Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy była jakaś oficjalna obniżka GTX 780, ale Palit GTX 780 JetStream można kupić za 1535 PLN - cena mód  :mellow:

 

http://cenowarka.pl/palit-geforce-gtx-780-jetstream-ne5x780h10fb-1100j-a967308.html

 

 

Nie załamujcie mnie. 250 zł bym dołożył ehh.  :(

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak jak Gosu pałuje się z swoim GTX 780 ti Gigabyte Windforce OC tak samo ja w końcu odsyłam na gwarancje swoją karte ,naskrobałem im coś takiego ,może być czy byście cos dodali tam jeszcze ?

 

Karta w teście 3dmark11 wykazuje artefakty tzn występują zielone/niebieskie i różowe mignięcia
,czasem na cały ekran ,czasem tylko pionowe cienkie linie ,karta nie była podkręcana .
Testowana na konfiguracji - GigaByte z77-d3h i5-3570k kingston 2x8gb 1333mhz OCZ-zt750w
oraz na - Asrock Z87extreme4 i7-4770k G.Skill 2x4gb 1600mhz OCZ-zt750w 
,procesory nie podkręcane ,próbowane sterowniki 334.89 jak i starsze wersje.
 
copyright o opisaniu artów by Gosu :)
Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie z kolei bez podbicia napięcia do ~ 1.22v karta się sypię na 1294 mhz.  Ale z kolei podbicie napięcia skutkuje sporym wzrostem temperatury (ok 4 'C). Co w ekstremalnych przypadkach temperatura sięga 79'C w grze Dead Space 3 np. Przy 1.2v max 75'C. Oczywiście buda wentylowana dobrze. Chłodzenie MSI jest ciche, ale jak widać średnio wydajne. Za to bez problemu pamięci (Hynix) poszły na 7800 mhz i na razie tak zostaje.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wszystkie Wasze problemy z Gigabytem 780/780Ti, jesli faktycznie zjezdzacie do 1600-1650MHz na pamieciach i jest w pelni stabilnie, to GBT pokpil sprawe i dziwi mnie tlumaczenie kogos z Polskiego oddzialu jak mniemam, ze to wina sterownikow... no coz, jakbym ich nie znal, to bym sie klucil dalej, ale odpuszczam ;) Tablica timingow w BIOSie wymaga poprawy...albo cale pcb, ale to juz by byla mega wtopa ze strony GBT.

A tego pewnie nie wiecie, ale dep. VGA a dep. MB w Gigabyte to nie jest jedna firma jak w przypadku Asusu/MSI/EVGA. Fizycznie w malym stopniu jest powiazanie, ale pracuja w 99% niezaleznie od siebie - ot taka mentalnosc zoltego, nie przeskoczysz.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w moim przypadku nie zjezdzalem na pamięciach ,jak na standardowych ustawieniach jest lipa to pierdziele i odeslę im karte ,GB twierdzi ze to wina biosu karty i pisali że na początku roku będzie nowy ,do dzis nic nie ma :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Chiński nowy rok" - to jest najlepsze ;-)

Łapcie tu fragment konwersacji z nimi :)

Czytajcie od dołu.

 

"

Witamy,
Szanowny Panie, ostatnie 7dni to Chiński Nowy rok więc prawdę mówiąc dział R&D nie pracował.
Spodziewamy się aktualizacji około miesiąca.

Pytanie - 1447914

Od : Konrad Pietrusiński [ ner@pushyourlimits.pl ] Wysłane : 1/21/2014 10:48 Pytanie : Dziękuje za informację. Kiedy ten bios będzie dostępny? I to będzie również bios do 780 TI ? Bo ja mam 780 TI.

Odpowiedź - 1446438

Odpowiedź : Witamy,
Szanowny Panie - dostaliśmy informację, że niebawem ukaże się nowy BIOS do 780, który rozwiąże problemy stabilności w zegarach trybu OC.

Prosimy o cierpliwość..
pozdr.

Pytanie - 1446438

Od : Konrad Pietrusiński [ ner@pushyourlimits.pl ] Wysłane : 1/17/2014 05:07 Pytanie : Nie wydaje mi się żeby był to problem driverów. Skoro w momencie kiedy zmniejszam taktowanie na pamięciach z 1750 mhz na 1650 mhz - artefakty znikają.
Po za tym jak wyjaśnić w takim razie że kolega na ASUSIE GTX 780 nie ma tego problemu?
Inny na EVGA gtx 780 Ti również nie ma. 
A ja ,oraz mój znajomy mamy wasze GTX 780 Ti i są u nas problemy, karty sprawdzane na kilki innych komputerach. Nowe sterowniki Nvidii nic nie dają.

Odpowiedź - 1437967

Odpowiedź : Witamy,
nie to problem driverów - niestety.
Trzeba cierpliwie czekać na nowe drivery by nVidia.

pozdr"

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wytłumacz czemu w recenzjach nie piszą o jakikolwiek problemach z tymi kartami? Nawet pamięci nieżle się podkręcają.

 

Wejdz na forum nv i poczytaj sobie o problemach na 780ti.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiele redakcji ma karty ze sklepów , więc nie mają żadnego interesu by ukrywać to i owo.

 

A ilu z tych redaktorow robi to z pasji itd.?:D No sorry, ale taki mamy klimat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sumie tak.

 

Dziś wieczorem powinien do mnie dotrzeć amplituner i chciałbym się chwilę nim pobawić.

Wolałem się upewnić żeby nie szukać po nocy odpowiednich przewodów.

 

Jeszcze jedna rzecz.

Czy Bez problemu można to połączyć na zasadzie Nvidia -> amplituner (sam dźwięk), a obraz pozostaje na monitorze (podłączenie DVI)?

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Monitor nie ma HDMI :)

 

Ważne żeby się dało nawet i na dwa monitory.

 

Edit.

Sprzęt podłączony i działa.

Jest jedno małe ale.

 

Ustawiłem kopiowanie obrazu na dwa monitory. Niestety kiedy teraz mój główny monitor się wygasza to wygasza się też obraz idący do amplitunera - przestaje grać.

 

Czy można to jakoś obejść czy pozostaje mi podłączenie cyfrowe karty dźwiękowej?

Nie wiem tylko czy w takim wypadku uzyskam dźwięk przestrzenny w grach.

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chcę zmienić grafikę i zastanawiam się nad ( a raczej już zdecydowałem się na ten model) MSI GTX 770 TwinFrozr ale pytanie dotyczy nowej generacji. Czy ma się pojawić coś nowego w tym roku? Czy śmiało atakować GTX 770. Liczę na 2 lata użytkowania nowej karty.

Wybaczcie takie pytania ale troszkę wypadłem z tematu.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

skoro masz bana na google to 770 jest oparta na keplerze który ma już 2 lata. w tym roku z wiadomości ma się coś pojawić ale nie ma na co liczyć. może coś w przyszłym roku wydadzą. ogólnie weź sobie poczytaj newsy na stronie głównej i sam sobie wyciągnij wnioski. nikt tutaj jeżeli nawet coś wie bo pracuje dla nvidii ci i tak nic nie powie. no chyba że cyganeria ci tarota postawi :P 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. pożartowaliśmy sobie troszkę.

:)

Dzięki za odpowiedź. Trochę się przyłożyłem wcześniej i znalazłem informacje dotyczące nowych procesorów NV Maxwell i Volta i rzekomej możliwości pojawienia się w tym roku nowości.

Dlatego też pozwoliłem sobie na pytanie w tym dziale.

Uznaję Twoją odpowiedź jako poparcie mojego zamiaru zakupu 770.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O.K. pożartowaliśmy sobie troszkę.

:)

Dzięki za odpowiedź. Trochę się przyłożyłem wcześniej i znalazłem informacje dotyczące nowych procesorów NV Maxwell i Volta i rzekomej możliwości pojawienia się w tym roku nowości.

Dlatego też pozwoliłem sobie na pytanie w tym dziale.

Uznaję Twoją odpowiedź jako poparcie mojego zamiaru zakupu 770.

 

Pozdrawiam.

Chcesz 770gtx do flaków z sygnatury? To będą pieniądze wyrzucone w błoto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie... nie róbcie mi tego. 2 "kawałki" na kartę, nowe Crucial Ballistix Tactical 2x4 i zasilacz. Kolejny tysiąc (co najmniej) na nowy procesor i płytę.

Teraz nie dam rady.

Teraz zaczyna mnie irytować powoli niedomaganie mojej 460 w grach. Pomyślałem, że wymienię kartę. Za tym idzie konieczność wymiany zasilacza a i pamięci by się przydało.

Zasmuciliście mnie bardzo.

Jak to będzie się razem zachowywało? X4 + GTX770? Brak/mały wzrost wydajności? Ktoś takie połączenie trenował?

 

Pozdrawiam.

 

Edyta.

 

Znalazłem porównanie tych procesorów.

 

http://www.hardwaresecrets.com/article/Core-i5-vs-Phenom-II-X4-CPU-Review/819/3

 

Poczytać muszę.

 

;)

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to będzie się razem zachowywało? X4 + GTX770? Brak/mały wzrost wydajności? Ktoś takie połączenie trenował?

 

Na przykładzie Battlefield 4 można zobaczyć, ale to tylko jeden scenariusz...

 

Miejsce CPU: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_procesorow_i_kart_graficznych_battlefield_4_mantle_vs_directx?page=0,4

Miejsce GPU: http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_procesorow_i_kart_graficznych_battlefield_4_mantle_vs_directx?page=0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No już czuje pismo nosem. Poczytam. Ale i tak napaliłem się na kartę + pamięci no i ten nieszczęsny zasilacz. Monitor też tylko 1680x1050, zdarza się, że zagram na plazmie i wtedy mam Full HD :] to wypada też i monitor zmienić. Przesadziliście.

:)

Zaczęło się od pamięci bo zostałem zmuszony do zmniejszania rozdzielczości tekstur (np: thief, battlefield właśnie) a to już zapoczątkowało zgubny, jak widać, dla mnie tok myślowy.

Crysis 3 już słabo. NFS też lubi zamulać na max a ja nie lubię kompromisów jeśli chodzi o grafikę w grach. ;) Zapewne nie posłuchawszy się Waszych rad postąpię z założonym już scenariuszem, mając nadzieję, że zmiany przyniosą satysfakcję. Po tym wszystkim zacznę myśleć o nowej platformie i jak widzę to na polecanym i5 się skończy.

:D

 

Ja wiedziałem, że tak będzie.

 

Pozdrawiam.

 

P.S.

Jeszcze fizyka słabo myka.

:

Edytowane przez qqrydza

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...