Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Jakbym miał brać cos to  z chłodnicą 120 ze względu na koszta. Nie chcę wydać prawie połowy wartości karty ;). Fakt mam teraz bzika na punkcie ciszy. Wymieniłem budę na wyciszoną 330R. Powymieniałem wszystkie wentylatory + chłodzenie na procku, mam zamiar wymienić też dysk na jakiś cichszy 2TB tylko jeszcze nie wiem jaki.  + ten zestaw LC.  Nie mam zamiaru zmieniać platformy przez najbliższe 2 lata (może jedynie GPU). No i dobrze żeby to LC było kompatybilne z takim GTX 870 czy 880. Myślę że jednak z tym nie bedzie problemu. Skoro na 670/680 pasuje. Jak układ PCB będzie podobny to od razu biorę ref. wersje bez czekania na te od MSI/ASUS.

 

Jak dobrze sie zakrecisz, to LC skladasz w rozsadnej cenie na uzywkach bez zabawy w takie malo rozwojowe uklady AIO. Z uniwersalnym blokiem na GPU i blokiem na CPU zapewniasz chlodzenie na kilka wymian platformy.

 

 

 

Placz dalej, ze dostajesz minusiki.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dobrze sie zakrecisz, to LC skladasz w rozsadnej cenie na uzywkach bez zabawy w takie malo rozwojowe uklady AIO. Z uniwersalnym blokiem na GPU i blokiem na CPU zapewniasz chlodzenie na kilka wymian platformy.

 

 

 

Placz dalej, ze dostajesz minusiki.

Masz problemy tylko z głową?Czy z oczami też?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie dyskutuje o GTX 7xx, a nie GTX 8xx. Kto tu ma cos nie tak z beretem? Pisz na temat z sensem, bo ani na temat, ani z sensem - ale to rowniez sztuka, gratki.

Edytowane przez ryba
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tu sie dyskutuje o GTX 7xx, a nie GTX 8xx. Kto tu ma cos nie tak z beretem? Pisz na temat z sensem, bo ani na temat, ani z sensem - ale to rowniez sztuka, gratki.

Słuchaj sfrustrowany gościu (doskonale pamiętam wymiany naszych wiadomości na PW i twoje szczeniackie podejście do tematu że albo biorę procka albo mam spier....Mistrz sprzedaży normalnie). Jest to temat o 7xx ale jest tu MASA ludzi zainteresowanych wieściami w kwestii 8xx , czekających na premierę. Także jeżeli coś ci nie pasuje to trudno, swoje szczeniackie komentarze zachowaj dla siebie i tobie podobnych kolegów.Rzec można "dzieci i ryby głosu nie mają". Pasuje idealnie :)Ale jak się ktoś chce przyczepić na siłę to się przyczepi, "polaczek" taki smutny życiowo jak widać. Po za tym nie ma oficjalnego tematu o GTX 8xx bo i jeszcze nic sensownego o nich nie wiadomo. Także swoje frustrację zachowaj dla siebie albo obłóż głowę lodem, w końcu z lodem masz sporo styczności więc wykorzystaj go porządnie zamiast pluć jadem sfrustrowanego dzieciaka.

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje? Tutaj na forum obowiazuja jakies zasady. Ot, otworz sobie temacik z GTX880 jak go nie ma, badz jego autorem, wklejaj nawet 20 linkow dziennie, Bog zaplac i chwala Tobie za to, ale tutaj jest temat o takich, a nie innych kartach. A teraz dalej bij piane za wlasne bledy.

Edytowane przez ryba
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie pasuje? Tutaj na forum obowiazuja jakies zasady. Ot, otworz sobie temacik z GTX880 jak go nie ma, badz jego autorem, wklejaj nawet 20 linkow dziennie, Bog zaplac i chwala Tobie za to, ale tutaj jest temat o takich, a nie innych kartach. A teraz dalej bij piane za wlasne bledy.

Wiesz co...Jednak cię wrzucę na listę ignorowanych. Odpocznij w akwarium albo po prostu spływaj ;-)Czepiasz się na siłę TYLKO po to żeby się czepiać.

Na szczęście ludzie na forum wiedzą co z ciebie za typ i mają polewkę.Pozdrawiam, rybeczko ;-)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja jeszcze tylko dodam, że popieram zdanie ryby w tym sensie, że jeśli chcesz Gosu, to załóż temat i tam wklejaj spekulacje a nie zaśmiecasz ten temat. Co mnie obchodzi, że jest tu "MASA ludzi zainteresowanych wieściami w kwestii 8xx" , bo równie dobrze, może zaczniesz wklejać takie linki w Motoryzacji, bo tam jest jeszcze większy ruch ? Nie akceptujemy zachowania z PCLaba, że wkleja się wszędzie wszystko, więc mówię wprost - informacje na temat 8xx wrzuć do osobnego tematu. 

 

Być może odkryłeś w sobie wojownika, ale my nie kobiety, żeby takowego pożądać... 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy 71 stopni podczas gier i 76 stopni w FurMarku to dobre temperatury jak na gtx 770 gigabyte?  Warto zmieniać paste termoprzewodzącą w tej karcie? I czy takie zdejmowanie chłodzenia skutkuje utratą gwarancji? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć. Czy 71 stopni podczas gier i 76 stopni w FurMarku to dobre temperatury jak na gtx 770 gigabyte?  Warto zmieniać paste termoprzewodzącą w tej karcie? I czy takie zdejmowanie chłodzenia skutkuje utratą gwarancji? 

To normalne temperatury dla tej karty , gigabyte nie mają plomb i spokojnie można demontować chłodzenie bez utraty gwarancji.

Rozwiń wypowiedź, bo korci mnie nagrodzić za "posty nie wnoszące nic do dyskusji".

Chyba trochę jesteś nadgorliwy.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

. Pamiętaj o dobrej wentylacji w budzie i powinno być ok. Ogólnie GB robi wydajne chłodzenia. Temperatura jest ok, więc nawet na upartego bym darował  wymiane pasty. A jak już to cos lepszego np. jakiś MX-4:

 

http://www.morele.net/arctic-cooling-mx-4-4g-pasta-termiczna-357263/

Edytowane przez Devil
  • Upvote 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha!


http://www.purepc.pl...nowe_informacje


 


I tyle w temacie zmiany na 880 


 


http://www.3dmark.com/3dm/3605521


 


http://www.3dmark.com/3dm/3605658


 


Jeżeli te wyniki się potwierdzą to jedynie jest jakiś tam sens czekania na 880 TI albo po prostu przeczekanie generacji i tyle.


Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

http://www.3dmark.com/fs/2442579

To moze poczekam do GTX1080Ti? Bo po co czekac na GTX880, skoro 780Ti mozna tak podkrecic? Twoj tok rozumowania kompletnie kupy sie nie trzyma, bo rownie dobrze tego GTX880 mozna podkrecic. I jesli wyniki sie potwierdza, to zyskujemy ~35% wiecej wydajnosci w stockowych zegarach. Widac, ze wiedze IT masz na takim samym poziomie jak zawodowo wyrywasz laski ;)

 

I po raz kolejny nie trzymasz sie zasad funkcjonowania forum: chcesz bic piane o GTX880, to masz specjalny temat zalozony przez Caleba w tym celu i tam sie mozesz przepychac z innymi fanami teorii spiskowych i wrozb z fusow.

Edytowane przez ryba
  • Upvote 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To że producenci odcinają kupony nie jest niczym nowym. Niby czego sie spodziewałeś po nowej serii 50% przyrostu mocy.   GTX 770 od GTX 670 był średnio szybszy 15-25% no może max 30 w niektórych grach. Oczywiście na stockowych zegarach. Bo OC to jest indywidulna sprawa. Jedne karty mogą sie kręcić słabiej, a drugie lepiej. Oczywiście mam na myśli OC przy wykorzystaniu oryginalnego chłodzenia od producenta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest pewien patern na nowe produkty i tego sie nie przeskoczy. Chyba, ze nagle ktos wymysli uber nowa architekture (powiedzmy np. pojawienie sie GTX280). Albo bedziemy dostawac kilka % wiecej wydajnosci i bardzo duzy spadek poboru energii, albo 15-35% wiecej wydajnosci z podobnym/niewiele mniejszym poborem. Nikt nagle fizyki nie oszuka. Aktualnie obserwujemy ciagle optymalizacje architektury/sterownikow, nowe efekty/technologie obliczeniowe.

 

I jeszcze kolejna smieszna rzecz o ktorej Gosu mozesz nie wiedziec, ale GPU aktualnie nie staja sie lepsze, zeby Twoje gierki dzialaly lepiej. Trend wykorzystywania kart do pracy/obliczen to jest glowny cel, bo tutaj jest hajs. Wydajnosc w grach to drugi temat i juz. Zarowno AMD jak i nVidia glupie nie sa i wiedza, ze nie wazne co wypuszcza na rynek i tak jest zmarnowane przez problemy programistow z ogarnieciem mozliwosci sprzetu. Moga dac nawet i 100% wydajniejszy rdzen, ale Watch Dogs i tak nie bedzie Tobie plynnie dzialac, a dla nich to tylko problem z wypuszczeniem kolejnej JESZCZE lepszej architektury.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ha!

http://www.purepc.pl...nowe_informacje

 

I tyle w temacie zmiany na 880 

 

http://www.3dmark.com/3dm/3605521

 

http://www.3dmark.com/3dm/3605658

 

Jeżeli te wyniki się potwierdzą to jedynie jest jakiś tam sens czekania na 880 TI albo po prostu przeczekanie generacji i tyle.

 

 

Skoro do Ciebie nie dociera słowo pisane, to wylatujesz na parę dni. Twoją sytuację pogarsza fakt, że Caleb kilka dni temu założył temat o 880, a Ty ciągle spamujesz. Do zobaczenia po wakacjach podrywaczu. 

Temat zbiorczy o 880/870 

  • Upvote 5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To moze poczekam do GTX1080Ti?

Najlepiej i tak nie ma w co grać. Najlepszą beke to ma osoba , która zrobiła tego fejka.

 

Poproszę o specyfikacje gpu , a resztę sobie dośpiewam.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Skoro do Ciebie nie dociera słowo pisane, to wylatujesz na parę dni. Twoją sytuację pogarsza fakt, że Caleb kilka dni temu założył temat o 880, a Ty ciągle spamujesz. Do zobaczenia po wakacjach podrywaczu. 

Temat zbiorczy o 880/870

Będąc obiektywnym to Gosu dał link który mógł dać w temacie o 880/870 ale wrzucił do porównania linki z wydajności pewnie swojej 780ti , chodziło mu o to że zmiana karty na "nową generacje" słabo opłacalna i to może się tyczyć tego tematu :)

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej pomocy po podkręcaniu karty graficznej do 1080MHz dla rdzenia i pamięci 1850 MHz Tomb Raider po chwili grania wsypuje się. Testy w Heaven Benchmark 4.0 przechodzą pomyślnie jakieś rady? Co może być przyczyną?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ram za wysoko (nie wiem czy TR nie uzywa wiecej ramu, niz Heaven)

2. w TR karta jest mniej obciazona i wyzej podbija zegary w Booscie, niz Heaven i moze sie sypac, bo potrzebuje wiecej V albo mniejszych temp. do troche wyzszych zegarow.

 

Za malo danych podales: dokladnie temp, volty, power limit, zegary w booscie.

Edytowane przez ryba
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Potrzebuje Waszej pomocy po podkręcaniu karty graficznej do 1080MHz dla rdzenia i pamięci 1850 MHz Tomb Raider po chwili grania wsypuje się. Testy w Heaven Benchmark 4.0 przechodzą pomyślnie jakieś rady? Co może być przyczyną?

Miałem to samo, żeby grać bez zwiech w TR musiałem zjechać rdzeniem z 1262 na 1212.

Szukałem na necie trochę info, tak to już jest z tym TR, karty chodzą w innych tytułach stabilnie a TR mocno weryfikuje ową stabilność i tyle. Musisz pozjeżdżać z taktowaniem rdzenia niżej.

Ja nawet jak biosy zmieniałem, podbijałem napięcie to nie na wiele się to zdało :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić w OC, co powoduje problemy w TR.

 

Tzn. jak zasugerował Ryba, ustawić def. dla pamięci i testować  sam GPU.

 

Później odwrotnie, GPU def. i pamięci do góry.

 

To pokaże, czy za wysoko GPU, czy pamięci.

 

BTW... u mnie na 750Ti, TR nie wywołuje takich niespodzianek jak w Waszych mocarnych 780Ti. :biggrin:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trzeba by sprawdzić w OC, co powoduje problemy w TR.

 

Tzn. jak zasugerował Ryba, ustawić def. dla pamięci i testować  sam GPU.

 

Później odwrotnie, GPU def. i pamięci do góry.

 

To pokaże, czy za wysoko GPU, czy pamięci.

 

BTW... u mnie na 750Ti, TR nie wywołuje takich niespodzianek jak w Waszych mocarnych 780Ti. :biggrin:

No ciekawe jest to że jak czytałem na necie to problemy z OC w TR mają głównie 670/680/770/780 i 780 Ti :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakie temperatury powinny być podczas grania w takie gry jak Battlefield 4 czy Crysis 3 na GeForce GTX780Ti? U mnie temperatura potrafi dobić do 77-78 stopni oczywiście skacze na 73-75. Takie temperatury odnotowałem miedzy innymi po godzinie testowania w  Heaven Benchmark 4.0. Jakie temperatury są dobre i do zaakceptowania na GTX780Ti?. Jakiej temperatury najlepiej nie przekraczać?

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...