Skocz do zawartości
humanoidal

Wszystko o GeForce GTX 780 / 770 / 760

Rekomendowane odpowiedzi

To chyba rzeczywiście nie ma sensu.

 

Jak wygląda sytuacja ze sterownikami dla GTX780? Instalować najnowsze, czy jest jakaś starsza wersja, na której karta działa najlepiej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

siema, jako, że chłodzenie mojej 770stki nie domaga już tak jak kiedyś, wczoraj grająć w wota było około 100c:D a jest odkurzone i czyściutkie to postanowiłem poszukać jakiegoś ciekawego chłodzenia alternatywnego na nią, co byście polecili w zamian za twin frozr ? Myślałem o https://proline.pl/gelid-icy-vision-rev-2-gc-vga02-01-p933125 ale gdzieś tam przeczytałem, że do 770 są wymagane dystansy od amd prawda to ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jesli wentylatory dzialaja itd. to dlaczego zmieniac chlodzenie ? Myslales, zeby zdemontowac je i wymienic paste termo ? Bo mozliwe, ze wlasnie to jest problemem :)

 

A chociażby dlatego, że ta karta była ciepła od początku :) plus ma swoje lata i powoli zacierają się łożyska ;)

Edytowane przez pho

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, ale zacieranie łożysk moze spowodowac glosna prace, ale nie 100 stopni :) (u mnie na WindForce, tez 770) po 2 latach temp. byly w ok. 75-80 stopni gdzie karta byla katowana i robila jako glowna przy SLI (nie miala lekkiego zywota)

 

Wydaje mi sie, ze priorytetem jest wlasnie wymiana pasty. Natomiast wymiana chlodzenia jest juz sprawa drugorzedna . Jesli uwazasz, ze malo wydajne lub glosne - wymien

No i nie napisales, ze chcesz wymienic chlodzenie bo poprzednie jest za glosne czy cos w tym stylu. Myslalem, ze skoro "odkurzyles" i "wyczysciles" a temp. nadal kiepskie to zwalasz wine na owe chlodzenie a tak naprawde uwazam, ze wymiana pasty rozwiaze Twoj problem z temp.

Edytowane przez eNeSik

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety taki urok tego egzemplarza, ze wymiana pasty daje może - 5C co nie jest zadowalające. Bo i tak jest zrzut taktów, pastę również wymieniałem jakieś 2 tyg temu. Dlatego postanowiłem wymienić chłodzenie i raz na zawsze pozbyć sie problemu z temperaturą ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

u mnie wczoraj pojawił sie problem 

 

i5 4570, gtx 760 windforce3, plyta gigabyte b85m-d3h, zasilacz chiefec gps 600a8

 

komputer kupiony 3 lata temu, przyznaje, jednak do wczoraj wszystko działało bezproblemowo. nagle pojawil sie problem, zapewne z karta graficzna. przy bardziej wymagajacych grach typu battlefield 1/4 albo get even najpierw po jakiejs minucie wysypywala sie gra z errorem DXGI_ERROR_DEVICE_REMOVED (the video card has been physically removed) itd. bylo to dziwne poniewaz wszelkie directx i sterowniki byly ok, to sie stalo nagle. jednak po paru probach na przemian albo wyskakuje ten blad albo zawiesza sie po zaladowaniu i pojawia sie czarny ekran i nie da sie nic zrobic poza restartem. bywa tez ze pojawiaja sie artefakty w windowsie po pojawieniu sie erroru DXGI. przy mniej obciazajacych grach typu quake 3 albo nawet killing floor 1 nie ma problemu. zrobilem reinstall windowsa, wyciagnalem karte ze slotu, odkurzylem z grubsza pędzlem :P niestety problem nadal sie pojawia. nie sadze zeby bylo przegrzanie, poniewaz nie ma ona nawet czasu sie nagrzac bo tak szybko sie wywala i nawet za pomoca MSI Afterburner wymusilem 100% pracy wiatraczkow. 

 

Czy rzeczywiscie karta graficzna jest juz zrypana i do wywalenia czy moze jednak da sie tą sytuacje jakoś uratować? bardzo prosze o odpowiedz. 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W kwestii aftermarketowego chłodzenia kart z serii 7xx, to mogę powiedzieć na moim przykładzie, ze EVGA GTX 780 Ti + Arctic Accelero Twin Turbo III to świetna kombinacja. Błoga cisza w każdych warunkach, przy 100% długotrwałym obciążeniu temperatury to wysokie 60 stopni do bardzo niskich 70. To chłodzenie można później przełożyć do nowszych kart, więc to jest inwestycja na długie lata do przodu. Minusem są gabaryty, karta się sporo "rozrasta" w górę i w dół - na budżetowych płytach może być problem z włożeniem do slotu PCI-e ze względu na zahaczanie o np. obudowę któregoś z portów tylnego panelu, trzeba to mieć na uwadze. Warto zapolować na alledrogo albo ogłoszeniach, gdzie pojawiają się czasem te chłodzenia taniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...