Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Stałem się szczęśliwym posiadaczem ASUS GTX 760 :) 700zl :)) interesuje mnie podkrecenie cacka. Znalazłem poradnik

gość używa 2 programów. Czemu nie robi tego w 1 AB na przykład ?? Nie będzie się to gryzlo? Na ile wasze 760 poszły?

 

Wysłane z mojego Nexus 4 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez DuchSwiety

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w tym Furmarku to jakie ustawienia dać do testu? Full HD + 8xMSAA ?  W Kombustorze na karcie Gigabyte GTX 770 WF3 przy 1200 Mhz (boost) rdzeniu wywala jakiś komunikat, którego nie rozumiem, czyżby ta karta ma słabe możliwości OC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mój GB 770 kręci się bez problemu do 1306MHz w boost. Sprawdź w MSi afterburner na wykresie jakie Ci łapie taktowanie pod obciązeniem. Ustaw Power Limit oraz CoreVoltage na max

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Muszę dodać swoje 3 grosze, bo muszę :P

 

Nie chodzi o przekomarzanie się, tylko o pewną "anomalię".

 

Chodzi o to, że program zewnętrzny pokaże piękny "zegar", ale tak  na prawdę bios polecial na dół.

 

Wpis do biosu określi prawdziwe/rzeczywiste osiągi.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw Power Limit oraz CoreVoltage na max

CoreVoltage? Czy może chodziło Ci Temp Limit ;), bo z tym Core na max troche przesadziłeść (chyba, że chodzilo o mniejsze maksymalne wartości). Ogólnie wolę zostać przy standardowym napięciu, szkoda wysokiej temperatury pod obciążeniem. I wycisnę ile się da. Na razie dałem +30 dla rdzeniu i testuję gry i w Kombustorze jak razie wszystko śmiga...wiem brzmi śmiesznie mało. Ale mam mało czasu na taką zabawe.

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No tak dopiero teraz to zauważyłem. Na wykresie MSI AB pokazał taktowanie 1254 Mhz a ustawiłem 1177 Mhz (1229 Mhz boost) czy to jest normalne? Pamięciami jeszcze nie ruszyłem.

 

A propo co dają podkręcane pamięci? Czy to też trzeba kręcić?

 

 

EDIT

Czy macie włączoną opcję wymuszenia stałego napięcia na GPU?

Edytowane przez tyranxp

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/karty_nvidia_geforce_gtx_880_oraz_gtx_870_zadebiutuja_na_jesieni

 

W takim układzie wychodzi na to że zmiana z 780 Ti na 880 Ti będzie mijała się z celem, skoro seria GTX 9xx wyjdzie nie wiele później.No i wydajność tych GTX 880/880 Ti jakaś znacznie większa od 780/780 TI (szczególnie po OC) nie będzie.

Grunt że "Wiedźmin 3" poleci na maksa, a za pewne tak będzie w 1080p :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem gdzie ty tam widzisz ze gtx 9xx wyjda niewiele pozniej. Najprawdopodobniej wydadza teraz maxwelle w 28nm i beda czekac na ruch AMD (ktoremu to o wiele bardziej przyda sie zejscie na nizszy proces). I predzej spodziewalbym sie zagrywki jak chyba przy serii gf9xxx, ze zejda na nizszy proces w obrebie tej samej serii -> np gtx885, gtx 875 itd.

Edytowane przez Quave
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tymi GTX 9xx to jak dla mnie logiczne posunięcie, ponieważ wydadzą te GTXy 8xx i AMD wtedy pewnie coś dowali, po czym GTX 9xx wprowadzone zostaną by znowu rządzić. Ta polityka cały czas jest niezmienna.

Zastanawiałem się czy nie sprzedać teraz swojego 780 Ti, odczekać trochę   i w możliwe że lepszej cenie dorwać 880 Ti ale to dla mnie w sumie gra nie warta świeczki. Raz że nie wiadomo co one tak na prawdę zaprezentują, dwa ceny też póki co to wróżenie z fusów. Plotki, plotkami ale konkretów brak.

Tak czy inaczej uważam że 780 czy też 780 Ti (obydwie po niezłym OC) zupełnie wystarczą do 1080p ze wszystkim na maksa (ewentualnie mniejsze AA) jeszcze na sporo, także posiadacze tych kart mogą spać spokojnie. Wszelkie szały na temat tego "Czy Wiedźmin 3 pójdzie na maksa na 780/780 Ti" to też bzdura.Nie ukrywam że sam miałem takie obawy ale patrząc na wydajność tych kart to nie wiem serio co by się musiało stać żeby w przeciągu najbliższych dwóch lat były niewystarczające do wymaksowania każdego nowego tytułu.

 

Edytowane: No, jak zwykle jakieś dziecko minusa mi dało :) Załóż jeszcze jakieś inne konta sobie w tym celu :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oby Wiesiek 3 poszedł na maksa w full HD na kartach pokroju GTX 780. Tak jak ktoś pisał wcześniej nie wydadzą chyba gry, która na w/w kartach byłaby niegrywalna. To byłby strzał w stopę.

Wiesiek 2 idzie na tych kartach średnio 60-70 fps bez ubersamplingu, po wypuszczeniu nowszych sterowników i patchy do gierki, więc może być różnie, szczególnie na początku.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@Gosu masz było nie było high-endową kartę, a marudzisz jak baba w ciąży.

Kupić do SLI/sprzedać i poczekać/czy pójdzie na maksa czy nie, wysuwasz teorie co będzie na tym chodzić, a co nie. Nie da się tego czytać. IMHO i tak masz mało minusów.

 

Żeby nie było, że tylko OT.

Mam N770-2GD5/OC i chciałbym mu wymienić chłodzenie. Temperatury mogą zostać takie jak są (nie zamierzam robić OC karty), ale na ciszy mi jak najbardziej zależy. Teraz jest OK i w sumie dość cicho (a, że głównie gram w słuchawkach to już jest zupełnie spoko) , ale planuję SteamBOXa z tą kartą, a tam chciałbym mieć naprawdę jak najciszej. Jest coś ciekawego na rynku? Oczywiście im taniej tym lepiej ;)

 

Z osobistych poszukiwań to tylko Accelero Xtreme IV rzuciło mi się w oczy (tym bardziej, że mam dobre wspomnienia z S1 i S2 ;)). Ma/miał ktoś do czynienia i powiedziałby jak się sprawuje?

 

Pozdrawiam

Edytowane przez DeathTomahawk
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mailem 480 referenta i juz prawie byłem eksmitowany z domu przez ta kartę ale Arctic accelero rozwiązał ten problem. Mam tez 680 referenta na którym fabryczne chłodzenie działało 10 min i wymieniłem je na Arctic twin turbo ii. Żadna turbina nigdy nie będzie tak cicha jak rozwiazanie ala arctica. Druga karta tez MSI ale twinfroz ii i tez to chłodzenie jest głośne zmienilem je na arctic accelero hybrid teraz jest cicho i chłodno. Najwięcej hałasu powodują 3 hdd. Dopiero jak się wyłącz to jest przyjemny szum :)

 

Z SLI jest taki problem ze karta wyżej grzeje się od tej poniżej i zaczynają się schody. Ale takie rozwiązanie jak mam teraz pozwala mi nad tym zapanować

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz widzę dużą tolerancję ciszy skoro do dzisiaj meczysz się na referencie.

W idle jest cicho, a w stresie i tak zawsze mam słuchawki. Stąd ta tolerancja ;)

 

Ja bym celował jednak w accelero iii nie przemawia do mnie ten nowy system chłodzenia spodu karty.

O, dzięki za info. Jakoś nie zwróciłem uwagi na III, a zdecydowanie bardziej by mi pasował.

 

Najwięcej hałasu powodują 3 hdd. Dopiero jak się wyłącz to jest przyjemny szum :)

Mi zawsze właśnie najbardziej przeszkadzał hałas dysków twardych. Niesamowicie mnie denerwuje.

To był w zasadzie powód zakupu pierwszego SSD, wydajność była w tylko miłym dodatkiem ;)

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale podczas normalnego użytkowania i tak dyski nie pracują na pełnych obrotach. Wystarczy odciązyć jego użycie jak wyłączenie indeksowania plików. Akurat mniejszy hałas to najmniejsza zaleta dysków SSD. Bo i z HDD można dobrze trafić.

 

  Co jak co, ale granie na słuchawkach po to by zagłuszyć działanie karty graficznej... Tak to ja robiłem kiedyś. Teraz błoga cisza jest wskazana. Jak gram w jakiś Survival typu Dead Space 2, gdzie czasem towarzyszy cisza to sorry, ale warkot chlodzenia mógłby zepsuć zabawe. A słuchwaki tego nie zagłusza. Sam miałem wątpliwą przyjmność grania na R9 290 wersji referencyjnej. Słuchawki na maxa i tak było słychać wycie w przerwach jak muzyka nie grała w grze lub zrobiło sie ciszej.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale granie na słuchawkach po to by zagłuszyć działanie karty graficznej... Tak to ja robiłem kiedyś. Teraz błoga cisza jest wskazana. Jak gram w jakiś Survival typu Dead Space 2, gdzie czasem towarzyszy cisza to sorry, ale warkot chlodzenia mógłby zepsuć zabawe. A słuchwaki tego nie zagłusza. Sam miałem wątpliwą przyjmność grania na R9 290 wersji referencyjnej. Słuchawki na maxa i tak było słychać wycie w przerwach jak muzyka nie grała w grze lub zrobiło sie ciszej.

Nie gram na słuchawkach, żeby zagłuszyć działanie karty graficznej. Gram na słuchawkach bo nie mieszkam sam, potrzebuje VoIPa w trakcie gry, w FPSach ładnie symulowane jest skąd dźwięk dochodzi (na 5.1 nie mam miejsca i ochoty) itd.

Karta nawet w stressie nie jest tak głośna, żeby było słychać przez słuchawki.

 

Ale podczas normalnego użytkowania i tak dyski nie pracują na pełnych obrotach. Wystarczy odciązyć jego użycie jak wyłączenie indeksowania plików.

Windowsa mam tylko do gier. Zawsze wyłączam takie <span style='color: red;'>[ciach&#33;]</span>ły, które nie mają szansy być użyte.

Dla mnie są wystarczająco denerwujące nawet jak nie pracują na pełnych obrotach.

 

Akurat mniejszy hałas to najmniejsza zaleta dysków SSD. Bo i z HDD można dobrze trafić.

Nie spotkałem HDD, który nie wydaje dźwięków. Dla mnie to spora zaleta SSD(nigdzie nie napisałem, że nie ma innych).

 

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu kupiłem 760 od GB. Zamówiłem (z żalem) wersję z niebieskim PCB. Dostałem wersję....rev. 2.0 z czarnym PCB.

W porównaniu do rev 1.0 to oprócz PCB to jeszcze zamiast świecącego plastiku dookoła wentylatorów zrobili ramkę z metalu, zmienili radiator na sekcji zasilana na większy na całą szerokość karty. I co najważniejsze, cisza i temperatury. Spoczynek jakieś 31stopni i absolutna cisza, stres temperatura dochodzi do około 70 stopni, obroty około 55-60% i dalej cisza. Jestem pod wielkim wrażeniem wyników tego chłodzenia. Puki co testowałem na Bioshock Infinite i wszystko na ile tylko fabryka dała.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

kilka dni temu kupiłem 760 od GB. Zamówiłem (z żalem) wersję z niebieskim PCB. Dostałem wersję....rev. 2.0 z czarnym PCB.

W porównaniu do rev 1.0 to oprócz PCB to jeszcze zamiast świecącego plastiku dookoła wentylatorów zrobili ramkę z metalu, zmienili radiator na sekcji zasilana na większy na całą szerokość karty. I co najważniejsze, cisza i temperatury. Spoczynek jakieś 31stopni i absolutna cisza, stres temperatura dochodzi do około 70 stopni, obroty około 55-60% i dalej cisza. Jestem pod wielkim wrażeniem wyników tego chłodzenia. Puki co testowałem na Bioshock Infinite i wszystko na ile tylko fabryka dała.

 

Zapuść 3dmark11 i zobacz czy nie strzela artami ,gtx 780 i 780ti miewały ten problem ,ciekawe jak u Ciebie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po prostu poszła jakaś trefna seria i tyle. Każdemu się może zdarzyć. GB musi odnowić zaufanie wśród niektóych co mieli problemy z GTX 780Ti. Normalana kolej rzeczy.  Póki co ja tych kart nie polecam w zestawach. Musi troszkę czasu  upłynąć. Podobnie robie z Segatemi, wiec nie jest to jakis hejt na GB czy cóś. Sam niestety doświadczyłem w przypadku obu firm problemy z ich produktami.  Jak było z ASrockami ?  Kiedyś mówiło sie że płyty ASRocka to tani, awaryjny szajs, a teraz są prawie że w każdym polecanym zestawie.

Edytowane przez Devil
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

Na początku chciałem 760 od MSI czy Asusa (lepszy design pod moją konfigurację) ale po przeczytaniu kilku testów Gigabyte wypadł najlepiej. Zarazem w kwestii OC karty już fabrycznie podkręconej jak i właśnie temperatur i ciszy. GB jako chyba jedyny producent w swoim chłodzeniu chłodzi w ten sposób GPU, Pamięć jak i sekcję zasilania. MSI ma zbliżony system chłodzenia jeśli chodzi o ram i zasilanie. Najlepszym rozwiązaniem wydał mi się właśnie GB. GPU i pamięć oddają ciepło na główny radiator a zasianie ma swój osobny, mniejszy radiator.

Nie zapomnę VRM na moim starym 4870 dochodziła do 112st. ;) Ale i z tym sobie poradziłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...