Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Polecam obie gry Metro, ta druga wygląda rzeczywiści kosmicznie w fulldetalach.

No najpierw Crysisa 3 przejdę to się w wolniejszym czasie za obydwa Metra wezmę.

Z tym że z Metrem 2033 mam jakiś problem, suttering mam , haczy co chwila nawet jak mam po 80 fps.

Niezależnie od tego czy przy dx 9/10 czy 11. Sprawdzane na różnych sterach itp.

Jedynie z Metrem 2033 taka sytuacja ma miejsce.

 

Jak Ci Metro Last Light chodziło na Twoim 780 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obie gierki chodziły mi płynnie. Owszem okresami były chwilowe zwolnienia przy np. dużej ilości dymu, ale nie przypominam sobie klatkowania.

Crysis 3 tez wygląda dobrze :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O płynność u siebie się nie boję z tym że ciekaw byłem jak sobie radzi 780 :)

Dobrze wiedzieć że też elegancko :)

 

Wszystko na maksa miałeś ?

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Metro 2033 ma wiele miejsc, gdzie grafika przycina bez względu na moc karty/procesora.

 

Za to MetroLL jest o niebo lepiej zoptymalizowane i przy pełnych detalach jest ślicznie :)

 

Gosu... masz silny procesor i kartę, ale jestem skłonny zaryzykować, że z AAx4 MetroLL będzie niesamowicie trudne w utrzymaniu 40 FPS :P

 

Na GTX 670 max OC, z AAx4 miałem 16 FPS w trudnych miejscach  :biggrin:

 

EDIT: nudzi mi się, to zaryzykuję i pokażę, jak to się ma na 750Ti  :P

 

Filmik 300 MB z ShadowPlay... tam są widoczne ustawienia AA - OF - x4, reszta maximum 1920/1080.

 

Z tym, że miejsce delikatne dla karty :)

 

Jak nie przeszkadza ściągnięcie pliku filmu MP4 300 MB, to proszę bardzo:

 

http://speedy.sh/zqmBF/Metro-Last-Light-05.07.2014-19.07.19.04.mp4

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Metro LL na SSAA 2x przez większość gry 55-60 fps i odczucie pełnej płynności, przy SSAA na 4x spadek do 35-40 fps i już niekoniecznie płynnie.

W Metro 2033 wszystko na maksa płynnie.

W Crysis 3 przy SMAA 2x gra wygląda płynnie.

W obu gierkach poza w/w wszystkie ustawienia na maksa w rozdzielczości 1920x1200.

 

 

@leven

filmik podany przez Ciebie ma trojana

 

 

@Gosu

w 3DMark 1.2  wynik po OC  jak w sygnaturze graphics score- 11240.

A u Ciebie ile??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Passt

Ja się bawię w 3dm11 wynik na Extreme mam 6270 +/- 15 pkt przy obecnych taktach.

Przy 1272/7800 to 6341 pkt

W Firestrike (nie pamiętam która wersja) miałem 11482 pkt przy taktach 1257/7600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Metro LL na SSAA 2x przez większość gry 55-60 fps i odczucie pełnej płynności, przy SSAA na 3x spadek do 35-40 fps i już niekoniecznie płynnie.

W Metro 2033 wszystko na maksa płynnie.

W Crysis 3 przy SMAA 4x gra wygląda płynnie, choć pierwszym razem przechodziłem chyba na SMAA 2x.

W obu gierkach poza w/w wszystkie ustawienia na maksa w rozdzielczości 1920x1200.

 

 

@leven

filmik podany przez Ciebie ma trojana

 

Jak trojana ?

 

Przeskanowałem go spybotem, a-adwarem, kasperskim i nic nie wykazało.

 

Jaki antywirus u Ciebie wykrył Trojana ?

 

BTW... wysyłałem sporo filmików na fora i nikt nie zadeklarował problemu, dla tego tak mnie zmartwiłeś :(

 

Podaj nazwę tego Trojana.

 

EDIT: założyłem temat odnośnie tego pliku z Trojanem na innym zaprzyjaźnionym forum i czekam na wyniki.

 

U mnie skanowanie nie przynosi  żadnych negatywnych  zagrożeń.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GOSU za pobranie pliku i o diagnozę :)

 

Co do MetroLL... jak u Ciebie z FPS, gdy dajesz AAX4 ?

 

Poza tym bez AA gra wykazuje bardzo ładne krawędzie, co widać u mnie na filmiku.

 

Czy tam jest już zaimplementowane jakieś AAA ?

 

@down

 

Dzięki Metal za diagnozę.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@leven

filmik podany przez Ciebie ma trojana

 

Nie ma żadnego trojana. Najwidoczniej Passt dał się zwieść zielonemu przyciskowi "Download" na dole strony. [ ;

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki GOSU za pobranie pliku i o diagnozę :)

 

Co do MetroLL... jak u Ciebie z FPS, gdy dajesz AAX4 ?

 

Poza tym bez AA gra wykazuje bardzo ładne krawędzie, co widać u mnie na filmiku.

 

Czy tam jest już zaimplementowane jakieś AAA ?

Jeszcze nie instalowałem Metro LL, najpierw Crysisa 3 dokończę to pogram.

Ale mogę Metro LL ogarnąć dziś wieczorem jakoś i sprawdzić jak jest z fpsem przy różnych ustawieniach :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakończyła się moja saga z Gigabyte OC WF3 780ti , karta oddana do PCProjekt 07.04 ,poszła na serwis i wróciła do sklepu nowa sztuka ponad miesiąc po oddaniu (w międzyczasie PCP miał info z serwisu że karta sprawna i pisali do nich żeby dokładniej sprawdzili itp ),PCP sprawdził nówke i też strzelała artami (podobno o wiele mniej od mojej ale jednak) to dogadaliśmy się co do zamiany ( jeszcze czekałem ponad tydzień załatwiali zgodę dystrybutora i GB )i wziąłem MSI która dziś przyszła ,pokatowałem 3dmark11 , Fire Strike ,Furmark,Heaven,grami i wszystko super zero artów itp ogólnie sklep zachował się bardzo w porządku a grafik Gigabyte nikomu nie polecam jak dla mnie dziadowska firma na tą chwile ,wcześniej miałem od nich gtx 460 i gtx 770 i były super aż do ostatniego mojego zakupu :) także szczerze polecam PC PROJEKT a jak chcecie być wydymani to kupujcie karty Gigabyte :)

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę krakać ale z MSI też nie jest tak kolorowo. Chyba obecnie jedyna firma która wie jak się zachować przy ewentualnych problemach to EVGA

 

tzn ? sporo wadliwych 780ti ? czy serwis do [gluteus maximus] ?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Serwis do ... popatrz co zrobili z moją kartą a sam przedstawiciel MSI na Polskę nic z tym nie robi ważniejsza kasa. U mnie sprawa trafiła do rzecznika praw konsumenta a ten skwitował to tylko kolejna karta MSI :/. Miejscowość w której mieszkam ciężko nazwać metropolią a przypadków kilka nie wiem może jakaś wadliwa partia trafiła na polski rynek, ale to nie oznacza że my konsumenci mamy ponosić tego skutki a karty z tego co mówił rzecznik pochodziły z kilku rożnych sklepów.

Edytowane przez HubiiDubii
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No poczytałem ogólnie rzecz biorąc ręce opadają...Różnica taka że masz gtx 780 ,w temacie gdzie się udzielałeś koleś ma gtx 570 ,ja mam gtx 780ti i jest wszystko ok temp w stresie mam do 70st max..

miałem od Gigabyte gtx 460 ,660ti ,770 i były OK a przy 780ti sie naciąłem i nie tylko ja...

znasz więcej takich przypadków jak Twój przy konkretnie gtx780 ?

pisałes o rzeczniku tylko troche ogólnie że MSI w ciula leci że kolejna ich karta w dupe ale może miał do czynienia z różnymi modelami po 1 sztuce 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakie to były modele ale MSI ewidentnie robi swoich klientów w ciula :/, ja już nawet w gumowych rękawiczkach i kijem od szczotki nie dotknę ich produktów a tym bardziej nie będę ich polecać.

Edytowane przez HubiiDubii
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To się Tobie trafiła zła sztuka i masz do tego prawo. Tak samo jak osoba co kupiła GB 780Ti. Ale że tak będzie zawsze. Każdej firmie się zdarzały wpadki. Kiedyś mocno jechało się po ASRocku że robi tandetne płyty o wątpliwej jakości.  A dzisiaj poleca się je w praktycznie każdym zestawie. Co jak co, ale jeśli chodzi o MSI to nie jest tak źle z awaryjnością.  Obok ASUSA to chyba najbardziej pewne firmy jeśli chodzi o jakość.  GB ma sporo do nadrobienia. Sam miałem problemy z ich kartami (GTX 460 i 670). Sporo ludzi jednak nie zgłaszało takich problemów. Po prostu GB czasami odwala takie numery i wypuszcza takie sztuki. Nie wiem moze spowodowane jest to tym że cenowo wypada taniej i lecą po ilości, a nie jakości.  Czas pokaże . Ja bym od razu nie skreślał żadnych z firm. Każda ma czas na poprawe. Ale jeśli problem się będzie dalej powtarzał to ja z kolei nie zaufam nigdy GB.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To mój pierwszy post:)

Zastanawiam się na zakupem kart GTX770 :smoke:

Mój wybór to:

1.Gainward Phantom

2.Palit JetStream

3.Zotac AMP!

4.PNY Enthusiast

Tutaj jest porównywarka:

http://www.techpowerup.com/gpudb/1856/geforce-gtx-770.html

Jakieś testy:

http://hexus.net/tech/reviews/graphics/58133-pny-geforce-gtx-770-xlr8-enthusiast-edition/?page=8

Proszę użytkowników tych kart o pomoc w wyborze....

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aż miło popatrzeć :)

Wszedłem sobie na morele i stwierdziłem iż z ciekawości zobaczę jakie obecnie komentarze ma felerny GBT 780 TI WF 3. No  skargi na arty przy fabrycznych rzecz jasna są  :D

Najlepszy jest ten komentarz

 

"Ten produkt to czysty żart producenta Gigabyte. Pomimo fali krytyki i skarg w Internecie, zaryzykowałem zakup, niestety. Niektóre sklepy wycofały produkty tej firmy po fali usterek i niedopatrzeń jakościowych ostatnich modeli (np. GTX 780Ghz i 780Ti OC). Karta wali artefaktami na BAZOWYCH zegarach w benchmarkach!!! Praktycznie nie da się podkręcić, piszczy, huczy i terkocze pod obciążeniem. W dobrze wentylowanej obudowie w idle było nawet 40-50 stopni... Problemem są tutaj moduły pamięci stykające się z heat sinkami, które doprowadzają do ich przegrzania i karta się sypie na fabrycznych zegarach, nie mówiąc już o fatalnej kulturze pracy. Przestrzegam wszystkich przed kupnem tego badziewa, sprawdzcie sobie w sieci ilość skarg i reklamacji tej karty, jest ogromna. Mnie szczęśliwie udało się ją zwrócić i odzyskać pieniądze. W takiej cenie takie usterki to po prostu skandal. Nigdy więcej Gigabyte, nigdy!

Plusy:+wygląd

+solidnie wyglądająca konstrukcja

Minusy:-strasznie słaby potencjał OC

-artefakty na fabrycznych zegarach

-wysokie temperatury

-bardzo niska kultura pracy (piszczenie, buczenie)"

 

BARDZO dobrze, może się GBT w końcu ogarnie.Chociaż przy fanatykach pokroju pewnego pana tutaj...To i największe badziewie wcisną :)

A teraz ludzie co mi nasraliii setki miusów bo cisnąłem po GBT i starałem się zwrócić uwagę na to że ich 780 Ti to badziew, przestrzegając ludzi przed kupnem tego syfu, dawajce minusy!Obficie! :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dobrze przeczytać ostrzeżenie apropo tego konkretnego modelu.

 

Do tej pory wsadzałem karty gigabyte'a do rożnych kompów i nigdy nie miałem problemów, oczywiście były to dużo słabsze modele do zestawów multidisplay no i to było kiedyś. teraz się zastanowię, nawet jeśli to będzie inna karta niż 780, bo chodz mi po głowie 770tka.

 

Każdej firmie może się zdarzyć wtopa. To co się liczy i czyni markę, to reakcja na takie zdarzenia. Jeśli podchodzą do klienta jak do jelenia, to klient prędzej czy później ich zleje, i mówię to u kliencie jako masowym odbiorcy. Taka Toyota robiła akcje serwisowe i felerne auta miały usterki naprawiane, jak tylko stało się oczywiste, że jest problem. Może i polała się na nich fala krytyki, ale zrobili to sami, zanim cokolwiek złego się stało. Po drugiej stronie jest Chevrolet i ich stacyjki wyłączające zapłon a co za tym idzie wspomaganie hamulców i kierownicy - wiedzieli dwa lata i nic nie zrobili. Dwanaście osób straciło życie. Teraz dopiero  zrobili akcję serwisowa. Smród już pozostanie.I to właśnie dlatego Toyota jest numerem jeden jeśli chodzi o siłę i wartość marki na rynku motoryzacyjnym.

Edytowane przez qhash

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jesteś świadom tego co piszesz a propos Toyoty jako n1. Po smrodzie z awarią nie zaczęli robić akcji serwisowej, tylko podczas przeglądów wymieniali ludziom części za plecami. Żadnego wpisywania w książeczkę, zero informacji o tym, że taka naprawia miała miejsce. Zweryfikuj informacje zanim napiszesz coś podobnego.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/geforce_gtx_880_moga_zaskoczyc_klientow_i_konkurencje

 

Co o tym myślicie?
Ciekaw jestem czy taki GTX 880 Ti będzie na tyle wydajniejszy od 780 Ti (szczególnie po OC, chociażby do poziomu mojego) żeby się przesiadać.
No i jeżeli te ceny mają być niższe, to posiadacze 780 Ti, sporo by stracili. Jak to kurde ugryźć , żeby nie stracić za dużo na tym.
A od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie dokupienie drugiego 780 Ti do SLI...Jednak się wstrzymam jeszcze chyba. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to kurde ugryźć , żeby nie stracić za dużo na tym.

 

Przejdź gry jakie masz do przejścia i sprzedaj 780Ti teraz, kasę odłóż, włącz HD 4600 i jak nadejdzie fala premier : Far Cry 4, AC:Unity, GTA5, Wiedźmin to kupisz 880 Ti. 

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przejdź gry jakie masz do przejścia i sprzedaj 780Ti teraz, kasę odłóż, włącz HD 4600 i jak nadejdzie fala premier : Far Cry 4, AC:Unity, GTA5, Wiedźmin to kupisz 880 Ti. 

O ile będzie wtedy dostępny 880 Ti, po za tym jeżeli by mocno staniał 780 TI to i tak bym większą wydajność uzyskał na SLI z dwóch 780 Ti ;-)

No ale drożej by wyszło z kolei.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kompletnie nieopłacalne. Jedno 780Ti jeszcze wystarczy na trochę. Wątpę by nagle takie GTA V miało dzialać 25 klatek na takiej karcie. Czy Wiedźmin 3. Nikt nie będzie przesadzał z wymaganiami zbytnio bo się musi sprzedać. Co innego jak w grę wchodzi zła optymalizacja. Ja bym na razie poczekał. Dlatego sam nie wymieniam 770. Poczekam az sie pojawią Wiesiek 3. Nie muszę zaraz grać po premierze. Wiele gier kończyłem rok po premierze i nie narzekałem. Inni mieli fun wcześniej, a ja jeszcze miałem to przed sobą ;)

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I kompletnie nieopłacalne. Jedno 780Ti jeszcze wystarczy na trochę. Wątpę by nagle takie GTA V miało dzialać 25 klatek na takiej karcie. Czy Wiedźmin 3. Nikt nie będzie przesadzał z wymaganiami zbytnio bo się musi sprzedać. Co innego jak w grę wchodzi zła optymalizacja. Ja bym na razie poczekał. Dlatego sam nie wymieniam 770. Poczekam az sie pojawią Wiesiek 3. Nie muszę zaraz grać po premierze. Wiele gier kończyłem rok po premierze i nie narzekałem. Inni mieli fun wcześniej, a ja jeszcze miałem to przed sobą ;)

Co racja to racja, pożyjemy, zobaczymy :) 780 Ti to nadal potężne bydle jest ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...