Jump to content
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Recommended Posts

zamontowałem na mojej 780 blok ek https://www.cooling.pl/ek-water-blocks-ekfc-gtx-titan-gtx-780-plexi,produkt,554354.htm , podłaczyłem po mojego swiftecha h220 dodałem jedną chłodnicę 120mm i efekt to 25c w dół przy zachowaniu ciszy na taktowaniu z sygnatury temperatury nie wychodzą poza 53c na rdzeniu w heaven 2.0 

Witam. Czym się różni :

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-geforce-gtx-780-oc-gv-n780oc-3gb-582979/

od

http://www.morele.net/karta-graficzna-gigabyte-gtx780-3072mb-gv-n780oc-3gd-rev-2-0-599663/

Na stronie gigabyte wyczytyałem tylko, że w tej pierwszej przy directx jest napisane N/A, a w rev2 jest directx 11.1. Czy to znaczy, że rev2 jest bardziej wydajny na dx11.1, niż wersja zwykła ?

Rev.2 ma zasilanie 8+8pin, a wesja bez rev (czyli domyslnie 1.0) ma 6+8pin.

Pewnie wersja Rev 2.0 ma elementy o innej jakości, lub inaczej rozłożone na płycie.

Poza tym płyty oferują dokładnie taka samą funkcjonalność.

Wersja rev 2.0 jest przeważnie uznawana za bardziej dopracowaną.

Edited by _KaszpiR_

Czym podkręcacie karty? Wcześniej bawiłem się Radeonami to wystarczał AMD Overdrive w sterownikach, a w przypadku Geforców nie wiem. Zainstalowałem MSI Afterburner i Nvidia Tools ale w obu coś mi źle wyświetla częstotliwość zegarów. W MSI afterburner pokazuje 0, a w Nvidia na rdzeniu pokazuje 540mhz? Mój asus ma zegary 1006/1502mhz

Dołączona grafika

ja korzystam z evga precision jakieś takie przyzwyczajenie z czasów gtx680 od evga, ale przecież od asusa masz tweaka czy jakoś tak, najlepiej zainstalować jeden program bo jak masz 2-3 to zaczyna się wszystko pieprzyć

Przymierzam się do kupna 780. Wszelkie testy i artykuły na portalu wskazują na wersję Palita Super JestStream. Mimo, że przyłożyli się do tej karty, mam pewne wątpliwości, no i ten obrzydliwy wygląd :P

Całkiem mocno zachęca mnie karta EVGA GeForce GTX 780 SC w/ EVGA ACX, droższa o około 200pln:

http://www.morele.net/karta-graficzna-evga-geforce-gtx-780-sc-acx-3gb-gddr5-384bit-2dvi-hdmi-dp-pcie3-0-03g-p4-2784-kr-580834/

Słyszałem wiele dobrego o kartach EVGA, a także o chłodzeniu ACX. Stockowe zegary w porównaniu do Palita są niższe, ale być może jest to do nadgonienia przy OC?

Byłbym wdzięczny za poradę ;)

Nie wiem czy jest sens teraz kupować, lepiej poczekać miesiąc i czekać na obniżki cen.

EVGA lepsze firma wg mnie (gwarancja + darmowe gry, programy) po rejestracji na stronie

Co do ceny, to w hurtowni można już kupić ten model za ok 2000 zł (oczywiście jeśli ma się dostep) w necie sporo drożej

Wygląda na to, że poczekam do tych obniżek. Najbardziej irytujące w tym wszystkim jest to błędne koło - a to nowa generacja, a to planowane obniżki cen - zawsze jest mowa o tym, że na coś lepiej poczekać...

Podzielam Twoją opinię, EVGA również budzi we mnie większe zaufanie. Aktualnie nie posiadam dojścia do hurtowni, także zostaje mi obserwować zmiany cen w sklepach internetowych.

Zobaczymy jeszcze, co wniesie 780Ti.

Na amazon znalazłem dwie karty GTX 770 od Gigabyte. Jedna z końcówką 2GD (dostępna na morele.net), a druga z 4GD kosztujące następująco 409.99$ i 449.99$. Czym one się różnią i dlaczego by nie zamówić stamtąd?

Wymazane z Tetki

Przecież to było pewne po premierze R9 280X, że GTX770 musi zejść z ceny.

Nie chciałbym dodatkowo wbijać Ci noża w serce, ale 3 gry za friko też ci przeszły koło nosa: http://www.nvidia.pl/object/three-game-gtx-bundle-pl.html?utm_medium=email&utm_source=NVIDIA+Ltd&utm_campaign=3245415_DN+GeForce+-+WHQL+%28ver.+331.65%29&dm_i=YMD,1XK6F,6N24E0,6XSLI,1

Edited by radiergummi

A Morele póki co przy 780tkach dodali znaczniki promocja, ale ceny zostały te same...

To samo przy 770tkach, ale ceny spadły Dołączona grafika

Kwestia godzin może jednego - dwóch dni i spadną wszedzie, na agito też już obniżki niektórych modeli.

Jakby ktoś miał namiar na EVGA w wersji superclocked w cenie +/- 2000,00 niech podrzuci linka.

Edited by Mariusz19x9