Skocz do zawartości
krzywy36

Zestaw "do internetu" do 2000

Rekomendowane odpowiedzi

Muszę złożyć zestaw do zastosowań głównie "biurowych", tj. office, przeglądanie internetu, filmy etc. Właściciel komputera w ogóle nie gra, dlatego zrezygnowałem z karty graficznej na rzecz ssd. Komputer ma działać jak najdłużej dlatego zdecydowałem się na min 8gb ramu i dysk ssd 128gb. No i jeszcze potrzeba jakieś znośne głośniki 2.1.

Wstępnie złożyłem coś takiego:

Dołączona grafika
 
niestety wyszło o 112,75 zł za dużo, a nie chcę przekraczać kwoty 2000. Co wywalić/dorzucić/zmienić? Dołączona grafika

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

moje uwagi (jako czytelnika tego forum):

- procesor g2020

- tansza plyta o ktorej wspomnial ktos wyzej

- ram w jednej kosci (zawsze bedziesz mogl tanio dolozyc kolejna, a sloty sa 2)

- po co dwa dyski ?

- zasilacz jest tu czasem polecany uzywany fortron lub delta z allegro

- co do glosnikow, ja bym wolal lepsze 2.0 lub sluchawki

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

- z tego co czytałem, to pentiumy są polecane jako procesory "przejściowe" przed np i5, ten zestaw nie będzie dłuuugo zmieniany dlatego zdecydowałem się na i3

- płytę już zmieniłem

- ram w jednej kości - w sumie dobra uwaga, sprawdzę jak ceny się różnią Dołączona grafika

- po co dwa dyski? to chyba oczywiste, ssd pod system, zwykły jako magazyn, nie wyobrażam sobie już pracy bez ssd ;p

 

Edit: okej, złożyłem nowy zestaw

Dołączona grafika

tylko:

a) ponoć Fortony mają za krótkie kable do obudów z zasilaczami na dole, jakaś alternatywa?

b) Znajdzie się jakaś płyta w podobnej cenie z dvi?

Edytowane przez krzywy36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do pracy biurowej pewnie wystarczy G2020, a slyszalem ze i3 jest nieopacalne. Nie wiem jak zlozony jest office czy przegladanie internetu, ale do tego nie trzeba niewiadomo czego.

Dalej uwazam, ze dysk 500GB jest zbedny, 128GB to sporo na system i dokumenty. Głośniki plastikowe, sprobuj poszukac jakis z mdfu, moze takie MODECOM MC-HF24?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do prac biurowych, filmów full hd i internetu wystarczy celeron g1610. Pentium jest polecany jako przejściowy jeśli ktoś buduje kompa pod gry i musi na czymś "przeczekać" przed przesiadką na i5. I3 jest całkowicie nieopłacalne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co 8GB ramu do internetu i office? W biurze mam 2GB i starcza więc spokojnie 4GB ci wystarczy a 100 zł w kieszeni zostanie, dysk ssd też mógłbyś wybrać tańszy, różnicy nie poczujesz poza benchmarkami a też 100 zł zostanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem po co 8GB ramu do internetu i office? W biurze mam 2GB i starcza więc spokojnie 4GB ci wystarczy a 100 zł w kieszeni zostanie, dysk ssd też mógłbyś wybrać tańszy, różnicy nie poczujesz poza benchmarkami a też 100 zł zostanie.

Rzeczywiście 4GB ram byłoby wystarczające, zawsze można w przyszłości dokupić. Najtańszy, dobry ssd to różnica może 20-30zł - plextor to najlepszy wybór wydajność/cena.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy na czym ta praca polega. W jednym biurze pracuje się na jednym dokumencie .doc i jednym oknie przeglądarki. W innym pracuje się na wielu rozbudowanych dokumentach, trzeba mieć otwartych kilkanaście/dziesiąt zakładek i do tego dorywczo pracować w innych programach.

 

Nie widzę w tych zestawieniach systemu operacyjnego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, źle się wyraziłem, komputer nie ma być do biura tylko do użytku prywatnego w domu, ale będzie wykorzystywany między innymi (może nawet głównie) do prac "biurowych". Budżet na komputer wynosi 2000zł i chciałbym w tej cenie złożyć jak najlepszy zestaw (który pociągnie jak najdłużej), dlatego mimo wszystko wolałbym zostawić te 8gb ramu, dyski też zostają, jak już pisałem, bez SSD nie wyobrażam sobie pracy a zwykły to magazyn (jako, że będzie to komputer prywatny). Procesor może rzeczywiście za mocny, pytanie czy jest jakaś duża różnica przy pracy z dużą ilością otwartych programów między 3220 i g2020? Grafika w g2020 bez problemu radzi sobie z filmami full hd? No i jeszcze jeśli zrezygnuję z i3 to do czego dołżyć? czy już raczej nie ma sensu brać lepszych podzespołów?

 

Edit: zmieniając procek zostaje 250zł, jest sens w coś jeszcze to pakować? :)

Edytowane przez krzywy36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

- procesor g2020

Popieram. W aplikacjach "do dwóch wątków", niewiele wolniejszy od i3, a ze 2x tańszy.

 

- z tego co czytałem, to pentiumy są polecane jako procesory "przejściowe" przed np i5, ten zestaw nie będzie dłuuugo zmieniany dlatego zdecydowałem się na i3

 

Poniekąd to każdy procesor jest "przejściowy". "Przejściowo" to nie ma sensu kupować Pentium, by zmieniać później na i5, bo płacimy za i5 (one nie tanieją, chyba że na skutek "ruchów" walutowych) + za Pentium. ... jak ktoś planuje i5, to niech od razu kupi, a nie bawi się w ceregiele.

 

 

Dalej uwazam, ze dysk 500GB jest zbedny, 128GB to sporo na system i dokumenty.

 

No na kopię dokumentó warto coś mieć (jeden egzemlaż dokumentów trzymamy na systemowym, a drugi na np. dysku USB3)

 

Głośniki plastikowe, sprobuj poszukac jakis z mdfu, moze takie MODECOM MC-HF24?

Jeśli poruszamy się w najniższych przedziałach cenowych, to plastik może zagrać lepiej niż MDF. Tak czy inaczej zamiast tych Logitech, które jeśli dobrze pamiętam grają do tyłu (mają ekstra gwizdek), wolałbym Creative Gigaworks 20

Edytowane przez Kyle

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja sie zapytam - jaki monitor? bo wszystkie ulepszenia maja sie nijak jak monitor np. nie ma full hd albo dwa monitory Dołączona grafika

a co do kopii dokumentow - jesli dysk bedzie sie krecil z calym zestawem to taka kopia jest watpliwa

Edytowane przez kszychooo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a to ja sie zapytam - jaki monitor? bo wszystkie ulepszenia maja sie nijak jak monitor np. nie ma full hd albo dwa monitory Dołączona grafika

a co do kopii dokumentow - jesli dysk bedzie sie krecil z calym zestawem to taka kopia jest watpliwa

 

21-23' 1680x1050 lub 1920x1080 nie pamiętam konkretnie. Raczej nie będą podłączane dwa monitory.

 

Edit:

To poradzi ktoś jakiś zasilacz do tej obudowy? jak w końcu z tym Fortronem i jego kablami? chciałbym dzisiaj złożyć zamówienie

Edytowane przez krzywy36

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...