Skocz do zawartości
Włodi

Procesor dla GTX480

Rekomendowane odpowiedzi

Dołączona grafika

Uploaded with ImageShack.us

 

To chyba wszystkie sensory jakie potrafi wykryć. Któryś z nich to możliwe temperatura NB (bo rozumiem, że o tą temp. Ci chodziło?)

 

Inne napięcia niż Vcore mam na Auto w biosie. Boję się tego ruszać bo nie wiem w większości czego dotyczą a tez nie mam pewności jakie są domyślne. A jeśli się przestawi z Auto to trzeba już zadeklarowac konkretną wartość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witajcie ponownie.

Słuchajcie poważna decyzja Dołączona grafika Proszę więc o poważne odpowiedzi.

Wpadło mi niespodziewanie 2tys. zł. w spadku z czego ok. połowę chciałbym przeznaczyć na upgrade kompa tego co mam obecnie w sig-u.

Ostatnio jak upgradeowałem komputer (rok 2009) wyszło mi ok 2300zł. Chciałbym wydać podobną sumę też i teraz. Jestem dosyć słabo zorientowany w najnowszych cudach techniki dlatego zwracam się do Was o pomoc w dobraniu czegoś sensownego tak żeby służyło mi równie pięknie przez te ok.3-4 lata jak poprzedni zestaw.

Najważniejszą kwestią jest bardzo mocna karta graficzna. Chodzi mi głównie żeby komputer był wydajny w grach. Interesują mnie tylko karty zielonych. Chciałbym żeby wydajnościowo był to odpowiednik GTX 280, którego kupiłem właśnie w 2009r. i byłem z tej karty bardzo zadowolony. Wstępnie myślałem nad GTX 680. Nie orientuję się w cenach, ale tak coś koło 1300zł. - tak jak ostatnio- mógłbym pzeznaczyć.

No i do tego reszta, czyli płyta, proc, pamięć. Zdaję się wstępnie na Was.

Zasilacz mam Tagana 600W (wówczas ponad 400zł) i gdyby obeszło się bez kupowania mocniejszego byłoby dobrze.

Stare graty będę sprzedawał. Wezmę może coś koło 1k. zł. za to. Jeszcze się nie orientowałem.

 

Jeszcze kilka niezbędnych informacji:

 

- bez systemu operacyjnego

- części mają być nowe

- podkręcać na początku bym nie chciał

- grać chciałbym komfortowo w rozdzielczości 1920x1080


Zdaję się na Waszą wiedzę. W 2009r. dobraliście mi świetny zestaw - byłem b. zadowolony, liczę więc na Was i tym razem.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

cpu - 2500K albo cos lepszego

mobo - musialbys sprawdzic, zalezy od procka

ramy - cokolwiek na 1600MHz

grafa  - gtx 760 albo starszy gtx 670

poczytaj http://www.purepc.pl/zestawy_komputerowe/jaki_komputer_kupic_zestawy_komputerowe_na_czerwiec_2013?page=0,13

rozejrzyj sie w dziale Co kupic.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież to dział co kupić Dołączona grafika

 

Znów forum będzie się silić i wytężać, autor i tak kupi, co mu się uwidzi. Będzie zabawnie.

 

Pierwsze na myśl w temacie mi przyszło: drugi gtx480 + mobo na lga775 wspierające sli. Jako moderator musiałem się jednak ugryźć w enter

 

Edytowane przez Klaus
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, pisałem na samym początku - podejdźcie do tego poważnie. Sprawa jest dla mnie bardzo ważna - to już nie jest zabawa za 200zł gdzie można było pozwolić sobie na moje widzimisię. Będzie to sprzęt na lata, dla mnie to dużo pieniędzy - chciałbym je dobrze spożytkować. Okazja na dostanie 2 tys. po zmarłym członku rodziny nie zdarza się codziennie a nie chciało by się też wywalić tych pieniędzy bo majątek to nie jest.

 

Rozejrzę się wstępnie za sprzętem który proponuje Kaszpir tj. jak to wygląda cenowo obecnie. GTX 760 to z tego co widzę nowość, która wyszła nie dawno (na dniach ?) bo właśnie przed chwilą otrzymałem newslettera od nv z informacjami o tej karcie.

 

Czekam na Wasze dalsze propozycje.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się jeszcze nad grafiką. Ja wstępnie myślałem nad GTX680 bo myślałem że cenowo będzie to wyglądało podobnie jak w 2009r. (GTX280 był wtedy po ok. 1300zł a była to wówczas topowa karta, nie było - o ile dobrze pamiętam - jeszcze nawet następnej generacji kart.) Dziś już kupienie topowej karty to wydatek przekraczający mój budżet. Czyżby tak ceny poszły do góry ?

 

GTX 760 ma fajną cenę, GTX 670 kosztuje już te 1300zł ale też jest ciut wydajniejszy realtywnie. Pytanie czy ta róznica jest warta tych 300zł. I ostatnia sprawa która wynikła przy wejściu dziś na forum to wiadomość od gościa, który oferuje swojego GTX 680 za cenę 1350zł. http://allegro.pl/msi-gtx-680-2gb-oc-gwarancja-2015-wysylka-gratis-i3346081732.html

 

Jeśli ten GTX 760 ma być odpowiednikiem GTX 260 na który szybko zaczęli wszyscy narzekać w czasie gdy ja praktyczne do końca mogłem wieść prym bo u mnie wszystko latało aż miło to jak myślicie? Warto będzie kupić tę używkę? Wiem że zaznaczyłem, że sprzęt ma być nowy ale jestem ciekaw waszego zdania.

 

Z drugiej strony z GTX 280 była taka sytuacja, że wprowadzili nowy DirectX zanim cokolwiek zaczęło na niej zdychać. Zapas mocy pozostał. Wtedy obiecałem sobie że nigdy już nie kupię karty za tyle kasy bo są za mocne. Ale zostało to "rozbestwienie" i w sumie już teraz sam nie wiem.

 

Na marginesie: do GTX 680 starczy ten procesor który proponował Kaszpir ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do tego gtx 680 w zupełności starczy 2500k, ale w twoim przypadku rozważyłbym zakup używanego procka i płyty, można ostatnio wyhaczyć w fajnej cenie z77 i do tego procka w cenie około 1200zł z gwarancją zresztą nowe też http://allegro.pl/zestaw-oc-msi-z77a-g45-intel-i5-3570k-i3361222139.html

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co do tego z77 razem z prockiem to czy na pewno potrzebna mi będzie aż taka płyta?

 

Co do procesora: jestem zaskoczony że różnica między tym co mam teraz (czyli ten quad po wykręceniu na 3,7) w porównaniu nawet z tym mocniejszym 3570K jest w wielu przypadkach tak nie wielka a w niektórych praktycznie żadna. Wg. tego testu który zapodał zaodrze http://www.tomshardware.com/reviews/ivy-bridge-wolfdale-yorkfield-comparison,3487-18.html. Moim zdaniem nie wymierne jest to cenowo skoro quad mnie kosztował 360 a ten i5 to wydatek rzędu 900zł (ceny z esc.pl). Nie wiem jaka różnica jest w praktyce. 2500K widzę, że jest trochę słabszy ale ma dobrą cenę. Widzę tu lekką analogię do wcześniejszego dylematu Q6600 vs Q9550 Dołączona grafika

 

Płyta w każdym raziem będzie raczej pod 1155, więc może doradzicie coś trochę tańszego niż ten MSI ?

 

Karta graficzna nadal pozostaje w dyskusji. Facet, który oferuję wg. Niego pewną 680tkę za 1300zł z jeszcze 2 letnią gwarancją sam jest ciekaw co na to powiecie. Może wartało by przyoszczedzić trochę na płycie i procku i wziąć np. tego 2500K i trochę tańszą płytę niż ten MSI Z77.

 

Lub zrobić na odwrót: Wziąć GTX 760 i dołożyć do reszty.

Edytowane przez Włodi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...