Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

to jest na karta na chipie o steppinu B1 reszta 780 jest na a1. podobno 780ti tez jest na b1. nvidia oddala do dyspozycji producentow kart chip z tym steppingiem zeby zrobili wersje ghz. podobno jest to trocje ulepszony chip ktory ma sie lepiej krecicWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które dwie karty byście wybrali pod sli?

 

Monitor 2560 -> wyżej ?

 

SLI obojętnie z jakielkowiek karty z 2 GB MEM GPU do 2500.

 

4K myślę, że 4 GB (Nvidia).

to jest na karta na chipie o steppinu B1 reszta 780 jest na a1. podobno 780ti tez jest na b1. nvidia oddala do dyspozycji producentow kart chip z tym steppingiem zeby zrobili wersje ghz. podobno jest to trocje ulepszony chip ktory ma sie lepiej krecic Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

 

Stepingi....

 

Można zobaczyć Asic Twojej karty ?

 

Mój jest bardzo niski:

Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

gdzie mam kliknąć w gpu-z żeby to zobaczyć?

 

 

gigabyte to ghz na 100% http://www.gigabyte.com.au/products/product-page.aspx?pid=4816#ov widać po kodzie produktu, inno3d to zwykła wersja. ja bym brał gigabyta.

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@zaodrze244 w ikonke w lewym górnym rogu, tam jest opcja do sprawdzania ASIC

 

@Masserati sklep w ktorym chcesz kupic te karty sprawdzili i o to co napisali

 

 

The 780ghz given its phenomenal boost clocks out of the box (1123/6000) had no overclocking headroom to speak of sadly. |I tested two different manufacturers cards with the same results. For a plug and play card showed a good set of benches. I could not prove at least for the 780 ghz SKU that Nvidias claims of B1 stepping cards offering more overclocking to be true. They are just optimized to be fast out of the box.

tutaj masz caly test http://forums.overclockers.co.uk/showthread.php?t=18555420

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

 

The ASIC rating basicly tells us how good the overclock will be. The higher the ASIC rating, the better the overclock is likely to be, particularly on air cooling at a given voltage. Average ASIC readings for our GTX 780s range from 70% to 80%.

ogolnie ta druga karta (Inno3D) w tescie wypadla o wiele lepiej http://www.vortez.net/articles_pages/inno3d_ichill_gtx_780_herculez_x3_ultra_review,24.html ale to jest portal, który otrzymał karte do testów

overclockers to sklep, który wziął karty ze swojej oferty :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oc jest nie istotne i tak będzie cie limitował power limit , zotac ma dobre chłodzenie , ale nisko ustawiony power target , więc sobie nie pokręcisz za bardzo.

 

Jak się pobawisz w hexie i podbijesz power target to już inna bajka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe ile  bedzie kosztował ten GTX 780 "GHz".  Może w końcu ceny zwykłej 780 spadną po premierze "GHz". IMO ceny będą wygladały aktualnie  tak:  780 1900 zł , 780 GHz 2300 zł , 780 Ti 2600 zł. Kurde a była okazja na  780 za 1700 wrrr  :-/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od dłuższego czasu miałem zamiar kupić Palita GTX 780 SJS, gdy w końcu się zdecydowałem, to się okazało, że nie da się go nigdzie kupić w promocji z grami:( W takim razie pytanie do was, co polecacie zamiast wyżej wspomnianej karty? Na Gigabyta mnie nie namówicie, kiedyś miałem GTX260 i problem z gasnącym co jakiś czas ekranem zepsuł całe zaufanie do tej firmy, do tego widziałem też opinie, że potrafią piszczeć, więc odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś może o co chodzi z automatyczną regulacją obrotów wentylatorów na GPU palit gtx780 sj?

O ile dobrze odczytuję informacje o karcie, to przy ~80C powinna zacząć zmniejszać taktowanie celem zmniejszenia temperatury. Ale do tego czasu chyba powinna podnosić obroty wentylatorów aż do maksimum?

 

Robiłem wczoraj testy (Video Card Stability Test) i przy ustawieniu auto, wentylacja chodziła na poziomie ~50-55%, co skutkowało temperaturami do 78C-79. Gdy ręcznie zwiększyłem obroty do ~75% temperatura spadła do 73-75C - czyli było jeszcze dużo zapasu, żeby nie trzeba było zmniejszać taktowania.

 

BTW. Odnośnie wersji Super JetStream - wychodzi na to, że nie warto jej brać Dołączona grafika Podkręciłem swojego normalnego JetStreama do bazowego 1007MHz i 1059MHz w trybie boost (SJS ma Base Clock 980MHz/Boost Clock 1033MHz) przy pomocy Thunder Mastera (ze strony Palita). Zajęło mi to 10 sekund, a temperatury wcale tak mocno nie wzrosły.

Edytowane przez Tompior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mój msi 680 twinfroz podobnie się zachowuje. zamiast podnosić obroty wentylatora tak żeby karta nie wpadała w throtling to karta tego nie robi tylko sobie takty zaczyna zbijać przy 71C. w takim przypadku musisz sobie sam ręcznie zrobić profil żeby to ominąć. na szczęście nastała w końcu prawie zima i się zrobiło chłodniej więc wyłączyłem ręczne profile i sobie teraz karty same radzą i dobijają do max 65C (ta cieplejsza, chłodniejsza ma 52C) po długiej rozgrywce w bf4.

 

jak się zrobi znowu ciepło to ponownie włączę ręczny profil i będzie git. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziś zawitała do mnie EVGA GTX 780 SC acx

Mam z nią mały problem. Przy sekcji zasilania słychać taki dość dziwny dźwięk. Objawy standardowe czyli coś jakby piszczące cewki przy dużej ilości klatek, ale...

Ja słyszę coś w rodzaju pasikonika. Nie przeszkadza mi to i słychać w zasadzie przy zbliżeniu ucha, ale jednak zawsze to coś nie do końca ok.

Jak na razie to zakładam, że jeśli będzie działać to nie ma problemu, a jeśli trafi ja szlag to zawsze jest gwarancja.

Widzę trzy opcje

Reklamacja

Vsync (jeszcze nawet nie miałem czasu sprawdzić). Dziś w nocy będę mógł się nieco pobawić

Podniesie dźwięku w grach o kreskę wyżej :-)

 

Wysłane przy użyciu Tapatalk

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...