Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

No karty są konkret.Niestety tylko jedna z nich jest moja, druga to karta kumpla ale póki co siedzi u mnie więc sobie testuję i cieszę się wydajnością.

Nie zauważyłem problemów które ludzie mają z SLI. Grałem i w BF 4 i w Batmana AO , chore ilości klatek ten duet generuje :)

Jednak po tym co widzę i przy moim egzemplarzu, nawet jeśli GTX 880 będzie wydajniejszy zauważalnie od 780 TI to prędzej chyba drugiego 780 TI DC 2 zakupię do swojej karty niż 880 kę. 

Mój egzemplarz sieka po 63xx-64xx pkt w 3dm11 na Extreme więc patrząc na skalowanie wydajności jak taki GTX 880 będzie robił 65xx-68xx (może mniej,może więcej, cholera w sumie wie) zmiana nie będzie opłacalna

Nawet jedna z tych kart powinna na te kilka lat starczyć :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No.. na pewno spokojnie doczekasz do 2015 roku, kiedy to maja wyjść Maxwell (tak się gdyba na forach).

 

Do 2015 ? ;) Ludzie, jeśli Gosu nie jest "pro-gamerem" czy fanatykiem, który musi mieć 100fpsów, albo cisnąć wszystkie gry na maks detalach, to spokojnie doczeka do Volty, znaczy Pascala. 

Ja, gdyby nie super oferta ryby doczekałbym do 880 GTX na pierwszym keplerze (470GTX). Trzeba po prostu zmierzyć się z faktem, że ustawianie maksymalnych ustawień, czy antyaliasingu wcale nie daje tak wiele. Na 470 żeby grać spokojnie w AC 4 miałem wszystko na "średnie", teraz na 770 mogę ustawić wszystko na maks i co ? ... Nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy w grafice. W BF4 to samo, miałem na średnio-wysokich, teraz na ultra ... Okej, jak zrobię screeny to analizując piksel po pikselu faktycznie jest różnica. Jakby ktoś dał mi myszkę, klawiaturę i powiedział "jesteś w trakcie misji - graj" to za Chiny Ludowe bym nie odróżnił średnio-wysokich od ultra w ferworze gry. :) 

 

Także ... 780 Ti to aktualnie najwydajniejsza karta, więc spokojnie 3-4 generacje można przesiedzieć, oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale nie ma co wprowadzać demagogii, że wydając ponad 2 tysie na kartę, za półtora roku trzeba będzie myśleć o wymianie - zdecydowanie nie, zwłaszcza, że już jesteśmy po premierach nowych konsol i układy graficzne mają daleko do 780Ti. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Także ... 780 Ti to aktualnie najwydajniejsza karta, więc spokojnie 3-4 generacje można przesiedzieć, oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale nie ma co wprowadzać demagogii, że wydając ponad 2 tysie na kartę, za półtora roku trzeba będzie myśleć o wymianie - zdecydowanie nie, zwłaszcza, że już jesteśmy po premierach nowych konsol i układy graficzne mają daleko do 780Ti. 

 

To ile dasz rade sensownie posiedziec na high-endzie definiuje rynek hardwaru i gier ;) Juz za 2 lata moze sie okazac, ze 780Ti bedzie zbyt mierne by uciagac niektore tytuly jak to bylo w przeszlosci.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do 2015 ? ;) Ludzie, jeśli Gosu nie jest "pro-gamerem" czy fanatykiem, który musi mieć 100fpsów, albo cisnąć wszystkie gry na maks detalach, to spokojnie doczeka do Volty, znaczy Pascala. 

Ja, gdyby nie super oferta ryby doczekałbym do 880 GTX na pierwszym keplerze (470GTX). Trzeba po prostu zmierzyć się z faktem, że ustawianie maksymalnych ustawień, czy antyaliasingu wcale nie daje tak wiele. Na 470 żeby grać spokojnie w AC 4 miałem wszystko na "średnie", teraz na 770 mogę ustawić wszystko na maks i co ? ... Nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy w grafice. W BF4 to samo, miałem na średnio-wysokich, teraz na ultra ... Okej, jak zrobię screeny to analizując piksel po pikselu faktycznie jest różnica. Jakby ktoś dał mi myszkę, klawiaturę i powiedział "jesteś w trakcie misji - graj" to za Chiny Ludowe bym nie odróżnił średnio-wysokich od ultra w ferworze gry. :)

 

Także ... 780 Ti to aktualnie najwydajniejsza karta, więc spokojnie 3-4 generacje można przesiedzieć, oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale nie ma co wprowadzać demagogii, że wydając ponad 2 tysie na kartę, za półtora roku trzeba będzie myśleć o wymianie - zdecydowanie nie, zwłaszcza, że już jesteśmy po premierach nowych konsol i układy graficzne mają daleko do 780Ti. 

 

Nie no daleko mi do jakiegoś psychola co klatki liczy :D Dopiero wczoraj w BF 4 bawiąc się na SLI wylączylem vsync i zobaczyłem że "myszka szybciej chodzi".

"Pro-Gamingowo" to rzec można gram w StarCrafta II a tam to nie potrzeba mocnej karty ;-)

Mi styknie nawet mniej niż 60 klatek, głównie lubię RPG i RTSy , w FPSy gram bardziej okazyjnie.

Detale jeśli mam możliwość to pewnie że ustawiam na maksa, cieszyłbym się jeśli "Wiedźmin 3" ze wszystkim na maksa będzie mi płynnie działał w FHD na jednej 780 Ti np na tych 1272/7600 czy 7800.

Sądzę że tak, jeśli nie to pożyczę od kumpla tak jak teraz drugą albo po prostu (jeśli będę mieć wolną gotówkę) dokupię sobie drugiego 780 Ti DC2. Z tym że nie wydaje mi się żeby była taka potrzeba.

W tym roku to czekam tylko na Batmana Arkham Knighta , Watch Dogs (jeśli recenzje będą zacne) i ciekaw jestem co Dragon Age 3 pokaże (też poczekam na recenzje po wpadce DA 2)

To że mi coś tam spadnie poniżej 60 klatek to mnie nie interesuje nawet :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szybkie pytanie:

Polećcie jakiś program do monitorowania temp karty i cepa, łącznie z możliwością manualnej regulacji prędkości wentylatorów.
Używałem Argus Monitor na starym Gfie i nie było żadnych problemów - najlepszy program z jakim miałem do czynienia. Teraz nowa karta, więc co by wszystko działało zmuszony byłem zainstalować nową wersję, jednak po 30 dniach, wersja trial mija i program sam się wyłącza. Szukam od rana czegoś na zastępstwo, ale do regulacji wentyli procka mogę używać speedfan, jednak tam nie można regulować wentyli w gpu, więc tutaj z pomocą przychodzi msi afterburner, albo nvidia inspector. Jednak nie znalazłem żadnej aplikacji, która umożliwi mi te dwie rzeczy na raz. Już jestem w takiej desperacji, że chyba zmuszony będę zapłacić te 15 dolców na licencje do Argusa. Chyba, że wy macie jakieś przetestowane patenty, czym monitorujecie temp/wentyle itd? :>

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To ile dasz rade sensownie posiedziec na high-endzie definiuje rynek hardwaru i gier ;) Juz za 2 lata moze sie okazac, ze 780Ti bedzie zbyt mierne by uciagac niektore tytuly jak to bylo w przeszlosci.

W tej chwili 780ti jest za słaba jak chcesz grać z na max-a i tylko w 1080p. Ale to wynika po pierwsze z partactwa developerki , po drugie z niewiedzy gracza , po trzecie z api , po czwarte sterowników. Pięknym przykładem jest pakowanie efektów z Gameworks , czyli nic innego pakiet efektów z physx , które powodują ubicie wydajności. Kolejna sprawa to siłowa implementacja MSAA do nowszych silników , po pierwsze zabija wydajność , po drugie wygładzenie krawędzi jest tragiczne. Na temat można by pisać i pisać :>

 

Bieżący sprzęt nie jest za słaby tylko nie jest efektywnie wykorzystany , także z biegiem czasu nawet jeżeli sprzęt będzie dużo wydajniejszy to dużej poprawy nie będzie ,skoro to nie w sprzęcie jest problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej chwili 780ti jest za słaba jak chcesz grać z na max-a i tylko w 1080p. Ale to wynika po pierwsze z partactwa developerki , po drugie z niewiedzy gracza , po trzecie z api , po czwarte sterowników. Pięknym przykładem jest pakowanie efektów z Gameworks , czyli nic innego pakiet efektów z physx , które powodują ubicie wydajności. Kolejna sprawa to siłowa implementacja MSAA do nowszych silników , po pierwsze zabija wydajność , po drugie wygładzenie krawędzi jest tragiczne. Na temat można by pisać i pisać :>

 

Bieżący sprzęt nie jest za słaby tylko nie jest efektywnie wykorzystany , także z biegiem czasu nawet jeżeli sprzęt będzie dużo wydajniejszy to dużej poprawy nie będzie ,skoro to nie w sprzęcie jest problem.

 

Ciekawi mnie to co napisałeś,osobiście nie zauważyłem żeby pojedyńcza 780 TI nie dawała rady w jakimkolwiek tytule. A mam tą kartę od końca Grudnia 2013. Nie licząc spartolonego AC IV BF i Physx jaki przycina nawet na SLI z 2x 780 Ti, wszędzie było konkret.

Mogę jednak przetestować różnicę póki mam dwie takie karty.

Podaj jakieś tytuły, jak zrobić te testy dokładnie, na co patrzeć. Z chęcią podzielę się wynikami i spostrzeżeniami. Sam jestem serio ciekaw efektu. 

Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koledzy, szybkie pytanie:

 

Polećcie jakiś program do monitorowania temp karty i cepa, łącznie z możliwością manualnej regulacji prędkości wentylatorów.

Używałem Argus Monitor na starym Gfie i nie było żadnych problemów - najlepszy program z jakim miałem do czynienia. Teraz nowa karta, więc co by wszystko działało zmuszony byłem zainstalować nową wersję, jednak po 30 dniach, wersja trial mija i program sam się wyłącza. Szukam od rana czegoś na zastępstwo, ale do regulacji wentyli procka mogę używać speedfan, jednak tam nie można regulować wentyli w gpu, więc tutaj z pomocą przychodzi msi afterburner, albo nvidia inspector. Jednak nie znalazłem żadnej aplikacji, która umożliwi mi te dwie rzeczy na raz. Już jestem w takiej desperacji, że chyba zmuszony będę zapłacić te 15 dolców na licencje do Argusa. Chyba, że wy macie jakieś przetestowane patenty, czym monitorujecie temp/wentyle itd? :>

 

Nie da się regulować wentylatora CPU w biosie płyty głównej ?

 

Mam na myśli dynamiczny RPM względem temperatury.

 

Bios sobie sam ustawia obroty.

 

A do monitoringu użyj AF 19 beta.

 

AF ma tablicę z krzywą RPM do temperatury + cały zestaw monitoringu.

 

U siebie mam skromny monitoring, ale mi to wystarcza:

 

Dołączona grafika

Do 2015 ? ;) Ludzie, jeśli Gosu nie jest "pro-gamerem" czy fanatykiem, który musi mieć 100fpsów, albo cisnąć wszystkie gry na maks detalach, to spokojnie doczeka do Volty, znaczy Pascala. 

Ja, gdyby nie super oferta ryby doczekałbym do 880 GTX na pierwszym keplerze (470GTX). Trzeba po prostu zmierzyć się z faktem, że ustawianie maksymalnych ustawień, czy antyaliasingu wcale nie daje tak wiele. Na 470 żeby grać spokojnie w AC 4 miałem wszystko na "średnie", teraz na 770 mogę ustawić wszystko na maks i co ? ... Nie widzę jakiejś zasadniczej różnicy w grafice. W BF4 to samo, miałem na średnio-wysokich, teraz na ultra ... Okej, jak zrobię screeny to analizując piksel po pikselu faktycznie jest różnica. Jakby ktoś dał mi myszkę, klawiaturę i powiedział "jesteś w trakcie misji - graj" to za Chiny Ludowe bym nie odróżnił średnio-wysokich od ultra w ferworze gry. :)

 

Także ... 780 Ti to aktualnie najwydajniejsza karta, więc spokojnie 3-4 generacje można przesiedzieć, oczywiście to zależy od indywidualnych preferencji i potrzeb, ale nie ma co wprowadzać demagogii, że wydając ponad 2 tysie na kartę, za półtora roku trzeba będzie myśleć o wymianie - zdecydowanie nie, zwłaszcza, że już jesteśmy po premierach nowych konsol i układy graficzne mają daleko do 780Ti. 

 

W takim razie Panie Maćku, do dzisiejszych gier wystarczy nowy Maxwell :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

A do monitoringu użyj AF 19 beta.

 

AF ma tablicę z krzywą RPM do temperatury + cały zestaw monitoringu.

 

Ok, dzięki za info. Co do Cpu to mam tak właśnie ustawione, a co do monitorowania, to czym jest AF 19 beta? Bo nie udało mi się tego wygooglować :mellow:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W takim razie Panie Maćku, do dzisiejszych gier wystarczy nowy Maxwell :P

 

No powiem Ci, że tego GFa sprzedałem bratu ciotecznemu i On jest bardzo zadowolony, zwiększył wydajność swojej grafiki dwukrotnie (miał starego radeona) i mimo, że ma i5 4670K twierdzi, że lepsza grafa mu nie potrzebna, łoi i w AC 4 i w BF 4, więc ... pewnie i 750Ti by mu starczył, tyle, że mojego GeForce'a dostał za 300zł. ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Maciek GTX 470 ?

 

Swego czasu prawie TOP Fermii :)

 

Karta ma dobrą tesselację, stąd dobre osiągi w DX11,  tylko że nie zły grzejnik z niej jest i jak to jest  referent, to współczuję uszom braciszka :biggrin:


Ok, dzięki za info. Co do Cpu to mam tak właśnie ustawione, a co do monitorowania, to czym jest AF 19 beta? Bo nie udało mi się tego wygooglować :mellow:

Nie wiem, czy znalazłeś AF, bo nie piszesz, dla tego daje link: http://www.guru3d.com/files_details/msi_afterburner_beta_download.html

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz na myśli Maciek GTX 470 ?

Swego czasu prawie TOP Fermii :)

Karta ma dobrą tesselację, stąd dobre osiągi w DX11,  tylko że nie zły grzejnik z niej jest i jak to jest  referent, to współczuję uszom braciszka :biggrin:

 

Tak, GTX 470, ale WindForce 3 i była cichsza od obecnej 770 Lightning, także może być zadowolony. Grzałka faktycznie, bo latała często przez kilka około 95*C (stale) , ale w pełni stabilnie. U mnie przepracowała od października 2010, także całkiem długo. Z tego co widziałem na testach to jakby 750Ti wykręcić to byłyby podobne wydajnościowo. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z ciebie żyła MaciekCi żeby taki złom sprzedawać... ja bym to oddał za free rodzinie... 

 

Haha! Podsumował :D Nie no, GTX 470 dobra karta nadal, gorzej że to GBT, taka sama niedawno padła znajomemu od tak sobie. Ale że GBT to dziadostwo to nic dziwnego w tym nie ma ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy znalazłeś AF, bo nie piszesz, dla tego daje link: http://www.guru3d.com/files_details/msi_afterburner_beta_download.html

 

Znalazłem :wink2:  Dzięki wielkie za info, dzisiaj sobie potestuję to i owo.

Dziwi mnie natomiast to, że jak nosiłem się z zamiarem kupna nowej karty to czytałem opinie na wszystkich znanych mi sklepach. I kupujący na morele wypisywali, że gtx 770 rozwala każde gry na maxa detalach w full hd i nie ma tytułu, który by mógł ją zagiąć. Jednak prawda jest inna i tak jak myślałem, taki Crysis czy Metro 2033 ze wszystkim na maxa daje nam najwyżej 25fpsów, więc o płynnym graniu nie ma tutaj mowy. Przeglądając testy można było to zauważyć i chyba tylko taka konstrukcja jak 780Ti pozwala na płynne grania na prawdziwym max w tych tutyłach. Jak widać, dla ludzi max/ultra detale, to takie, jakie ustawi im gra po włączeniu, albo opcje grafiki ogólne, bez zakładki / zaawansowane /.

Edytowane przez yoshi89

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te gry są jakoś dziwnie napisane/zoptymalizowane.

 

Crysis Warhead działa sporo lepiej od swojego starszego braciszka, a  Metro LL wręcz świetnie w porównaniu do pierwszej edycji 2033.

 

BTW... dziś wychodzą nowe sterowniki do grafiki, to sobie wejdź na stronkę Nvidii po południu i sprawdź, czy już są.

 

Mają dać przyśpieszenie w paru grach.

 

No i kartę możesz ładnie podkręcić zyskując dobre 15% wydajności za darmo :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@yoshi89

Ja używam ustawień optymalnych, poprzez nV Experience, i nawet 780 Ti w BF4, nie ma wszystkich ustawień na ultra, tylko wysokie lub bardzo wysokie, zresztą wątpię czy zobaczyłbym różnicę między ultra a bardzo wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wszystko zależy co rozumiesz "bez problemu"? U siebie na ultra, gra można powiedzieć chodzi na styk, czyli są spadki do 50fps (chociaż jeszcze nie testowałem z mantle). Co z tego jak średnio trzyma te 100fps, jak spadki decydują o ogólnej płynności. Maciek piszę, że na ultra gra mu chodzi na 770. Nie piszę czy jest sens ustawiać i czy widać różnicę. Piszę tylko, że na ustawieniu ultra na 770 jakość rozgrywki będzie "umiarkowana" skoro na 290 jest na styk to z 780 będzie gorzej podobnie. Pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Aaa bez aa faktycznie może być jak piszesz. Mój błąd, założyłem, że wszystko w grze na maks razem z aa. Ti jest wydajniejsza od zwykłej czy 290, więc myślę, że z AA mogą być spadki do 60fps. Oczywiście piszę tylko i wyłącznie o multi :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ustawienia Nv Exp. w BF4

 

Zamknięcie środowiska-HBBO.............Wygładzanie krawędzi-opóżnione-4xMSAA...........Wygładzanie krawędzi-post-wysokie...........Tryb wyswietlania-pełny ekran

Jakość efektów-ultra wysokie................Jakość grafiki-dostosowana............Jakość oświetlenia-ultra......Jakość siatki-ultra...........Jakość przetwarzania końcowego-ultra

Rozdzielczość-1920x1080........Skala rozdz.-100........Dekoracja terenu-ultra......Jakość terenu-bordzo wysoka.....Filtrowanie textur-ultra.......Jakość textur-bardzo wysoka

 

min. 80 fps

kaijitsu, mówisz że to badziewie, lepiej samemu ustawiac ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W 4 nie gralem wiec nie wiem jak z optymalizacja.4 az tak odbiega od 3 jesli chodzi o fps? W 3 bez aa mam 100fps+ wiec myslalem ze 4 chodzi podobnie. Jesli na 780ti gra spada do 50fps to nie mam wiecej pytan ;p

 

BF4 działa na ultra z AAx4 1920/1080, nadpróbkowanie 100% GTX 670 OC  50-70 FPS.

 

Twoja karta i procesor utrzymają takie ustawienia powyżej 70 FPS mając na myśli minimalny FPS.

 

A tu masz nowe sterowniki 64 bit, gdybyś chciał potestować :)

 

http://www.guru3d.com/files_get/geforce_337_50_beta_download,2.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale z ciebie żyła MaciekCi żeby taki złom sprzedawać... ja bym to oddał za free rodzinie... 

 

Idź do sklepu i kup kartę graficzną nową o takiej samej wydajności i porównaj ceny. Zresztą gadasz jak potłuczony, jak masz za dużo pieniędzy i pozbywasz się "złomu" za free, to czekam na Della, adres dać ci na PW ? 

 

Najwidoczniej budowlańcom powodzi się znacznie lepiej niż informatykom, mogłeś nie być żyłą i dorzucić się do złota olimpijskiego jak Kulczyk, czyżbyś przegapił ?  

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

BF4 działa na ultra z AAx4 1920/1080, nadpróbkowanie 100% GTX 670 OC  50-70 FPS.

 

Twoja karta i procesor utrzymają takie ustawienia powyżej 70 FPS mając na myśli minimalny FPS.

(...)

Śnisz. U siebie nie napisałeś czy to minimalny jest 50-70? Jeżeli to miałeś na myśli to można zakończyć rozmowę w tym momencie. Na 770 nie ma takiej możliwości aby w fhd na ultra z aa utrzymać minimalnie 70fps. Kolega powyżej na 780ti ma minimalnie 80fps, jak 770 utrzyma połowę tego minimalnie to będzie sukces :) pzdr

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...