Skocz do zawartości
ReaBooK

Samsung 840 PRO 128 GB - niska wydajność

Rekomendowane odpowiedzi

Mam niemały problem, gdyż po dzisiejszym zamontowaniu tego SSD rozczarowałem się jego osiągami. W testach na różnych serwisach i YouTube w benchmarkach uzyskiwał on prędkości bliskie tych co podał producent (530, 390). Niestety u mnie tak nie jest :< 
Dołączona grafika
 
Oczywiście podłączyłem dysk pod złącze SATA 6 Gb/s, nawet kablem specjalnie "stworzonym do tego standardu" (Nie, nie patrzyłem na nazwy, tylko kabla potrzebowałem :E) z ustawionym trybem AHCI na kontroler Marvela. Niestety prędkości są takie, jakie są.
 
Moje płyta: ASRock 770 Extreme 3;
Wersja SSD: 128 GB
 
Czy da się zwiększyć te prędkości? Z góry dziękuję za pomoc.
Edytowane przez ReaBooK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za taki stan rzeczy odpowiada wspomniany kontroler od Marvella. Zwiększenie prędkości? Tak, na Intelu Dołączona grafika.

Twój pierwszy SSD? Jesteś zadowolony? Prędkość to nie wszystko Dołączona grafika.

Edytowane przez AragornPL

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być wspomniane, nawet na opakowaniu, że na Marvellu jest wolniej... Nie potrzebnie wydawałem tylko pieniędzy (500 zł), żeby mieć ledwo połowę tego, co może mi zaoferować dysk. Lepiej byłoby, gdybym kupił wolniejszy dysk, ale np. 256 GB... Co do samego SSD to jestem tak na 3/4 1/2 zadowolony (te prędkości...), ale system chodzi dość sprawnie.

 

E: PERFEKT! Jeden dzień używania i już bady... Nigdy więcej tego szajsungowego syfu...

Edytowane przez ReaBooK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem powinno być wspomniane, nawet na opakowaniu, że na Marvellu jest wolniej... Nie potrzebnie wydawałem tylko pieniędzy (500 zł), żeby mieć ledwo połowę tego, co może mi zaoferować dysk. Lepiej byłoby, gdybym kupił wolniejszy dysk, ale np. 256 GB... 

E: PERFEKT! Jeden dzień używania i już bady... Nigdy więcej tego szajsungowego syfu...

Uwielbiam takie teksty...Winisz producenta dysku że masz badziewny kontroler na płycie, no rewelacja. A dowiedziałbyś się tego wcześniej gdybyś zapytał na forum przed zakupem dysku.

 

Jakie bady? Pokaż screen.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączona grafika
POR Recovery Count

 

Uwielbiam takie teksty...Winisz producenta dysku że masz badziewny kontroler na płycie, no rewelacja. A dowiedziałbyś się tego wcześniej gdybyś zapytał na forum przed zakupem dysku.

 

Akurat o prędkości nie winie producenta dysku, lecz powinien on umieścić informacje o tym Marvelu. Jeżeli na pudełku, instrukcji, pcb płyty mam napisane, że obsługuje w pełni SATA III 6 Gb/s to powinna to obsługiwać, te 600 MB/s, a nie 300 MB/s...

Edytowane przez ReaBooK

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale producent dysku nie odpowiada za sprzęt który masz w swoim komputerze tylko za dysk który produkuje. To nie dysk jest niesprawny tylko Twoja płyta ma zamontowane badziewie.

Każdy SSD będzie chodził słabo na tym Marvelu.

 

Dysk jest całkowicie sprawny na 100%!

 

Nie rób histerii bez powodu. Nie ma tu żadnych badów.

  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Śmiechem, żartem:

Może to fanboystwo producentów przeciwko mniej zamożnym użytkownikom komputera? Nie każdy ma kupie kasy i może pozwolić sobie na zestaw płyta + procesor pod Intela za 2 tysiące, który jest z dość niskiej półki wydajnościowej. Taka osoba wybiera sobie AMD, ale co? Producenci dysków chcą wspierać Intela, więc specjalnie zaniżają osiągi na kontrolerach innych płyt.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem kompletnie o czym piszesz i o jakim fanboystwie.

 

Ale jest kilka faktów. Masz nie najnowszą już płytę główną która w czasie jak powstawała AMD nie miało natywnego kontrolera Sata 6. Więc instalowano co było na rynku by na pudełku napisać że płyta ma Sata 6Gbps. No i ma. Po prostu kiepskiej jakości.

Na domiar złego natywne Sata II wbudowane w Twoją płyte główną (chipset SB710) też są słabej jakości jeśli idzie o obsługe bardzo wydajnych dysków jakimi są SSD.

Inaczej poradziłbym Ci po prostu przepięcie w dobre jakościowo Sata II które byłoby lepsze od tego Marvela.

 

Co do kasy, kilka przykładowo wybranych modeli; 

Płyta główna pod Intela MSI :: B75MA-E33 lub ASRock B75M-​DGS kosztują ok 200zł. Do tego procesor Intel Pentium G2020 kolejne ok 220zł. Zestaw daje Ci pełną wydajność każdego współczesnego dysku SSD.

 

Płyta główna pod procesory AMD MSI :: 970A-G43 ok 250zł + procesor. Zestaw również daje Ci pełną wydajność każdego dysku SSD.

 

Ni jak nie mogę się tu doliczyć 2000zł...

Edytowane przez rafa
  • Upvote 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam od kilku dni Samsung 840 128 Pro i mam już 2,2 TB total bytes written. Czy tak ma być, wszystko ok?

A co to ma wspólnego z tym tematem?

 

A co do host write'ów, to zajrzyj sobie do tego arta:

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/poradnik_ssd_jak_usprawnic_i_przyspieszyc_prace_dysku_ssd

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącze się do tematu.

Czy nowy chipset intela Z87 nie spowolniłby tego dysku j.w. ??

 

Czy ewentualnie spowalniałby Plextor M5Pro 128 GB-256 GB ??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz rafa, ja się nie znam na podzespołach i nie siedzę w temacie, więc pytam,

Zastanawiam się nad Haswellem, i nie chciałbym ,żeby mnie spotkał zawód jak kolegę wyżej. 

Czyli rozumiem, że Z87 spokojnie sobie radzi z najszybszymi SSD nie spowalniając ich.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kontrolery Intela są najlepszymi na rynku. Bezapelacyjnie.

 

A do Haswella (Z87) możesz podłączyć nawet sześć takich SSD ;)

Edytowane przez rafa

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie


×
×
  • Dodaj nową pozycję...