Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Prawdę mówiąc żadna.

 

Każdy sklep/użytkownik przyczepi się do tej śrubki, ale możesz ją wymienić na identyczną, więc głowa do góry :)

 

Teraz proszę wyciągnąć aparat i zrobić zjechanej śrubce piękne, wyraźne zdjęcie i takie samo zdjęcie zrobić identycznej śrubce, żeby można było dopasować.

 

Może Będę miał taką, to Ci wyślę Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dzisiaj jestem póki co szczęśliwym posiadaczem MSI GTX 770 2GB (Gaming).  Karta bez problemu śmiga na 1254/7038 mhz. Wyżej na razie nie testowałem. Napięcia nie zwiększałem, więc def. ustawione jest na 1.2 v. Wynik w 3D Mark to 7090 pkt. Nie wiem czy to dużo czy mało. Wzrost względem GTX 670 nie jest specjalnie za duży. Ale po przeanalizowaniu faktu że na razie nie zamierzam wymieniać monitora Dell 2209WA dopóki nie wyjdzie jakiś 1440p na dobrej matrycy w rozsądnej cenie. Kupiłem  zresztą, gdyż  w zeszłym roku musiałem sprzedać  GTX 670 z powodów osobistych. Tak więc zamiast kupować ponownie GTX 670 poszedłem oczko wyżej. Grając na 1680x1050 nie widziałem potrzeby pakowania się w GTX 780. Przynajmniej nie przy obecnej cenie. Zawsze mogę zamienić za rok lub pokusić się pierwszy raz w życiu o SLI z dwóch takich kart.

 

Co do ciszy to opinie o karcie są jak najbardziej zasłużone. Karta po OC co prawda nieco się grzeje i temperatury sięgają 68'C co wymaga ok 65-70% prędkości wentylatora. Co ciekawe chłodzenie zaczyna być słyszalne od 78%. Przy 75% jest to akceptowalne, przy 70% chłodzenie jest dla mnie ledwo słyszalne. Zagłusza je praca wentylatora z  zasilacza BQ. W porównaniu do GTX 670 Gigabyte jest zdecydowanie ciszej. Temp nie przekracza 70'C. Póki co nie zauważyłem throttling'u. Może zaczyna się przy wyższej temperaturze. W każdym razie jest ok i na razie nie narzekam. 

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobrze ci się wydaje , ale na def od 80stopni zacznie throtlować. Na msi siedzi ncp4206 , więc hulaj dusza ..... Można bez większych kombinacji zapodać do 1.325v oraz wyłączyć vdroop.

 

Ale oc pamięci widzę bardzo niskie , na 770gtx siedzą dobre kości , więc można je ostro ocować. Przy gk104 oc pamięci daje sporo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie próbowałem jeszcze z pamięciami. Nie wiem też jak kontrolować  Throtling.  Dałem ustawienia podobne jakie mam przy włączeniu trybu  Gaming. Tam miałem 1241 mhz rdzeń i pamięci właśnie na 3519. Tak więc ustawiłem zbliżone na stałe.  Nie wiem za bardzo jakie jest bezpieczne napięcie tak by karta się nie grzała. Będę się oczywiście bawił, ale zdaje się na Ciebie Side.  PW poszło.

 

EDIT: Ok 7406 na razie i jest ok. Przeszedł benchmark. Ale jak włącze free look w Heaven to po ok 10 minutach zdarza się że taktowanie spada do 1202 mhz .  Temperatry wtedy mają 70-71'C. Czyżby tak szybko Throtling się włączyć.

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT: Ok 7406 na razie i jest ok. Przeszedł benchmark. Ale jak włącze free look w Heaven to po ok 10 minutach zdarza się że taktowanie spada do 1202 mhz .  Temperatry wtedy mają 70-71'C. Czyżby tak szybko Throtling się włączyć.

 

Pozdrawiam.

Pewnie odchodzisz od kompa i nie widzisz jak restartuje ci się sterownik.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wywaliło sterownik za drugim razem. Wtedy nie było informacji żadnej. Po prostu zwiecha na chwile i program ruszył dalej. Serio :). Za drugim już był błąd z wywaleniem sterownika. 

 

Obecnie na dzisiaj 1254/7400  i niech już tak zostanie na razie :biggrin: :biggrin: Nic już nie ruszam. Na dzisiaj mam dość wrażeń :D

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie ma plomb na śrubach to nie. Musisz tylko uważać przy zakładaniu by dobrze przykręcić. Niczego nie powyginać i nie poobcierać. Ogólnie tak by nie było śladów że coś tam robiłeś. To samo tyczy się śrubek. Nie mogą być porysowanie, etc. Plomby zazwyczaj może delikatnie odkleić i przykleić. Jak będzie problem to dosłownie odrobinka lepszego kleju i poprawie. Ważne by po przyklejeniu wyglądało tak samo jak przed odklejeniem. Chociaż ja na GTX 670 GB nie miałem żadnych plomb.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To dobrze, bo już to zrobiłem :) na śrubach nie ma ani śladu, że coś było ruszane. Mam jeszcze wątpliwości co do temperatur osiąganych przez kartę. Po kilkunastu minutach gry temperatura dobija do 80 stopni. Karta to niekręcony GB GTX780 WF3. Wentylatory kręcą się wtedy z prędkością prawie 3000 tyś. obrotów/min. NIe wiem czy to normalne. Nawet gdy zdejmę boczną ściankę z obudowy to jest tak samo.

Kolejna rzecz, znacznie gorsza. Przy schodzeniu z obrotów jeden z wiatraczków (ten przy śledziu) strasznie brzęczy. Dzieje się tak w okolicach 1000-1200 obr/min.

Po chwili cichnie. Najlepsze jest to, że problem ten nie występuje za każdym razem. CHyba nie ma co kobinować i oddać kartę do reklamacji, prawda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy tej rozdzielczosci podkrecanie chyba nie wiele zmienia? w 7xx mozesz sam regulowac temp trothlingu z tego co mi wiadomo.

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

 

A no właśnie bo nie. Liczą się minimalne fps'y. Zrobiłem porównanie. W BF4 w miejscach gdzie miałem mocny spadek mam teraz 6 fps więcej. Włączyłem kampanię by mieć pewny punkt dla porównania i odpadły takie wytyczne jak ilość graczy na serwerze. Jest to miejsce w pierwszej misji w budynku. Rozwalony sufit, jakieś drzewko i światło dostające się do środka. Na 1254/7000 miałem 39 FPS. Na 1254/7600 mam min w tym miejscu 45 klatek. Tak więc 39, a 45 to jednak różnica. Myślę że minimalne FPS'y są ważne jak nie najważniejsze.

 

Karta póki co działa wyśmienicie na  ustawieniach 1293/7600. Napięciach w ogóle nie ruszałem jest 1.2v. Niestety 1254 to jest max stabilnie w Heaven. Na 1293 karta wywala się w Heaven 4.0, ale jak wspomniał Side nie musi to być kwestia przekręconego GPU tylko samego benchmarka i sterowników. Jutro po testuję w grach ustawienia 1293 mhz, chociaż po 20 minut w Crysis 3 , BF4 i Tomb Raider wskazuje że jest raczej ok. Czas pokaże, a no i 3DMark Fire Strike z 7100 podskoczył do 7390. Także nie najgorzej ;)

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie przy SLI OC  nie musi być zbyt duże. Co najwyżej w grach co średnio korzystają ze SLI. A tak na co dzień to bym ustawiał pośrednio. Tu bardziej mi chodzi o ciszę i temperatury. Osobiście jeszcze nie wiem jaką podejmę decyzję po ew. zakupie 27' 1440p. Albo wymienię obecne GPU, lub dokupię drugie. W zasadzie zasilacz BQ 700W powinien sobie dać radę jako tako, ale też pewności nie mam.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sli mam maksymalne stabilne jaki udało mi się osiągnąć, co do gier i sli to powiem ci że to się bardzo dobrze spisuje nawet jeżeli gra nie potrafi wykorzystać potencjału to zawsze te 60fps mam a to jest dla mnie najważniejsze. na twój zasilacz bym nie liczył do sli z 770 musisz mieć te 850w żeby zasilacz nie działał cały czas na swoich maksymalnych możliwościach. pewnie zaraz mnie tutaj zakrzyczycie że racji nie mam ale ja wole żeby mój zasilacz miał jeszcze zapas mocy niż jej już nie miał. poza tym uważam że ta moja 850 to i tak już daje z siebie b.dużo. przy i5 750@4,0ghz + 2x480 nie mogłem 480 podkręcać bo się zasilacz kończył. pozostała ilość peryferii była podobna. 

 

coś w temacie zasilacza:

 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ta Nvidia to ładnie leci w kulki. Jutro się kończy promocja na Assassin's Creed 4. Mam już kod promocyjny, ale formularz nie działa:

http://www.nvidia.pl/object/assassins-creed-4-black-flag-pc-game-pl.html#gameContent=6

 

I tak coś czuje że cały dzień będzie.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do pupy wyszło ale może ci się jeszcze uda. ac4 to super gra mi się bardzo podobała. skasowały mi się savy jak przechodziłem z 7 na 8 ale za jakiś czas zagram w nią raz jeszcze zwłaszcza teraz gdy mam nowy monitor gry wyglądają obłędnie.  rozdzielczość 1440p swoje robi, do tego 27" z malej odległości... dla mnie bajka. 

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Devil

 

 

mi też ta strona nie chciała chodzić, pisałem do pomocy technicznej i nawet mi odpisali.

Pomogło użycie kodu promocyjnego na stronie angielskiej:

 

www.geforce.com

 

w zakładce games, ale widzę, że też nieczynna jest w chwili obecnej

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy sli mam maksymalne stabilne jaki udało mi się osiągnąć, co do gier i sli to powiem ci że to się bardzo dobrze spisuje nawet jeżeli gra nie potrafi wykorzystać potencjału to zawsze te 60fps mam a to jest dla mnie najważniejsze. na twój zasilacz bym nie liczył do sli z 770 musisz mieć te 850w żeby zasilacz nie działał cały czas na swoich maksymalnych możliwościach. pewnie zaraz mnie tutaj zakrzyczycie że racji nie mam ale ja wole żeby mój zasilacz miał jeszcze zapas mocy niż jej już nie miał. poza tym uważam że ta moja 850 to i tak już daje z siebie b.dużo. przy i5 750@4,0ghz + 2x480 nie mogłem 480 podkręcać bo się zasilacz kończył. pozostała ilość peryferii była podobna. 

 

 

 

Bardzo mądre podejście do sprawy zasilacza.

 

Zawsze trzeba dobierać zasilacz z zapasem mocy.

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Leven, parę postów wyżej wkleiłem zdjęcie tej felernej śrubki na karcie. Mógłbyś rzucić na to okiem? NIe wiem, czy widać to w miarę wyraźnie, ale jak dla mnie rzuca się to w oczy. W sumie tylko z tego powodu nie odsyłam karty na gwarę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to ty to tej karcie zrobiłeś czy taka już była? bo jeżeli była to bez skrupułów to odeślij. a jak będą marudzić to im powiedz że nie jesteś debilem i że jakbyś coś chciał odkręcić albo przykręcić to tak żeby nie zjechać śrubki. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no ale to ty to tej karcie zrobiłeś czy taka już była? bo jeżeli była to bez skrupułów to odeślij. a jak będą marudzić to im powiedz że nie jesteś debilem i że jakbyś coś chciał odkręcić albo przykręcić to tak żeby nie zjechać śrubki.

Taka już była. NIe miałem potrzeby niczego tam odkręcać. Myślisz, że takie tłumaczenie przejdzie? Boję się, że w razie czego na serwisie zarejestrują nr seryjny karty i już na dobre stracę gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy była jakaś oficjalna obniżka GTX 780, ale Palit GTX 780 JetStream można kupić za 1535 PLN - cena mód  :mellow:

 

http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-780-jetstream-ne5x780h10fb-1100j-a967308.html

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie pierwszy raz u palita takie ceny , już raz partia od palita była tanio teraz powtórka z rozrywki. Zejdzie partia i ceny wrócą do normy.

 

Na ogół parę sztuk tylko jest w takich dobrych cenach , także kto pierwszy ten lepszy.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...