Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Tak swoją drogą widzę że ktoś bardzo, ale to bardzo chce mi nabić negatywne punkty reputacji, bo ciekawi mnie czymże ten post sobie zasłużył na "-1".

Słodkie :)

Dostajesz ich sporo od różnych użytkowników, więc nie snuj teorii spiskowych. Powodem może jest twoje zachowanie (tu i na portalu), albo tak jak mi pewien użytkownik napisał w stosunku do mnie "bo cię po prostu nie lubię". ;) Deal with it. 

  • Upvote 6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to proszę bardzo :) Gdybym się przejmował jakimiś nic nie znaczącymi dla mnie ludzikami, to daleko bym w życiu nie zaszedł. Tym bardziej nie interesują mnie forumowi fanatycy firmy Gigabyte, którzy nie potrafią się pogodzić z faktem że ktoś tej firmy nie uznaje po przejściach z ich sprzętem oraz poprzez kwestię tego jak podchodzą do klientów.

 

Tak swoją drogą wiadomość z PC Projektu w sprawie kolejnych kart GBT które walą arty, karty wysłano do nich a oni wysłali do serwisu GBT

 

"odesłane jako test OK.

Dla nich towar jest sprawny."
 
Może jakiś zbiorowy pozew do rzecznika praw konsumenta by się przydał?
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:lol: Mocne, przypomina mi to lata 90te , gdzie komputery nie miały modularnych kabli, za tacką nie było ani milimetra miejsca i wszystko wyglądało tak :

 

PC_cables.jpeg

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W GPU-Z w sensorach, na samym dole. Jak miałem GTX 780 TI WF 3 GBT to nie miała sensora, pewnie Twoja MSI też nie ma jeżeli tego nie widzisz.

 

Edytowane:

Dzięki za kolejne cudowne minusy ;-) Chcę ich więcej, garściami :) Obficie... :D

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moja karta wróciła z reklamacji w sklepie Komputronik jako pełni sprawna jak to zostało ładnie napisane w piśnie które otrzymałem cyt. "przeprowadzone liczne testy przedmiotowego urządzenia nie wykazały żadnych odchyleń w kwestii funkcjonalności oraz estetyki urządzenia a karta graficzna posiada zadeklarowane przez producenta parametry. Z godnie z powyższym, nie ma obiektywnych podstaw do uznania Pańskich roszczeń za zasadne. Spółka zwraca przedmiotowe urzadzenia bez podejmowania jakichkolwiek czynności" Karta wróciła do mnie jednak z pewną modyfikacja mianowicie jeden z rezeystorów na który powodował zwarcie został przecięty a laminat w tym miejscu nadpalony karta po tygodniu znowu przestała działać obiawy takie same komputer z wpiętą karta nie uruchamia się słychać tylko jak coś przeskakuje w zasilaczu pewnie włącza się zabezpieczenie. Karta po powrocie z serwisu Firmy Komputronik wygląda następująco.

http://w524.wrzuta.pl/obraz/3vkuoQK1H8y/csc_3829

http://w524.wrzuta.pl/obraz/a133d32TY5E/dsc_3824

Wysłałem pismo z zapytaniem jak to się ma do treści odpowiedzi jaką otrzymałem oraz do zapisów gwrancji dołączyłem zdjęcia, ponad to kopie korenspondencji i zdjęć wysłałem do MSI Polska. Obecnie karta nie działa więc zamierzam wysłać ją ponownie na reklamację nie wiem tylko czy czekać na odpowiedź w spr w/w pisma czy od razu wysyłać, macie może jakieś pomysły co z tym jeszcze mogę zrobić?

Edytowane przez HubiiDubii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz na focie to kondensator ceramiczny i on na pewno nie spodował zwarcia , one głównie są stosowane do odsprzegania. One praktycznie rzecz biorąc nie ulegają uszkodzeniu , jeżeli został uszkodzony to tylko mechanicznie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To co pokazujesz na focie to kondensator ceramiczny i on na pewno nie spodował zwarcia , one głównie są stosowane do odsprzegania. One praktycznie rzecz biorąc nie ulegają uszkodzeniu , jeżeli został uszkodzony to tylko mechanicznie.

W tym miejscu następowało zwarcie tzn przeskakiwała iska i komputer z kartą nie działał, w serwisie ten element został "przecięty" i karta działała przez siedem dni obecnie iskra przeskakuje na takim samym elemencie w innym miescu. Dlaczego serwis "wprowadził taką modyfikację" bez informowania mnie o tym odsyłając sprzęt jako sprawny przecież to jest ingerencja w element na laminacie czego zabrania gwarancja, dodotkowo nie rozwiązało to problemu karta znowu nie działa.

Edytowane przez HubiiDubii

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To znaczy , że na karcie znajdują się kolejne uszkodzone elementy , jak widzisz iskry to doszło do brutalnego przebicia na elemencie . Jak taką kaszanę robi oficjalny serwis to nie mam słów , jak tak wygląda serwisowanie w msi to współczuje osobom , które mają sprzęt od nich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kompetentnym serwisie naprawili by to bardzo szybko pod warunkiem , że uwalone są tylko elementy przez , które przeskakuje iskra. Jak uszkodzone jest pcb to karta leci do śmieci i muszą dać nową. Nie zostaje ci nic innego jak kolejny raz słać na serwis , załącz foty przed grzebaniem serwisu i po fakcie , dokładnie opisz jak wygląda jak sytuacja z kartą. Jak ja bym to reklamował to bym pojechał po nich równo , że to jest fuszerka na całego i pan juzek w szopie zrobiłby to lepiej , nie mając jakiekolwiek dokumentacji od karty. Jeżeli kolejny raz dadzą [gluteus maximus] to zostaje ci rzecznik , bo mogą się z tobą tak bawić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanie z innej beczki. Z racji tego iż lubię grać z VSynciem (te cholerne "przelewanie obrazu mnie wkurza bez tego) to zauważyłem taką przypadłość.

Z VSync na ON W "Batman Akrham Origins" karta nie trzyma mi cały czas zegara na 1262 mhz. Spadki są do np 1211/1150/954 . GPU usage jest na poziomie tak 60-70% no ale kurde, nie da się jakoś podziałać tak żeby nie zbijała karta tych taktów? Power Target 110% i GPU Target na 95, maks co karta osiąga to 71 stopni na rdzeniu, VRM 95 :D Ale jak to twierdzi serwis ASUSA (korespondowałem z nimi) to jest to błąd pomiarowy GPU-Z i będzie niby poprawiony, coś tam z sensorami. Z tym że w to akurat mi się wierzyć nie chcę ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do Was pytanie z innej beczki. Z racji tego iż lubię grać z VSynciem (te cholerne "przelewanie obrazu mnie wkurza bez tego) to zauważyłem taką przypadłość.
Z VSync na ON W "Batman Akrham Origins" karta nie trzyma mi cały czas zegara na 1262 mhz. Spadki są do np 1211/1150/954 . GPU usage jest na poziomie tak 60-70% no ale kurde, nie da się jakoś podziałać tak żeby nie zbijała karta tych taktów? Power Target 110% i GPU Target na 95, maks co karta osiąga to 71 stopni na rdzeniu, VRM 95 :D Ale jak to twierdzi serwis ASUSA (korespondowałem z nimi) to jest to błąd pomiarowy GPU-Z i będzie niby poprawiony, coś tam z sensorami. Z tym że w to akurat mi się wierzyć nie chcę ;-)

 

 

Normalnie witki opadaja jak to sie czyta... w sytuacji gdy grafa w danym momencie wyrabia powiedzmy 100FPSow, Ty wymuszasz na niej stale max 60FPS i jeszcze jak glupi chcesz, zeby bardziej sie grzala i brala wiecej pradu bo masz jakies dziwne widzimisie. Ok, autem na 1 tez 50km/h pojedziesz, ale po co? Brawa tez dla geniuszy z serwisu Asusa za herezje.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Mam do Was pytanie z innej beczki. Z racji tego iż lubię grać z VSynciem (te cholerne "przelewanie obrazu mnie wkurza bez tego) to zauważyłem taką przypadłość.
Z VSync na ON W "Batman Akrham Origins" karta nie trzyma mi cały czas zegara na 1262 mhz. Spadki są do np 1211/1150/954 . GPU usage jest na poziomie tak 60-70% no ale kurde, nie da się jakoś podziałać tak żeby nie zbijała karta tych taktów? Power Target 110% i GPU Target na 95, maks co karta osiąga to 71 stopni na rdzeniu, VRM 95 :D Ale jak to twierdzi serwis ASUSA (korespondowałem z nimi) to jest to błąd pomiarowy GPU-Z i będzie niby poprawiony, coś tam z sensorami. Z tym że w to akurat mi się wierzyć nie chcę ;-)

 

 

Asus głupotki piszę :P

 

Jaki masz limit temperaturowy GPU w Nvidia Inspektorze ?

 

Taktowania spadają, bo bios karty uznaje, że nie trzeba dawać tak dużej mocy, gdy obciążenie GPU wynosi jak pisałeś 60-70%.

 

To robi v-sync.

 

Bez v-sync karta powinna pracować na 99% i nie powinna trotlować, pod warunkiem, że nie przekroczysz limitu dla temperatury.

 

Stąd moje pytanie o ten limit.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że szukam max stabilnego OC a jak karta zbija takty to z tym gorzej :)

Najwyżej bez VS synca się pobawię i tyle.

W NV Inspectorze widnieje wartość którą ustawiłem w ASUS GPU Tweaku czyli 95C.

Zastanawiam się nad tym czy nie zmienić trochę biosa tak żeby karta wbijała na 1.212 v zamiast siedziała maks na 1.187v. Mocno to się przekłada na podbicie temperatur?Bo OC pewnie lepsze poleci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to jak szukasz max stabilnego o/c, to dlaczego uparcie chcesz v-sync miec wlaczone pokazywac inteligentnej karcie, ze potrzeba Tobie tylko 60fps i moze pracowac na pol gwizdka? Kaz jej cos zrobic furmarkiem, a nie w pasjansa grasz. A z dodatkowymi 25mv to powiem Tobie szalejesz na stocku, cala czapke MHz dostaniesz w gratisie szczegolnie po godzinie grania jak sie PWM nagrzeje.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to że szukam max stabilnego OC a jak karta zbija takty to z tym gorzej :)

Najwyżej bez VS synca się pobawię i tyle.

W NV Inspectorze widnieje wartość którą ustawiłem w ASUS GPU Tweaku czyli 95C.

Zastanawiam się nad tym czy nie zmienić trochę biosa tak żeby karta wbijała na 1.212 v zamiast siedziała maks na 1.187v. Mocno to się przekłada na podbicie temperatur?Bo OC pewnie lepsze poleci.

 

OC rób bez v-sync.

 

W biosie ustaw sobie napięcie na 1.212 Volt i sobie podkręcaj.

 

Później te wartości wpiszesz do biosu, a bios do karty.

 

KBT 1.27 do edycji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie textury lipne, ale klimat dynamiczny i karta musi się napocić.

 

Caleb... że tak spytam, a gdzie Tytaniczny Maxwell ?  :biggrin:

 

Mój sig do porównania w 1920/1080:

 

Min  :15 FPS

 

Max :35 FPS

 

A tu filmik z testu, jak byś chciał spojrzeć :biggrin: (trzeba ściągnąć, bo na YT jest porażka):

 

http://speedy.sh/6vdVn/Desktop-05.07.2014-11.53.12.01.mp4

 

BTW... jak gry będą z takimi wymaganiami, to będzie ciężko dla takich maluczkich jak ja :(

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Caleb... że tak spytam, a gdzie Tytaniczny Maxwell ?  :biggrin:

 

Dojechał dopiero wczoraj po 17, więc już niestety się nie zapałał. Wyniki może jutro-pojutrze dokręcę. 

 

Unreal Engine 4 Demo Elemental - Test kart graficznych i procesorów - PurePC.pl

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to zasilacz sobie zmieńcie w zestawie testowym, bo Maxwell potrzebuje co najmniej 1KW :biggrin:

 

A tak na poważnie, coraz więcej ludzi decyduje się na 750/750Ti  i pyta o porównania z innymi kartami.

 

Im więcej u Nas takich zestawień, tym mniej będą szukać u konkurencji :P

 

U Nas będzie to na  I7 3960x ?

 

No to fajnie, bo sam będę mieć odnośnik do I3 :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co z tym Crysisem 3 jest nie tak kurde?

Chodzi mi o to że ładnie mi fps trzyma po 55-60 przy wszystkim na maxa w FHD i TXAA 2XT2. jest bardzo płynnie i komfortowo.

Natomiast jak dam TXAA 4XT2 to nawet 55 czy 57 fps nie jest tak płynne jak wcześniejsze 55-60.

Spadnie czasem nawet do 48-52 ale wrażenie mam jak by było około 30. Coś zwalili z optymalizacją? Gierka mi mega przypadła do gustu bo w końcu przeszedłem po latach Crysisa 2 i kupiłem sobie część trzecią, chodzi fajnie tylko mnie zastanawia co to za jakaś jazda z tym TXAA jest.

 

No ale przyznam że 780 TI po OC to jest serio MOC , wcześniej nie grałem w aż tak pięknie wyglądający tytuł. Chyba sobie Metro Last Ninght kupię, bo Metro 2033 leży od ponad roku na szafce nie ruszane :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...