Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Nie no śmiech na sali...Dostałem odpowiedź od Gigabyte'a w sprawie artefaktów na mojej karcie w 3dMark11...No ręce opadają...

 

"Witamy,

nie to problem driverów - niestety.
Trzeba cierpliwie czekać na nowe drivery by nVidia.

pozdr"

 

Masakra jakaś...Karty innych producentów inaczej przetwarzają obraz, tak ? :D I nie każdy model nawet od GTX 780 Ti od GB ma ten problem...JASNE...

 

Moja odpowiedź

 

"Nie wydaje mi się żeby był to problem driverów. Skoro w momencie kiedy zmniejszam taktowanie na pamięciach z 1750 mhz na 1650 mhz - artefakty znikają.

Po za tym jak wyjaśnić w takim razie że kolega na ASUSIE GTX 780 nie ma tego problemu?
Inny na EVGA gtx 780 Ti również nie ma. 
A ja ,oraz mój znajomy mamy wasze GTX 780 Ti i są u nas problemy, karty sprawdzane na kilki innych komputerach. Nowe sterowniki Nvidii nic nie dają."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam! 

Znajomy kupił GTXa 770 od MSI wersja oc.

Posiada zasilacz: 

Dołączona grafika

 

Komputer się resetuje tuż przed pojawieniem się pulpitu. 

Moje pytanie brzmi: Czy ten zasilacz jest za słaby do GTX 770 ?

 

Z kartą GTX 275 MSI lightning działa elegancko. 

Edytowane przez Cyklop10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jest za słaby. Popatrz na mój konfig. Zero problemów.

Musicie odpowiedzieć na dwa ważne pytania:

Czy na innym zasilaczu problem występuje?

Czy karta w innym komputerze tez robi takie cyrki?

 

Pozdrawiam

 

 

 

Waty watami, być może Twój zasilacz ma więcej amper na lini 12 v. 

Kartę podłączaliśmy do drugiego zasilacza Corsair HX 750 W Profesional series  (62A).

O dziwo wszystko zadziałało dobrze. Nie sprawdziliśmy karty pod obciążeniem zabrakło już nam czasu. 

Może jakieś zabezpieczenie działa zbyt szybko w Chiftecu ?

Edytowane przez Cyklop10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz ?

 

600Wat Chieftec jest za słaby do GTX 770 ?

 

Musiał być uszkodzony.

 

BTW... na Taganie 430-U22 używałem GTX 285 OC + Q9550@ 4.0 GHZ i zasilacz dawał radę, chodź już popiskiwał.

 

No ale cóż... i tak się może zdarzyć.

 

Aż się wierzyć nie chce.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten chieftec ma 4 linie 12 Volt i mógł podpiąć obie dodatkowe wtyki zasilania  z jednej gałęzi.

 

Wtedy zasilacz może nie wyrobić.

 

Taką sytuację miałem na Tagan 430-U22, gdzie były dwie linie 12 Volt.

 

Był też przełącznik, który łączył dwie linie 12 Volt w jedną mocną i to właśnie pozwalało na pracę pod bardzo dużym poborem Amper z lini 12 Volt.

 

Jak pewnie wiesz, GTX 285 OC potrafił wziąć więcej od GTX 770 OC  :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zartujesz ?

 

600Wat Chieftec jest za słaby do GTX 770 ?

 

Musiał być uszkodzony.

 

BTW... na Taganie 430-U22 używałem GTX 285 OC + Q9550@ 4.0 GHZ i zasilacz dawał radę, chodź już popiskiwał.

 

No ale cóż... i tak się może zdarzyć.

 

Aż się wierzyć nie chce.

 

Taką oto informację znaleźliśmy na pudełku od karty (była mało widoczna na pierwszy rzut oka).

 

 

MINIMUM SYSTEM REQUIREMENTS *PCI Expres-compliant motherboard with one dual width x16 graphics slot *two 8 pin pci expres supplementary power conectors *minimum 600W or greater system power supply with a minimum 12V current rating of 42A

 

Chiftec już swoje lata ma , mozliwe  że jego żywot pomału dobiega końca. 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Widzę że coraz więcej osób ma ten sam problem, chyba GB wydal jakieś wadliwe te swoje GTX 780 Ti...

Ja tam czekam nadal na Asusa i oddaje to w cholerę, dogadałem się ze sklepem już że przyjmą mi znowu na gwarę i tym razem oddają kasę i kupuję sobie Asusa. Nigdy więcej karty Gigabyte'a .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

następny Dołączona grafika

 

aaaa jednak patrząc po ikonach na pulpicie to ten sam koles...to już bedzie 5ty znany mi taki przypadek ( a nawet 6ty inny koles w komentarzu pisze ze ma tak samo..

u mnie właśnie minął miesiąc od zakupu chyba w poniedziałek napiszę do PC PROJEKT że będe oddawać i jak możemy się z tym dogadać ,też celowałbym w ASUSa

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jednak napisałem niedawno i Gosu nawet wspomnieli pewnie o Tobie Dołączona grafika

 

napisałem do nich -

Witam 17.12.2013 zakupiłem u Was grafike - Gigabyte GTX780 Ti OC 3GB Windforce ,zauważyłem że w 3dmark11 "strzela" artefaktami na standardowych zegarach ,nie podkręcałem jej ,jak na standardowych ustawieniach tak się zachowuje to nawet o tym nie myślę Dołączona grafika objawy identyczne jak tutaj - http://www.youtube.com/watch?v=0Dvag7ckS4s#t=0 także będe chciał oddać kartę na gwarancję ,jakie są możliwe rozwiązania tej sprawy ? tzn zwrot gotówki zapewne narazie nie wchodzi w grę ,oddajecie karte do serwisu i wymieniają czy możliwa jest wymiana na inną pewnie z dopłatą np Asusa ? Pozdrawiam

 

odpowiedź - 

Witam Kartę trzeba dostarczyć do nas z opisem dokładnym usterki i opisem konfiguracji. Dostaliśmy już raz taką kartę od klienta i zachowywała się u nas dobrze. Więc proszę o opis konfiguracji ,aby nasz serwis sprawdził na takiej samej i także jak wyślemy do Gigabyte mioeli to info. Po stwierdzeniu uszkodzenia serwis Gigabyte naprawia lub wymienia kartę. Niestety nie ma możliwości wymiany używanej karty na inny model Dołączona grafika Asusy nie wiadomo kiedy będą. Pozdrawiam Tomek

 

tak bardzo mi sie nie pali z tym , mam kolesia co jest 1-2 na miesiac w Krakowie to przez niego podrzuce.

 

Gosu - lekko sie pogubiłem juz w Towich wywodach :) na tej karcie co dostałes po wymianie to masz artefakty bez żadnego podkręcania rozumiem ?

Edytowane przez Elvis799

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co lepiej brać. GTX770 od Asusa czy MSI TF? Z testów na PPC wynika jakby chłodzenie asusa zaczynało mieć problemy (pod obciążeniem wentyle na 92%). Znowu MSI kilka stopni więcej ale i chłodzenie maks. 48% wentyl. Niby Asus ma backplate co trochę usztywnia kartę i daje mały plusik do wyglądu, ale czy jest lepszym zakupem od MSI?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę tutaj siać paniki, ale masz rację, co do coraz gorzej sprawujących się chłodzeń Asusa i Gigabyta.

 

Mam MSI GTX 670 TF i pod obciążeniem w grach nie przekraczam 68-70 stC  przy RPM 55%.

 

Kartę mam maxymalnie podkręconą z podniesionym napięciem, dla tego mogę ją porównywać do GTX 770.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie porównuj tego chłodzenia z msi pe do msi z 770gtx , 670 masz wyjsca , a na 770 całkowita cisza , więc nie dziwne , że karta łapie ponad 70stopni. Jak podkręcisz ręcznie obroty to można spokojnie kręcić i temperatury są niezłe , ale ciszy już nie będzie.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Side, ja nie ustawiam wyższych obrotów w żadnym programie.

 

Tak reaguje karta z pod swojego biosu.

 

W ogóle moja wypowiedź miała wykazać, że chłodzenia od Gigabyta i Asusa coś  szwankują pomimo tego, że są ogromne w porównaniu do mojego.

 

A 770 GTX od MSI mają duże wentylatory i całość powinna być cichsza i chłodniejsza od MSI  670.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moje chłodzenie nie szwankuje. Po oc 65oC i CISZA w porównaniu do starej karty (45-50% czyli jakieś 2000rpm ). 760 również cichutki mimo lipnej obudowy. Wcześniej miałem IDENTYCZNE WF3 na radeonie i było wyraźnie głośniejsze. Więc takie porównywanie nie ma najmniejszego sensu. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Małe podsumowanie użytkowania GTXa 770 od MSI (Wersja gaming z TwinFrozrIV). Karta działała 3 dni, dwa z nich w idlu bo nie było czasu na granie. Trzeciego dnia się czas znzałazł. Pograłem dwie godzinki w Fallouta New Vegas bo chciałem potestować mody, wyłączyłem grę, poszedłem zrobić kawę i po przyjkściu do kompa monitor zgaszony, dioda sobie fikuśnie miga. Brak reakcji na myszkę zmusił mnie do resetu kompa. A po nim już od postu przez proces ładowania windy taki oto obraz się pojawiał:

 

Dołączona grafika

 

Karta kupiona z morele.net. Nówka OEM z aukcji Allegro. Gwara jest 3 lata ale teraz 3 tygodnie karty nie będzie (Siedzę na HD 2400Pro) i plany pogrania w FNV można roztrzasnąć o kant dup.ci. 

No niestety [gluteus maximus] zbita. Wysłałem jako zwrto 10 dni ale towary kupowane przez zwykłą licytację a nie kup teraz nie podlegają zwrotowi 10 dniowemu.

 

 

 

IV. Wyłączenia

Do wyłączeń od prawa odstąpienia od umowy (jeżeli strony nie umówią się inaczej) należą m.in. świadczenia o właściwościach określonych przez konsumenta w złożonym przez niego zamówieniu lub ściśle związanych z jego osobą, a także świadczenia, które z uwagi na ich charakter nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu.

Co jednak najistotniejsze z punktu widzenia umów zawieranych na Allegro, zgodnie z art. 16 ust. 1 pkt 10 ustawy z dnia 2 marca 2000 r. o ochronie niektórych praw konsumentów oraz o odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny przepisów o umowach zawieranych na odległość nie stosuje się do umów sprzedaży z licytacji. Tak więc uprawnienie do odstąpienia od umowy bez podania przyczyn w terminie 10 dniowym będzie nam przysługiwało jedynie przy zakupie przy użyciu opcji „Kup teraz”.

http://www.kancelaria.pl/blog/10-dni-na-zwrot-towaru-na-allegro/

 

Właśnie dostałem info, żę odesłali kartę, którą o ironio będę musiał wysłać po raz kolejny za 15zł, tym razem na gwarę, bo przecież jest zjeb.ana. Jest panowie zaj.ebisście.

Edytowane przez Gooralesko

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, stałem się szczęśliwym posiadaczem MSI GTX 780 OC.

Mam pytanie w idle ( w pulpicie) system obniża szynę z 3.0 x16 do 1.1 x16 celem oszczędzania energii??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...