Skocz do zawartości
Włodi

Procesor dla GTX480

Rekomendowane odpowiedzi

Włodi nie wiem skąd u ciebie te lęki (takie przypadki się leczy Dołączona grafika) przecież podkręcanie i szukanie stabilności to czysta przyjemność. zwłaszcza że dzisiejsze programy do testowania to bardzo ułatwiają. ja podkręcanie zaczynałem od 486 dx2 66 @ 80 :P to były czasy. szkoda nie wykorzystać drzemiącego w procku potencjału przecież całe to forum się wokół tego kręci, poradnik -> http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradnik_podkrecanie_procesorow?page=0,5

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zaodrze244 ja np osiągnąłem stan, gdzie stabilność jest ważniejsza - wiem, że mógłbym pocisnąć procka bardziej, czy grafike, ale mi się nie chce na to tracić czasu.

Niemniej tyle, ile podkreciłem jest dla mnie satysfakcjonujące.

 

Trzeba na to poswiecic troche czasu i popatrzec jakie ludzie srednio osiagaja zegary.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie jeszcze pytanko na które nie odpowiedzieliście mi wcześniej:

 

Czy do wszystkich quadów było dołączane to samo chłodzenie co do serii C2D? Pytam bo nie wiem, czy będę mógł korzystać dalej z tego BOX-owego chłodzenia które mam przy E8400. A chcę kupić Q9550.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fabrycznie nowy box który mam w kartonie od samego początku ma niski radiator z miedzianym rdzeniem i wentylator E30307-001 FN917412 1A0127K00-UFB Foxconna.

https://www.google.pl/search?q=E30307&safe=off&hl=pl&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ei=fAqXUfDFL4bBtQbOjIGACw&ved=0CEoQsAQ&biw=1920&bih=955

 

Coś takiego? Bo to jest właśnie ten BOXowy, który mam obecnie. Przynajmniej wygląda identycznie Dołączona grafika

 

UPDATE:

Zrobiłem zdjęcia swojego. Oznaczenia inne ale czy to ma jakieś znaczenie?

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wentylatory low profile, czyli takie niskie, są na procki, które się mniej grzeją.

Ten na focie jest ok jak masz 2 rdzenie.

Obawiam się, że do quada to będzie za mało - quad może generować tyle ciepła, że cały schładzacz będzie się przegrzewać, bo będzie miał za małą powierzchnię oddawania ciepła, a wentylator będzie kręcił się na maksa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem czy brać zestaw z chłodzeniem na Allegro np. od tego gościa: http://allegro.pl/intel-core-2-quad-q9550-4-rdzenie-2-83ghz-box-i3247299428.html

 

Czy sam procesor z jakiejś innej aukcji. Ceny są podobne. Różnica taka, że ten gośc z BOXowym chłodzeniem nie udziela gwarancji. A na innych gdzie jest sam proc jest nawet do 36mc. I jest lekki dylemat.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Uważam, że Twój aktualny cooler nie da rady z quadem pod obciążeniem. Z drugiej strony kupować procesor ze standardowym schładzaczem mija się z celem, gdyż będzie on pasował tylko pod LGA775.

Lepiej kupić sam procesor a do tego kupić oddzielnie ze średniej półki schładzacz z zestawem na różne sockety - dzięki temu będziesz mógł przenieść schładzacz na nową płytę główną.

 

Przykład - dobry polski schładzacz SilentiumPC Spartan PRO HE924 - ostatnio jak go montowałem, to byłem bardzo miło zaskoczony w jak prosty i dobry sposób montuje sie go na procesorze. Do tego jest kompatybilny z LGA775/1155/1156 oraz AMD754/939/940/AM2/AM2+/AM3/AM3+/FM1. Jedyne, co trzeba sprawdzić to wysokość między płytą główną a ścianką obudowy.

 

Jesli ten by nie starczył to jest jeszcze większy brat SilentiumPC Fortis HE1225, ale jeśli nie podkręcasz to mniejszy Ci wystarczy.

 

Mniejszy kosztuje jakies 80zł, wiekszy jakies 120zł.

Edytowane przez _KaszpiR_

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie udało mi się wylicytować ten procesor jakieś 100zł taniej (za 366zł). I teraz została mi kasa na ew. dokupienie lepszego chłodzenia np. tego SilentiumPC Spartan PRO HE924, którego proponował _KaszpiR_. Zrobię to tak, że poczekam jak dojdzie procesor, zamontuje go na tym chłodzeniu które jest i jak będzie dobrze schładzał i cicho to może zostawię jak jest a jak nie to wtedy dokupię mu lepsze chłodzenie.

 

Jak myślicie w tej cenie ten Silentium to będzie dobry wybór? Będzie on wystarczająco cichy? Będzie można pozwolić sobie na jakieś OC na nim w przyszłości i będą lepsze wyniki niż na tym BOX-owym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pewnie, że się da ale temperatury będą odpowiednio wyższe. 9550 do chłodnych CPU nie należy więc warto wziąć coś mocniejszego. Spartan to kompromis pomiędzy głośnością Boxa a temperaturami.

 

Spartan przy 3000rpm jest mniej wydajny niż fortis przy 1300-1500rpm. Spartan przy OC rzędu 3.5GHz ~1.4-1.5V i obrotach 1300-1500rpm po prostu zagotuje Twoje CPU.

Dołączona grafika

Edytowane przez kaijitsu
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, róznica jest spora. A droższy tylko o te 30zł, więc jak już będę brał to Fortisa. Dzięki kajiitsu !

 

UPDATE:

 

Odwiedziłem przed chwilą mój zaprzyjaźniony osiedlowy sklepik komputerowy, gość wygrzebał mi coś takiego (używka):

 

 

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

Któryś ze Scythe. Jest ktoś w stanie zidentyfikować model?

 

Wygląda solidnie. Jak by to się miało do tych które już omawialiśmy wcześniej? Gość chce za to jakieś 80zł.

 

... i jak będzie z OC?

Edytowane przez Orgiusz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

max 50zl bym za to dal 8 dych to zdzierstwo. btw cooler jest bardzo dobry :D

 

jak ktos na alledrogo chce za to 2stowy to chyba nie chce tego sprzedac albo czeka na jelenia

Edytowane przez zaodrze244
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najtańszy na Allegro z coolerem widzę za 79zł. Za ok 50 są ale bez wentylatora. Myślę, że cena jest OK i myślę że uda mi się cos utargować jeszcze.

Z kolei ten Fortis kusi tym, że mógłbym go mieć na przyszłośc przy zmianie platformy. A ten Ninja nie wiem, czy to tylko 775 ??

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmigło jakby co można łatwo wymienić. Powiem gościowi, żeby odpalił mi to na 12V na pełnych obrotach posłuchać jak to chodzi. A w razie czego będę mógł zwrócić zapewne. Mam dobry układ z tym sprzedawcą.

 

Ale porównując te dwa chłodzenia Fortis i Ninja mam rozumieć że Ninja będzie lepszy tak? Jego będzie się dało użyć na innych (nowszych) socketach?

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Ninja ma gowniane zapinki do plyty glownej - zapniesz te plastiki  3 razy i juz sie wyrobia ni nic z tym nie zrobisz, bedziesz musial szukac srub zastepczych - w tym przypadku Fortis czy tam Spartan lepszy, bo ma lepiej rozwiazane mocowanie oraz na rozne sockety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A wydajnościowo jak one się mają ? Bo ja tego Ninje zamontuje raz i będzie siedzieć tam pewnie do momentu zmiany platformy. O słabe zaczepy więc nie mam się co martwić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hehe czepiacie się ;) Chodzi o to, że ten Ninja wygląda rzeczywiście dużo masywniej i solidniej. Ma więcej pipelinek, gabartytowo też chyba jest większy. Może warto się skusić. Ten fotis wygląda troszkę biednie przy nim na pierwszy rzut oka.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...