Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Twin Frozer...Możliwe ze brak thermalpada na sekcji zasilania, nie raz już się to zdarzało z tymi kartami.

 

Możesz podać jakiegoś linka dot Twojej wypowiedzi.

 

 

Tagen

 

miałem kiedyś to samo problemem okazał się kabel dvi po jego wymianie bylo OK

 

Wysłane z mojego GT-I9100

Edytowane przez HubiiDubii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja sprawdzam właśnie pierwszego ASUSA, zero artów.
Sytemu nie zmieniałem od czasu GBT.

Edytowane:
No i tak 1207 rdzeń i memki na 1850( 7600) zero artów Dołączona grafika
GBT nawet na stocku walił jak szalony, a dopiero pierwszą kartę testuję Dołączona grafika 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu

W sumie to miałeś wielkie szczęście, że po 3 m-cach,wymieniono Ci, GB na Asuska. 

Moja GB 780 Ti nie wali artów, nie piszczy (nawet podczas testów furmarkiem) i jest naprawdę cicha, jednak.......jest "niepodkręcalna" jak czytam Twoje wyniki Asusa, to  :wisielec:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na Waszym miejscu, z całym szacunkiem do użytkownika Gosu, dzielił przez dwa to, co On tutaj wypisuje. Już raz dowiódł swojego krętactwa, może nie jakieś brutalne, ale liczy się sam fakt : Tutaj Klaus wystalkował bardzo ładnie, zresztą warto przeczytać cały temat i inne posty, więc ja osobiście bym się nie zdziwił, gdyby Gosu sztucznie, albo przesadnie nabijał pianę - chociaż nie twierdzę, że w tym przypadku tak jest - mówię ogólnikowo. Już któraś strona leci jak w ping-pongu o problemie Gosu, i nie chciałbym, aby ktokolwiek wyciągał wnioski na podstawie Jego pisania, bo nie uważam ich za rzetelne. Po prostu drodzy użytkownicy - trochę dystansu do Jego postów. 

 

Mi by to pięknie pasowało na historię - Gigabyte się nie kręci, więc zróbmy coś, aby wymienić na Asusa, jak Asus nie będzie się kręcił dobrze, to wyszukajmy topnika, albo jakiejkolwiek niezgodności z umową etc. 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi, absurdalne teorie zachowaj dla siebie, Twój problem nie mój i tyle w temacie. Morele.net leciało w ch. Gigabyte był wadliwy, zamiast [ciach!]olić od rzeczy chłopie to pomyśl czy sam byś nie walczył o swoje?Jeśli nie to spoko ale godziłbyś się na bycie solidnie dymanym i tyle.

 

A co do karty to tak

Powiem Wam tak, no normalnie Golden chip mi się trafił :D
 
1301 mhz rdzeń i 8000 memki :D
Zero artów w grach czy 3dm11, stabilnie to to lata, z tym że z pamięci muszę zejść bo zauważyłem że korekcja błędów działa w taki sposób ze artów nie ma ale wydajność spada.
Teraz testuję kartę na 1272/7600 i od paru godzin wszystko super śmiga, bez problemów.
 
Temperatura największa jaką widziałem to 69 stopni przy 66% wentyla, z tym że jak testowałem jak świr to mi na VRM temp skoczyła do 160C :D
Dałem karcie odpocząć, wentyl na 100% i już 60C.Albo jakiś błąd w pomiarze temp był albo nie wiem co tam się działo, Haven leciał.
Generalnie to wycisnąłem z niej 6423 pkt w 3dm11 :D Mega karta.
Jedyne co mnie dziwi to to że jej napięcie dobija do 1.187 i nie wyżej, na 1.2 czy 1.212 nie idzie. O co chodzi?
Power Target 110% czyli maks i GPU temp 95.
W GPU clock skala mi się w ASUS Tweaku skończyła i na EVGA precision leciałem , jednak już przy 1320+ zwiecha była.
Edytowane przez MaciekCi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autorskimi kartami od gigabyte od wielu lat są problemy. Jak ktoś kupuje referencyjne karty to ma pewność , że nie kupuje wadliwego sprzętu.

 

Msi do ref pcb wrzuca swoje chłodzenie(780/780ti seria gaming) , które gotują kartę co powoduje słabe oc pamięci oraz padanie sekcji zasilania gpu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@MaciekCi, absurdalne teorie zachowaj dla siebie, Twój problem nie mój i tyle w temacie. Morele.net leciało w ch. Gigabyte był wadliwy, zamiast [ciach!]lić od rzeczy chłopie to pomyśl czy sam byś nie walczył o swoje?Jeśli nie to spoko ale godziłbyś się na bycie solidnie dymanym i tyle.

 

Uważaj na swój język, to po pierwsze, bo to nie Twój prywatny folwark, po drugie nic nie mówiłem odnośnie "walczenia o swoje" z morele.net, tylko o tym, że sam chciałeś, użyję Twojego zwrotu - "solidnie wydymać" kogoś na allegro i to było nie fair. Tylko teraz nie zaprzeczaj, bo skoro czułeś się "solidnie wydymany" przez morele.net, to jak mógłby się czuć człowiek, który kupił od Ciebie ten sprzęt ? No chyba dokładnie tak samo. Koniec OT i uważaj na język i formatowanie, bo robisz choinkę z wypowiedzi. 

 

 

Z autorskimi kartami od gigabyte od wielu lat są problemy. Jak ktoś kupuje referencyjne karty to ma pewność , że nie kupuje wadliwego sprzętu.

 

Czyli mówisz, że generalnie mimo braku tych wszystkich super japońskich kondensatorów, miliona sekcji zasilania, kilograma złota itp. itd. referencyjne konstrukcje są solidniejsze, czy odnosisz to tylko do Gigabyte ?

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Uważaj na język" idź kolegów na podwórku straszyć takimi tekstami, nie będę uważał na język. Nie napisałem nic obraźliwego a jedynie wyraziłem swoją opinię o bzdetach które napisałeś, to Ty mnie oczerniasz i od rzeczy wypisujesz [ciach!]ły jakieś.

Temat o GBT jest, owszem, płyta jest sprawna, nie ma z nią żadnych problemów więc mogłem chcieć ją sprzedać i nie byłoby to dymanie nikogo.

Zresztą nie mam zamiaru się tłumaczyć , szczególnie przed jakimś anonimowym pieniaczem z internetu.

Także Twoje posty olewam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli mówisz, że generalnie mimo braku tych wszystkich super japońskich kondensatorów, miliona sekcji zasilania, kilograma złota itp. itd. referencyjne konstrukcje są solidniejsze, czy odnosisz to tylko do Gigabyte ?

 

Odnosze się do wszystkich autorskich kart. Najbardziej śmieszna sytuacja powstaje w momencie kiedy kupujesz np. msi lightning , masz sticker na śrubce , a karta jest przygotowana do mocnego kręcenia i masz na karcie bios pod ln2. Kolejna rzecz to montaż chłodzeń w autorskich rozwiązaniach , nagminne stosowanie za długich śrub co powoduje kiepski docisk(chłodzenie w powietrzu) i często gpu trzyma się twardego gluta , jak odpadnie to temperatury nagle skaczą do 100stopni. Każdy ma coś za uszami i nikt nie jest cacy. Co do elementów biernych stosowanych na kartach to jest totalna ściema , cyfrowa sekcja itp. Jak ktoś nie ma pojęcia w temacie to takie informacje potrafią zrobić sieczkę w głowie i przekonać do kupna danego produktu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

"Uważaj na język" idź kolegów na podwórku straszyć takimi tekstami, nie będę uważał na język. Nie napisałem nic obraźliwego 

Użyłeś wulgarnego słowa, czego regulamin zabrania - sprawdź. 

 

Zresztą nie mam zamiaru się tłumaczyć , szczególnie przed jakimś anonimowym pieniaczem z internetu.

Skąd pomysł, że chciałem, abyś cokolwiek tutaj pisał (w sensie tłumaczenia) ? :roll: Nie myśl sobie, że interesuje mnie Twoje tłumaczenie, sorry, ale nie. 

Co do pieniacza, ech, tak samo nazwałeś Klausa i jak widać, nie zapamiętałeś definicji tego słowa, jak rozumiem, miałeś na myśli osobę, która się denerwuje ? Jeśli tak, to jedyną denerwującą się osobą jesteś Ty, ja jedynie chcę uprzedzić użytkowników forum, z kim mają do czynienia, więc ... :roll: Koniec. 

 

Odnosze się do wszystkich autorskich kart. Najbardziej śmieszna sytuacja powstaje w momencie kiedy kupujesz np. msi lightning , masz sticker na śrubce , a karta jest przygotowana do mocnego kręcenia i masz na karcie bios pod ln2. Kolejna rzecz to montaż chłodzeń w autorskich rozwiązaniach , nagminne stosowanie za długich śrub co powoduje kiepski docisk(chłodzenie w powietrzu) i często gpu trzyma się twardego gluta , jak odpadnie to temperatury nagle skaczą do 100stopni. Każdy ma coś za uszami i nikt nie jest cacy. Co do elementów biernych stosowanych na kartach to jest totalna ściema , cyfrowa sekcja itp. Jak ktoś nie ma pojęcia w temacie to takie informacje potrafią zrobić sieczkę w głowie i przekonać do kupna danego produktu.

 

Co do naklejki na Lightning to zauważyłem, mam to samo - paranoja. :lol:

 

Dołączona grafika

 

A co do tej ściemy z cyfrowymi sekcjami itd. To jak niereferenty robią to, że się lepiej podkręcają ? Rozumiem, że są zastosowane lepsze pamięci, ale z GPU już chyba nie tak łatwo ? :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim średnim kręceniu , gdzie woda wystarczy do chłodzenia to różnic nie zauważysz na rzecz autorskich kart. A samo oc to jak zawsze to kwestia sztuki.

 

Mnie referent 680gtx na 1.21v robił 1360mhz i to na ref chłodzeniu , 680gtx dcu2 z kolosem chłodzeniem 1293mhz na 1.21v. Gorsze gpu na asusie zrobiło swoje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takim średnim kręceniu , gdzie woda wystarczy do chłodzenia to różnic nie zauważysz na rzecz autorskich kart. A samo oc to jak zawsze to kwestia sztuki.

 

Mnie referent 680gtx na 1.21v robił 1360mhz i to na ref chłodzeniu , 680gtx dcu2 z kolosem chłodzeniem 1293mhz na 1.21v. Gorsze gpu na asusie zrobiło swoje.

 

No w sumie coś w tym jest, ja w  tym "magicznym" 770 Lightningu, który jest niby pro i elo, military class i w ogóle, nie mogę wyjść poza 1254MHz na GPU, co jak widzę po Twoich wynikach jest bardzo marne. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z autorskimi kartami od gigabyte od wielu lat są problemy. Jak ktoś kupuje referencyjne karty to ma pewność , że nie kupuje wadliwego sprzętu.

 

Msi do ref pcb wrzuca swoje chłodzenie(780/780ti seria gaming) , które gotują kartę co powoduje słabe oc pamięci oraz padanie sekcji zasilania gpu.

 

Gaming to ref. projekt PCB, ale wykonywany przez MSI z minimalistycznymi zmianami. Nie do konca jest to ref. i jesli mialbym ocenik, to kapke gorsza jakosc PCB, zeby te kilka centow przyoszczedzic.

 

Co do naklejki na Lightning to zauważyłem, mam to samo - paranoja. :lol:

 

 

A co do tej ściemy z cyfrowymi sekcjami itd. To jak niereferenty robią to, że się lepiej podkręcają ? Rozumiem, że są zastosowane lepsze pamięci, ale z GPU już chyba nie tak łatwo ? :)

 

Naklejka jest wlasnie po to, zeby MSI wiedzialo, czy grafa byla pod LN2 czy nie... ot zoltego nie zrozumiesz.

 

A z niereferentami sprawa bardzo prosta:

- nVidia ma kijowe chlodzenie = zrobmy lepsze, te 10-15 stopni da lepsze o/c na kazdym gpu

- nVidia ma slabe PWM = zrobmy lepsze

- jeszcze do niedawna niereferenty dawaly fajniejsza kontrole napiec i na LC byl fajny zapas i nie trzeba bylo nic lutowac. Teraz nawet kazdy mega super high-end, niby do extreme o/c, ale chyba procz najnowszego Classifieda, kazda pod lutownice.

 

Przeklada sie to delikatnie na lepsze o/c danego ukladu. Np. Classified Kingpin ma agresywniej ustawione timingi pamieci, co przy tych samych MHz daje lepsze wyniki. Ale tak i tak, bez dobrego LC i podbijania V, lepsze o/c to tylko lepszy GPU - selekcja.

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No w sumie coś w tym jest, ja w  tym "magicznym" 770 Lightningu, który jest niby pro i elo, military class i w ogóle, nie mogę wyjść poza 1254MHz na GPU, co jak widzę po Twoich wynikach jest bardzo marne. 

 

U mnie sprawa wygląda podobnie w Gamingu. To znaczy bez podbijania napięcia powyżej 1.212v karta nie jest stabilna przy 1306 mhz. Wywala po 20 minutach błąd w grze Crysis 3. Co dziwne benchmarki przechodzą wszystkie i to po kilka razy.  Przy ~1.225v grałem i z godzinę w C3 i zero wywalania do pulpitu. Nieco niżej i średnio co 20-25 minut błąd i pulpit. Więc na pewno to wina karty.  W zasadzie różnica w wydajności prawie żadna, a dzięki temu mam temperatury niższe o te parę stopni.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie sprawa wygląda podobnie w Gamingu. To znaczy bez podbijania napięcia powyżej 1.212v karta nie jest stabilna przy 1306 mhz. Wywala po 20 minutach błąd w grze Crysis 3. Co dziwne benchmarki przechodzą wszystkie i to po kilka razy.  Przy ~1.225v grałem i z godzinę w C3 i zero wywalania do pulpitu. Nieco niżej i średnio co 20-25 minut błąd i pulpit. Więc na pewno to wina karty.  W zasadzie różnica w wydajności prawie żadna, a dzięki temu mam temperatury niższe o te parę stopni.

 

Okej, Twój post mi coś zasugerował. Ja mam 1254MHz przy 1.193V, tyle, że w MSI Afterburner "Core Voltage" mam na +12mV i kończy się skala. Jeśli w ustawieniach zmienię "Odblokuj kontrolowanie napięcia" z wartości "standard MSI" na "extended MSI" to faktycznie, skala jest wielka, bo aż do +100mV tyle, że ... nawet na niezmienionych ustawieniach nie przechodzi żadnego testu, a w grach się wywala. Afterburner 3.0.0 beta 19. Czego używasz do OC ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MI regulowanie napięć nic nie daje ani min voltage ani max. Zarówno w ASUS GPU Tweaku jak i na EVGA Precision.

Kilka zrzutów ekranu z testów, wieczorem SLI będę testował to wrzucę tu.

post-18998-0-60349100-1396733832_thumb.jpg

post-18998-0-85177100-1396733851_thumb.jpg

post-18998-0-95821800-1396733956_thumb.jpg

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to z tym SLI jest?Cholera...Ustawiłem jednej karcie (tej kumpla) memki na 7500 swojej na 7800, karcie kumpla rdzeń tak żeby z boostem było 1202 a mojej tak żeby miała 1272. No i puszczam bencha, pamięci idą tak jak powinny być (sprawdzałem w GPU monitorze ) natomiast rdzenie obydwa lecą na 1202, szybsza karta zwalnia do poziomu tej mniej kręconej zawsze, czy da się to jakoś obeść?Z innej strony dlaczego pamięci idą osobno a rdzenie nie   :mellow:

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można wymusić stałe taktowanie i zlikiwidować boost'a edytując biosy. Pytanie tylko po cho... przy SLI z dwóch tak mocnych kart szukać maxymalnego OC... Chyba że dla zabawy. W kwestii wydajności różnica będzie marginalna.

 

MaciekCi korzystam z MSI Afterburner. Aby zwiększyć napięcie powyżej 1.212v trzeba edytować jeden plik tego programu i go zresetować. Ale moim zdaniem nie jest to warte zachodu. Te 50mhz na rdzeniu to różnica prawie żadna, a niższa temperatura owszem jest ważna. Można nieco przykręcić wentylatory.  Co innego jak się trafi dobrą sztukę i kręci się na 1306 i wyżej bez zmiany napięcia.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co osiągnąłem 11112 pkt w 3dm11 na Extreme, chcę podbić jeszcze wyżej, dlatego to OC bym podciągnał, do "smarków"

No ale biosy zostawiam, nie ma co:)

W ogóle to ciekawostka, bo jak testowałem 2x GTX 780 TI GBT WF 3 (przy otwartej budzie) to tempy na rdzeniach były po 85-90 stopni...Wentyle na 85-90% potem dalem na 100% nawet. Budy nie zamykałem bo masakra by była, no i po nogach waliło gorącem mega.

Tym czasem te ASUSY (też otwarta buda) nie dość ze temp max to na jednej 59

na drugiej 64 (tej mojej) wentyle 80% i cichsze są od GBT.No i na nogi nie ma gorącego nawiewu.

Nie wiem czy to kwestia tego że teraz mam na górze budy 2x 140mm które wywaląją gorące powietrze (jak przykładałem rękę to czuć było gorąc jak leciał solidnie) czy po prostu to chłodzenie DC 2 jest tak konkretne. Zamknąłem budę i sprawdzę jak się sprawa miewa. Wrzucam fotki, żeby było widać w jakiej odległości grafy są.

W ogóle to GIGABYTE nie ma co się ASUSowi równać...Różnica jakościowa jest mega, pod każdym względem.

post-18998-0-00375600-1396733237_thumb.jpg

post-18998-0-43770000-1396733327_thumb.jpg

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A po cholerę? Po co mam je smażyć? :) GBT byly w tych samych warunkach testowane i strasznie gorące były.

Twoja karta nie ma artow w 3dm11, na def?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3dm11  nie testowalem, w zwykłym 3dmark żadnych artów, zresztą dla mnie jest ważne jak się sprawuje w grach, a tutaj jestem zadowolony, w BF4 w multi 64 graczy, mapa Shanghai--- min 85 fps--max 115

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Miałem tą samą kartę co Twoja, i trzy miechy ponad bujałem się z nią a była wadliwa. Jest tu na tym forum cala historia tego.

Ten model który miałem i Ty masz jest wadliwy, sprawdź 3dMarkiem 11 czy Twoja sztuka jest wolna od tego czy też walnięta.

Bo jeżeli też będą arty u CIebie to nie olewaj tego, prędzej czy później i w grach się pojawią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zainstalowałem tego 3dmarka11 (fajne to to :)) jednak moglem zrobić test tylko Performance 720p, Extreme 1080p jest już niestety płatny, nie zauważyłem żadnych artefaktów,o ile test 720p jest miarodajny http://www.3dmark.com/3dm11/8198239

 

 

edit.

właśnie nawija wróżbita Maciej....można by do niego zadzwonić, i spytać się o przyszłość mojej karty  :-D  :-D  :-D

Edytowane przez olddog

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Póki co osiągnąłem 11112 pkt w 3dm11 na Extreme, chcę podbić jeszcze wyżej, dlatego to OC bym podciągnał, do "smarków"

No ale biosy zostawiam, nie ma co:)

W ogóle to ciekawostka, bo jak testowałem 2x GTX 780 TI GBT WF 3 (przy otwartej budzie) to tempy na rdzeniach były po 85-90 stopni...Wentyle na 85-90% potem dalem na 100% nawet. Budy nie zamykałem bo masakra by była, no i po nogach waliło gorącem mega.

Tym czasem te ASUSY (też otwarta buda) nie dość ze temp max to na jednej 59

na drugiej 64 (tej mojej) wentyle 80% i cichsze są od GBT.No i na nogi nie ma gorącego nawiewu.

Nie wiem czy to kwestia tego że teraz mam na górze budy 2x 140mm które wywaląją gorące powietrze (jak przykładałem rękę to czuć było gorąc jak leciał solidnie) czy po prostu to chłodzenie DC 2 jest tak konkretne. Zamknąłem budę i sprawdzę jak się sprawa miewa. Wrzucam fotki, żeby było widać w jakiej odległości grafy są.

W ogóle to GIGABYTE nie ma co się ASUSowi równać...Różnica jakościowa jest mega, pod każdym względem.

Pięknie te dwa gtx wyglądają. Wydajność na dobre kilka lat zapewnia taki duet. Dobrze, że twoje przygody z gigabyte skończyły się pozytywnie i masz sprawny sprzęt. Reklamacja jednego z moich gtxów 770 tez się ciągnęła, po części z mojej winy, ale morele stanęło na wysokości zadania i wymieniono mi kartę na nówkę sztukę.

 

Wysłane z mojego C6903 przy użyciu Tapatalka

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...