Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

oho moderator pozamiatał. ogólnie to ciekawostka, widać liche skalowanie. po tylu latach mogli być coś w końcu z tym zrobić... ale widać liczy się tylko kasa... ale humor ekipy z newegg nie opuszcza :D

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć

 

Dziś odebrałem nowy komputer z morele. Karta grafiki to GF GTX770 od Gigabyte. Pytanie moje brzmi: gdzie powinienem szukać kodu do gry Assasin's Creed IV ponieważ przeszukałem wszystkie pudełka i nie znalazłem żadnej karteczki z kodem...

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy 780tek gra w Grid2?
Zauważyłem, że ten tytuł grzeje moją kartę najbardziej spośród wielu (BF4, AC4, Batman:AO, Crysis3 oraz inne). W rozgrywce często widuję 76 stopni. Co dziwne, nawet podczas zostawienia kompa na menu gry przez dłuższy czas, karta potrafi trzymać około 60 stopni.

Wiadomo, nie ma powodów do paniki, ale pytam z ciekawości.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
mam takie pytanie.

Chciałbym wymienić obecną kartę (gtx 570) na coś nowszego - myślałem o gtx 770, albo nawet o 780. Mam tylko wątpliwości co do posiadanego zasilacza - jest to 6 letni BeQuiet Dark Pro 650W. Nie mam z nim obecnie żadnych problemów, a w zestawie oprócz wspomnianej wyżej karty mam jeszcze kręcony na 4.5 MHz i7 3770K, ale pozostaje pewien niepokój co do jego stabilnego działania w przyszłości.
Zastanawiam się, czy przed zakupem nowej karty graficznej nie powinienem może zainwestować najpierw w nowy zasilacz?
Komputer służy mi przede wszystkim do pracy, więc byłoby tragedią, gdyby karta graficzna stała się powodem jakichś problemów.
Z góry dziękuję, jeżeli komuś będzie się chciało odpowiedzieć na moje pytanie.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z posiadaczy 780tek gra w Grid2?

Zauważyłem, że ten tytuł grzeje moją kartę najbardziej spośród wielu (BF4, AC4, Batman:AO, Crysis3 oraz inne). W rozgrywce często widuję 76 stopni. Co dziwne, nawet podczas zostawienia kompa na menu gry przez dłuższy czas, karta potrafi trzymać około 60 stopni.

 

Wiadomo, nie ma powodów do paniki, ale pytam z ciekawości.

Przecież ta gra ma zerowe wymagania i karta działa na niższym takcie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam takie pytanie.

 

Chciałbym wymienić obecną kartę (gtx 570) na coś nowszego - myślałem o gtx 770, albo nawet o 780. Mam tylko wątpliwości co do posiadanego zasilacza - jest to 6 letni BeQuiet Dark Pro 650W. Nie mam z nim obecnie żadnych problemów, a w zestawie oprócz wspomnianej wyżej karty mam jeszcze kręcony na 4.5 MHz i7 3770K, ale pozostaje pewien niepokój co do jego stabilnego działania w przyszłości.

Zastanawiam się, czy przed zakupem nowej karty graficznej nie powinienem może zainwestować najpierw w nowy zasilacz?

Komputer służy mi przede wszystkim do pracy, więc byłoby tragedią, gdyby karta graficzna stała się powodem jakichś problemów.

Z góry dziękuję, jeżeli komuś będzie się chciało odpowiedzieć na moje pytanie.

 

Pozdrawiam

Nie wiem jak z jakością tego zasilacza, ale z tego co kojarzę to będziesz mieć spory zapas mocy :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

GTX 570 pobiera nie mniej, niż GTX 770.

 

Poza tym BQ 650 PRO pociągnie dwie takie karty  razem z przyczepą kamnpingową :biggrin:

 

Ale sprawdź linie zasilania 3.3, 5 i 12 volt pod obciążeniem w HWinfo.

 

Jak napięcia będą odbiegać od dopuszczalnych tolerancji +-5%, to w ów czas zmień zasilacz na nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież ta gra ma zerowe wymagania i karta działa na niższym takcie.

U mnie wręcz przeciwnie. Obciążenie nie jest stałe, ale czasem sięga 100%.

Edytowane przez eloprezio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vsync dużo nie pomógł, a o dziwo wzmógł tearing.

 

hot_lopez, na jakim multisamplingu lecisz?

A tak btw, czy ustawienie w GPU Tweak Frame Rate Target na 60fps (obecnie null) jest czymś, co odegra jakieś znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy jakiś jakiś program którym można podnosić lub zmniejszać napięcie na karcie bez modyfikacji biosu?

GTX 780 Ti

Sprawdzałem afterburner, nvidia inspecor i nic

Edytowane przez DUSZEK2323

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam takie dość nietypowe pytanie. Posiadam gtx780 od Gigabyte'a. Zauważyłem, że wtyczki od zasilacza dość luźno wchodzą do gniazd 8-pin na karcie. Istnieje możłiwość, że z czasem gniazda "wyrobią" się i nie będzie dobrego styku? Pytam bo dość często rozkłądam kompa bądź testuje kartę na sprzętach kolegów :) Jest się czym martwić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwić się powinieneś zacząć, gdy gniazdka zaczną się grzać.

 

Wtedy będzie występować łuk elektryczny, a to jest pierwszy krok do uszkodzenia wtyk/gniazdo zasilające.

 

Jak możesz, oblutuj  piny wtyków (delikatnie), lub dokup przejściówkę.

 

no chyba, że masz zasilator modularny, to zmień przewody na nowe lub zmień same wtyki (wymaga lutownicy i trochę umiejętności).

 

Nie czekałbym na efekty zbyt małego styku w gniazdach zasilających.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Martwić się powinieneś zacząć, gdy gniazdka zaczną się grzać.

 

Wtedy będzie występować łuk elektryczny, a to jest pierwszy krok do uszkodzenia wtyk/gniazdo zasilające.

 

Jak możesz, oblutuj  piny wtyków (delikatnie), lub dokup przejściówkę.

 

no chyba, że masz zasilator modularny, to zmień przewody na nowe lub zmień same wtyki (wymaga lutownicy i trochę umiejętności).

 

Nie czekałbym na efekty zbyt małego styku w gniazdach zasilających.

 

Z lutownicą się raczej bawić nie będe, karta jest na gwarancji. Po prostu dziwi mnie to, że nie trzeba dużej siły aby wypiąć wtyczki, w poprzedniej karcie (gtx 670, też od Gigabyte'a) siedziały dużo pewniej.

W ogóle coś mi w tej karcie nie pasuje, jedna ze śrubek (ta która przykręca wiatraczek do tego metalowego stelaża) jest zjechana, jakby ktoś już ją kiedyś odkręcal/dokręcał, w dodatku nieumiejętnie. Dodam że karta kupiona miesiąc temu w sklepie. Jak to w ogóle możliwe? I czy doczepią się do tego w serwisie w razie czego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie, w Proline. Trochę by to dziwne było, bo styki na złączu pci-e nie miały żadnych śladów, a wystarczy choćby raz kartę do płyty głównej wsadzić by takowe powstały.

Odesłałbym tą kartę chętnie, bo brzęczą w niej cewki, ale obawiam się, że przez tą śrubkę pod wiatraczkiem mogą nie uznać gwarancji. Co gorsza nie mam jak udowodnić, że to nie z mojej winy. Trochę rzepa, bo jednak karta sporo kasy kosztuje.

Wybaczcie osobny post, ale w poprzednim jakieś krzaki wyskoczyły :)

Edytowane przez Klaus
cięcie krzaków

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...