Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

No niby tak ale nie zmienia to faktu że oszust tam grasuje ;-)

Tak swoją drogą, grał ktoś w Metro LL na SLi z 780/780 TI?

Ja mam na week drugą kartę do SLI i Metro LL w 1080p ze wszystkim na maksa + SSAAx4 spada na SLI do 46-40 fps :D

Raz miałem nawet 28 w jednym miejscu, SSAAx3 jest jak najbardziej grywalne i trzyma 60 fps.

Nieźle ten silnik sieka grafy ;-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A ja po paru dniach testow ustabilizowalem juz sobie OC w mojej 760. Generalnie zamysl byl taki zeby nie ruszac napiecia i limitu mocy w Afterburnerze.

Po paru godzinach katowania w Watch Dogs max. 67*C.

 

http://www.techpowerup.com/gpuz/55n9r/

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To teraz wpisz sobie te taktowania do biosu, a bios wgraj do karty.

 

Nie będziesz musiał korzystać z dodatkowych programów zewnętrznych do OC.

 

Bios nie lubi, jak go cały czas zmienia oprogramowanie zewnętrzne.

 

Pokaż jeszcze GPU-Z "sensors", gdy karta jest obciążona i pokaż Nvidia Inspektora.

 

Chciałbym zobaczyć maxymalny boost GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No jak ładnie :)

 

GPU w max boost osiąga 1280 MHZ... bardzo przyzwoity wynik.

 

Wpisz sobie taką częstowliwośćdo biosu na stałe, to nie będzie trottlingu.

 

Napięcie masz dość wysokie, jak na kartę z oryginalnym biosem.

 

Napisz jeszcze, jaki masz Power Target ustawiony.

 

 

Jak chcesz, mogę te wartości wprowadzić do biosu Twojej karty, tylko zgraj bios karty na dysk i daj go na forum, żebym mógł go edytować  i w prowadzić zmiany.

 

Bios zgrasz w GPU-Z klikając na malutki znaczek pod logo Nvidii.

 

 

Tu masz Nvidia Inspektora, którego chcialem zobaczyć:

 

http://www.guru3d.com/files-details/nvidia-inspector-download.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nah biosu nie bede modyfikowal, jesli chodzi o Power Target chodzi ci o Power Limit w Afterburnerze? Jesli tak to nie ruszany czyli na 100.

 

nvidia_20140710_152022.png

Edytowane przez kelcior

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Ostatnio miałem więcej czasu i pograłem sobie w bf4 i ku mojemu zdziwieniu gra po kilkunastu minutach resetuje mi kompa, nie ma blue screen'a, po prostu reset. Temperatura zbliża się do 80 z Vsync off (dziś max miałem 74), podziała tak kilka minut i reboot, z Vsync on temp max 65 stopni i nic się nie dzieje. chłodzenie ~90% przy temp + 70. Pytanie czy to może być wina zasilacza, czy raczej grafika? Podejrzewam zasilacz ponieważ często piszczy i nie zawsze wstaje komp.  Muszę po kilka razy włączyć i wyłączyć aby odpalił. Miałem też tak na poprzednim zestawie, a własnie zasilacz jest jedynym komponentem, który nie został wymieniony ma już ponad 4 lata...

vsync-off.gifvsync-on.gif

Vsync off                                                                                      Vsync-on

 

MSI GTX 770
I5-4570 
ram 2x4GB 1600MHz
Gigabyte GA-B85M-HD3
zasilacz  be quiet! SP E6-500W

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na bank zasilacz ostatnio ćwiczyłem to z kumplem który zawsze żydził kasę na zasilacz i przez lata kupował badziewia i przy każdej modernizacji kompa (co 3 lata) okazywało się że trzeba go wymienić bo miał objawy takie jak ty zeciak. kup sobie do takiego zestawu najtańszy dobry zasilacz: http://www.morele.net/zasilacz-silentiumpc-deus-m1-650w-psu-80plus-bronze-modular-4xpeg-spc089-584920/ obecnie takiego ma kumpel w swoim zestawie podobnym do twojego z gtx 780 i wsio chula jak należy

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

może tak wyszło ale nie miałem na myśli zasilacza zeciaka... ale lepiej dołożyć do tego deusa 650w masz przynajmniej zapas mocy i zasilacz nie leci wiecznie na granicy swoich możliwości... 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakiej granicy swoich możliwości... tożto nie będzie brało więcej niż 380W. Zapas mocy oczywiście może wziać Deus'a jak ma kase. Chociaż ja bym i tak wolał G550 CM.

Edytowane przez Devil

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ale mi różnica 67zł... ja w 2008r kupiłem moją 850w za 750zł i wcale nie planowałem sli, kilku dysków twardych itd. do dzisiaj mi służy a minęło 6 lat. lepiej czasami dołożyć i kupić coś z zapasem niż kupić coś co będzie działało bo platforma więcej nie pociągnie. ciekawe jaką ma sprawność ten TT znając jakość tej firmy pewnie nie wielką i szumne 530w to pewnie ledwo odda 400w czyli leci na granicy możliwości. 

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zeciak... jak masz możliwość, sprawdź kartę u kolegi z i bez V-sync.

 

Jak u kolegi wszystko będzie OK, to w Twoim komputerze jest do wymiany zasilacz.

 

Jak u kolegi będą problemy, karta jest w jakiś sposób uszkodzona.

 

 

Wygodniej zanieść kartę do kogoś niż podmienić zasilacz, bo kto będzie chętny wyjmować swoje podzespoły z komputera, iść z nimi do innego domu, tam montować i znowu powrót do siebie i znowu montaż :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

uważam że produkty corsaira są przereklamowane i jadą na opinii wyrobionej sobie na przebrandowanych zasilaczach seasonica. jeżeli kupujesz coś takiego jest OK ale cała reszta to złom z małymi wyjątkami które trzeba wyłuskać. 

 

dla tych co minusują niech sobie to poczytają może się czegoś douczą: http://www.overclock.net/t/1455892/why-you-might-not-want-to-buy-a-corsair-rm-psu

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, niestety nie mam możliwości sprawdzenia grafy u kogoś innego, dziadki już nie grają, wszyscy laptopy etc. Skłaniam się ku wymianie zasilacza, wiem, że to nie jest odpowiedni topic, ale idąc za ciosem dopytam, który będzie najlepszym rozwiązaniem? ~250 PLN.  przejrzałem te propozycje wyżej, najciekawszy wydaje się:
http://www.morele.net/zasilacz-cooler-master-g550m-550w-modularny-120mm-80-rs-550-amaa-b1-629138/

Edytowane przez zeciak

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler Master jest całkiem porządną firmą, moc zasilacza 550 Wat jest z zapasem, a to ma dużo plusów szczególnie, gdy jest bardzo ciepło w mieszkaniu.

 

p.s... nawet nie wiedzialem, że zasilacz musi, albo powinien mieć wsparcie pewnych stanów zasilania dla procesorów Intela :wink2:

 

Chodzi o ten wpis w danych zasilacza: Wsparcie stanów C6/C7 procesorów Intel Haswell

 

 

Co do innych sugestii:

 

http://www.ceneo.pl/28277361

 

http://www.ceneo.pl/7354765#tab=click

 

Tego jest mnóstwo na Ceneo, tylko wpisz w filtr cenę do 250 zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam spróbowałem wgrać nowy bios  do mojej karty graficznej i pojawił się zonk, bo karta nie startuje teraz ( pojawia się niebieski ekran inny niż BSOD).

W GPU-Z w miejscu opisu biosu mam Bios version unknown.

 

Proszę o pomoc we wgraniu odpowiedniego biosu do mojej grafiki. Próbowałem nvflash i nie idzie.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz dobry bios to sprawa jest prosta , zrób sobie bootowalnego pendriva i wrzuć tam nvflash oraz bios.

 

Wyjmuj kartę z mobasa i podłacz monitor do integry ,skasuj bios jeżeli monitor nie odpali ,ustaw by pierwsza odpalała integra a następnie włóż kartę z powrotem. A teraz tylko wgranie nowego biosu najlepiej sprawdzi się komenda nvflash -4 -5 -6 xx.rom i na tym koniec.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bios zgrałem sobie poprzez GPU-Z także mam dobry.

 

Po stworzeniu bootowalnego pendrive'a i wgrania tam plików nvflash i biosu płyta go nie bootuje, tylko każe usunąć nosnik i zrobić restart.

Natomiast nflash z windowsa niby przechodzi do końca z informacja succesfull, ale biosu na karcie jak nie było tak ne ma

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFFFF

 

Dobra Panowie udało się :smoke:,ale dopiero z biosem ściągniętym ze strony TechPowerup.

Ten zgrany przez GPU-Z był jakiś wadliwy. Zdarzyło się Wam to kiedyś??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

UFFFF

 

Dobra Panowie udało się :smoke:,ale dopiero z biosem ściągniętym ze strony TechPowerup.

Ten zgrany przez GPU-Z był jakiś wadliwy. Zdarzyło się Wam to kiedyś??

Było używać starszego gpu-z typu 0.74 to by problemu nie było.

 

Poza tym się ciesz , że nvflash nadal ci rozpoznawał kartę po wgraniu źle zgranego biosu.

Edytowane przez sideband

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...