Ti SC oraz o mostek SLI choć widziałem że jest na stronie Dołączona grafika

Odpowiedzieli twierdząco że mają na stanie i w ramach tego zapytania obniżyli mi cene na tę grafikę (tylko 40 zł ale na przesyłkę jest)

Wiecie może czy to powszechny proceder u nich ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja u nich do tej pory zostawiłem 15 tysięcy. Za 770 i 760 + Deus 500 chcieli mi dać 50 zł rabatu. W X-KOM dostałem ponad 100zł rabatu + gratis drugiego batmana. Karty były standardowo w tych samych cenach. Ja nigdy nie kupuje sprzętu bez jakiegokolwiek rabatu Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej.

Od paru dni jestem posiadaczem karty EVGA GTX780TI SC ACX.

Bardzo polecam ten produkt.

Jeszcze jej nie kręciłem ale mam zamiar Dołączona grafika

Podam wtedy tu na forum wyniki overlockingu.

Jedyny minus jaki zauważyłem, to piszczące cewki.

Zwłaszcza przy benchmarkach gdy  fps-y idą mocno w górę Dołączona grafika , choć wydaje mi się, że teraz z biegiem czasu coraz mniej piszczą - jest to możliwe?

Przy procesorze i7-2600K (4.3 GHZ) w 3dsmarku 2011 miałem 10369pkt performance. Graphics score na poziomie 12230.

Dobry wynik?

Może jak jeszcze podkręcę trochę procek - tak do 4.5 GHz i kartę będzie lepszy wynik Dołączona grafika

Edytowane przez Slaviola

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmmm...

Żadnych artefaktów nie mam.

Co do wyników - nie wiem czemu takie mam i od czego to może zależeć? Na Evga Precision widze, że fakty trzyma...

Czego to może być wina, że taki słaby wynik mam?

Eloprezio, Ty masz tą samą karte?

Acha. Dodatkowo mam najnowsze stery od Nvidii.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sterach Nvidi masz wszysto na def? Jaki masz wynik przy Extreme w 3dm11? 

Ja przy zegarach 1045/7000 mam coś koło 5850 pkt, przy 1120/7000 mam jakies 6125 pkt.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...