Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

Napisałem, że u siebie miałem 50-70 FPS.

 

Czytać:

 

50 minimum

 

70 maximum.

 

GTX 780 nie miałem, ale widzę, że 780 jest dobre 30% wydajniejszy od mocno wykręconej 670, to tez zaryzykowałem minimum 70 FPS dla 780-ki :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śnisz. U siebie nie napisałeś czy to minimalny jest 50-70? Jeżeli to miałeś na myśli to można zakończyć rozmowę w tym momencie. Na 770 nie ma takiej możliwości aby w fhd na ultra z aa utrzymać minimalnie 70fps. Kolega powyżej na 780ti ma minimalnie 80fps, jak 770 utrzyma połowę tego minimalnie to będzie sukces :) pzdr

 

GTX 770, misja Tashgar, więc np. w deszczowym Shanghaju na bank będzie mniej :

 

MIN : 43 FPS

AVG : 66.951 FPS

MAX : 102 FPS

 

Grałem przez 15minut. 

 

 

 

EDIT : Zrobiłem jeszcze deszczowy Shanghai : 

 

MIN : 35 FPS

AVG : 69.670 FPS

MAX : 117 FPS 

 

a to mnie zaskoczyło, avg i max wyższe, ale i niesamowity drop do 35 FPS ... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam WIN 8.1 :P

 

Ponoć lepiej sobie radzi w BF4.

 

No i Maciek ma GTX 770, a ja pisałem, że GTX 780 powinien trzymać minimalny FPS na poziomie 70 FPS.

 

Aha... pamiętajcie o nadpróbkowaniu, bo automatycznie jak dobrze pamiętam, jest ustawione na 120%.

 

Ja pisałem o 100% nadpróbkowania.

 

Przesuńcie sobie suwaczek na 150% i zagrajcie :P

 

Nie ważne... i tak pogracie ładnie na tych kartach :)

 

EDIT: Maciek... masz aktualnie najnowsze sterowniki do 770-ki ?

 

Dziś wyszły 337.50 i ludzie sobie chwalą :)

 

http://www.guru3d.com/files_get/geforce_337_50_beta_download,7.html

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podzielę się z Wami ciekawą rzeczą, chodzi o to jak seriws GBT traktuje klientów i jak postrzegają sprawność karty.
Wiadomość z PC Projektu do mnie w sprawie tego jak GBT odwala...

"no mamy info ,że nie opierają się na 3d mark 11. Tylko karty ,które sprawiają problemy w grach/programach będą naprawiane. Tyle mamy na mailu u kolegi w serwisie.
Zobaczymy. Szczerze zawsze jakoś załatwiali ,że było dobrze dlatego myśle ,że teraz będzie takżę OK. "

Moja odpowiedź

"Tak swoją drogą to odnośnie tego co Wam GBT za kity wciska - "Tylko karty ,które sprawiają problemy w grach/programach będą naprawiane."
To czymże innym jak nie programem jest 3Dmark? Aplikacja służąca do testowania stabilności, wydajności kart. Oraz dla pasjonatów którzy chcą NA SPRAWNEJ karcie punkty podbijać, zgadza się?
Co za tym idzie sami sobie zaprzeczają, warto ten argument wykorzystać. Karta nie jest sprawna, ich "psim" obowiązkiem jest albo w jakiś sposób naprawienie jej tak że na defaulcie ŻADNYCH artów nie ma albo niech kasę oddają, ewentualnie niech [ciach!]ją Dołączona grafika Nazywajmy rzeczy po imieniu bo to już jest po prostu z ich strony bezczelność..."

Jeszcze ktoś chce pochwalić firmę GBT ? A może to ja jestem świrem i przesadzam ? Dołączona grafika Oby te pazerne łajzy wiele strat miały za takie podejście... 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sterowniki przereklamowane, ale są ludzie, którzy bardzo zachwalają :P

 

U mnie:

 

BF4 + 0 FPS

BF3 + 2 FPS

C3  + 1 FPS

 

Benchmark "Sanctuary" DX11 ultra + 300 pkt.

 

Pupy nie urywa, ale nie jest gorzej, niż poprzednie sterowniki.

 

Dotyczy WIN 8.1 64 bit.

Edytowane przez leven

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@kaijitsu

podałem Ci ustawienia nV Exp. i nawet odp. czy jest wszystko ok. czy coś zmienić, a właśnie zainstalowałem nowe stery, a chińska nawałnica  czeka :)

 

@Gosu

to nie jest problem Gigabyte, to jest problem podejścia sklepu/serwisu wobec klienta, takie nasze polskie cwaniactwo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ustaw sobie ręcznie. nV exp to nic innego jak predefioniowane profile. To jest dla graczy, którzy mają słabe karty i nie potrafią ustawić sobie parametrów grafiki w grze przez co często na karcie pokroju gts450 grają z AAx2 bo tak gra na default ustawiła.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

EDIT: Maciek... masz aktualnie najnowsze sterowniki do 770-ki ?

 

W takim razie zabieram się za sprawdzenie, zobaczę co się dzieje na Tashgarze i w Szanghaju. :) Później edytuję tego posta. 

 

Czysta instalacja i o proszę, co za shit : 

335.23 337.50
Tashgar
MIN 43 40
AVG 66.951 64.992
MAX 102 86
Shanghai
MIN 35 35
AVG 69.670 65.619
MAX 117 96

 

Same spadki ... i o ile w AVG i MIN nie jest źle, o tyle MAXy to tragedia. Wracam do 335.23. 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Urok bety, moze skupiali sie tylko na najnowszych GPU i oficjalki powinny byc lepsze na innych grafach niz 780. Albo Twoj CPU jest za slaby w stosunku do nowszych platform :/

Edytowane przez ryba

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za test, w takim razie szkoda zachodu ;)

 

Dobra, dobra, moment, bo coś się skaszaniło. Całe OC poszło w pizdu. Mimo, że w Afterburnerze suwaki były tak samo, odczyt w AF dobry, to po teście w Firestrike'u jak uzyskałem 6900 zamiast 7600, to spojrzałem na zegary w wyniku a potem w GPUZ i... przywróciło do stocka. :| Zaraz machnę jeszcze raz.  

 

EDIT: Sorry za zamieszanie, teraz ma to sens : 

 

335.23 337.50
Tashgar
MIN 43 49
AVG 66.951 72.131
MAX 102 108
Shanghai
MIN 35 33
AVG 69.670 72.803
MAX 117 126

 

Dodam, że zawsze mierzę w tych samych miejscach, stosuję tą samą strategię, te same bronie, staram się maksymalnie identycznie powtórzyć sekwencję, ale skąd na Szanghaju drop poniżej tego co było bez OC to nie wiem.
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś sobie zrobić OC w biosie karty.

 

W shanghai na pewno min. jest niższy w nowym sterowniku ?

No wiem, proponowałeś mi abym zrobił w BIOSie... kiedyś się za to zabiorę. :P

 

Co do MIN w Shanghai ... zrobiłem ponownie procedurę testową dwa razy i raz znowu wyszło 33, zresetowałem komputer i wyszło 36. Te wyniki raczej są poglądowe i nie ma co ich silnie wiązać, wszak, czy min jest 33, czy 36 fps to niewielka różnica.  

 

 

Rozumiem, że ten test to nie jest jakieś timedemo tylko starałeś się 2x tak samo zagrać? Na ile dokładny jest taki test? 

Tak jest, starałem się zagrać już kilkakrotnie razy tak samo. Dzięki temu, że sekwencja jest krótka ~ 15min jak widać, udaje się uzyskać powtarzalne wyniki... Z tego co wiem, to chłopaki w redakcji też tak robią, oczywiście robią to znacznie dokładniej niż ja, bo robią kilka razy, z czego wyciągają średnią. Moje wyniki to tylko "mniej więcej". 

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

side modyfikujesz sterowniki na bierzaco kazde nowe czy tylko wybiurczo? i czy te Twoje sterowniki cos poprawiaja przy sli?

 

Wysyłane z mojego GT-S6500 za pomocą Tapatalk 2

Nic nie robie na razie , sli można poprawić mając je pod ręką. Miałem sli to i owo dało się poprawić m.in w profilach.

Nie ma jak oglądać testy robione w demach i przez ludzi od nv :lol2:

 

Robienie testu tylko dla testu , bo nvidia coś wypuściła jest bezsensu. Jak partaczą jest cisza , a jak poprawiali jest cisza. Jak amd wypuściło 295 to trzeba zrobić zamieszanie by odwrócić uwagę od premiery nowego radka.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś był dostęp do nvapi poprzez inf-a , wiele rzeczy można było zmieniać przez inf-a oraz w pliku nvcpl.dll , a profile były w xml-u. Teraz wszystko właściwie przerzucono do nvdrsdb.bin , ale ja jestem za głupi by go "otworzyć". Pewną małą część otworzył człowiek , który zrobił nvinspectora.

 

Zabawa w profilach to inna bajka , można je poprawiać - poprawia się skalowanie , znikają migające textury itp Profile siedzą też w tym bin-ie. Teraz można poprawić sterownik od strony systemu , zmieniając pewnie ustawienia w systemie , czyli tak jakby sztucznie łatasz to i owo. Co do nvapi , to nv daje możliwość dekompilacji , ale jak pojawią się problemy to w zasadzie zero odzewu z ich strony jak patrzyłem na forum nv. Proigramistą nie jestem , ale po pewnych objawach potrafię mniej więcej dojść w czym problem i ominąć problem inaczej.

 

Najbardziej mnie śmieszą ludzie , którzy korzystają ze sterowników z tweakforce , gdzie człowieczek sobie wpisuje stare "tweaki" na poziomie inf-a , które w ogóle nie działają a ludzie wzdychają jakie to nie super stery, nie ma jak siła sugestii.

 

W skrócie kiedyś taki lolek , który nie ma pojęcia oprogramowaniu mógł sporo zmienić w sterowniku. Robienie od podstaw instalatora i inf-a to raczej nie programowanie :> , przynajmniej tak mi się wydaje.

 

Ps. za czasu serii 190.xx , niektóre ustawienia , które sam wprowadziłem nv przejechała ode mnie by poprawić to i owo :biggrin:

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Posiedziałem nad tym trochę i faktycznie, ten bin nie jest tak sobie po prostu binarką , tam też są jakieś profile(?) do gier... ogólnie trzeba dobrze znać Hex edytory... Żaden znany mi decompiler nie ogarnął. Patrzyłem w NVAPI i tam chyba jest metoda do zapisywania pliku nvdrsdb.bin , więc teoretycznie nie ma problemu, aby zapisać to czytelnie, ale nie mam na to już sił. :) Faktycznie widać, że chcieli to utrudnić, a samo forum devZone świeci pustkami ... 

 

Jak bawiło by Cię jeszcze grzebanie i być może doszedłeś dalej niż ja w "rozkodowywaniu" nvdrsdb.bin , to możesz się podzielić, ja ze swojej strony mam "zaplecze" programistyczne i zabawki typu decompilery czy można pobawić się w jakieś konwersje... Z drugiej strony ... czy to tak dużo da ? :) 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika

 Wprowadzenie API Mantle dedykowanego kartom graficznym AMD Radeon musiało zrobić wrażenie na Microsofcie i konkurencji, która postawiona przed faktem dokonanym nareszcie zauważyła niedoskonałości obecnego oprogramowania i zaczęła szukać nowych koncepcji... chociaż w gruncie rzeczy wszystkim wtajemniczonym rozwiązanie problemu jest doskonale znane. Nazywa się niskopoziomowym dostępem do zasobów sprzętowych i powinno być standardem, ponieważ system operacyjny oraz biblioteki DirectX 11 marnotrawią ogromną ilość mocy obliczeniowej. Microsoft zapowiedział podczas konferencji GDC 2014 rewolucyjne zmiany w DirectX 12 inspirowane właśnie AMD Mantle, jednak zanim doczekamy się nowego zestawu instrukcji upłynie jeszcze trochę czasu, dlatego NVIDIA postanowiła zakasać rękawy i własnoręcznie poprawić sytuację. Nowe sterowniki GeForce 337.50 Beta powinny przynieść wzrost wydajności posiadaczom sprzętu NVIDII, zwłaszcza w scenariuszach zależnych od centralnej jednostki obliczeniowej. Czy dwurdzeniowy procesor nadal ogranicza wydajność kart graficznych GeForce GTX, lepiej sprawdzając się w połączeniu z Radeonem? Ile prawdy jest w takim stwierdzeniu? Sprawdzimy to porównując GeForce GTX 780 Ti oraz Radeon R9 290X na platformach Pentium G3220, Core i3-4330 i Core i5-4670K.

Edytowane przez Caleb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wyciąganie wniosków na podstawie haswell-a to jest całkowicie błędne , ponieważ na każdej architekturze sterowniki zachowują się inaczej. Przykładowo 775 , które potrzebowało sporego boosta a dostało prawie zero :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cześć,

mam takie szybkie pytanko, czy do Gigabyte GTX 780 GHz WF3X wystarczy zasilacz 550W ? Teoretycznie w polecanych zestawach, jest właśnie taki zasilacz SilentiumPC Deus M1 550W, ale na stronie producenta karty graficznej widnieje, że musi być minimum 600W. Wystarczy to 550W, czy jednak mogę odczuć jakiś dyskomfort i wyłączający się z nienacka komputer ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

da rade w 100% zobacz mój zestaw też zasila 550w wszystko podkręcone, do tego chłodzenie wodne, podczas normalnego użytkowania ciągnie z gniazdka około 330w w stresie w ekstermalnych testach nieco powyżej 430w także jeszcze sporo zapasu, pamiętaj też że najwiekszą sprawność zasilacz ma przy obciążeniu około 75-85% powyżej i poniżej jest już gorzej, także nie ma co kupować nad wyrost

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie o temperatury na sekcji zasilania, w GPU-Z pokazuje mi iż temperatura VRM dochodzi do 90-95 stopni nawet. Mimo tego że wentylatory karty ustawione są na 85% oraz mimo dobrego przewiewu w obudowie.

Ustawienia karty 1262/7700 napięcie rdzenia 1.1187v

Mam się o co martwić czy taki już urok tych sekcji zasilania? Trochę mnie przeraża wizja letnich upałów :)

 

Edytowane

 

W havenie takie tempy wali, raz mi nawet pokazało 112 C ale to przekłamanie, bo tak samo nie raz pokazuje 250 C + , najwięcej 463 C - jakoś tak albo na minusie po 300+ :D
 
W katowaniu 3Dm11 na Extreme rozgrzewa się do 73 C.
Sprawdzę jeszcze jak jest z dociskiem śrubek i dokręcę te bez plomby jeśli będzie trzeba.
 
Tak swoją drogą widzę że ktoś bardzo, ale to bardzo chce mi nabić negatywne punkty reputacji, bo ciekawi mnie czymże ten post sobie zasłużył na "-1".
Słodkie :)
Edytowane przez Gosu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...