Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Witam dzisiaj przesiadłem się z wysłużonego Galaxy GTX 275, na Aususa GTX 770 DirectCu. Czas potestować karcioche Dołączona grafika

Tylko nie wiem czy obecny zasilacz da rade na dłuższą mete ( Cheeftec GPS-500AB A) czy rozglądać się za czymś mocniejszym.

Edytowane przez Shymeq

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam dzisiaj przesiadłem się z wysłużonego Galaxy GTX 275, na Aususa GTX 770 DirectCu. Czas potestować karcioche Dołączona grafikaTylko nie wiem czy obecny zasilacz da rade na dłuższą mete ( Cheeftec GPS-500AB A) czy rozglądać się za czymś mocniejszym.

zasilacz sie nie powinien spalic co najwyzej komputer ci sie zrestartuje. ja tak mialem gdy na moim zasilaczu w podpisie mialem podpiete i5 750@4.0ghz + 2x480 i przy prubie podkrecnia kart komp sie restartowal w grach

 

NIe. W sumie nie wiem czy jest sens skoro narazie jestem skazany na 1280x1024 W zasadzie to w niedziele moze bede mial dluzsza chwile zeby sie pobawic karcioszka.
do czasu zmiany monitora to nie ma najmniejszego sensu no chyba ze fc3 bedzie sie przycinal :lol:Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki chyba sa ok ?

Kurde grzeje mi sie ten asus w stresie do 80^C -> dodalem nawiew 12cm na boku bezposrednio na grafe i... zadnej poprawy Dołączona grafika

Zaczynam myslec o jakims zestawie WC na proca + blok na grafe, ale drogie toto.

 

Hmm... w MSI Afterburner 3.0 b17 nie wykrywa mi taktowan grafy :S Pokazuje 0

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mowilem ze gigabyte lepszy :p ustaw recznie profil wentyli karty na bardziej agresywny - wieksze obroty ja tak zrobilem ze swoimi kartami bo mi sie w sli nagrzewaly i wpadala jedna w throthlinguzyj asusowego softuWysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Edytowane przez zaodrze244

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U siebie na 1200MHz(boost 1306Mhz)/7600MHz w bf3 max 62oC i w odróznieniu do HD7950 błoga cisza. Tam też był wf3

 

HD7950 oc 1200MHz/7000MHz

Dołączona grafika

 

GTX770 oc 1200MHz(1306MHz)/7600Mhz

Dołączona grafika

 

graphic score większy o 1100pkt. Coś słaby physics i combined wyszedł. Muszę sprawdzic od czego to zależy.

 

Czy z tym nowym 3dmarkiem jest wszystko ok? Dziwne wyniki.
Edytowane przez kaijitsu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te wyniki chyba sa ok ?

Kurde grzeje mi sie ten asus w stresie do 80^C -> dodalem nawiew 12cm na boku bezposrednio na grafe i... zadnej poprawy Dołączona grafika

Zaczynam myslec o jakims zestawie WC na proca + blok na grafe, ale drogie toto.

 

Hmm... w MSI Afterburner 3.0 b17 nie wykrywa mi taktowan grafy :S Pokazuje 0

 

Asus ustawia niskie RPM do temperatury.

 

Musiałbyś jak pisał kolega wyżej ustawić swój profil RPM w AF lub edytować bios i ustawić węższy zakres RPM - to powinno wymusić szybszy wzrost RPM względem st C.

 

Co do AF... chcesz podkręcać tym programem, czy monitorować w OSD ?

 

Dobry do OC jest 'Nvidia Inspektor".

 

Do monitoringu dobry jest AF i HWinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Asus ustawia niskie RPM do temperatury.

 

Musiałbyś jak pisał kolega wyżej ustawić swój profil RPM w AF lub edytować bios i ustawić węższy zakres RPM - to powinno wymusić szybszy wzrost RPM względem st C.

 

Co do AF... chcesz podkręcać tym programem, czy monitorować w OSD ?

 

Dobry do OC jest 'Nvidia Inspektor".

 

Do monitoringu dobry jest AF i HWinfo.

Jak by sie dalo to monitorowac i podkrecac. Sprawdze Inspectora i pobawie sie profilem wenta.

 

Nie chce uzywac GPU Tweak'a bo ma strasznie upierdliwy skin, malo co widac. Wole AF, ale jesli bede zmuszony to przeboleje narzedzie ASUSa.

 

EDIT:

U mnie jest tak cieplo w pokoju (zmarzluch ze mnie), ze nawet wentylek grafy na 100% nic nie daje. Temp. spada do 78-79^C i wsio. Tak wiec widze, ze sobie nie pokrece za duzo.

 

Najpierw i tak musze sie zapoznac z jakims guidem jak to krecic bo nie jestem w temacie tych Power Targetow etc. Narobili tego cuda.

Edytowane przez logimen

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no to kompa za okno wystaw hehehe. co do powertargeta to ruszasz go wtedy gdy karte krecisz wpada w throtling albo dalej niechce sie krecic. ot cala filozofia. bo przy power targecie mozesz regulowac temp throthlingu.Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EDIT:

U mnie jest tak cieplo w pokoju (zmarzluch ze mnie), ze nawet wentylek grafy na 100% nic nie daje. Temp. spada do 78-79^C i wsio. Tak wiec widze, ze sobie nie pokrece za duzo.

 

 

Nie dobrze...

 

Wzrost RPM wentylatorów powinien zbić temperaturę, a tak nie jest (za mało).

 

Są dwie przyczyny:

 

1. pasta do wymiany/zły docisk stopki radiatora do GPU.

 

2. radiator nie potrafi oddać do otoczenia więcej ciepła niż generuje GPU nawet przy 100% RPM.

 

Warto kupić porządną pastę i zmienić np. taką:

 

http://allegro.pl/gelid-gc-extreme-pasta-do-procesora-3-5g-8-5w-mk-i3794958937.html

 

Właśnie czekam na dostawę Dołączona grafika

 

http://overclock.pl/articles/show/id/461,23,26,testy

 

Przy montażu chłodzenia trzeba sprawdzić docisk stopki radiatora do GPU, bo sama zmiana pasty nic nie da, jeżeli docisk będzie za słaby.

 

Jak to nie pomoże, pozostaje zmiana chłodzenia, jeżeli interesuje Cię wysokie OC.

 

 

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pasta ok , cztery śruby od gpu. Wyjmij kartę i zobacz jak pięknie chłodzenie lewituje w powietrzu Dołączona grafika  , dystanse , które mają spoczywać na pcb będą w powietrzu. Chłodzenie trzyma się tylko na glucie Dołączona grafika Wielu producentów daje za długie śruby , u asusa to norma.

 

Spokojnie możesz liczyć na 5stopni mniej po takim zabiegu.

Edytowane przez sideband
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podkladki ? Pod jakie sruby i po co ? Do dyspozycji mam paste AC MX-2, nada sie ? 

 

Musisz zdemontować chłodzenie, zmienić pastę na MX2 skoro już masz, i przy montażu umieścić podkładki pod każdą śrubkę od strony rewersu karty.

To skróci śrubkę powodując pewniejszy docisk stopki radiatora do GPU.

 

Wtedy pasta (jej nadmiar) wypłynie spomiędzy stopki a GPU i powinno być lepiej (jeżeli występuje problem słabego docisku).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ausie radiator też tak "lewituje" Dołączona grafika ? Nad rdzeniem ? Co tam jest jakiś biały glut posmarowany? Bo zastanawiam się na posmarowaniu tego Gelidem, ale temp. mam bardzo dobre podczas grania jak na razie.

A co do Gelida trzeba go podgrzać przed aplikacją ? bo jakiś gesty jest. Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzieki chlopaki teraz rozumiem po co te podkladki. Swoja droga, nie spodziewalem sie, ze producenci takie fuszery odstawiaja :S Chociaz moze powinienem ... w dzisiejszym swiecie ;)

A ktos juz moze testowal i wie jakiej grubosci te podkladki, pewnie z 1-1.5mm styknie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Ausie radiator też tak "lewituje" Dołączona grafika ? Nad rdzeniem ? Co tam jest jakiś biały glut posmarowany? Bo zastanawiam się na posmarowaniu tego Gelidem, ale temp. mam bardzo dobre podczas grania jak na razie.

A co do Gelida trzeba go podgrzać przed aplikacją ? bo jakiś gesty jest. Dołączona grafika

 

Jak masz dobre temperatury, to nie ruszałbym tego, bo po co ?

 

Gelid extreme według opisu jest na tyle rzadki, że można go bez problemów rozprowadzić szpatułką dołączoną do zestawu.

 

Dołączona grafika

Ok, dzieki chlopaki teraz rozumiem po co te podkladki. Swoja droga, nie spodziewalem sie, ze producenci takie fuszery odstawiaja :S Chociaz moze powinienem ... w dzisiejszym swiecie Dołączona grafika

A ktos juz moze testowal i wie jakiej grubosci te podkladki, pewnie z 1-1.5mm styknie.

 

Wystarczy 1mm podkładka z bakelitu/plastiku.

 

Nie stosuj metalowych podkładek.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy temperatura poniżej throttlingu ma znaczenie dla stabilności OC?
Przeprowadziłem 2 testy na 1200/6500. W pierwszym z chłodzeniem na sztywno na 100%, a w drugim używając mapy:
Dołączona grafika
Przy teście 100%: brak artefaktów: http://www.3dmark.com/3dm/1972302
Test na swojej mapie: 2-3 artefakty w Firestrike demo, ale testy przechodzi: http://www.3dmark.com/3dm/1973501

Jeśli chodzi o odczyty z wykresów, to wyglądają identycznie, z wyjątkiem FB usage - pierwszy test 59%, drugi 57%.
Temperatury:
1. 68 stopnie
2. 72 stopnie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych kartach zdjecie coolera to zaden problem jak na CPU czy tez musze ja do zamrazarki wkladac jak kiedys cos czytalem ?

 

Nie wiem czy sie odwaze, nie zmienialem jeszcze chlodzenia na grafie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W dzisiejszych kartach zdjecie coolera to zaden problem jak na CPU czy tez musze ja do zamrazarki wkladac jak kiedys cos czytalem ?

 

Nie wiem czy sie odwaze, nie zmienialem jeszcze chlodzenia na grafie.

Do zamrażarki? To dosyć kiepski pomysł - pasta stwardnieje, co może spowodować więcej problemów ze zdjęciem chłodzenia, nie mówiąc o możliwych uszkodzeniach. Przy zdejmowaniu najlepiej podgrzać suszarką.

 

Generalnie nie jest to tak trudne i skomplikowane, upewnij się czy przy zdejmowaniu chłodzenia nie ma jakichś plomb, których zerwanie powoduje utratę gwarancji.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Żadnych zamrażarek Dołączona grafika

 

Na awersie masz 4 śrubki ze sprężynkami.

 

Ale w pierwszej kolejności odszukaj i wypnij wtyczkę z wentylatorów, to Ci ułatwi demontaż chłodzenia.

 

Później odkręcasz małym krzyżakiem dwie śrubki od śledzia (jeżeli są) i 4 śrubki od GPU.

 

Ściągasz delikatnie chłodzenie (może być lekko przylepione przez gęstość pasty) i to wszystko.

 

Dalej jak na CPU, czyli czyścisz chłodzenie z kurzu, zmywasz starą pastę, czyścisz kartę z kurzu,  ścierasz na sucho stara pastę z rdzenia (jak pozbędziesz się starej pasty z rdzenia, użyj szczoteczki do zębów z twardym włosiem i wyszczotkuj pozostałości pasty wokół GPU - szczoteczka musi być sucha), nanieś świeżą pastę na GPU (na całą powierzchnię), przypnij wtyczkę z wentylatorów, załóż chłodzenie na GPU i przykręć 4 śrubki ze sprężynkami, oraz 2 śrubki ze śledzia.

 

Śrubki dokręcaj po przekątnej jak w kole samochodowym, aby docisk radiatora był równy na każdym rogu GPU.

 

Śrubki dokręć do oporu z wyczuciem, żebyś ich nie przekręcił, ale żeby też nie były za słabo dokręcone (jak się sprężynka skończy, to jeszcze troszkę dociągnij i wystarczy).

 

Karta do budy i testy Dołączona grafika

 

Wcześniej zrób sobie jakiś test np. "Sanctuary"  w DX11 na maximum ustawieniach, zapisz sobie temperaturę po teście i porównaj ją z temperaturą po wymianie pasty.

 

http://unigine.com/products/sanctuary/

Edytowane przez leven
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W sprawie mojej karty to jakieś jaja, najpierw mi piszą że w poniedziałek wysyłają do mnie nówkę a teraz taka wiadomość.

 

"prosze o informacje jak to sprawdzic najszybciej ,aby sie pojawily artefakty

bo karta od innego klienta przyszla i rzeczywiscie na 3d mark 11 chyba odrazu byyly arty po 10 minutach. A Pana testuje sie juz dosyc dlugo w grach i testach i narazie wszystko idealnie smiga.

Pozdrawiam
Tomek "

 

Odpisałem im tak "Proszę odpalić 3dMark 11 "full 3dmark 11 experience", tam od razu będą artefakty masowo. Tak swoją drogą na pewno moją kartę testujecie teraz? Bo ona od razu artefaktami sypie masowo. 3dMarka fire strike zazwyczaj nie przechodzi, resetuje sterownik ekranu.

Zresztą moja sypała artami od razu po włożeniu , testowana na dwóch różnych komputerach
Także mnie zdziwiła ta wiadomość. Numer seryjny mojej karty to SN134701003620 - spisany z jej pudełka zanim wyslałem. "

 

To jakieś walenie w ch*** z ich strony czy co? Albo im się karty pomyliły ?:D


Dobra, tak czy inaczej wysyłają mi nówkę bo już się dogadałem no ale dziwna opcja że twierdzą iż niby nie ma artów...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O której dostałeś wiadomość? Bo moja karta według strony firmy, którą wysyłałem doszła do nich o 12, al nic mnie jeszcze nie odpisali. Ciekawe, czy o moją kartę im chodziło. Ale po 10 minutach? Na mojej w 3dmarku 11 w wersji demo przy wyborze Benchmarka, tylko jak się drugi test włączył, zaczynało masowo sypać artefaktami.

Edytowane przez Rayy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...