Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie komunikat: sterownik ekranu nvlddmkm przestał odpowiadać, ale odzyskał sprawność jest w 100% spowodowany crashem grafiki, czy może być wywołany niestabilnością systemu (proc + RAM)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odkręciłem procesor i RAM i Crysis 3 chodzi bez crashy (4 godziny grania), więc to raczej wina któregoś z w/w komponentów. Na 90 % jest to kontroler RAMu w procesorze. Grafika cały czas podkręcona i gierka chodzi. Który to już raz tę grę przechodzę :D Zaczynam nią rzygać. Ale jak dla mnie wyśmienita grafika.

 

 

Crysis 3 jest bardzo dobrym testerem stabilności systemu po przetaktowaniu. Wywalało mi sterownik ekranu co 1 godzinę gry, kiedy kompiszon przeszedł kilkugodzinne testy OCCT, AIDA64, LynX, MemTest.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każde OC to może spowodować.

 

Odkręcić, sprawdzić chłodzenie i uruchomić test.

 

Wyniki powinny dać rozwiązanie.

Witam Panie Leven. 

Zwracam się do ciebie bo wiem ,ze posiadasz wiedzę na ten temat. 

Otóż posiadam kartę GTX 770 od MSI i trafiła mi się fajna sztuka.

 Bez_tytu_u.jpg

Chciałbym sprawdzić jej pełne możliwości oc. 

Jak się domyślam potrzebna będzie edycja biosu i power target.

 Dawałem już 1300 MHz na rdzeniu ale wywala sterownik w grach. 

Nie wiem czy to nie jest wina GPU temp target, który jest ustawiony na 79 stopni c. Czy zbyt niskiego power targetu? 

Wystarczy zmienić power target w biosie, czy napięcie tez podnieść powyżej 1,212 v?

Do użytku codziennego to bym chciał taktowania 1150 /boost 1202 tak jak w wersji Lightning.

 

tu bios: https://www.techpowerup.com/vgabios/146476/msi-gtx770-2048-130620.html

 

 

Posiadam dokładnie tą wersje biosu: https://www.techpowerup.com/vgabios/160720/msi-gtx770-2048-140530.html

 

Podsumowując czy do pracy karty 24/7 1150MHz / 1202 boost  wystarczy jak skopiuje ustawienia z biosu od lightning? 

Czy lepiej wgrać orginalny bios lightning ? 

Edytowane przez Cyklop10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Kupiłem GTX 780 w zamian za Radeona HD6850. Czy wystarczy odinstalować sterowniki ATI CleanUp Utility i zainstalować najnowsze Nvidia?

2. Czy sterownik Intel HD Graphic 4600, z którego obecnie korzystam zostawić, czy też odinstalować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zależy jaką wersje sterowników masz obecnie i co to za karty .

 

Jak sterowniki obsługują nowsze lub starsze karty w miarę normalnie to nic nie powinno się dziać .

 

Co innego jak masz dość stare stery do tego GTX-a a wymieniasz kartę na coś z serii 9xx .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej podepnę się tu, wykonałem kroki z tego: http://www.overclock.net/t/1363440/official-nvidia-geforce-gtx-titan-owners-club/13490#post_20635197 poradnika, jednak po podniesieniu napięcia zegar gpu nie reaguje na zmiany (bez zmiany napięcia jest ok).

 

Czy ktoś może wie o co tu chodzi? :sad:

post-175074-0-19569100-1454794540_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie sprzedałem bratu kartę i chyba mu się spaliła.

Mówił, że podczas grania kilka razy mu się komputer wyłączył i włączył, za czwartym razem komputer się wyłączył (było czuć spaleniznę) i załączył ponownie, jednak tym razem nie ma obrazu (wiatraki i dyski działają).

Po podłączeniu do karty graficznej zintegrowanej jest obraz, więc diagnoza jest raczej pewna.

Moje pytanie brzmi: czy 9-letni zasilacz Corsair 750 Watt (nie pamiętam jaki model) mógł być tego sprawcą ??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zasilacz raczej nie miał nic z tym wspólnego, kable i wtyki zasilające kartę są całe?

 

Jeżeli karta działała bez długi czas w innym kompie to raczej od tak nie pada w innym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak kable i wtyki są całe.

Z tą kartą miałem parę problemów podczas grania (vide kilkanaście postów wstecz- post #1567), były jakieś crashe grafiki, więc być może niedomagała już wcześniej i chyba padła na amen.

 

Czyli nie martwić się póki co wiekiem zasilacza ( 9 letni Corsair TX750W)??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiekiem bym się nie przejmował, poza tym pewnie pracował przez większość czasu na niskich obciążeniach.

 

A co to była za grafa dokładnie? Zazwyczaj w jakie temp miał gpu podczas grania? Nie wiem czy była rozbierania czy nie, wystarczy, że była rozbierana i stary termopad po ponowym złożeniu źle dociskał do sekcji i dlatego karta odleciała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

Wczoraj grałem w BF 4 i nagle ekran zgasł wyskoczył błąd windows (poznałem po dźwięku) a natępnie wentylatory od karty graf geforce 780 zaczeły ostro pracować. Po wył kompa i wł to samo. Po przełączeniu na integre wszystko grało a na karcie nie widać spalenizny co może być przyczyną? Karta pracowała przy 68 stopniach a paste miała wymienianą w lipcu 2015r, Karta to Geforce 780 MSI Gaming

Edytowane przez luk25pl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temp jakie były to 69 maks więc dziwne to

Rzeczywiście?

Trzy ostatnie posty...

 

Referent czy gaming?

 

Jak gaming to się nie dziwie się, że padła :> Pcb/sekcja wręcz się gotowało na tej karcie, 780/780ti gaming padają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam 780Ti. Przetaktuje rdzeń który wraz z Boost osiąga jakies 1200MHz, grafika chodzi sobie stabilnie przez 1.5h gdzie nagle mi wylacza kompa, wiem że to grafika ponieważ płyta nie resetuje sie ani nic. Przetaktuję ją więcej na jakies 1250MHz, to samo, dam mniejsze czyli 1150MHz i jest to samo. Czas wyłączenia PC jest zawsze taki sam przy ciągłym graniu w różne gry.Dodam ze prockowi zmniejszyłem taktowanie na 4.5GHz. NIc nie pomogło.Najpierw podkręcałem za pomoca MSI AfterBurner, pożniej Nvidia Inspector. To samo. Czy przyczyną może być zasilacz?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na bazowych taktowaniach grafiki Jest ona stabilna jak skala. Tylko zrobię jakieś OC dań power limity na maksa to już wyłącza kompa. Czyli jednak trzeba będzie sie zabrać za szukanie zasilacza. Zasilacz w sumie tez może być powodem ze procek potrzebuje więcej napięcia niż inne te same? Przy 1.44 osiąga 4.7GHz żeby ruszył na 4.8 potrzebuje 1.48v. Albo po prostu bios płyty jest skopany. Bo jak dam offset to nie działa LLC. Wracając do sprawy zasilacza 750W wystarczy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...