Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Słabsza reszta configu? W 3DMarku 2011 duże znaczenie ma też procesor (i owszem, wpływa też w pewnym stopniu na graphics score) i taktowanie pamięci RAM. Z drugiej strony to ja na radeonie 7870xt w 2011 w graphics miałem 10200 pkt. Tak więc może jednak coś nie tak z tym Twoim Ti. Tapatalk 4 @ SGS 3

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię test w 3dm11 performence przy grafie na def i wrzucę wyniki. Sprawdzimy o ile za mało masz.

 

Tutaj zrzut ekranu. Zegary na karcie fabryczne, z tym że fabrycznie ten model ma rdzeń na 1020 mhz.

 

 

post-18998-0-38748500-1389471268_thumb.jpg

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ram mam na 1866 mhz czyli defaultowy. Jeśli chodzi o pamięć grafy to 1750 (7000)

 

Poproszę kumpla który ma I7 2600 k @ 5 ghz i dokładnie taką samą grafikę jak ja żeby zrobił testy i sprawdzimy jaka różnica jest między Twoim a jego.

Po za sprawdź ile pkt masz na Extreme. Co do sterów weź wszystko na "default". Do benchmarków się tak robi :)

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia, czy testujesz, czy grasz, czy googlujesz.

RAM zawsze jest tak samo taktowany.

 

Uruchom CPU-Z i sprawdź, jakie jest aktualnie taktowanie RAM.

 

Albo ściągnij sobie Aidę i uruchom test np. odczyt pamięci.

 

Tam będziesz mieć podane aktualne taktowanie procesora i pamięci i możesz porównać sobie swoje wyniki z podobnymi zestawami.

 

http://download.aida64.com/aida64extreme400.zip

 

Dołączona grafika

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie nie wiem czy problem kwalifikuje się tutaj. (biorę pod uwagę problem z monitorem, przewodem od monitora albo konieczność udania się do psychiatry lub ewentualnie okulisty)

 

Co jakiś czas (bardzo losowy) przez ułamek sekundy gdzieś na pulpicie miga u mnie kreska ok 1cm długości i szerokości tak na 1 - 2 piksele.

 

Grafika aktualnie nie jest podkręcona. Wcześniej sprawdzałem mniej więcej ile można z niej wyciągnąć i kiedy pojawiały się artefakty to od razu test wyłączałem, a same artefakty były w postaci czarnych trójkątów czy czegoś podobnego i miały różne rozmiary.

 

Istotne jest też chyba, że katowałem wczoraj heaven i 3dmarka żeby sprawdzić czy coś się nie wywali, ale w trakcie testów nie zauważyłem problemu.

Kreski te pojawiają się w idle i mam wrażenie, że widać je tylko na oknie firefox.

 

Z programów, które w jakiś sposób ingerują w obraz zainstalowanego mam MSI Afterburner i f.lux

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawości sprawdzałem miernikiem swojego Asusa 770 Dcu II. W 3d pod obciążeniem w booście karta zwiększa napięcie dla rdzenia do 1.275V. Gdzie wszystkie programy diagnostyczne pokazują 1.2V. Rdzeń kręci się do 1306Mhz :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem kombinować z downsamplingiem.

Udało mi się wyciągnąć rozdzielczość 2496x1560.

Przy 2560x1600 widać tylko ok 5mm tapety na górze ekranu, a reszta jest czarna.

 

Czy jest to kwestia karty graficznej, monitora, czy może kabla DVI?

Karta jak w opisie.

Monitor to NEC p221w

HWiNFO pokazuje następujące parametry:

 

Horizontal Freq - 31-83kHz

Vertical Freq - 56-75Hz

Max Pixel Clock - 170MHz

 

Kabel DVI to zwykłe DVI-D single link.

 

 

Czy ograniczenie w/w rozdzielczości bierze się z grafiki(wątpię), monitora czy może kabla DVI (zacząłem dziś szukać po wikipediach i jeżeli dobrze rozumiem dual link dvi powinien śmigać na wyższej rozdzielczości). Monitora nie zmienię, ale nowy kabel to akurat grosze.

 

Inna sprawa, że custom res robiłem na automatycznych timingach zgodnie z sugestią z poradnika na guru3d

Edytowane przez hot_lopez

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie użytkowania GTXa 770 od MSI (Wersja gaming z TwinFrozrIV). Karta działała 3 dni, dwa z nich w idlu bo nie było czasu na granie. Trzeciego dnia się czas znzałazł. Pograłem dwie godzinki w Fallouta New Vegas bo chciałem potestować mody, wyłączyłem grę, poszedłem zrobić kawę i po przyjkściu do kompa monitor zgaszony, dioda sobie fikuśnie miga. Brak reakcji na myszkę zmusił mnie do resetu kompa. A po nim już od postu przez proces ładowania windy taki oto obraz się pojawiał:

 

Dołączona grafika

 

Karta kupiona z morele.net. Nówka OEM z aukcji Allegro. Gwara jest 3 lata ale teraz 3 tygodnie karty nie będzie (Siedzę na HD 2400Pro) i plany pogrania w FNV można roztrzasnąć o kant dup.ci. 

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już uruchomiłem zgłoszenie reklamacyjne to jak mam to teraz odwołać? Napisać im nowego maila: "Przepraszam nie zamierzam korzystać z gwarancji, skorzystam z możliwości zwrotu towaru wraz ze zwróceniem gotówki do 10 dni od dnia jego otrzymania"?

 

EDYTA: Jak na razie anulowałem zgłoszenie reklamacyjne. Wyślę im ta kartę wraz z dokumentem o odstąpieniu od umowy, wszystko zostanie zrobione tak jak jest tutaj napisane: http://www.morele.net/pokaz_pomoc/1/

 

Taka mała dygresja - lekki skandal by nowa karta graficzna posiadała tego rodzaju usterkę i narażała klienta na stres. 1150zł to niemałe pieniądze i człowiek pomimo posiadania gwarancji na sprzęt zastanawia się jak zostanie gwarancja zrealizowana i czy przypadkiem nie będzie kolejnym jeleniem, którego wielkie firmy będą chciały zrobić w bambuko. Na szczęście jest ustawa mówiąca o zwrocie do 10 dni od dnia otrzymania towaru, więc problem kopania się po kostkach ze sklepem - mam nadzieję - został wyeliminowany.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale jak już uruchomiłem zgłoszenie reklamacyjne to jak mam to teraz odwołać? Napisać im nowego maila: "Przepraszam nie zamierzam korzystać z gwarancji, skorzystam z możliwości zwrotu towaru wraz ze zwróceniem gotówki do 10 dni od dnia jego otrzymania"?

 

Dokładnie tak. Masz zamiar się im tłumaczyć? Zwracaj kartę, dostaniesz kase na konto i bierz nową 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz karta była z aukcji więc o ile byś oddał kartę zakładając 10 dniowe prawo zwrotu to od ręki nowej nie dadzą, Oni wystawiają pojedyncze sztuki a to pokazowa, a to niekompletna itd wątpię by tak od ręki dali kolejną kartę, raczej skończy się na zwrocie pieniędzy i wszystko, no chyba że się mylę lub źle rozumiem "z aukcji" i były np 4 sztuki i jedną kupiłeś "kup teraz".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co  za różnica? 10 dni na ZWROT towaru a nie 10 dni na WYMIANĘ towaru. Dostanie kasę i kupuje drugą. Najwyżej dopłaci 50zł ale kupi sprawną kartę bez czekania, użerania się i ciągłej niepewności, że przyjmą na gwarancję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sam piszesz karta była z aukcji więc o ile byś oddał kartę zakładając 10 dniowe prawo zwrotu to od ręki nowej nie dadzą, Oni wystawiają pojedyncze sztuki a to pokazowa, a to niekompletna itd wątpię by tak od ręki dali kolejną kartę, raczej skończy się na zwrocie pieniędzy i wszystko, no chyba że się mylę lub źle rozumiem "z aukcji" i były np 4 sztuki i jedną kupiłeś "kup teraz".

No i bardzo dobrze. O zwrot siana mi chodzi. Już szukam zamiennika. Zapewne sianko przyjdzie przed kolejną wypłatą (Mają 14 dni na zwrot gotówki, więc będzie koło 30 stycznia jak ten termin minie), więc może dołożę i kupię R9-290 referenta. Ta luka pomiędzy GTX770 a GTX780 jest bardzo duża bo prawie 600zł. R9-290 idealnie sięww nią wpisuje jeśli kosztuje 1550zł. Szkoda tylko, że niereferenty są niedostępne ale referenty podobno akceptowalnie głośne i niestety gorące pod obciążeniem.

Dokładnie tak. Masz zamiar się im tłumaczyć? Zwracaj kartę, dostaniesz kase na konto i bierz nową 

Masz rację, nie ma co się tłumaczyć tylko trzeba korzystać ze swoich przywilejów jako konsument. Jak to jest możliwe by sprzedawać takie buble? Nie wiem i mnie to nie obchodzi. Karta została już wysłana wraz z oświadczeniem o odstąpieniu od umowy.

Jak sam piszesz karta była z aukcji więc o ile byś oddał kartę zakładając 10 dniowe prawo zwrotu to od ręki nowej nie dadzą, Oni wystawiają pojedyncze sztuki a to pokazowa, a to niekompletna itd wątpię by tak od ręki dali kolejną kartę, raczej skończy się na zwrocie pieniędzy i wszystko, no chyba że się mylę lub źle rozumiem "z aukcji" i były np 4 sztuki i jedną kupiłeś "kup teraz".

Z aukcji to znaczy, że była wystawiona nowa OEM karta od złotówki. Nie ważne czy KT czy licytacja. Jedno i drugie to kupowanie na odległość, więc w obydwu przypadkach zwrot do 10 dni bez podania przyczyny się należy.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A to dopiero hardcorowiec Dołączona grafika chce sobie zakupić R9 290 REFERENT Dołączona grafika chylimy czoła Dołączona grafika ... ja bym jednak proponował poczekać i zakupić R9 290 z jakimś autorskim chłodzeniem Dołączona grafika

Edytowane przez shakal84

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro Ci chodzi o zwrócenie karty, odzyskanie kasy i kupienie czego innego to OK, sądziłem że skoro ktoś się zdecydował na jakiś produkt, za nie małe pieniądze, to po 3 dniach mu się nie odmieni. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak to prawo mówi. Ma prawo mi się odmienić... do 10 dni od odebrania towaru Dołączona grafika

A to dopiero hardcorowiec Dołączona grafika chce sobie zakupić R9 290 REFERENT Dołączona grafika chylimy czoła Dołączona grafika ... ja bym jednak proponował poczekać i zakupić R9 290 z jakimś autorskim chłodzeniem Dołączona grafika

Tak byłoby najlepiej. Ale jak czytam o błędnie zaprojektowanych PCB do niereferenta przez Gigusia to zapał opada. Chciałbym coś mocniejszego od GTX770 ale GTX780 ma niekorzystny stosunek "ilość klatek/s - cena" w porównaniu do swojego słabszego brata. Dlatego też pisałem o czymś pomiędzy nimi. Tak aby Wiesiek 3 latał na maksie w FullHD.

 

Wiadomo, że obecnie to tylko gdybanie, która karta pozwoli na płynność 30 klatek/s w maks. detalach FullHD w Wiedźminie 3. Ale mam skromną nadzieję, że nie trzeba będzie to tego celu mieć karty za 2000zł.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bierz 290'tkę. Referent jest głośny, ale jak grasz na słuchawkach to nie ma problemu. Sam gram na głośnikach i nie było tak tragicznie. Wydajność 290'tki to poziom 780'tki, a czasem nawet lepiej. Chłodzenie zawsze można zmienić, ale jak pisałem referent w ostateczności również daję radę. Jak jesteś w stanie wydać te 1,5k to imo nie ma rozmowy, bo za tą kwotę otrzymujesz solidnego kopa w porównaniu z 770'tką :) Oczywiście możesz kupić coś z autorskim chłodzeniem, pod koniec miesiąca powinna być większa dostępność, a cena może stówę więcej. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano może wezmę. Może nawet dołożę do niereferenta. Testy na guru3D (Wprawdzie 290X ale to ta sama temperaturowa liga)

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,11.html

 

pokazują jasno, że z Windforce 3X będzie w uber mode bardzo chłodno w porównaniu do referenta (73 vs. 94). Z tego co pamiętam tryb Quiet Mode utrzymuje maksymalne taktowania do momentu zanotowania temperatury 94 stopni celsiusza. W testach Guru3D osiągnięto 84st., więc konkluzja może być jedna - da się zrobić 290tki wydajne i ciche. 

 

Gorzej z ceną. Gigabyte R9-290 OC Windforce 3X kosztuje w Agito.pl 1699zł.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No wiem. Był nawet na PurePC news o tym. Ciekaw jestem czy na "nowość" - jak ją Agito opisało to właśnie już poprawiona wersja bo nie chce mi się wierzyć, że to modele ze źle zrobionym chłodzeniem.

 

http://www.agito.pl/karta-graficzna-gigabyte-radeon-r9-290-oc-4gb-ddr5-pci-e-box-84-931693.html

 

EDYTA: http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,30.html

 

Guru3D testowało Gigusia 290X 7 stycznia i napisało w końcowych słowach "Let me also make clear that this is the 'final' fixed version of the card." najwyraźniej dostali już poprawioną wersję do testów kilka dni temu, więc jest szansa, że to co ma agito jest właśnie poprawiona wersją.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ano może wezmę. Może nawet dołożę do niereferenta. Testy na guru3D (Wprawdzie 290X ale to ta sama temperaturowa liga)

 

http://www.guru3d.com/articles_pages/gigabyte_radeon_r9_290x_windforce_3x_oc_review,11.html

 

pokazują jasno, że z Windforce 3X będzie w uber mode bardzo chłodno w porównaniu do referenta (73 vs. 94). Z tego co pamiętam tryb Quiet Mode utrzymuje maksymalne taktowania do momentu zanotowania temperatury 94 stopni celsiusza. W testach Guru3D osiągnięto 84st., więc konkluzja może być jedna - da się zrobić 290tki wydajne i ciche. 

 

Gorzej z ceną. Gigabyte R9-290 OC Windforce 3X kosztuje w Agito.pl 1699zł.

 

http://www.tomshardware.com/reviews/r9-290x-case-performance,3710.html

Zobacz ten test i co się stanie po włożeniu do obudowy karty z chłodzeniem Windforce 3X.

Edytowane przez KaszaWspraju

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok heatpipe nie dotykający GPU nie działa jak należy. Ale temperatury są w dobrze wentylowanej budzie takie jak na guru3d czyli koło 84 stopnie. Ja mam dobrze wentylowaną budę z trzema wentylatorami wdmuchującymi powietrze do budy i trzema wydmuchującymi. Plus dwa wentylatory na towerze na CPU.

 

Z braku laku, czytaj braku alternatyw dla windforce'a można rozważyć tą kartę. Ale 1700 zł to zdeczka za wysoka cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam do was pytanie, czym się różnią te karty od Palita?

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-ne5x770h1024j-585047

http://www.morele.net/karta-graficzna-palit-geforce-gtx-770-jetstream-2gb-ne5x770h1042-1045j-582738

 

Która z tych kart występuje w tym teście

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_geforce_gtx_770_tanszy_i_szybszy_gtx_680_vs_hd_7970?page=0,6

 

Na zdjęciu widać, że to wersja "ne5x770h1042-1045j", czy warto wziąć do zestawu za 3800zł?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...